Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 gru 2010, 13:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:07
Posty: 213
GG: 0
Lokalizacja: Radom

Witam. Panowie poszukuje dobrego programu do planowania trasy. Chodzi mi o to żeby były przejrzyste nr dróg, nr zjazdów itp. tak jak np. na stronie http://www.viamichelin.pl/
Do nawigacji używam Automapy, ale dla mnie jak na planowanie trasy jest strasznie tandetna i nieprzejżysta (nie mówię tu o prowadzeniu do celu tylko o samym zaplanowaniu trasy bez użycia atlasu)
Pozdrawiam!

_________________
B - 03.11.2008r.
C - 13.05.2010r.
CE - 07.07.2010r.
D - 04.04.2012r.
DE - 04.04.2013r.
KW - 23.11.2010r.
Karta kierowcy - 26.10.2010r.


Post Wysłano: 24 gru 2010, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Map&Guide (jak Cię stać na kupno)


Post Wysłano: 24 gru 2010, 22:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:07
Posty: 213
GG: 0
Lokalizacja: Radom

Kiedyś go chyba użytkowałem, ale już go nie mam. Co innego proponujesz najlepiej w spolszczonej wersji?

_________________
B - 03.11.2008r.
C - 13.05.2010r.
CE - 07.07.2010r.
D - 04.04.2012r.
DE - 04.04.2013r.
KW - 23.11.2010r.
Karta kierowcy - 26.10.2010r.


Post Wysłano: 25 gru 2010, 12:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cześć :)
Cytuj:
Do nawigacji używam Automapy, ale dla mnie jak na planowanie trasy jest strasznie tandetna i nieprzejżysta......


Czytając Twoje pytanie zastanawiam się , czy sobie żartujesz czy naprawdę nie znasz tematu ???

Kolego przecież sam piszesz o programie , który ma takie opcje, lecz chyba niechęć oraz brak chęci do nauki, poznania wszystkich opcji owej AutoMapy zniechęcił Ciebie. Dlaczego próbujesz oceniać program, którego nie znasz ??? Nauczyłeś się wyznaczać punkt końcowy ( docelowy ) i myślisz , że to już wszystkie opcje tego programu ???
Obecnie najnowsza wersja AutoMapy to wersja 6.6.2 (1246) i ta wersja posiada numerowane zjazdy, lecz od zawsze posiadała nazwy zjazdów każda wersja, bynajmniej od wersji 5.1 jak dobrze pamiętam tak było.
Piszesz, że chciałbyś używać jakiejś mapy by TYLKO była spolszczona, więc to jest produkt dla Ciebie. Bo to jest nasz rodzimy POLSKI produkt - AutoMapa. Nie widzę innej opcji !!!
Map&Guide - ta mapa jest dostępna w języku niemieckim, są nakładki po Polsku, lecz i tak nie dasz sobie z nią rady.

Cały pic polega na tym, że wszystkie Mapy na PC lub jakiekolwiek navigacje działają bardzo podobnie, czyli obsługa tych programów ( i map jakie obsługują ) jest bardzo podobna. Wystarczy dobrze poznać jeden program, a pozostałe to już intuicyjnie można obsłużyć bezproblemowo.
Na dowód tego. że AutoMapa posiada numerowane zjazdy wstawiam zrzut wycinka autostrady u Niemców, pokazujący przykładowo zjazd nr 18 .

Obrazek

Nie będę opisywał jak planuje się trasy oraz opisywał innych opcji, bo nie jestem nauczycielem.

Tyle moich smutnych wywodów, zanim cokolwiek napiszesz zastanów się o czym chcesz pisać. Myślę, że lepiej by było gdybyś napisał prośbę o pomoc w nauce jak posługiwać się AutoMapą, a Ty zacząłeś od krytykowania programu, którego nie poznałeś.
Jeszcze jedno - nie jestem twórcą czy producentem AutoMapy, lecz zwykłym jej użytkownikiem i "testerem" , faktem jest że ma jakieś tam błędy, lecz żaden produkt jak na dzień dzisiejszy nie jest idealny . Zresztą nigdy tak nie było by zadowolić 100% użytkowników.

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 25 gru 2010, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Map&Guide - ta mapa jest dostępna w języku niemieckim, są nakładki po Polsku, lecz i tak nie dasz sobie z nią rady.
No tak... tylko taki geniusz jak Ty potrafi sobie z tym poradzić. Inni są za tępi, aby zrozumieć j.ang lub niemiecki.

Poza tym Automapa to parodia, a nie program do planowania trasy.
To jest program nawigacyjny, a nie do planowania trasy (tak jak M&G).
Pokazałeś na screenie wycinek mapy przedstawiający kawałek autostrady z numerem zjazdu...
Pytam się: I CO W ZWIĄZKU Z TYM?
Jak ma się to do planowania trasy?


Post Wysłano: 25 gru 2010, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
No tak... tylko taki geniusz jak Ty potrafi sobie z tym poradzić.
Nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie "klawiatury" , więc zamilcz jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tego co napisałem.
Dokładnie przeczytaj co napisał Kili, dla przypomnienia zacytuję geniuszowi i znawcy języków:
Cytuj:
Kiedyś go chyba użytkowałem, ale już go nie mam. Co innego proponujesz najlepiej w spolszczonej wersji ?
wstawiłem wycinek AutoMapy w kontekście tego :
Cytuj:
Panowie poszukuje dobrego programu do planowania trasy. Chodzi mi o to żeby były przejrzyste nr dróg, nr zjazdów itp.
cytuję dla przypomnienia i po to by przypomnieć o czym było pisane.

Zatem jeżeli "walisz " w klawiaturę by napisać bzdury - przeczytaj dokładnie o czym się pisze i dyskutuje.

Czyż mam Tobie moje opisy w nawiasach i cudzysłowach również objaśniać ??????
Cytuj:
Map&Guide (jak Cię stać na kupno)
A jeśli nie stać Go na kupno to co ??? Czyż AutoMapa nie jest lepszym wyjściem ????

A co oznacza termin - "Planowanie Trasy" ??? Może spróbujesz podać definicję i rozwinąć ją ??? Pokaż na co Ciebie stać .
Jeżeli podasz tą definicję to rozwiń ją , zanalizuj i zastanów się o czym piszemy.

P.S. Podkreślenie cytatów na czerwono oraz wytłuszczenie ( mój przypis )

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 25 gru 2010, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:07
Posty: 213
GG: 0
Lokalizacja: Radom

Ziemalok: po pierwsze nie pyskuj ! Po drugie znam automapę i dla mnie do nawigacji jest ok, ale żeby zaplanować trasę jest do d***y. Po trzecie to ty naucz się czytać ze zrozumieniem bo nie napisałem, że szukam mapy byle by tylko była po polsku tylko że najlepiej jakby była po polsku, ale zawierała nr zjazdów itd. W mojej wersji AM (6.1) nie ma żadnych nr zjazdów poza tym wyraźnie napisałem, że szukam programu do planowania tras na wzór strony viamichelin.pl gdzie są jak dla mnie wszystkie niezbędne rzeczy i jest wszystko przejrzyście pokazane. Więc jak nie znasz takiego programu to się nie udzielaj. Poza tym w AM nie można zaplanować trasy bez uzyskania sygnału GPS, a na tym by mi zależało. Szukam programu dzięki któremu nie będę musiał używać atlasu, miał nr zjazdów i pięknie rozrysowane drogi jak na viamichelin.pl bo jak dla mnie drogi w AM są wszystkie identyczne, że patrząc na "oddalony ekran" ciężko rozróżnić landówkę od autobany...

_________________
B - 03.11.2008r.
C - 13.05.2010r.
CE - 07.07.2010r.
D - 04.04.2012r.
DE - 04.04.2013r.
KW - 23.11.2010r.
Karta kierowcy - 26.10.2010r.


Post Wysłano: 25 gru 2010, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Program do planowania trasy :lol:

ciekawe czy wymyślili już program do oddawania moczu :lol:


Post Wysłano: 25 gru 2010, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Program do planowania trasy :lol:

ciekawe czy wymyślili już program do oddawania moczu :lol:
Nie wiem co złego w tym widzisz. To nie są lata 70-90te, że jest się zdanym na papierowe mapy.
Dużo kierowców posiada laptopy ze stosownym oprogramowaniem ułatwiającym życie.
To, że używam np M&G przekreśla mnie jako dobrego kierowcę? To, że wole używać programu komputerowego bardziej niż sterty papierowych map mnie dyskwalifikuje w tym zawodzie?

Wiem, że tacy doświadczeni drajwerzy jak Ty gardzą nawigacjami i komputerami, ale Ty to nie Reszta. Uważam więc, że jak nie masz nic interesującego do przekazania -> STFU


Post Wysłano: 25 gru 2010, 23:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

natalia kukulska teraz spiewa: karol ja cie dobrze znam :lol:

nic w tym złego nie widzę, mam to gdzieś jeżeli ktoś potrzebuje kompa aby sobie zaplanować trasę to jest cienki jak sik pająka, gdyż jak zabraknie navi, laptopa i innych bajerów to niektórym noga tak bije że kierownicy nie potrafią utrzymać.


Post Wysłano: 25 gru 2010, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
nic w tym złego nie widzę, mam to gdzieś jeżeli ktoś potrzebuje kompa aby sobie zaplanować trasę to jest cienki jak sik pająka, gdyż jak zabraknie navi, laptopa i innych bajerów to niektórym noga tak bije że kierownicy nie potrafią utrzymać.
To w końcu nic złego nie widzisz, czy ten sik pająka jednak?
I jaka jest różnica pomiędzy:
"zabraknie navi,laptopa", a "zabraknie papierowej mapy"?
(na marginesie - nie wspominałem tu o nawigacji, tylko o planowaniu trasy na komputerze i na papierowej mapie).

Dlaczego np JA jestem cienki jak sik pająka? Dlatego, że używam laptopa zamiast atlasu?
Czyli co? Prawdziwi trakerzy muszą wyrzucić komórki i jak za czasów ojców naszych szukać budek telefonicznych by porozumieć się ze spedycją?

Domyślam się, że Tobie chodziło o jeżdżeniu ślepo wierząc nawigacji i innym nowinkom technicznym...
Ale tu wątek jest o PLANOWANIU trasy.

Przekładając to na przykład:
Czy pisarz będzie cienki jak sik pająka, że napisze swoją książkę w jakimś edytorze tekstu na komputerze zamiast długopisem w brulionie?


Post Wysłano: 26 gru 2010, 0:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Sik pająka jest tak cienki, że jak dostanę nim w twarz to najwyżej mrugnę aby okiem.
a tak poważnie, navi w firmie mamy służbowe, jeśli kupię sobie mapę czy atlas danego kraju na DKV to nie ma problemu.
Ja nie chcę być analfabetą swojego zawodu, tak samo jak navi używam i mapy/atlasu. Pierwsze co robię to wpisuje adres w nawigację, jednak później sprawdzam przebieg trasy w atlasie i koryguje wg mojej potrzeby czy uznania trasę, nie bawię się w kozaka który wszędzie był i wszystko widział i na zasadzie prób i błędów błądzi po kątach, bo do precyzyjnego adresu mam elektronikę, nie mam, szkoda mi czasu na zabawy w 'pana wszystko wie" ale nigdy nie opieram się, i nie zawierzam nawigacji czy innym podobnym urządzeniom, gdyż to sprawia że ze mnie będzie taki kierowca jak z koziej du... trąbka. Wpisać adres i ogień na tłoki to każdy dziś umie, ale nie o to chodzi.
Jechał ostatnio ze mną kolo który pomimo tego że widziałem, była tablica kierunkowa na firmę usiłował mnie przekonać że znaki źle pokazują, bo navi pokazuje inaczej, tam trzeba jechać, po rozładunku tam pojechaliśmy, czyli w ulicę T z jednym domem, z tym mi się to kojarzy.
Same używanie tego, rozumiem pomaga, ale jeżeli ktoś tylko i wyłącznie się na tym opiera to jest po prostu CIENKI, gdyż daje to wykładnik umiejętności w zawodzie, a później słychać na CB pytanie: mobile jak jechać przez Kępno z Wrocławia na Bytom bo nawigacja mnie wyje... :lol:


Post Wysłano: 26 gru 2010, 0:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Nadal chcę Ci podkreślić, ze rozchodzi się tu o PLANOWANIE trasy...
nie NAWIGOWANIE i PROWADZENIE...


Post Wysłano: 26 gru 2010, 0:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
o PLANOWANIE trasy..
Czy jest jakaś mapa która uwzględnia częstotliwość korków w danym rejonie np Zagłębie Ruhry?, możliwość przejazdów wobec wzniesień wg przepustowości danej drogi?, czy np warunków pogodowych które występują zmiennie w różnych odcinkach nawet jednej autostrady? nic nie zastąpi intuicji i klarownej trasy zaplanowanej wg zdobytych doświadczeń danego kierowcy. Oczywiście sytuacja jest z goła odmienna jeżeli mamy do czynienia z absolutnym debiutantem w zawodzie, no ale jeżeli taki już na starcie będzie wzorował się na tym co mu ekran pokaże to po kilku latach, wobec awarii elektroniki jest jak dziecko we mgle, a to jest żałosny obrazek.
Dla mnie sprawa jest jasna, nie trzeba specjalnie liczyć, czy mierzyć linijką mapy: tu mamy duże miasto, więc można liczyć się z korkami przy autostradzie, tu mamy małe miasteczko położone na zudupajewie, gdzieś na wyżynie, co przy zimie może znaczyć utrudniony dojazd, z racji mniejszego ruchu w danym rejonie, gdzie indziej mamy znowu firmę w jakimś małej wiosce, co z reguły oznacza mniejszy zakład, i szybszy rozładunek niż w następnym zakładzie w dużym mieście który znajduje się bliżej, ale możemy odstać w nim kilka godzin. Tego wszystkiego nie zaplanuje żadna mapa na laptopie czy nawigacji, z tym każdy kierowca musi sobie poradzić sam, jednym to wychodzi lepiej, innym gorzej, a jeszcze innym wcale, gdyż jedyne co potrafią to wklepać adresy i jechać tak jak "kaśka" prowadzi, i pomimo że kilometrów wychodzi mniej to czasowo można udupić dzień więcej, dla mnie to cieniasy, dlatego że są to ludzie bez własnej inwencji w zawodzie, i przejeżdżając 10 raz w te samo miejsce nie będą widzieć 10 raz tego samego problemu który uniemożliwia im i sprawniejsze podjęcie załadunku, dlatego że mają na ekranie zaplanowaną trasę i wykrzesanie z siebie czegoś innego jest czymś porównywalnym do zniesienia jaja przez koguta.


Post Wysłano: 26 gru 2010, 1:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Ok ustalmy coś.
Wątek traktuje o PROGRAMIE do planowania trasy.
Napisałem wyżej o M&G. Ziemalok napisał o Automapie, ja miałem potem obiekcje do jego propozycji...
Nagle Ty wpadasz niczym ruski na dworzec i wypisujesz tu jakieś dziwne teorie o "trakerce podług map" i jeżdżeniu autem z pomocą nawigacji...
Naprawdę nie widzę żadnego związku tego co piszesz z przewodnim tematem tego wątku, jakim jest "PROGRAM DO PLANOWANIA TRASY" (już któryś raz z rzędu podkreślam ten zwrot)....

Moze jakiś modelator wydzieliłby nasze posty, w których poruszamy ważny dla Ciebie problem jeżdżenia z nawigacja i ogólnie jeżdżenia z "pomocami naukowymi", a tu niech zostaną posty o tych PROGRAMACH ?


Post Wysłano: 26 gru 2010, 1:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Dobra, program do planowania trasy uważam za potrzebny, jak używanie papieru ściernego zamiast toaletowego, a czy jest dobry czy beznadziejny ma takie same znaczenia jak to, czy biedronka ma cztery kropki czy pięć.


Post Wysłano: 26 gru 2010, 11:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:07
Posty: 213
GG: 0
Lokalizacja: Radom

Kolego igoR84 widzę, że masz cięższy przekaz i strasznie trudno ci zrozumieć co się do ciebie mówi. Najwidoczniej źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o NAWIGOWANIE ani o wklepanie punktu A i B i jechania ślepo tak jak mi to program zaplanuje. Po prostu jedyny atlas na razie jaki mam to atlas Polski, a potrzebuje w miarę dokładnego atlasu całej europy, a takiego chyba jeszcze nie ma. Musiałbym kupować oddzielnie atlas Niemiec, Francji, Benelux, Anglii itd itd. Dlatego chyba warto mieć wszystko w jednym (mam tu na myśli właśnie komputer)?? Oczywiście tak jak napisałeś elektronika może zawieść, dlatego zdaję sobie sprawę z tego, że w papierowe atlasy muszę się zaopatrzeć, ale póki co nie mam na to kasy...
Pozdrawiam!

_________________
B - 03.11.2008r.
C - 13.05.2010r.
CE - 07.07.2010r.
D - 04.04.2012r.
DE - 04.04.2013r.
KW - 23.11.2010r.
Karta kierowcy - 26.10.2010r.


Post Wysłano: 26 gru 2010, 11:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
Ziemalok: po pierwsze nie pyskuj ! Po drugie znam automapę i dla mnie do nawigacji jest ok, ale żeby zaplanować trasę jest do d***y.
Kili nikt tu nie pyskuje, nastąpiło starcie poglądów i pewne wyjaśnienia. Aczkolwiek całkowicie popieram w całej dyskusji igoR84. Wszelkiego typu PROGRAMY do navigacji to TYLKO i wyłącznie - POMOC.
Cytuj:
Więc jak nie znasz takiego programu to się nie udzielaj.
A skąd Ty możesz wiedzieć czy ja znam taki program czy nie znam ??? Skąd możesz wiedzieć czy mam czy nie mam ???
A może mam takie programy - aaaaa .... ??? Spokojnie Kili - nie wiesz , kto z drugiej strony "wali" w klawisze, więc "szaaa... ".
Zadałeś pytanie , zatem chciałem Ciebie jakoś ukierunkować. Może trzeba było inaczej sformułować swe pytania???? Lecz to Twój problem. No comment.
Cytuj:
W mojej wersji AM (6.1)
Więc należy uaktualnić :) do najnowszej wersji 6.6.2 :)
Cytuj:
.... Szukam programu do planowania tras na wzór strony viamichelin ......
Zatem kup sobie mapę Michelina, są takowe na PC oraz na PDA.
Cytuj:
.... Poza tym w AM nie można zaplanować trasy bez uzyskania sygnału GPS, ....
"Guzik " prawda - nie zgadzam się z cytowaną powyżej -Twoją wypowiedzią. Dobrze sobie popatrz jakie AM ma możliwości .

Jeżeli tak bardzo szukasz Mapy podobnej do Michelina, to kup/poszukaj sobie Marco Polo, który jest Atlasem Europy , bardzo podobnym do M&G. Kili jak widzisz znam ( a może też mam ;) ) i inne mapy nie tylko wymieniane w tej dyskusji, miłego poszukiwania i korzystania z map - podobnych do Michelina.

Dyskusję w tym wątku kończę bo dla mnie to CWOT.

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 26 gru 2010, 13:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:07
Posty: 213
GG: 0
Lokalizacja: Radom

Wreszcie jakieś konkrety. Teraz jakoś potrafiłeś podać nazwy programów, nie można tak było od początku?

P.S. ty też nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie klawiatury

_________________
B - 03.11.2008r.
C - 13.05.2010r.
CE - 07.07.2010r.
D - 04.04.2012r.
DE - 04.04.2013r.
KW - 23.11.2010r.
Karta kierowcy - 26.10.2010r.


Post Wysłano: 26 gru 2010, 13:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

PLANOWANIE jest opisane tu
Cytuj:
tu mamy duże miasto, więc można liczyć się z korkami przy autostradzie, tu mamy małe miasteczko położone na zudupajewie, gdzieś na wyżynie, co przy zimie może znaczyć utrudniony dojazd, z racji mniejszego ruchu w danym rejonie, gdzie indziej mamy znowu firmę w jakimś małej wiosce, co z reguły oznacza mniejszy zakład, i szybszy rozładunek niż w następnym zakładzie w dużym mieście który znajduje się bliżej, ale możemy odstać w nim kilka godzin. Tego wszystkiego nie ZAPLANUJE żadna mapa na laptopie
Czyli biorąc mapę na w ręce patrze jak to wygląda i widzę wyraźnie, cały kraj, lub połowę, planowanie kilku roz/załadunków, lub tylko jednego miejsca docelowego, ewentualny tranzyt przez dane państwo, uwzględnienie powyższych aspektów (zacytowane powyżej)składa się na całość planowania trasy, gdzie niedogodności typu:
Cytuj:
częstotliwość korków w danym rejonie np Zagłębie Ruhry
lub
Cytuj:
warunków pogodowych które występują zmiennie w różnych odcinkach nawet jednej autostrady
trzeba brać pod uwagę przy PLANOWANIU całej trasy, niestety nie ma
Cytuj:
PROGRAMu
który uwzględnia chociaż te utrudnienia, więc owe PLANOWANIE przez program może nawet na niewielkim odcinku bez odpowiedniej inwencji kierowcy okazać się trefnym wyborem.
Cytuj:
Naprawdę nie widzę żadnego związku tego co piszesz z przewodnim tematem tego wątku, jakim jest "PROGRAM DO PLANOWANIA TRASY"
mam nadzieje że teraz już widzisz związek z PROGRAMEM DO PLANOWANIA TRAS, który dla mnie jest tylko pomocą, lub uzupełnieniem wiedzy, a główna inwencja leży po stronie kierowcy.
Cytuj:
Pozdrawiam!
Również pozdrawiam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: