Autor
Wiadomość
Tytuł: nawigacja
Post Wysłano: 30 cze 2009, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2009, 11:23
Posty: 3
GG: 11520120
Samochód: volvo

Koledzy doradźcie jaką nawigacje do auta ciężarowego zeby prowadziła do konkretnych ulic słyszałem że firma mio jest bardzo dobra!!! pozdrawiam


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 30 cze 2009, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

No jest i w sumie tylko raz mnie poprowadziła w uliczkę "pod prąd"....Chcesz jej głównie używać w Polsce czy za granicą?Ja mam urządzenie "mio"wraz z najnowszą mapą MioPolska+dodatkowo na karcie AutoMapę.Takie rozwiązanie na kraj wydaje mi się idealne.Szukałbym jednak najnowszej AutoMapy/edycja 5.5/,szczególnie jeżeli w grę wchodzi Polska-z możliwością wprowadzenia danych samochodu ciężarowego/masa,wysokość,..../

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 04 lip 2009, 11:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2008, 15:03
Posty: 53
GG: 2046394
Samochód: MAN
Lokalizacja: Limanowa KLI

Z tym że ustawianie tej masy i wielkości pojazdu moim zdaniem nie jest jeszcze dobrze dopracowane, ponieważ ostatnio to próbowałem i odcinek 25km nawigacja wydłużyła do 60km, a bez żadnych ograniczeń dało się jechać tą trasą 25km. :D

_________________
MAN 19.414


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 04 lip 2009, 14:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Bardziej od marki nawigacji, patrzyłbym na konkretna mapę, którą można wgrać do nawigacji.
Naturalnie trzeba wybrać taki model/markę, aby można było bez problemu wgrywać własne mapy.

Automapa 5.5.1 podobno radzi sobie świetnie w przypadku aut ciężarowych (nie używam GPSu, wiec nie testowałem)

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 27 lip 2009, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2009, 21:40
Posty: 47
GG: 6134755
Samochód: honda civic v-tec

Kazdemu polecam zakup palmtopa,tam mozesz sobie wgrac rozne mapy i testowac na trasach.Mapy sa dostepne w sieci za darmoche a jak kupisz nawigacje to tylko sie wkurzysz jak bedzie niedokladna i niebedziesz mogl w niej nic zmienic.


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 28 lip 2009, 8:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Cytuj:
a jak kupisz nawigacje to tylko sie wkurzysz jak bedzie niedokladna i niebedziesz mogl w niej nic zmienic.
BZDURY!
Wystarczy,że nawigacja będzie odblokowana to możesz korzystać z różnych map.

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 28 lip 2009, 9:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2009, 11:06
Posty: 55
GG: 13880123
Lokalizacja: Chojnice

Ja polecam nawigację Mio P360 + mapka Tom Toma najnowsza :) Tata jeździ na niej juz hm... prawie 1,5 roku oczywiście z czasem zmienia mapę na nowszą. I mówi że nigdy go źle nie poprowadziła. Czasem głupiała ale to jak każda. :)

_________________
"Boże widzisz i nie grzmisz..."
:!: Mervin :!:


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 28 lip 2009, 20:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2009, 21:40
Posty: 47
GG: 6134755
Samochód: honda civic v-tec

Cytuj:
Cytuj:
a jak kupisz nawigacje to tylko sie wkurzysz jak bedzie niedokladna i niebedziesz mogl w niej nic zmienic.
BZDURY!
Wystarczy,że nawigacja będzie odblokowana to możesz korzystać z różnych map.
Tyle ze palmtop kosztuje tyle samo i masz w nim neta i wiele innym przydatnych funkcji a navigacja to tylko navigacja. :lol:


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 28 lip 2009, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Cytuj:
Tyle ze palmtop kosztuje tyle samo i masz w nim neta i wiele innym przydatnych funkcji a navigacja to tylko navigacja. :lol:
Rzeczy od wszystkiego są do niczego...


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 28 lip 2009, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
Mapy sa dostepne w sieci za darmoche a jak kupisz nawigacje to tylko sie wkurzysz jak bedzie niedokladna i niebedziesz mogl w niej nic zmienic.
Co to znaczy za darmoche? Na licencji freeware? A palmtopow nie ma tez za darmoche?

_________________
---


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 29 lip 2009, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2009, 21:40
Posty: 47
GG: 6134755
Samochód: honda civic v-tec

Cytuj:
Cytuj:
Tyle ze palmtop kosztuje tyle samo i masz w nim neta i wiele innym przydatnych funkcji a navigacja to tylko navigacja. :lol:
Rzeczy od wszystkiego są do niczego...
Duzo kierow wozi w autach laptopy ktore tez jest do "wszystkiego" a palmtop to to samo tylko troche mniejszy.


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 29 lip 2009, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2009, 21:40
Posty: 47
GG: 6134755
Samochód: honda civic v-tec

Cytuj:
Cytuj:
Mapy sa dostepne w sieci za darmoche a jak kupisz nawigacje to tylko sie wkurzysz jak bedzie niedokladna i niebedziesz mogl w niej nic zmienic.
Co to znaczy za darmoche? Na licencji freeware? A palmtopow nie ma tez za darmoche?
Normalnie "za darmo",wystarczyc sciagnac. :) Co chcesz,automape,igo,tom toma?Wszystko jest.
Palmtopmow nie ma za darmoche tak jak i navi.


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 29 lip 2009, 22:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
Normalnie "za darmo",wystarczyc sciagnac. :) Co chcesz,automape,igo,tom toma?Wszystko jest.
No ale nie rozumiem.
Automapa kosztuje parę złotówek, TomTom też - nie wiem ja można mieć je za darmo. Ukraść?
Jeśli tak, to można ukraść również palmtopa.

_________________
---


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 30 lip 2009, 10:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Mapy sa dostepne w sieci za darmoche a jak kupisz nawigacje to tylko sie wkurzysz jak bedzie niedokladna i niebedziesz mogl w niej nic zmienic.
Co to znaczy za darmoche? Na licencji freeware? A palmtopow nie ma tez za darmoche?
Normalnie "za darmo",wystarczyc sciagnac. :) Co chcesz,automape,igo,tom toma?Wszystko jest.
Palmtopmow nie ma za darmoche tak jak i navi.
Doradzając komuś takie rozwiązanie trzeba wiedzieć, że mamy wtedy pirackie oprogramowanie, a rzekomo policja od jakiegoś czasu ma prawo na ulicach kontrolować legalnośc oprogramowania navi.

Tak szczerze mówiąc ja gdybym miał wreszcie zasiąść za sterami pojazdu ciężarowego na stałe i śmigać po Europie to dla świetego spokoju kupiłbym legalną mape.

U nas to pół biedy, ale kto wie czy nie wymyślą takich kontroli Niemcy, Francuzi itd?

Wiadomo, że tego sie nie sprawdzi tak łatwo jak pochodzenia samochodu, ale jednak...


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 30 lip 2009, 10:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Takie rzeczy już dawno są sprawdzane na zachodzie, ale raczej pod względem legalnego posiadania sprzętu. Przy zakupie laptopa są dwa certyfikaty, A4 i B5. Ten B5 (to kopia po prostu) powinno wozić się ze sobą, bo posiadanie go to dokument zaświadczający że komputer jest nasz (numery seryjne) oraz że spełnia jakieś tam normy.

Do tego warto mieć oryginalny system, reszty raczej nikt nie sprawdza w laptopach, zresztą, jak laptop jest zamknięty i schowany do schowka czy gdzieś to nikt nie będzie przeszukiwał kabiny by znaleźć laptopa.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 30 lip 2009, 10:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

No ale po co nam nawigacja/laptop, jak będzie schowany w schowku?:)


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 30 lip 2009, 10:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Nie mówię o nawigacji, a o laptopie. Wiedząc że jest łapanka najprościej zamknąć laptopa, tak by nie był z daleka widoczny, bo zawsze mogą zatrzymać do kontroli przez to że laptop zasłania pole widzenia kierowcy.

Koniec OT.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 30 lip 2009, 16:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... wania.html

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 30 lip 2009, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2009, 21:40
Posty: 47
GG: 6134755
Samochód: honda civic v-tec

Doradzając komuś takie rozwiązanie trzeba wiedzieć, że mamy wtedy pirackie oprogramowanie, a rzekomo policja od jakiegoś czasu ma prawo na ulicach kontrolować legalnośc oprogramowania navi.

Tak szczerze mówiąc ja gdybym miał wreszcie zasiąść za sterami pojazdu ciężarowego na stałe i śmigać po Europie to dla świetego spokoju kupiłbym legalną mape.

U nas to pół biedy, ale kto wie czy nie wymyślą takich kontroli Niemcy, Francuzi itd?

Wiadomo, że tego sie nie sprawdzi tak łatwo jak pochodzenia samochodu, ale jednak...[/quote]
Doradzam takie rozwiazanie bo wiekszosc z Nas ma cos nielegalnego,Podobno policja moze sprawdzic czy mapa jest legalna ale mysle ze fizycznie nie ma mozliwosci dowiedziec sie w minute czy to legal czy podroba.
Po drugie...
Czy kazdy z Was ma legalnie sciganietego simloca,orginalne CD z muza lub filmami,windowsa i programy w laptopie,koszulke adidasa?.......raczej nie,prawda?
Jezeli policja mialaby sprawdzac legalnosc wszystkiego co mamy w aucie to wiekszosc rzeczy zostalaby skonfiskowana.Wiem ze jest przepis ze jezeli posiadasz orginalny np.film to mozesz zrobic sobie kopie na wlasne potrzeby.


Tytuł: Re: nawigacja
Post Wysłano: 31 lip 2009, 0:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2009, 21:40
Posty: 47
GG: 6134755
Samochód: honda civic v-tec

Cytuj:
Nie mówię o nawigacji, a o laptopie. Wiedząc że jest łapanka najprościej zamknąć laptopa, tak by nie był z daleka widoczny, bo zawsze mogą zatrzymać do kontroli przez to że laptop zasłania pole widzenia kierowcy.

Koniec OT.
Rownie dobrze mozemy zrobic tak z nawigacja,wyciagamy karte pamieci i nikt nic nie znajdzie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: