Strona 1 z 9 [ Posty: 175 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 59 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł: E-TOLL
Post Wysłano: 15 maja 2021, 8:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

grzebałem trochę przy tym e-toolu.
przeczytałem wszystko co jest dostępne - nie rozumiem dlaczego nie można użytkowników przenieść ze starego systemu do nowego automatycznie.
urządzenie będzie powiązane z GPS-ami zainstalowanymi w pojazdach pod warunkiem że mają one autoryzację KAS.
kto nie chce może zakupić indywidualne urządzenie lub zainstalować aplikacją na telefon podobnie jak to ma SENT.
generalnie tool ma działać prawie dokładnie jak SENT.
problemem jest to że to właściciel i kierowca mają odpowiadać za "wszystko" także za brak sygnału GPS.
kosztu to co znalazłem najtańszego nie powiązanego z już zainstalowanym GPS-em w pojeździe to 200 zł urządzenie i 100 zł rocznego abonamentu. aplikacja na telefon chyba będzie bezpłatne, ale jeszcze jej nie było ( do wczoraj) .
w mojej ocenie na wystartowanie całego systemu jest zbyt mało czasu - rejestracja do własnego konta IKK miała być dostępna od 15.05.2021 - i na razie nie jest.

tradycyjne zajadę z polityką z "co by tu jeszcze spieprzyć" to jest motto obecnej władzy - tylko prezentacje wyglądają super.
może admin wydzieli temat e-tool wtedy będzie łatwiej znaleźć informacje.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 maja 2021, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Ale będzie jakieś urządzonko jak w przypadku ViaTolla czy nie?

Wnioskując z Twojej wypowiedzi wszystko przez GPS tylko, a na stronie jest napisane, że będzie urządzenie OBU.

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 15 maja 2021, 17:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Mają być OBU tylko nie wiadomo kiedy, bo jeszcze są nie wyprodukowane :lol:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 15 maja 2021, 17:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Też to miałem przez weekend ogarniać, ale widzę, że nie ma czego. Ogólnie to będzie chyba jeszcze grubszy burdel niż w 2011. Miesiąc dali na przeniesienie się z jednego systemu do drugiego, a nawet urządzeń nie mają.


Post Wysłano: 15 maja 2021, 20:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

OBU będzie ale w technice satelitarnej nie radiowej.
jak ruski strąci satelitę to będziesz siedział w domu bo nie będzie jak pobrać sygnału .. :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 maja 2021, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Kurła kiedyś to było... Dobowa winieta i człowiek tydzień jeździł xD
A i kulczykiem można było latać jak się chciało...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 15 maja 2021, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

To powinno wrócić. W jakiejś elektronicznej wersji ale powinny wrócić winiety


Post Wysłano: 16 maja 2021, 8:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Bym się wcale nie zdziwił jak zrobią płatne "eSki" dla osobówek.

Tez trochę czytałem o tym nowym systemie, wprowadza to jakaś firma krzak, właściwie już wiadomo, że bardziej jak pewne są opóźnienia, może i pół roku.
Podobno ma być opcja podpięcia się pod urządzenie EETS i nawet jak jego operator weźmie prowizję to przynajmniej oni będą się wyjaśniać z amatorami.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 16 maja 2021, 13:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Low deck bez poduszek z przodu. Poza tym, że brak możliwości regulacji wysokości, jeszcze w czymś w codziennym użytkowaniu może brak poduszek przeszkadzać?

Jeżeli chodzi o boxa do etoll dostałem w tyg.ofertę na urządzenie Geobox. 190 zł netto za urządzenie i 100 zł rocznie. Państwowych OBU chyba jeszcze nie ma.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Ostatnio zmieniony 16 maja 2021, 22:14 przez Jacoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 16 maja 2021, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

żadnych urządzeń "państwowych" nie będzie przynajmniej na razie.
wszystko to są urządzenia za które trzeba zapłacić bo "dają" to prywatne firmy. na chwilę obecną jest to chyba 5 podmiotów w tym jeden zagraniczny który nie ma podanej nawet strony internetowej.
jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie aplikacja na telefon. ma jednak "wady" np. trzeba pamiętać by włączyć i wyłączyć wsiadając do ciężarówki.
nie zmienia to faktu że obecnie nie trzeba pamiętać by doładować konto bo kasa "sama" się pobiera z konta jak jest poniżej limitu później trzeba będzie samodzielnie doładowywać konto - tu mówimy o koncie przedpłaconym, nie wiem jak jest i jak będzie z kartami flotowymi czy paliwowymi.
generalnie ze strony "dobrej dojnej zmiany" minimum kosztów i odpowiedzialności oraz przełożenie wszystkich kosztów oraz potężnej odpowiedzialności na przewoźnika czyli wroga klasowego.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: e-TOOL
Post Wysłano: 18 maja 2021, 17:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Chyba ich cyce drą, jak myślą, że będę płacił za drogi + 100 zł od auta za boxa.


Tytuł: Re: e-TOOL
Post Wysłano: 18 maja 2021, 19:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Luka - nie napinaj sie szkoda zdrowia dla dobrej (dojnej) zmiany.
możesz zainstalować na smartfonie aplikację też będzie działać.

z tego co dziś się dowiedziałem to dopiero od 24 maja będzie można zakładać IKK (indywidualne konto klienta) czy tak będzie zobaczymy.
również dziś z tego samego źródła uzyskałem informacje że oba systemy będą pracować równolegle do września z uwagi na krótki termin na wdrożenie - sprawa jest procedowana w senacie.

na pewno na razie jest tylko regulamin użytkowania aplikacji, a samej aplikacji jeszcze nie ma co jest po prostu śmieszne.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: e-TOOL
Post Wysłano: 26 maja 2021, 12:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

gdyby ktoś był zainteresowany to już można się rejestrować na koncie IKK oraz dodawać pojazdy , formy płatności urządzenia OBU, a także przelewać ksiore na konto :D w systemie.

na razie nie ma jeszcze aplikacji do pobrania na telefon.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: e-TOOL
Post Wysłano: 01 cze 2021, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Czy OBU oferują na razie jedynie ci dostawcy?
https://etoll.gov.pl/ciezarowe/system-e ... zenia/obu/

Ogólnie to jestem mocno zdegustowany tym [wycenzurowano]. Tutaj znalazłem coś, co sugeruje, że nie ma co liczyć, że operator systemu, czyli KAS będzie dysponował własnymi urządzeniami, wygląda, że szwagry muszą zarobić.
"Urządzenia ZSL i OBU będą dostarczane na zasadach komercyjnych przez podmioty świadczące usługi w zakresie obsługi firm transportowych tzw. operatorów OBU i ZSL."
https://www.gov.pl/web/kas/informacje-d ... -obu-i-zsl

https://tlp.org.pl/senat-odrzucil-nowel ... -drogowym/


Aplikacja nie działa, w ogóle jej nie ma. W sklepie google jest etoll zambia. OBU płatne, ZSL jeszcze droższe. Co waszym zdaniem wygląda na ten moment na najlepsze rozwiązanie? GPS nie potrzebuję, aplikacja prawdopodobnie będzie uciążliwa i może powodować najwięcej problemów, których wolałbym uniknąć. Wygląda, że OBU może być najlepszym rozwiązaniem. Oferty które dostałem są dość rozbieżne, czym się kierować prócz ceny? Gwarancją na OBU, jakieś zobowiązania co do zapewnianie poprawnego działania OBU?


Tytuł: Re: e-TOOL
Post Wysłano: 02 cze 2021, 4:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie ty jeden masz taki stan [wycenzurowano] na "dojną zmianę" i jej działania.

niedawno rozmawiałem z osoba chyb w komórce odpowiedzialnej za etoll była święcie przekonana że senat przyjmie nowelizację i uruchomienie przesunie się na wrzesień - tu jednak jest jeszcze znana furtka sejm odrzuca uchwałę senatu a długopis ją w nocy podpisuje i następnego dnia akt prawny masz w dzienniku ustaw.

aplikacja ma być dostępna po 10 czerwca.
z informacji i samodzielnych wniosków wynika że jej działanie ma być bardzo podobne do aplikacji SENT, która o dziwo działa o czym dobrze wiedzą ci co wożą towary akcyzowe.
na stronie etoll pojawia się praktycznie coraz więcej aktywnych funkcji - dziwi mnie tylko dlaczego całość nie została od razu załadowana tylko odbywa się to na raty.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: e-TOOL
Post Wysłano: 02 cze 2021, 10:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Dzisiaj w radiu słyszałem, że długopis podpisał okres przejściowy do grudnia. Mają działać równolegle dwa systemy, więc nie wiem czy jest sens się spieszyć jak i tak wiadomo, że będą problemy.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Tytuł: Re: e-TOOL
Post Wysłano: 03 cze 2021, 10:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jakby była jakaś informacja potwierdzająca to odroczenie, to przestaje drążyć temat na jakiś czas, bo to co oferują dostawcy to jest jakaś kpina. Od jednego dostałem ofertę, wraz z filmikiem instruktażowym jak podpiąć boxa :shock:
https://vimeo.com/554707603


Tytuł: Re: e-TOOL
Post Wysłano: 03 cze 2021, 13:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Oni tak na serio? :lol: Zrobienie wtyku do zapalniczki ich przerasta?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Tytuł: Re: e-TOOL
Post Wysłano: 03 cze 2021, 14:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie wiem czego oczekujecie - przykład idzie z góry czyli bylejakość.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: e-TOOL
Post Wysłano: 03 cze 2021, 14:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Muszę właśnie dopytać :twisted:
Muszę też dopytać jaką oni biorą odpowiedzialność, że to g**** będzie działało, czy przyjdą jakieś komunikaty, że akurat przestało. Co do samego podłączenia, to inny dostawca przewiduje m.in podłączenie do zapalniczki, albo na stałe do zasilania. I ja to rozumiem, wpiąć gdzieś w szynę w skrzynce z bezpiecznikami i niech się uruchamia razem z samochodem, nikt mi nie zarzuci, że akurat wypiąłem wtyczkę, żeby oszukać system.

Problemów tu jest znacznie więcej. Teraz jak pudełko przestało działać (a mi w 2 padła bateria i pokazywało status jako ok, ale nie pobierało opłat 8) ), to zaniosłem na stację i dostałem "nowe". Teraz, to będzie taka moja własność, że to będzie mój problem. Trzeba będzie odesłać i póki gwarancja to problem z bani. Ciekawe czy po gwarancji nadal będzie miał kto to serwisować, czy od razu śmietnik i kupić nowe. No i od momentu jak się zepsuje, na czas naprawy muszę znaleźć alternatywny sposób wnoszenia opłat - albo trzymać dodatkowe pudełko na zapas, albo używać aplikacji.
Co za burdel :evil:

ZZX, to prawda, chociaż to zjawisko doskonale znane w Polsce jako takiej i niekoniecznie zależne od akurat rządzącej partii (absolutnie ich nie bronię). Jak wprowadzali viotoll, to też był burdel, chociaż Austriacy sobie poradzili i z czasem dopracowali system, że dzisiaj działa całkiem przyjemnie. Problem był po polskiej stronie, konkretnie w prawie i jego interpretacji, bo nie dość, że nakładali kary na ludzi ciągnących lawety osobówkami, to jeszcze kasowali za każdą bramkę po 3000 zł. Dopiero później sądy ukróciły tą samowolkę i szemrane interpretacje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 9 [ Posty: 175 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 59 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: