Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 paź 2015, 11:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

witajcie,

w necie szukałem informacji, ale byłbym wdzięczny za potwierdzenie.

Litwa - winietka do kupienia na granicy? właśnie gdzie tego szukać, czy punkty czynne są całą dobę?

Łotwa - znalazłem info że są jakieś kioski a`la te w Niemczech, albo można wykupić opłatę przez neta. Co polecacie? lepiej wykupić via www? Gdzie te kioski są?

Estonia - bez opłat?

Finlandia - bez opłat?

Jakieś wskazówki, dotyczące krajów? Rok temu było auto w Finlandii ale promem płynął PL-FIN... teraz mamy lecieć drogą.

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Winieta na Litwę do kupienia na granicy, albo tutaj pod wiatami od razu na przejściu, albo kawałek za przejściem po prawej stronie masz dwie budy oddalone od siebie o jakieś 50 metrów, dalej jeszcze da się kupić na pierwszej stacji po stronie litewskiej, ale ja zawsze brałem w budach, czynne całą dobę. Łotewską winietę kupisz na granicy i na pierwszych stacjach zaraz za granicą, da się również przez internet, mojego Taty szef tak wykupuje ale wtedy trzeba podać orientacyjny czas wjazdu na teren Łotwy żeby wiedział od której godziny ma ją wykupić, zwrotnie wysyła numer id smsem potrzebny w razie kontroli więc z dwojga złego chyba lepiej kupić ją "fizycznie" niż sobie tak cyrklować za ile będzie się tu a za ile tam. Estonia bez opłat, Finlandia (chyba) też, ale niech ktoś jeszcze to potwierdzi :)

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Podepnę się pod temat. Pytania czysto finansowe :D

Nigdy na Mazurach nie byłem :shock: , a mam plany na tamtejsze rejony, czyt. 40km od Helsinek w głąb Finlandii, przez Estonię. Autko trochę większe, bo 40t :)
1. Jak wygląda tam kwestia kupowania tych winietek? Mam na myśli płatność kartami. DKV/Routex/EuroWag przechodzą czy lepiej prosić od kierownika gotówkę/przelew na MasterCarda?
2. Kwestia tankowania. Pewnie nie będę tam tankować, ale lepiej wiedzieć. Trzeba latać, szukać jak po UK za Esso żeby DKV'ką zatankować czy bez stresu na praktycznie każdej tamtejszej pompie opłacę? https://www.dkv-euroservice.com/WebInfoTools/ Tak klikam po Finlandii i tylko stacje marki Teboil się pojawiają.
3. Myjnie cystern - z reguły gotówka czy większość jest przygotowana na płatności kartą?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: