Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: plac manewrowy
Post Wysłano: 28 mar 2011, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2011, 20:14
Posty: 2
GG: 0

ja nie długo zdaje w Tarnobrzegu kat c. Ale mój instruktor nic mnie nie nauczył tyle, że pojezdziłem sobie troszkę ciężarówką. więc prośba taka do was co robić a czego nie robić na egzaminie praktycznym ( chodzi mi o łuk na placu a tu problem z zatrzymaniem w odpowiednim miejscu cofając do tyłu. też o taką sytuacje jak wpuszczanie mnie przez innego uczestnika i na koniec zawrotka na wisłostradzie z pasa prawego jak to wykonać aby nie oblać). Liczę na waszą pomoc bo tyle mi zostało


Post Wysłano: 05 kwie 2011, 18:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2010, 16:01
Posty: 85
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Cytuj:
ja nie długo zdaje w Tarnobrzegu kat c. Ale mój instruktor nic mnie nie nauczył tyle, że pojezdziłem sobie troszkę ciężarówką. więc prośba taka do was co robić a czego nie robić na egzaminie praktycznym ( chodzi mi o łuk na placu a tu problem z zatrzymaniem w odpowiednim miejscu cofając do tyłu. też o taką sytuacje jak wpuszczanie mnie przez innego uczestnika i na koniec zawrotka na wisłostradzie z pasa prawego jak to wykonać aby nie oblać). Liczę na waszą pomoc bo tyle mi zostało

Łuk - trzymasz sie blisko prawej strony i Ci wyjdzie. Co do zatrzymania samochodu w tym metrze, ja robiłem tak, ze zapamietywałem jak samochod stał na poczatku i tak tez sie zatrzymywałem, na egzaminie zas miałem słonce z przodu, padajace na samochod i jak cien przekroczył druga linie, to sie zatrzymałem i tyle ;) ale najlepiej zapamietac jakis punkt w lusterku i przy cofaniu ustawic sie tak samo.

Jezeli chodzi Ci o to, ze jak na skrzyzowaniu bedziesz musiał ustapic pierwszenstwa innym uczestnikom ruchu i jakis beret Ci sie zatrzyma i bedzie Ci łapami wymachiwał, kiwał, mrugał swiatłami, to ja na Twoim miejscu bym stał i czekał az ten idiota przejedzie, bo moze Cie to kosztowac 160zł. A i nie pytaj sie egzaminatora, co masz zrobić, bo Cie tamten wpuszcza.
Co innego przy zmianie pasa, wrzucasz kierunek i czekasz, az bedzie wolne, albo zobaczysz, ze jakis samochod zwolnił i czeka az wjedziesz, to wtedy łagodnie zmieniasz pas.
Na kat. B miałem na egzaminie taka sytuacje, ze po skrecie w prawo musiałem zmienic konczacy sie pas, na lewy no i kierowca jadacy na lewym pasie zwolnił ja sie upewniłem, ze czeka, az wjade wiec wjechał a egzaminator, manewr wykonany poprawnie, wypadałoby podziekowac kierowcy, prosze uniesc prawa reke do gory ;) i tyle ;) po strachu.

Wszystko zalezy od sytuacji, wiadomo, ze jak wjedziesz pod samochod nie upewniajac sie ze mozesz wjechac, badz zmusisz go do zmniejszenia predkosci, to bedziesz miał wymuszenie pierwszenstwa..

co do zawracania, zmieniasz pasy po koleji, nie tak, ze na skuśke przecinasz 3 czy 4 pasy na raz, i zalezy tez od natezenia ruchu, jak duzo samochodow to wiadomo, ze trzeba wczesniej zaczac zmeniac pasy, jak mało to mozna pozniej..

_________________
* B - Jest
* C - W trakcie.
* CE - Po zdaniu C.
* KW - Po zdobyciu CE
* Uprawnienia na wózki jezdne - Jest


Post Wysłano: 09 kwie 2011, 10:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2010, 19:46
Posty: 87
GG: 5369477
Samochód: Czrerwony
Lokalizacja: Krzywanice/k Radomska

Kolega sstasiek ma racje, zobacz jak autko stoi na poczatku łuku i staraj sie zapamietac jakis punkt odniesienia.Co do cienia to w sloneczna pogode jest on niezastąpiony :D :D :D :lol: :D . Co do sprawy związanej z(wpuszczaniem) przez innego uczestnika ruchu , tolepiej z tego nie skorzystać bo to kosztuje :D ,ale to czy ewentualnie na taki manewr sobie możesz pozwolic powinienes wyczuc po egzaminatorze i jego podejsciu,uprzejmosci , itp. Ja gdy zdawalem kat c mialem przypadek ze życzliwy kolega z Ciężarówki mignoł mi żeby mnie wpuścić i z tego skożystałem, bo wiedzialem że egzaminator z którym mam egzamin podchodzi do sprawy egzaminu jak ja to nazywam(życiowo) :D . Na łuku trzymaj se prawej strony , i co najważniejsze patrz w oba lusterka!!!. Moja rada taka jesli niejestes pewny swojego przygotowania do egzaminu,wykup z2godzinki po placu w innej autoszkole. Ż ycze powodzenia :D


Post Wysłano: 11 kwie 2011, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:13
Posty: 9
GG: 0

pamietaj o swiatlach na placyku i o kierukowskazach

odnosnie przepuszczania, egzaminator powiedzial ze mam sie go o nic nie pytac, jezeli ktos mnie WYRAZNIE przepuszcza to mam korzystać tylko w taki sposob zeby on (egzaminator) nie byl zaskoczony

i takie tez sytuazje mialem 2x na egzaminie, na spokojnie zrobilem i nie mial sie czego przyczepic


Post Wysłano: 13 kwie 2011, 16:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2011, 20:14
Posty: 2
GG: 0

Dzisiaj miałem egzamin. Wynik pozytywny. Dzięki chłopaki za wskazówki.


Post Wysłano: 17 kwie 2011, 11:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2010, 19:46
Posty: 87
GG: 5369477
Samochód: Czrerwony
Lokalizacja: Krzywanice/k Radomska

:D To Kolego pochwal się jak przebiegał twój egzamin :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: