Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 mar 2008, 14:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2008, 12:09
Posty: 28
GG: 4815936

Cytuj:
WORD Biała Podlaska

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej

Podstawowym zadaniem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej jest przeprowadzanie egzaminów państwowych dla osób:
- Ubiegających się o prawo jazdy (we wszystkich kategoriach).
- Ubiegających się o wymianę prawa jazdy wydanego za granicą.
- Podlegających kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji.

WORD podejmuje również przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego do których należą:
- Inicjowanie akcji o zasięgu regionalnym i ogólnokrajowym wpływających na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym współudział w programie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego Gambit Lubelski.
- Prowadzenie kursów i szkoleń w zakresie zagadnień związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.
- Popularyzację zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.

Foto galeria, pojazdy egzaminacyjne:
* Foto galeria
* Pojazdy egzaminacyjne

Kontakt:
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej
ul. Orzechowa 60
21-500 Biała Podlaska

tel. (083) 342 58 20



Źródło: http://www.wordbp.pl/word.htm
Witam

Niedawno zrobiłem prawko na C i robię przymiarke na E. Uczyłem się na innym sprzecie trochę (MAN z przebijaną skrzynią) i powiem szczerze, że miałem troche problemów na mieście ze zmianą biegów. Egzaminator chyba był wyrozumiały, po paru minutach już było ok. Egzamin po mieście niby powinien być łatwy bo Biała Podlaska mała jest to wcale tak nie było:) Poprowadził mnie wąskimi uliczkami, że momentami gorąco się robiło...
Stałę elementy to oczywiście rondo na ul. Północnej, przejazdy kolejowe, rondo na Alejach 1000lecia, ja miałem także (co zdziwiło moich kolegów) ul. Prostą ze skrętem w ul. Moniuszki - uwaga dość trudne! Ulica Prosta jest jedno kierunkowa i normalnie przy skręcie w lewo ustawiłem się przy lewej stronie, wymanewrowałem i się udało... ale było ciasno! Miałem też skręt z Akademickiej w Glinki - też trzeba uważać. Ogólnie to było spoko.
Sprzęt egzaminacyjny to MAN TGL 12.240 chyba z 2007 roku, i często jest wypożyczany drugi biały z przyczepą dodatkowo.
Załączam dwa zdjęcia jedno MANa a drugi po otwarciu maski, mi sie przydało bo sobie na sucho poćwiczyłem przed egzaminem.
Na egzaminie lece z jakimiś tam króćcami itp. a ten do mnie "panie po polsku mów" :)
Doszły mnie słuchy, że podobno przy omawianiu oświetlenia trzeba wspomnieć o podświetleniu kabiny, deski rozdzielczej i.... stopnia!



Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 11 maja 2009, 18:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2006, 17:38
Posty: 3

Witam
jaka szkólke polecacie na kat C w Białej?


Post Wysłano: 11 maja 2009, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lip 2008, 9:44
Posty: 102
GG: 1520853
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Niedaleko Białej Podlaskiej

PZM w białej podlaskiej na al. Jana Pawła :wink:

_________________
B
B+E
C
C+E
W PRZECIĄGU PÓŁ ROKU ;D


Post Wysłano: 01 cze 2009, 13:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2007, 17:49
Posty: 3
Lokalizacja: Z Radzynia

OSK Piotr Grybczuk. Robilem u niego C, C+E. obydwie kategorie za pierwszym razem, brat robil C tez za pierwszym razem. ceny przystepne a wlasciciel/instruktor swietny jest:D:D


Post Wysłano: 07 lut 2010, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 lut 2010, 23:19
Posty: 20
GG: 0
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

kay7 mówisz, że biały MAN jest wypożyczany. To o ile się nie mylę jest z OSK "AUTO-TRANS" z Międzyrzeca.

Cytuj:
Doszły mnie słuchy, że podobno przy omawianiu oświetlenia trzeba wspomnieć o podświetleniu kabiny, deski rozdzielczej i.... stopnia!
Nic takiego robić nie trzeba :)

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM
POLECAM


Post Wysłano: 02 maja 2012, 14:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2012, 14:25
Posty: 6
GG: 4179657
Samochód: rower Giant Sedona

Hej!

Ja zdawałem C w ubiegłym roku. Plac bez problemu poszedł, gorzej było z jazdą po mieście. Egzaminator dawał mi czadu: komentarze typu "panie, jak pan jeździsz!"; "na co czekamy?". Miałem przez to stres. Do końca nie byłem pewien, czy zdałem. Po powrocie do ośrodka pan egzaminator zapytał:

- Czy będzie pan też robił przyczepy?
- Nie, na razie nie.
- To dobrze, bo z takimi umiejętnościami to nie radzę.

I zaliczył mi :) Niedługo będę szedł na egzamin na C+E :> A propos szkoły, ja robię w Auto-Idze. Jestem zadowolony - dobrze szkolą. Jeśli chodzi o egzamin na jakąkolwiek kategorię to warto być bardzo dobrze przygotowanym np. wiedzieć jakie są kryteria oceniania zadań i jakie wykroczenia w jeździe po mieści od razu kończą egzamin. Możemy o tym poczytać w ustawie.

_________________
A, C+E, D+E, T


Post Wysłano: 04 paź 2012, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

Ja zdawałem 4 razy do skutku. A to wszystko dlatego, że robiłem prawko w AUTO IGA. Po 3 egzaminie wykupiłem 5 godzin w PZM i poszło bez żadnego zająknięcia.

Ogólnie z czterech egzaminatorów to najgorzej wspominam pana M, natomiast Pan G i Pan H mimo, że z nimi nie zdałem, byli bardzo mili. Pan M natomiast troszkę zalatuje takim chamem który wszystko robi z wielką łaską.

Ostatni egzamin miałem z Panią Egzaminator (każdy powinien wiedzieć o kogo chodzi) i było bardzo sympatycznie. Pani była naprawdę bardzo wyrozumiała. Dodam też że rok wcześniej zdawałem z nią kat B i zdałem za pierwszym razem.

Reasumując Szkoła, którą polecam to PZM, natomiast z egzaminatorów to życzę wam, byście trafili na Panią M :)

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Post Wysłano: 17 gru 2012, 16:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 23:34
Posty: 16

WITAM
chciałem się zapytać jak jest oświetlony plac w bp bo będe zdawał kat C niestety już po zmroku


Post Wysłano: 17 gru 2012, 18:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

Cytuj:
WITAM
chciałem się zapytać jak jest oświetlony plac w bp bo będe zdawał kat C niestety już po zmroku

Z oświetleniem bardzo dobrze. Aby tylko było odpowiednio odśnieżone to nie powinieneś mieć problemów z zobaczeniem linii.

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Post Wysłano: 17 gru 2012, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 23:34
Posty: 16

a mam jeszcze do cb pytanie bo może znasz odpowiedż czy wiesz o jakimś sprawdzonym sposobie na zatrzymanie się podczas cofania po łuku bo po zmroku może być trudniej ocenić odległość, słyszałem coś o słupkach od tego zadaszenia


Post Wysłano: 17 gru 2012, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

Cytuj:
a mam jeszcze do cb pytanie bo może znasz odpowiedż czy wiesz o jakimś sprawdzonym sposobie na zatrzymanie się podczas cofania po łuku bo po zmroku może być trudniej ocenić odległość, słyszałem coś o słupkach od tego zadaszenia
z tego co pamiętam to na 2gim słupku się zatrzymywało i było ok

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Post Wysłano: 18 gru 2012, 17:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 23:34
Posty: 16

ale chodzi ci o te głowne słupki na których spoczywa cały dach


Post Wysłano: 18 gru 2012, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

tak i jeszcze coś mi świta, że ten słupek to musi być na wysokości "załamania" się ramki okiennej bocznej ale na 100% nie jestem pewien
w sumie egzamin to miałem w maju '10r ale jakoś wyleciało z głowy

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Post Wysłano: 19 gru 2012, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 23:34
Posty: 16

wielkie dzięki za pomoc mam nadzieje że się uda. a to załamanie to chodzi ci o to że na wysokości tak mniej więcej lewego lusterka


Post Wysłano: 19 gru 2012, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

Cytuj:
a mam jeszcze do cb pytanie bo może znasz odpowiedż czy wiesz o jakimś sprawdzonym sposobie na zatrzymanie się podczas cofania po łuku bo po zmroku może być trudniej ocenić odległość, słyszałem coś o słupkach od tego zadaszenia
Jak masz tą budkę pod zadaszeniem, to na pierwszym słupku od tej budki w stronę budynku WORD jest rynna. Ja zawsze brałem tą rynnę na lusterko i było okej :) Dodatkowo 4 krzaczek od tej budki bierzesz na ramię i łączenie dwóch krawężników (o ile dojrzysz pod śniegiem) też bierzesz na ramię.

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Post Wysłano: 19 gru 2012, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 23:34
Posty: 16

no spoko jeszcze raz wielkie dzięki, a jak tam z jazdą po mieście są jakieś pułapki poza tym że jest ciasno


Post Wysłano: 20 gru 2012, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

na niektórych odcinkach są ograniczenia do 40, nawet do 30 km/h także uważnie na znaki patrzeć

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Post Wysłano: 21 gru 2012, 16:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 23:34
Posty: 16

spoko jeszcze raz dzięki za pomoc.


Post Wysłano: 21 gru 2012, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

Uważaj na linie ciągłe, gdzieniegdzie strasznie powyciągali (np na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Brzeskiej), ciężko jest też na wyjeździe z Kolejowej w Stacyjną. Na Narutowicza uważaj na pieszych bo tam lubią się pchać pod koła.

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Post Wysłano: 22 gru 2012, 21:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 23:34
Posty: 16

naprawdę jeszcze raz wielkie dzięki za podpowiedzi jak się coś komuś przypomni jeszcze to piszcie;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: