Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: WORD Kielce
Post Wysłano: 06 lis 2008, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

WORD Kielce

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach

Foto galeria, pojazdy egzaminacyjne:
* Foto galeria, pojazdy egzaminacyjne

Kontakt:
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach
ul. Domaszowska 141B
25-420 Kielce

sekretariat@word.kielce.pl

tel. - (041) 368 03 50



Źródło: http://www.word.kielce.pl/pl/index.php

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Tytuł: Re: WORD Kielce
Post Wysłano: 15 mar 2012, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2012, 16:28
Posty: 2
GG: 0
Samochód: mercedes

13.03.2012. Godzina 14:00 Wiesław Wołek wzywa nas do sali 107. Jest nas tylko trzech, odprawa przebiega w dz podejrzanie przyjemnej atmosferze... Jest z nami weteran pan mający nazwisko na literę A. który losuje zestaw zadań na placu. Trzynasty pokazuje rogi... trafiliśmy na zestaw trudniejszy czyli: Skośne przodem i prostopadłe tyłem... Egzaminator zaprasza nas do miejsca płaczu i radości zwanego poczekalnią... Pierwszy startuje weteran pan A**** i oblewa plac... Teraz moja kolej, o dziwo stres nie daje o sobie znać. Formalnością było sprawdzenie świateł postojowych i klaksonu... czas na sprzęganie, szybki podjazd pod przyczepę delikatny klik i... kołek kontrolny się nie schował, ale trzeba działać dalej podpinam przewody sprawdzam światła i czas poruszyć pojazdem, na szczęście pan egzaminator podpowiedział mi aby odsunąć kliny od 20 cm od kół i ruszczyć do przodu i do tyłu, uff udało się!! Teraz Łuk szybki podjazd do przodu i do tyłu... zła odległość, ponawiam próbę i idealnie się zatrzymuje. Skośne okazało się formalnością, czas na prostopadłe tyłem które udało mi się sprawnie wykonać. Szybki wyjazd i rozpinanie. Czas na miasto:

http://g.co/maps/wtpmx


Tytuł: Re: WORD Kielce
Post Wysłano: 22 paź 2014, 12:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2014, 12:26
Posty: 34
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Witajcie :)

Niedługo będę podchodził do kat. C w Kielcach stąd pytanie do osób, które tu zdawały. Czy na łukach (do C są chyba 2 ?) są jakieś punkty odniesienia do zatrzymania się w 1m ? Robiąc na czuja raz wychodzi raz nie, na naukę będzie jeszcze czas, a szkoda wywalić 2 stówy na czymś takim :P


Tytuł: Re: WORD Kielce
Post Wysłano: 14 cze 2018, 10:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2017, 20:53
Posty: 24
Samochód: Atego

No niestety. Dzisiaj się nie udało. Egzamin CE. Wylosowalem to czego bałem się najbardziej, czyli parkowanie tyłem. Nie czuję tego. Ćwiczyłem na wyjeżdżonym placu, więc podświadomie jeździłem na pamięć. W Wordzie plac równiutenki i nie wiedziałem do czego się odnieść. Raz, że potrzebowałem więcej niż jedną korektę, a dwa zahaczyłem obrysowka przyczepy o słupek. Nie rozumiem tej jednej korekty. Zawodowi kierowcy podjeżdżają pod rampę i robią po kilka korekt, a co nie którzy wychodzą albo mają wsparcie z tyłu. No nic trudno. Egzaminator pan Krupa. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Bardzo pozytywny człowiek.


Tytuł: Re: WORD Kielce
Post Wysłano: 02 lip 2018, 18:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lip 2018, 16:43
Posty: 1

Nie martw się, następnym razem się uda. Jak robiłem to parkowanie tyłem to chwile musiałem się zastanowić na który słupek jechać bo trochę za dużo ich tam jest. Pomogłem sobie trochę przestawiając lusterko.


Tytuł: Re: WORD Kielce
Post Wysłano: 07 lip 2018, 10:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2017, 20:53
Posty: 24
Samochód: Atego

Za drugim razem już się udało :) Znowu wylosowałem parkowanie tyłem, ale byłem na dodatkowej jeździe w innej szkole gdzie mi dokładnie instruktor wytłumaczył na co patrzeć i jak sie ustawić. Najlepiej linie 12m wziąć między koła i dojechać nie więcej jak metr do przerywanej linii poprzecznej. Potem nie patrzeć na słupki specjalnie na początku, ale na przerywane linie, które odchodzą od stanowiska na wzjazdu. Tak, czy owak dobra szkoła i dobry instruktor to podstawa. Nie oszczędzajcie na tym, bo później i tak będziecie dopłacać.


Tytuł: Re: WORD Kielce
Post Wysłano: 07 lip 2018, 13:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Kurs jest po to, aby nauczyć się jazdy. Między innymi cofania.
Schematyczne uczenie się akurat takiego łuku do niczego nie prowadzi, bo może i zdasz jeden z drugim, ale jeśli na firmie będzie inny promień łuku, lub trzeba będzie lawirować między przeszkodami, to będzie płacz i że nie da się.

Niech każdy uczy się sam. Sam znajdzie sposób, zobaczy jak zestaw reaguje na ruchy kierownicą, i obserwując te reakcje doskonali się (ale z tym jest kolosalny problem u ludzi), poprostu żeby być w czymś dobrym.
Gadka "przy tym słupku trochę w prawo, a przy tym drugim trochę w lewo" robi z kursanta ułomka, a nie kierowcę.

Chyba, że komuś ewidentnie nie idzie, nie potrafi. Kurs ma też to wykazać, nie każdy musi zdać.
Więc jeśli Ci nie idzie, nie da się, nie umiesz, poszukaj sobie roboty w fabryce przy taśmie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: WORD Kielce
Post Wysłano: 24 sie 2018, 22:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 182
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

Kierownik - z całym szacunkiem ale chciałbym zobaczyć jak wbijasz między słupki za pierwszym razem i nie "tykniesz linii ani pachołka).


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: