Autor
Wiadomość
Tytuł: WORD Łódź
Post Wysłano: 30 mar 2008, 18:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2006, 18:54
Posty: 12
GG: 1529106
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
WORD Łódź

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego funkcjonują od 1998 roku. Do ich zadań statutowych należy egzaminowanie osób ubiegających się o prawo do kierowania pojazdami, a także działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Celem działania WORD w Łodzi jest zmniejszenie liczby zabitych i rannych w wypadkach drogowych. Chcemy to osiągnąć poprzez kształtowanie prawidłowych zachowań wszystkich uczestników ruchu drogowego, ponieważ, jak wiadomo, o bezpieczeństwie na drogach decyduje przede wszystkim sposób zachowania się kierowców, pieszych i rowerzystów.

Kontakt:

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi
ul. Smutna 28
91-729 Łódź

info@word.lodz.pl

tel. (Sekretariat) - (042) 678 10 77; (042) 637 31 96
tel. (Biuro Obsługi Klienta) - (042) 636 61 13



Źródło: http://www.word.lodz.pl/index.php
Na początku witam wszystkich zdających na prawo jazdy kat C.
We wtorek (01.04.2008) zdaje testy i wyznaczam sobie egzamin praktyczny, niestety nie mam żadnych znajomych którzy zdawali na C w Łodzi dlatego zwracam sie z pytaniem czy ktoś z was zdawał na prawo jazdy kat C w Łodzi??, jeżeli tak proszę o podzielenie się własnymi przeżyciami.


Post Wysłano: 31 mar 2008, 8:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2008, 11:31
Posty: 11
GG: 0

Zdałem na C za pierwszym podejściem - w Łodzi ;)
Na placu jest sporo łatwiej bo samochody nie mają plandek i można sobie czasem zerknąć przez tylną szybe. A miasto to już jak się trafi. Mnie puścił trasą Palki Północna Sterlinga Jaracza Zachodnia (prawy pas tylko dla autobusów i taxi - myślał że dam się na to złapać) Północna Frańciszkańska Wojska Polskiego zawrotka na rondzie przed M1 (doczepił się że nie dałem lewego kierunku) i powrót do WORDu. Nie daj się złapać na znaki tonażowe bo będzie ci mówił że na najbliższym skrzyżowaniu w lewo itd. patrz czy nie ma tam znaku zakazu. 5 kwietnia zdaje na przyczepę. Mam nadzieje że z przyczepą nie puści mnie tą trasą..... Pozdrawiam!


Post Wysłano: 31 mar 2008, 15:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2007, 10:15
Posty: 30
GG: 4595794
Lokalizacja: Zgierz

Witam Romek.

Ja zdawałem w Łodzi na kat. "C" i "C+E" i naprawdę nie narzekam na egzaminatorów.
Zdałem obydwie kategorie za pierwszym razem,chociaż powiem Ci że na kat."C" było mi łatwiej :mrgreen:
I tutaj rada dla Ciebie Romek,jak się zaprezentujesz na placu tak na mieście będziesz miał lżej.
Chodzi mi o to że musisz pokazać egzaminatorowi że jesteś dobrze przygotowany do egzaminu:
-przygotowanie samochodu do jazdy( omawianie zbiorników na płyny,światła,sygnał dżwiękowy,sprawdzenie ładunku i burt.
-pamiętaj że jeżeli będzie jakaś żarówka przepalona np.od tablicy rejestracyjnej to mówisz przy omawianiu tak:"podświetlenie tablicy rejestracyjnej, lewa żarówka przepalona.
-no i oczywiście placyk a na 1 miejscu rękaw,póżniej w zależnosci co sie wylosuje.
Nie będe Ci pisał jaka trasą jechałem ale mogę Ci podpowiedzieć żebyś zwrócił baczną uwagę na zieloną strzałkę.
Egzaminator chciał mnie na tym przyłapać kilkukrotnie ale mu się nie dałem :mrgreen:
Pamiętaj o zatrzymaniu auta tak jak na znaku STOP i dopiero ruszasz jeżeli dalej sie ona pali.
Możesz skręcić w prawo na czerwonym świetle i z strzałką "warunkowo" także jeżeli nie masz dostatecznej widoczności to poprostu nie ruszaj z skrzyżowania.
A i bym zapomniał uważaj oczywiście żeby nie najechać lini ciągłej bo też na to egzaminatorzy zwracają uwagę.
Życzę Ci powodzenia na egzaminie bo nie jest na nim tak strasznie jak niektórzy piszą i mówią 8)

Pozdrawiam.

_________________
Forum www.cb-forum.pl


Post Wysłano: 31 mar 2008, 21:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2007, 1:11
Posty: 51
Lokalizacja: Łódź

O ile na "C" nie miałem większych problemów, za pierwszym razem, tak z przyczepami zdałem za drugim razem.
Ogólnie na egzaminatora nie mogę złego słowa powiedzieć.
Trochę trasę miałem nieprzyjemna na mieście, ale dałem radę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

_________________
ZERO litości dla kierowców na "podwójnym gazie" !


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 11:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2008, 11:31
Posty: 11
GG: 0

Zdawałem wczoraj na C+E w Łodzi i udało się za pierwszym podejściem.Egzaminator właściwie nic mi nie mówił - powiedział tylko "dziękuję, wynik pozytywny".Moim zdaniem nie jest aż tak ciężko jak niektorzy piszą, ale z drugiej strony zależy na jakiego egzaminatora się trafi.


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 19:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2008, 2:14
Posty: 32
GG: 0

kolego pszemek_zse a powiedz mi jak jest z terminami??? duze kolejki??? ja chciałemsie zapisac w WORD Warszawa ale kolejki masakra.
z gory dziękuje za pomoc i info

_________________
fajny samochodzik http://otomoto.pl/renault-espace-expres ... 45855.html


polecam w dobrej cenie i fajne ciuchy http://www.allegro.pl/show_user_auction ... gr_id=1455


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2008, 11:31
Posty: 11
GG: 0

Czekasz bite 30 dni. Czyli ustawowo ;) Ale np w Sieradzu czekasz 2 miechy. Więc jeszcze gorzej.


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2007, 1:11
Posty: 51
Lokalizacja: Łódź

Bo ponoć w Sieradzu jest łatwiej zdać, no i ruch mniejszy.
Ale po co iść na łatwiznę ? :twisted:

_________________
ZERO litości dla kierowców na "podwójnym gazie" !


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 23:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2006, 18:54
Posty: 12
GG: 1529106
Lokalizacja: Łódź

Witam, co do terminów to jest różnie, ja 1 kwietnia zdałem testy na C i wyznaczałem praktykę to pani zaproponowała mi termin 2 kwietnia na godz 15.00 (na drugi dzień) powiedziałem że się muszę chwile zastanowić i odszedłem od okienka. Zadzwoniłem do pracy czy dadzą mi urlop, jak po pięciu minutach wróciłem to już tego terminu nie było i najbliższe były na 6 maja więc tak się wyznaczyłem. Ale w piątek 3.04 pojechałem jeszcze raz do WORDu i spytałem czy nie zwolniły się jakieś wcześniejsze terminy, okazało się że jest jedno miejsce na 23 kwietnia więc sobie przełożyłem egzamin.
Mam jeszcze pytanie do osób które zdawały w Łodzi - jakimi trasami jeździliście na egzaminie ?? Wiem że nie ma na to reguły, ale ja na kursie mało jeździłem w tamtym rejonie, ponieważ zawsze zaczynałem jazdy na Maratońskiej( stary plac egzaminacyjny) i w dwie godziny trudno było dojechać na Bałuty i wrócić, dlatego chciałem sobie przed egzaminem przejechać te trasy autem osobowym.
Ostatnie moje pytanie - jakie auta są na egzaminie w Łodzi na kat C oczywiście - chodzi mi o dokładne typy a nie odpowiedz typu Star lub Man. Ja na jazdach miałem MANa 10-163

Z góry dziękuje za wszystkie informacje


Post Wysłano: 07 kwie 2008, 8:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2008, 11:31
Posty: 11
GG: 0

Trase na solówkę opisałem wcześniej. Z "teściową" jeżdziłem po Janosika, Edwarda, Narutowicza, Tramwajowa, Tuwima, Kopcińskiego i do WORDU. A samochód nie wiem jaki 10 - cośtam. Czy to aż takie ważne? Skrzynia 6stka. Wszystkie te MANy to jeden pies.


Post Wysłano: 08 kwie 2008, 8:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2007, 10:15
Posty: 30
GG: 4595794
Lokalizacja: Zgierz

Cytuj:
Bo ponoć w Sieradzu jest łatwiej zdać, no i ruch mniejszy.
Ale po co iść na łatwiznę ? :twisted:
Kolego pciuch kto Ci takich głupot na opowiadał że w Sieradzu łatwiej zdać.
Wiadomą jest sprawą że jeżeli jeździłeś po Łodzi to łatwiej będzie Ci zdać niż w Sieradzu nie znając uliczek.
No i placyk w Łodzi i w Sieradzu jest chyba taki sam prawda :?:
Liczą się przede wszystkim twoje umiejętności .
Mam kolegę który zdawał w Łodzi na "C+E" i nie zdążył podpiąć przyczepę.
Dla jednych wydaję się to śmieszne ale zapewniam was że są takie przypadki jeżeli instruktor nie dopilnował kursanta żeby ten manewr opanował.
Romek co do aut na egzaminie to z białą kabiną jest Staro-Man a z żółtą Man.
Jeżeli chodzi o ich oznaczenia to szczerze mówiąc nie mam pojęcia.

_________________
Forum www.cb-forum.pl


Post Wysłano: 22 kwie 2008, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2006, 18:54
Posty: 12
GG: 1529106
Lokalizacja: Łódź

Jutro mam egzamin praktyczny na C w Łodzi, trochę się stresuje. Zginęła mi ta karteczka z terminem egzaminu wiec byłem dziś w WORDzie by dali mi nową(bo podobno bez niej nie wpuszczają na plac) i od razu spytałem tej pani w okienku na kiedy teraz są terminy na C w odpowiedzi usłyszałem: "niech pan nie kombinuje tylko proszę jutro iść i zdać, a nie pytać się o terminy", miło było to usłyszeć.

ps
najbliższe wolne terminy na praktykę C w Łodzi 26 maj


Post Wysłano: 24 cze 2008, 20:03

Cytuj:
Nie daj się złapać na znaki tonażowe bo będzie ci mówił że na najbliższym skrzyżowaniu w lewo itd. patrz czy nie ma tam znaku zakazu.
Przecież egzaminator nie ma prawa nakazać Ci wykonywać czynności niezgodnych z przepisami.


Post Wysłano: 24 cze 2008, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Ale może np. powiedzieć "na najbliższym skrzyżowaniu, na którym to jest możliwe, proszę skrecić w lewo".

Albo może na początku zastrzec, że gdy wydaje polecenia skrętu, to dotyczą ono najbliższego skrzyżowania, na którym to jest możliwe.

U mnie - w Dąbrowie Górniczej - łatwo się złapać na podobnej sytuacji. Jak wiadomo na egzaminach jest zasada, że jeśłi egzaminator nie mówi przed skrzyżowaniem o skręcie, to należy jechać prosto. A w jednym miejscu miasta, właśnie jadąc na wprost jest zakaz tonażowy. Co gorsza, to bardzo duże skrzyżowanie i jeśli ktoś nie wie o tym znaku lub nie ma sokolego wzroku, by go dostrzec, to pojedzie prosto (bo pas do skrętu w lewo zaczyna sę wcześniej) i... obleje.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 26 sty 2009, 10:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Cytuj:
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego chce przenieść egzaminy na prawo jazdy na Retkinię. Dzięki temu "L" znikną z centrum miasta i będzie lepsza zdawalność.

Mateusz Będziechowski do egzaminu w łódzkim WORD podchodził cztery razy. Najczęściej oblewał na rondzie Solidarności, przez które przejeżdżają wszyscy kandydaci na kierowców. Dochodzi do niego sześć dróg, a przez środek przejeżdża tramwaj. - Dwa razy auta wymusiły mi pierwszeństwo i nieodpowiednio zareagowałem - opowiada Mateusz.

Tak jak wielu jego kolegów, którzy mieli problemy ze zdaniem, postanowił zapisać się na egzamin do Sieradza. - Skrzyżowania są tam o wiele łatwiejsze, brak tramwajów i jest o wiele mniejszy ruch - tłumaczy. - Zdałem za pierwszym podejściem.

Na egzamin do innych miast decyduje się około 15 proc. łodzian zdających na prawo jazdy. Najczęściej wybierają Piotrków Trybunalski, Sieradz i Skierniewice.

Władze łódzkiego WORD nie chcą, by kandydaci na kierowców uciekali do innych ośrodków. - Lokalizacja naszej siedziby sprawia, że egzaminowani najpierw muszą przebrnąć przez zapchaną autami ul. Smutną, a następnie wyjeżdżają na bardzo ruchliwą trasę Strykowską i rondo Solidarności, gdzie oblewa większość kandydatów - przyznaje Zbigniew Skowroński, dyrektor WORD.

Dlatego powstał pomysł, by stworzyć filię ośrodka przy ul Maratońskiej 102a. - To świetne miejsce. Jest poza centrum, nie ma dużego ruchu i spełnia wszystkie warunki do przeprowadzenia egzaminu praktycznego - mówi Skowroński.

Dyrektor twierdzi, że przeniesienie ośrodka może znacznie zwiększyć zdawalność na prawo jazdy. Teraz wynosi ona 27 proc. i - w porównaniu z innymi ośrodkami w województwie - jest bardzo niska. - Sądzimy, że na Retkini mogłaby się poprawić nawet do 40 proc. - uważa Skowroński.

Łatwiejsze egzaminy to nie jedyne, według dyrektora, zalety otworzenia filii przy ul. Maratońskiej. Przeniesienie ośrodka poza centrum zlikwiduje problem z samochodami nauki jazdy na zatłoczonych ulicach. - Teraz wszystkie auto szkoły przyjeżdżają na ulicę Smutną, żeby przejechać z kursantem trasę, którą najprawdopodobniej wybierze egzaminator. Dziennie jest to nawet kilka tysięcy "L" - mówi Skowroński.

Część egzaminów na Retkini ma być przeprowadzonych już w maju. Najpierw przeniesionych zostanie tam połowa samochodów osobowych. Na początku stycznia przyszłego roku mają być tam prowadzone wszystkie egzaminy praktyczne na kategorię A (motocykle) i B (samochody osobowe).

Na Retkini WORD zamierza na razie wydzierżawić działkę od Ligi Obrony Kraju. W przyszłości chce natomiast ją odkupić. - Prowadziłem już rozmowy i wiem, że jest taka możliwość - mówi Skowroński.

W obecnej siedzibie, przy ul. Smutnej, powstaną ośrodki szkolenia i doskonalenia kierowców zawodowych. Będą tam egzaminy na kategorię C (ciężarówki) C+E (ciężarówki z przyczepami) oraz D (autobusy). Na placu wybudowana zostanie płyta poślizgowa, na której - podczas specjalnych kursów - będzie można poćwiczyć manewry na mokrej nawierzchni.- Jest dyrektywa Unii Europejskiej, która mówi o konieczności zaliczenia takich szkoleń przez zawodowych kierowców. Dla prowadzących autobusy przepisy obowiązują już od września 2008 r., natomiast dla kierowców ciężarówek wejdą we wrześniu tego roku - mówi Zbigniew Skowroński.

W Polsce są na razie tylko cztery ośrodki, które posiadają certyfikat i uprawnienia na przeprowadzanie takich szkoleń.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź 26.01.2009

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 03 lis 2012, 19:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2012, 19:37
Posty: 1

Ja w najbliższy czwartek (08.11) mam egzamin na C no i powiem szczerze, że zaczyna się u mnie stresik :)

Ogólnie, to nie jestem z Łodzi, tylko z Tomaszowa, ale kurs robiłem w Łodzi.
Cały pic leży w tym, iż uczyłem się na MAN LE 12.180 ze skrzynią 5-cio biegową (rozkład taki jak w osobowym, [wsteczny w prawo i do tyłu]), a na egzaminie są:
-Star LE 12.180 (6 biegów)
-Man TGL 12.240 (8 biegów)

No i tutaj jestem ciekaw jaki jest rozkład biegów w tych samochodach :)

Man ma na pewno skrzynię dwu zakresową, natomiast nie wiem jak z tą 6 w starze. Tam też jest dwu zakresowa 3+3? Czy normalnie na literkę H? tylko gdzie wtedy jest wsteczny? :) Jakaś zapadka czy coś? :)

Powiedzcie mi jeszcze, czy jak na egzaminie będę się bawił do 50 km/h to będę używał górnej skrzyni, czy dolna mi wystarczy? Nigdy się czymś takim nie bawiłem i nie chciałbym czegoś pop*eprzyć akurat na egzaminie :P


Post Wysłano: 03 lis 2012, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Powiedzcie mi jeszcze, czy jak na egzaminie będę się bawił do 50 km/h to będę używał górnej skrzyni, czy dolna mi wystarczy? Nigdy się czymś takim nie bawiłem i nie chciałbym czegoś pop*eprzyć akurat na egzaminie :P
Oczywiście że górna. Po mieście to jeździłem 50 km/h na 7-ce, a jak masz w miarę równą drogę to możesz nawet 8-semkę wrzucić (mowa oczywiście o TGL-u)

Skrzynia w Starze to zapewne zwykły układ "jak w osobówce"(w TGL-ach 6-tki właśnie takie są, a Star to to samo jest). Wsteczny to prawdopodobnie do siebie i w przód (w obu skrzyniach).


Post Wysłano: 04 lis 2012, 1:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2011, 21:40
Posty: 1
GG: 0

W TGL-u na pewno wsteczny jest w lewo i do tyłu w Starze nie pamiętam dokładnie, ale chyba również tak samo. Ósmego biegu to raczej nie użyjesz bo auto jest obciążone betonowymi blokami, w Starze tez maksymalnie do "piątki" udało mi się dobić. Powodzenie na egzaminie;)


Post Wysłano: 10 sty 2013, 18:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2012, 12:37
Posty: 6
Samochód: Focus

Ja oba egzaminy zdawałem na TGL-u za każdym razem egzaminator się pytał czy potrafię obsługiwać skrzynie biegów, nie był to problem bo jazdy miałem tez na TGL-u a dolną i górną skrzynią. Generalnie problemów nie było, a egzaminatorzy na których trafiłem byli ok.

_________________
B- 1.10.2000
Instruktor kat. B od VI.2009
C- 26.04.2012
C+E- 19.07.2012


Post Wysłano: 26 lip 2013, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2013, 14:42
Posty: 7
GG: 4812617
Samochód: Astra F

Normalnie kosmos, wczoraj tj 25.07.13r. byłem w łódzkim WORD-zie zapisać się na egzamin praktyczny na C+E stoję w kolejce i słucham jak to pani z okienka rzuca dla ludzi na kat. B terminy na jazdy: "jutro na ósmą", "jutro na jedenastą" itp. Myślę sobie: "Fajnie, może da się coś załatwić już na przyszły tydzień jak na B są takie krótkie terminy, to na C+E nie będzie gorzej." Już mam podchodzić do okienka i przede mnie wskakuje koleś który miał się po coś na chwilę zgłosić po egzaminie. Położył kartkę z przebiegu egzaminu na blacie, patrzę a tam pozytywny z kategorii C+E. I mówię mu: "Widzę, że najgorsze już za sobą? :D Za pierwszym razem?" A On mi na to:"Co Ty... Za 10-tym..." Ja nie mogąc uwierzyć mówię, żeby sobie nie żartował, a On że poważnie tyle razy podchodził... W tym momencie moje poczucie wartości walnęło o podłogę, ale od dziś rana cały czas sobie powtarzam, że dam radę. Aktualnie czekam na telefon z WORD-u, bo teraz podobno do 10 dni weryfikują dokumenty i dopiero się można zapisywać... A może ktoś z Was zdał ostatnio egzamin na przyczepę? Widziałem, że jest paru nowych egzaminatorów i ciekawe na co zwracają szczególną uwagę. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

_________________
Kat B. - 07.03.2011r. Kat C. - 10.08.2012r.
KW - 11.10.12r. Kat. C+E - 06.08.13r.
04.07.15r. - obecnie - Kierowca silosa w Poll-Nussbaumer :-P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: