Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: WORD Kalisz
Post Wysłano: 05 lis 2008, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

WORD Kalisz

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu

Historia

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu jest wojewódzką samorządową osobą prawną. Został utworzony dnia 01 kwietnia 1998 r przez Wojewodę Kaliskiego na podstawie ustawy „Prawo o ruchu drogowym” i od dnia 01 lipca 1998 r. rozpoczął samodzielną działalność w zakresie organizowania egzaminów państwowych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi.

Dla zapewnienia prawidłowej realizacji zadań statutowych wydzierżawiono budynek techniczny i część zajezdni od PPKS w Kaliszu na tymczasową siedzibę. Wynajmowane obiekty w bardzo krótkim czasie dostosowano do wymagań określonych w stosownych przepisach wykonawczych ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. Infrastruktura nie zapewniała optymalnych warunków dla osób przystępujących do egzaminu. Między innymi z powyższych powodów już w czwartym kwartale 1998 r. podjęto działania prowadzące do budowy nowej własnej siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. Na ten cel Wojewoda Kaliski aktem notarialnym przekazał teren o powierzchni 1,6 ha położony w Kaliszu przy ul. Braci Niemojowskich 3-5.

Budowę nowej siedziby rozpoczęto we wrześniu 2000 r., a w dniu 12.04.2002 r. dokonano uroczystego oddania do użytku pierwszego w Wielkopolsce nowo wybudowanego i profesjonalnie wykonanego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Dziś WORD Kalisz

Dziś Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu to prawie 1580 m2 powierzchni użytkowej budynków łącznie z zapleczem technicznym i garażami. Wewnętrzny układ komunikacyjny – jezdnie, parkingi oraz plac manewrowy zajmuje 8750 m2. Plac manewrowy spełniający wymagania dla wszystkich kategorii prawa jazdy i zapewnia komfortowe warunki do przeprowadzania egzaminów praktycznych z zakresu manewrów podstawowych. Ośrodek dysponuje samochodami osobowymi marki Fiat PUNTO II, motocyklami marki Yamaha i MZ, samochodami ciężarowymi, ciągnikiem rolniczym wraz ze stosownymi przyczepami a także motorowerami i rowerami. Egzaminy teoretyczne przeprowadzane są za pomocą komputerowego systemu egzaminowania na sali komputerowej wyposażonej w 20 stanowisk dla egzaminowanych osób i 1 stanowisko dla egzaminatora. Dalsze zaplecze dydaktyczne stanowią trzy sale, które wykorzystywane są do omawiania egzaminów praktycznych oraz prowadzenia działalności szkoleniowej. Funkcjonalne biuro obsługi klienta zapewnia sprawną obsługę kandydatów na kierowców. Osoby korzystające z usług WORD, w tym osoby oczekujące na egzamin oraz pracownicy mają stworzone bardzo dobre warunki socjalne.

Pojazdy egzaminacyjne:
* Pojazdy egzaminacyjne

Kontakt:
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu
ul. Braci Niemojowskich 3-5
62-800 Kalisz

sekretariat@word.kalisz.pl

tel. (Sekretariat) - (62) 766 75 08
tel. (Biuro Obsługi Klienta) - (62) 766 86 66; wew. 23



Źródło: http://www.word.kalisz.pl

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 11 lis 2010, 11:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Obecnie jestem w trakcie kategorii C i na jednej z jazd instruktor mi powiedział, że WORD zakupił nowego MANa dla tej właśnie kategorii. Może ktoś ma więcej informacji na ten temat?

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 11 lis 2010, 12:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Z tego co się orientuje to są dwa Staro-many i jeden TGL. Chodziło mu o tego Man-a czy jeszcze coś nowego przyjdzie?
Podobno rzadko kiedy używają tego nowego, bo ma skrzynie górną i dolną.
A Wy na którym zdawaliście?


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 11 lis 2010, 12:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Tak o TGLa mu chodziło. Bardzo mnie to zdziwiło bo wiedziałem, że mają Staro-MANy i tylko te samochody widziałem podczas egzaminu a MANa ani razu. Tam już jest "języczek" do skrzyni góra/dół a większość samochodów do nauki ma albo skrzynie 6 albo 8 z przebitką, tak jak np. ten MAN na którym ja jeżdżę. Dla mnie użycie "języczka" zamiast przebitki nie stanowiło by żadnego problemu ponieważ miałem już z taką skrzynią do czynienia ale widocznie dla większości jest to jakaś przeszkoda i tak jak mówisz prawie wcale go nie używają.
A nie orientujesz się jakie skrzynie biegów mają te Staro-MANy w WORDzie, 6 czy 8 biegów?

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 07 gru 2010, 21:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Posiadają skrzynie 6 biegowe.
Jutro o 8 okaże się czego to się naÓczyłem na kursie :D
Trzymajcie kciuki!


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 12 gru 2010, 12:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Posiadają skrzynie 6 biegowe.
Jutro o 8 okaże się czego to się naÓczyłem na kursie :D
Trzymajcie kciuki!
I jaki wynik? :) No i na którym samochodzie zdawałeś?

Ja cały egzamin mam 22 grudnia również na godzinę 8.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 13 gru 2010, 18:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Pozytywny, dziękuje :) Zdawałem na Staro-Manie, TGL stał w garażu i chyba coś w nim robili, na szczęście.
Test 0 błędów. Łuk udał mi się za drugim razem, przy cofaniu zatrzymałem się za wcześniej, ale można wyjść, zobaczyć ile brakuje, popatrzyć na drzewka, latarnie i studzienki i wykonać drugą próbę.
Miasto ok, poza tym że raz ruszyłem z trójki, uczyłem się na rupieciu i rupieciem umiałem ruszać. W egzaminacyjnym chodzi wszystko jak masło. Jak macie jakieś pytania to piszcie.
Będzie dobrze, życzę powodzonka! :)


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 13 gru 2010, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

No to gratuluję wyniku pozytywnego :P
Co do drzewek to już mam je obcykane na Staro-MANa i na TGLa :D No i oczywiście mam pytania w związku z tym:wink: Powiedz mi jakie manewry miałeś na placu wylosowane, gdzie Cię zabrał na mieście no i na co wtedy zwracał uwagę?

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 19 gru 2010, 17:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Dziękuje :) Na placu miałem łuk, parkowanie skośne przodem i garaż tyłem. Na szczęście nie miałem koperty. Na mieście to w sumie wszędzie byłem, na dużym rondzie miałem zawracanie i drugie zaraz na pierwszych światłach w stronę centrum. Na co zwracał uwagę - hmm chyba na wszystko, najbardziej to chyba patrzył na licznik tam gdzie jest ograniczenie do 30, jak się jedzie z dużego ronda w stronę galerii. Poza tym to trzeba włączyć tryb spokojnego niedzielnego kierowcy i sobie jechać na lighcie :D
W takim razie życzę powodzenia, będzie dobrze :!:


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 22 gru 2010, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Dzisiaj o 8 rano miałem programowy egzamin.
Wynik ku mojej uciesze oczywiście pozytywny.

Akurat udało mi się trafić na Staro-MANa :mrgreen: Było nas 5 i żeby szło szybciej wytoczili z garażu TGLa i poszedł na niego kolega a mnie wyczytali jako drugiego i poszedłem na Starka. Ogólnie wszystko poszło gładko, oprócz tego, że prawie przyłożyłem w pajaca z osobówki, który wyprzedził mnie na podwójnej ciągłej jak ruszałem na strzałce warunkowej i zajechał mi drogę bo jemu się strasznie śpieszyło żeby w prawo skęrić. Nie będę tutaj przytaczał wiązanki, którą puścił egzaminator w stronę kierowcy osobówki :twisted:

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 27 kwie 2011, 15:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Dzisiaj zdałem za pierwszym razem kat. CE. Samochód mógł być tylko jeden Star-MAN. Trafiłem na tego samego, którym w grudniu zdawałem kat. C i od tamtego czasu się wiele zmieniło w nim, jedynka ledwo wchodząca a wsteczny to prawdziwy cud żeby go wrzucić :shock: Zaczep w samochodzie to prawdzie zło. 3 razy uderzałem i trzpień opadał tylko do połowy w końcu egzaminator stwierdził, że mam zrobić resztę zadań i potem spróbujemy ruszyć do przodu może się zamknie a jak nie to zawoła mechanika żeby zobaczył co się dzieję :shock:

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 18 maja 2011, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Również wczoraj miałem pierwszy egzamin CE, oczywiście wynik jest pozytywny. Hmm albo coś naprawili albo miałem szczęście nie trafić na ten egzemplarz. Skrzynia chodziła spoko, wsteczny z dwa razy się nie chciał wbić, ale podwójne wysprzęglanie pomogło i zawsze zaskoczył :D Przyczepkę ku mojemu zdziwieniu zaczepiłem na strzała :shock: Garaż tyłem tylko musiałem poprawić bo mi za pierwszym razem nie wydał, jakoś dziwnie wyglądało to w tych lusterkach. Jak ćwiczyłem na placu, nie miałem z tym problemów. Wg. mnie plac jest gorszy od miasta, na mieście light.
W razie czego chętnie służę pomocą.
73!


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 15 paź 2011, 15:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 wrz 2011, 18:13
Posty: 12
GG: 1277763
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Opole/Kluczbork

WORD Kalisz zdawałem tam kat.C i C+E bardzo pozytywnie w razie jakis pytan 1277763 moje gg chetnie pomoge badz podpowiem


WSZYSTKIM ZDAJACYM CiC+E POWODZONKA ZYCZE I SPOKOJNOSCI DO ZOBACZENIA NA SZLAKU

_________________
Kat. B - 21.04.2008
Kat. C - 27.06.2011
Kat. C+E - 20.09.2011
Świadectwo Kwalifikacji 11.08.2011
Karta Kierowcy -27.10.2011


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 18 lis 2011, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 gru 2008, 16:28
Posty: 74
Samochód: Duży
Lokalizacja: Kalisz

Dzisiaj zdałem A i C teorie:DD
Za tydzień praktyka C :))
Oby pozytywnie :P

_________________
W życiu piękne są tylko chwile...


Tytuł: Re: WORD Kalisz
Post Wysłano: 25 lis 2011, 17:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 gru 2008, 16:28
Posty: 74
Samochód: Duży
Lokalizacja: Kalisz

Sorry ze post pod postem:D
Ale zdałem!! :D
Kat. C zaliczona pozytywnie:D
Teraz jeszcze A, CE i D za pare latek :)

_________________
W życiu piękne są tylko chwile...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: