Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 mar 2009, 8:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2009, 18:06
Posty: 2
GG: 0
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Cytuj:
Cytuj:
ahaa... to dobrze
aa ogolnie cieżko zdac na te kat. C+E ;>??
aleś zadał pytanie...
jak umiesz to zdasz za pierwszym, jak nie to i 10 prób to za mało...
Powiem tak, ja powinienem zdać ten egzamin za 2 razem ale niestety nie udało się z powodu mojej nie wiedzy jak ustawić się do parkowania prostopadłego tyłem, trafiłem na super egzaminatora z którym fajnie się gadało nie było żadnego stresu.
W mojej grupie zdających były osoby super przygotowanie po kursie w najlepszej szkole jazdy(osoby z tarnobrzega i okolic wiedzą o kogo chodzi) i też im się nie udało zdać
Uważam że by zdać egzamin kat. C+E w tbg potrzebne jest 90% umiejętności i 10% szczęscia
Pozdrawiam


Post Wysłano: 17 mar 2009, 15:59

Czy wiecie gdzie w Polsce zdaje się kat. C+E na zestawie jak w Tbg? We Wrocławiu np. zdaje się małym tandemem i wydaje mi się, że jest łatwiej, ale lepiej chyba zdawać na zestawie.


Post Wysłano: 17 mar 2009, 17:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2008, 15:04
Posty: 43
GG: 0

Cytuj:
Czy wiecie gdzie w Polsce zdaje się kat. C+E na zestawie jak w Tbg? .
Ciągnik+naczepa napewno jest w Rzeszowie,Kielcach,Katowicach, ale czy mają taki sam wymiar tego nie wiem.
Wiem z doświadczenia że lepiej jeździ sie tandemem bo przyczepa idze mniej wiecej tym samym torem co auto ciągnące.

_________________
Daf i Renówka to ch...j nie ciężarówka

„Kochaj szefa swego mogłeś trafić na mojego”


Post Wysłano: 17 mar 2009, 18:19

Cytuj:
Wiem z doświadczenia że lepiej jeździ sie tandemem bo przyczepa idze mniej wiecej tym samym torem co auto ciągnące.
To nie ulega wątpliwości, ale trudniej przesiąść się na zestaw jeżeli uczy się na tandemie. W odwrotnym przypadku wydaje mi się, że łatwiej opanować tandem jeżeli uczyło się na zestawie.


Post Wysłano: 17 mar 2009, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2008, 15:04
Posty: 43
GG: 0

Ja uczyłem sie na zestawie potem wskoczyłem na tandem a teraz spowrotem jeźdze na zestawie i dosyc "bezboleśnie" tą zmianę przeszedłem.

_________________
Daf i Renówka to ch...j nie ciężarówka

„Kochaj szefa swego mogłeś trafić na mojego”


Post Wysłano: 17 mar 2009, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Cytuj:
Czy wiecie gdzie w Polsce zdaje się kat. C+E na zestawie jak w Tbg?
Cytuj:
Ciągnik+naczepa napewno jest w Rzeszowie
Pojazd egzaminacyjny w Rzeszowie na kat. C+E ni jak ma się do tarnobrzeskiego Mana. Co prawda model ten sam, jednak jak dobrze kojarzę długość zestawu może być ona nieco krótsza, do tego jednoosiowa naczepa, i tutaj uwaga - w pojeździe jest szyba tylna (jak dzisiaj dobrze widziałem), a naczepa posiada plandekę równą około 30/50 cm, dla mnie jest to śmieszne, gdyż cofając można patrzeć do tyłu przez szybę i się wszystko widzi (dosłownie wszystko).

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Post Wysłano: 17 mar 2009, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2008, 15:04
Posty: 43
GG: 0

WORD KIELCE
Obrazek
WORD KATOWICE
Obrazek

_________________
Daf i Renówka to ch...j nie ciężarówka

„Kochaj szefa swego mogłeś trafić na mojego”


Post Wysłano: 22 mar 2009, 2:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2008, 18:54
Posty: 16
GG: 5364394
Samochód: Golf III

Cytuj:
nooo chłopaki musze sie wam pochwalic moim dzisiejszym wyczynem ;D hehe a mianowicie to zdaniem na kat. C ;)
oczywiscie nie stalo by sie tak gdyby nie to forum przez ktore dowiedzialem sie wielu bardzo pomocnych rzeczy .. no i wam przede wszytskim
jeszce raz wielkie dzieki chlopaki i Szczesliwego Nowego Roku Zycze ;)
Cytuj:
No to kolego zdawalismy razem bo ja tez zdawalem w sylwestra rano(oczywiscie zdalem). Jesli byles w tej grupie co ja to powinienes kojarzyc trzech braci na teoretycznym egzaminie, a i byl tez w mojej grupie taki starszy gosc co zdawal od poczatku wszystkie kategorie zawodowe bo mu je zabrali(chyba po pijaku). Ja to bylem ten co pierwszy wyszedl z egzaminu pisemnego.
pamietam ;) wszyscy zdaliscie ??


Post Wysłano: 22 mar 2009, 23:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Nie wiem czy wszyscy bo ja jak zdalem to od razu skoczylem do Biedronki na przeciwko kupic jakis alkochol na sylwestra a potem zabralem sie do domu.

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 23 mar 2009, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2008, 18:54
Posty: 16
GG: 5364394
Samochód: Golf III

Cytuj:
Nie wiem czy wszyscy bo ja jak zdalem to od razu skoczylem do Biedronki na przeciwko kupic jakis alkochol na sylwestra a potem zabralem sie do domu.
aha .. myslalem ze to Twoi bracia .. nie pamietam za duzo z tego dnia tak samo jak nie pamietam calego egz. hehe tak jakby go nie bylo ;P
to gartuluje i powodzenia zycze w egzaminach na kolejne kategorie


Post Wysłano: 08 kwie 2009, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

No dzieki!
A tak wogole to jutro jade ustalic egzamin na C+E i mam pytanie: Ciezko robi sie ten luk w Tarnobrzegu bo ja ucze sie na naczepie 1-osiowej i jest ona krotsza od tej z Tarnobrzega? Jakos trzeba sie specjalnie ustawic czy co? Macie moze jakies sposoby na latwiejsze zrobienie tego luku?

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 06 maja 2009, 9:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

W najbliższą sobotę wypada Dzień otwarty WORD Tarnobrzeg. Taka impreza nie jest dla mnie nowością i muszę przyznać, że jest ona bardzo ciekawa. Dla osób zdających w najbliższym czasie jest to okazja do poznania sprzętu WORD Tarnobrzeg, kat. B (tutaj można 'zaliczyć' jazdę po łuku i nie tylko)/C/CE. Osobiście na imprezę się wybieram przyglądnąć się nowej Renault Premium, a i zdjęć trochę zrobić, które na forum w najbliższym czasie pokażę. :wink: W tym roku w programie jest zlot szkoleniowy OSP województwa podkarpackiego w ratownictwie drogowym, który dla gości stanie się na pewno nie małą atrakcją.

Pozostaje mi Was serdecznie zaprosić, do zobaczenia! :)

Obrazek

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Post Wysłano: 09 maja 2009, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Odświeżam na prośbę autora.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 03 sie 2009, 23:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2009, 21:23
Posty: 2
GG: 0
Samochód: 15letni

Witam.Niedługo zdaję w Tarnobrzegu kat.C i prosiłbym o opinie czy łatwo jest zdać,czego sie najczęściej czepiają na placu i mieście,na co uważać,pułapki itp.Może być na PW.Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i wskazówki!


Post Wysłano: 04 sie 2009, 0:04

Cytuj:
Witam.Niedługo zdaję w Tarnobrzegu kat.C i prosiłbym o opinie czy łatwo jest zdać
Łatwo i trudno.
Cytuj:
czego sie najczęściej czepiają na placu i mieście
Wszystkiego i niczego.
Cytuj:
na co uważać
Na wszystko.

Twoje pytania wyglądają jakbyś pytał nas czy zdasz lub nie. Wynik zależy od bardzo wielu niezależnych od Ciebie czynników: szczęścia, humoru egzaminatora itp, itd.
Są również czynniki zależne od Ciebie czyli umiejętności: umiejętność radzenia sobie ze stresem, szybkiego analizowania sytuacji na drodze i podejmowania odpowienidch i do tego trafnych decyzji. Trudno, żeby po 30h kursu to wszytsko opanować, ale da się.

Skup się na tym co robisz, obserwuj drogę i otoczenie, nie wadawaj się w niepotrzebne dyskusje z innymi kursantami, bo to rozprasza i powinno być ok.


Post Wysłano: 07 sie 2009, 19:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2009, 21:23
Posty: 2
GG: 0
Samochód: 15letni

Kolego żadnych konkretnych rad mi nie napisałeś bo ja też to wiem ale dzięki za dobre chęci :!:


Post Wysłano: 07 sie 2009, 20:41

Cytuj:
Kolego żadnych konkretnych rad mi nie napisałeś bo ja też to wiem ale dzięki za dobre chęci :!:
Przecież nikt nie napisze Ci na co uważać i czego się czepiają, bo nikt tego nie wie, a każdy egzaminator ma indywidualne podejście do każdego kursanta: jak widzi, że egzaminowany sobie radzi, to się nie czepia, a jak ktoś jest niekumaty, to szybko go chce mieć z głowy i tyle.


Post Wysłano: 08 sie 2009, 17:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2008, 14:08
Posty: 12
GG: 0
Samochód: VW

Tygrys31 Tutaj raczej nic się nie dowiesz(chyba wiesz dlaczego 8) Na PW napisałem ci kilka wartościowych wskazówek odnośnie egz.praktycznego.Powodzenia :!:


Post Wysłano: 22 lis 2009, 19:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o tym ośrodku to zapraszam do tematu na forum Prawo Jazdy są tu same opinie jak i o ośrodku i egzaminatorach głównie kategorii "B" http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8268


Post Wysłano: 24 mar 2010, 1:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2008, 15:04
Posty: 43
GG: 0

Witam.Przedstawie historię mojego egz. na kat. C+E
Nadszedł sądny dzień 23.02.2009 poniedziałek godz.8.00 Word Tarnobrzeg.
Losowanie zestawu manewrów, byłem pierwszy na liście to na mnie wypadło(nie pamiętam numeru zestawu,ale parkowanie skośne i wjazd tyłem - po raz trzeci ten sam zestaw).
Moja grupa zdających to 5 osób w tym jedna dziewczyna
Godz. 8.15 zostałem wywołany na plac manewrowy - trzeci raz MAN nr.23(zdający w Word Tbg wiedzą o co chodzi) i trzeci raz ten sam egzaminator
Na początek formalności,zasady egzaminu i takie tam.
Następnie pora na pokazywanie zbiorników pod maska(wtedy jeszcze wszystkich).
Spinanie zestawu,udało sie zmieścic w czasie 7.5 min, i problem bo działały wszystkie światła oprócz wstecznego,okazało sie że to wina kabla.
Wjazd na łuk, pierwsza próba nie udana,zachaczyłem lusterkiem o pachołek.
Druga próba udana,cofnięcie w czasie 4 min i 57 sek.(mierzone stoperem).
Parkowanie skośne w pierwszej próbie za wczesnie złamałem zestaw i najechałem na podstawe pachołka,druga próba udana
Wjazd prostopadły próba udana za 1 razem(sam w to nie wierzyłem)
Teraz miasto
Z Wordu w lewo->na światłach koło biedronki w lewo->pózniej koło Papieża w lewo na rondo-przez rondo prosto->na rondzie koło statoila w lewo->przez tory->droga z płyt,pierwsza z torami,nawrotka na dawnym Orlenie->przez tory->za torami pierwsza w lewo, koło stacji kolejowej->dalej ulicą Kopernika->w prawo w ulice 11 listopada->na rondzie koło Statoila w prawo->prosto Sienkiewicza->na bezkolizyjnych w lewo na Mielec->zawrotka na wisłostradzie,ze zjazdu na Zakładową->powrót do Word-a
Rozpięcie zestawu i koniec egzaminu.
Tego egzaminatora to do konca życia nie zapomne,ale mi dał popalić.
Dodam tylko że zdawałem w dniu w którm w mieście spadło w noc poprzedzającą ok. 30 cm śniegu
A po egzaminie banan od ucha do ucha, z tego wszystkiego az zabrałem kluczuki od MANA(z przyzwyczajena ze swojego auta)
Z 5 osób tylko ja zdałem(tylko ja wyjechałem na miasto,wszyscy padli na prostopadłym tyłem)
Może ten opis egzaminu jest taki sobie,ale być może przyda sie komuś ze zdających w Word Tbg

_________________
Daf i Renówka to ch...j nie ciężarówka

„Kochaj szefa swego mogłeś trafić na mojego”


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: