Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 lip 2015, 8:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 wrz 2012, 7:47
Posty: 2

Witam wszystkich,
nazywam się Marcin Jankowski i od wielu lat zajmuję się wykonywaniem różnego rodzaju modeli, w tym także ciężarówek. Jako młody chłopak miałem dość pokaźną liczbę ciężarówek w skali 1/24 lecz z biegiem lat trochę mi ostygła ta pasja, głownie ze względu na małą ilość detali i wiele uproszczeń tychże modeli.
Gdy zobaczyłem model ciężarówki, która od małego najbardziej mi się podobała, Volvo F12 i to jeszcze w skali 1/8 z Pochera, postanowiłem ją zdobyć. Udało mi się to okazjonalnie. Zestaw był minimalnie wybrakowany, ale udało mi się dorobić lub dokupić 4 brakujące elementy i oto jest-cześciowo złożony przed poprzednika. Skala jest na tyle duża, że można odwzorować w niej praktycznie najmniejsze detale i przewody-co jest przecież głównym celem modelarza, bo kto z nas nie lubi szczegółów? Niestety, baza zdjęciowa w sieci jest na tyle skromna, że nie ma możliwości usystematyzować dokładnie wszystkiego, co do czego, jaki przewód, skąd dokąd itp. Model nie ma wszystkiego, parę detali należy zrobić oddzielnie jak rozdzielniki, zaworki pneumatyczne na ramie, zwaloryzować istniejące detale itp. Do tego niezbędna jest dokumentacja fotograficzna, którą najlepiej pozyskać obcując z oryginałem.
W firmach transportowych ten model, czy to ewentualnie F16, są niedostępne, ewentualnie jakiś pasjonata albo mała firemka transportowa gdzieś poza miastem.
Tak więc kieruję zapytanie do kolegów, czy może ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie, może ktoś z Was posiada F12 albo F16 z tylnym zawieszeniem na resorach piórowych? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Dziękuję.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: