Autor
Wiadomość
Tytuł: egzamin
Post Wysłano: 22 cze 2007, 15:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2007, 14:58
Posty: 38

Witam. Wczoraj zdalem prawko na C za 1 razem WORD Lomza. Ktos chce jakies info prosze pytac :) o to strona osrodka >> http://www.word.4lomza.pl/index.php?k=62

Star-man 6 biegowy dobra sprawa ze bez zabudowy, mozna przez szybke patrzec. :) Powodzonka wam zycze na egzaminie na C jak i na C+E. Pozdro.

_________________
M.R


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lip 2007, 17:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2007, 15:54
Posty: 18

Tytuł:
Post Wysłano: 02 lip 2007, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2007, 23:35
Posty: 3
Lokalizacja: ślask

Cytuj:
z zdawal ktos moze w Bytomiu, sa tam jakies niespodzianki "dodatkowe" czekajace na zdajacego "C"?
ja zadawałem w Bytomu pierwszy raz oblany :-( na placu drugi raz w maju placyk zaliczony łuk troche my pokombinowali ale jest knif na zaczymanie sie :-) do tyłu,potem wjazd do garzu przodem i z recznego ruszanie , no i miasto znam okolice dosc dobrze ale wyjazd kirunek Bytom,zjazd na obwodnice Piekarska potem na Radzionków obowiaskowo ronko na Rojcy i potem kierunek na osrodek ,w sumie 20 minut zołodek pod gardłem ale zaliczone :-) jesli kto za okolice to poleca ,trasty to na bytom Szczelców Bytomskich ,obwodnica Piekarska,no i ta niekiedy Tarnowsie Góry tez sie zucaja,albo przez Radzionków na Orzech albo,Sucha Góra ,Bobrowniki Sl. a co do knifu na łuku to albo sobie zaznaczyc albo jest wyrwa na krawezniku ,my mieli podsawionego manka i zostawili my kamien tak ze jak sie brkiem do niego zatrzymałes to było oki i na 12 zdawajocych 11 tak zdało :-),pozdrawiam sedecznie zyczac powodzonka


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lip 2007, 1:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

a moze ktos powiedziec jak zdaje się w Lublinie i na co zwrócic uwage?


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lip 2007, 19:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

C zdawalem w maju tamtego roku. Duzo zalezy od egzaminatora. Na pierwszym egzaminie mnie udupil bo chcial a drugi juz bez przypalu. Czepiaja sie napewno obslugi. Trzeba wszystko dokladnie pokazac i powiedziec. Na miescie wiadomo musisz znac zakazy. Jak wiesz teraz na Lublinie duzo remontow wiec moga pakowac i pozniej mowic ze wymusiles zmieniajac pas.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2007, 19:05
Posty: 56
GG: 0
Lokalizacja: Pyrlandia

Dla osób zdających na C w Poznaniu mogę powiedzieć aby uważali na takiego jednego łysawego egzaminatora wiek ok 45-50 lat. 2 osoby przedemną ulał jedna na omijaniu pojazdu znajdującego sie na poboczu za to że sienie zatrzymał i nie włączył kierunkowskazu, 2 osobę za to że na skrzyżowaniu wyjechał 5 cm za daleko. JA zdawałem jako ostatnia 3 osoba i jako jedyny zdałem, ale czepiał siękoleś niemalże wszystkiego od prędkości że za wolno, po zbyt wczesne odejmowanie gazy przed sygnalizatorem i zbyt wolne podjerzdźanie pod sygnalizator gdy świeci sięczerwone światło. Najważniejsze że zdałem teraz tylko problem aby prace znaleźć bo nigdzie mnie nie chcą :(


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lip 2007, 10:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2007, 15:03
Posty: 20
Lokalizacja: Poznań

Drogi Krajanie! Dzięki za uprzedzenie. Ja sam czekam na swój występ w WORD Poznań. A mógłbyś napisać jaką trasę miałeś na mieście?
A nie myślałeś o wyjeździe do pracy za granicę?


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lip 2007, 0:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2007, 19:05
Posty: 56
GG: 0
Lokalizacja: Pyrlandia

Trasa nie była zła: wyjazd z ośrodka w prawo następnie na światłach przy teslo prosto, na kolejnych światłach w lewo, przy cytadeli prawą strona aż do alei Solidarności (czy jak to tam się teraz nazywa) i skręt w lewo, a następnie w prawo obok akademików Akademii Rolniczej aż do świateł przy Mc Donalds i skręt w prawo i powrót do ośrodka cały czas prosto aż do teslo gdzie trzeba skręcić i uważać aby na linie nie najechać i aby nie zajęć pasa ruchu dla tych co z przeciwka skręcają w lewo. Na tym się egzamin zakończył. Oczywiście na światłach koleś o mało co przez przednią szybę nie wyleciał bo na 2 metry przed sygnalizatorem jak byłem zapaliło się żółte światło, ale nic nie mówił. Wiem tylko że jakbym nie zahamował to bym oblał.
Jeśli chodzi o kolejność zdawania to zauważyłem pewną prawidłowość; mianowicie jeśli jest trzech zdających to ten ostatni zdaje. Co prawda do takiego wniosku doszedłem raptem po 2 egzaminach ale kumpel zdawał jako ostatni i zdał jako jedyny, 1,5 miesiąca później ja zdawałem jako ostatni miasto i też zdałem jako jedyny. Co prawda jeśli ktoś zrobi poważne błędy to i tak nie zda ale jeśli będą to jakieś drobne typu najechanie na linię to wydaje mi się że może egzaminator przepuścić.

Myślałem ale jak na razie sienie decyduje. Powiem szczerze że wolę nabrać praktyki na „swojskim poligonie” gdzie nigdy nie wiesz co cię spotka na drodze, gdzie nigdy nie wiesz czy trafisz pod wskazany adres bo np. nie będzie żadnych oznaczeń, aniżeli uczyć siew miejscu gdzie wszystko masz porządnie po oznaczane, drogi masz proste itd. Jak na takich się nauczysz jeździć na początek to po powrocie do kraju możesz się zdziwić jak rozbijesz samochód na pierwszym lub kolejnym zakręcie bo np. były tam takie koleiny że nie wiedziałeś jak z nich wyjechać i dodatkowo jeszcze jakaś dziura była w koleinie. Może moje podejście jest naiwne co niektórym wyda się głupie ale lepszego poligonu na naukę jazdy jak Polska to chyba nie ma, no może gdzieś na wschodzie może być gorzej ale raczej niewiele.
Teraz to przychodzi lekka załamka bo kierowcy bez doświadczenia nie chcą ( ciekawe gdzie się ma nauczyć jak nikt go nie chce przyjąć), a jak ma wyższe wykształcenie tak jak ja, to tym bardziej go nie chcą   


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lip 2007, 1:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
a jak ma wyższe wykształcenie tak jak ja, to tym bardziej go nie chcą   
Mi to akurat nie przeszkadza. Z tym, że mam nieco inna sytuację. Skończyłem średnią i od razu poszedłem pracować na busie. W połowie trzeciego roku zrobiłem "C" i w tej samej firmie przesiadłem sie na solówkę 7,5 T. Wczoraj zapisałem sie na C+E - w przyszłym tygodniu zaczynam na solówce DMC 19T, i czekam na kupno przyczepy:). Dostałem podwyżke - jak to szef powiedział z racji ukończenia studiów. Tak, że studia mogą być pomocne, przynajmiej do wyższej płacy :) No ale inna sprawa, że przez ten cały okres jaki pracowałem, pracodawaca nabrał do mnie zaufania i teraz widać, że mu zależy abym został, bo ma we firmie wykfalifikowanego pracownika. A ja zostanę bo czemu nie - jeśli płaci więcej niżeli miałbym zarabiać w swoim zawodzie ...

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lip 2007, 14:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2007, 15:03
Posty: 20
Lokalizacja: Poznań

Dzięki kolego Pilus! Mam nadzieję, że i mnie się poszczęści. W czwartek 19.7 mam teorię, a potem idę się zgłosić na egzamin praktyczny.

A spróbuj może u Schenkera http://www.schenker.pl/11602/pl/main_node_17443.html
Pozdrawiam i powodzenia!


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lip 2007, 0:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2007, 19:05
Posty: 56
GG: 0
Lokalizacja: Pyrlandia

Nie ma sprawy, jak dobrze pujdzie to od jutra zaczynam kurs na CE. MATEE jeśli chodzi o wyższe to inaczej patrzą jak masz już doświadczenie i pracujesz jako kierowca. Ja jako nowicjusz będe miałproblem bo nietylko muszę pokazać że sięnadaje do tej pracy i posiadam pewne umiejętności ale również musze udowodniż że z firmy nie odejde po zdobyciu doświadczenia, w sytuacji kiedy będe dla firmy bardzo wartościowy i zaczne "spłacać" nakłady jakie ponieśli na moje szkolenie (opiekę starszego kierowcy itd).


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lip 2007, 12:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2007, 15:03
Posty: 20
Lokalizacja: Poznań

Koledzy! Spieszę się pochwalić, że dziś zdałem (za pierwszym razem) egzamin praktyczny na kat. C.
Wszystkim, którzy będą przystępować do egzaminu w WORD Poznań opiszę trasę jaką miałem "na mieście".
Wyjazd z WORD w lewo w ul. Wilczak. Następnie jechałem w prawo do ul. Lechickiej. Lechicką prosto do najbliższego skrzyżowania, gdzie skręciłem w prawo w ul. Serbską. Kontynuacja jazdy ul. Serbską, aż do Ronda Solidarności, na którym skręciłem w lewo w ul. Murawa. Ulicą Murawa jechałem do końca, następnie zawróciłem i na skrzyżowaniu skręciłem w prawo w ul. Słowiańską. Ze Słowiańskiej skręciłem w prawo w ul. Szelągowską. Kontynuacja jazdy Szelągowską aż do ul. Armii Poznań. Z Armii Poznań dalej w ul. Mieszka I, aż do skrzyżowania, na którym skręciłem w prawo w Al. Solidarności. Aleją Solidarności jechałem do Serbskiej aż do skrzyżowania, na którym skręciłem w lewo w ul. Naramowicką. Z Naramowickiej skręciłem w prawo w ul. Lechicką i z Lechickiej w prawo w ul. Wilczak do WORD.

Wszystkim zdającym życzę powodzenia i wyrozumiałego egzaminatora!


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lip 2007, 18:54

Cytuj:
ogolnie jest kilkanascie pytan natury technicznej i w tych pytaniach jest tez kilka pytan odnoscie naczepy (np co hamuje wczesniej: ciagnik czy naczepa, czy jednoczescnie) itd.
Cytuj:
Tu znajdziesz wszystko
http://www.grupa33.jgora.pl/
Panowie zapomnieliscie o jeszcze jednej sprawie!!!!
same testy na kat.C (okolo 193 pytania), to nie wszystko!!!!!!!!.....nalezy jeszcze sciagnac z podanej stronki testy na kat.B a tam sa zaznaczone PYTANKA PODSTAWOWE DLA WSZYSTKICH KATEGORII tzn.
- Zachowanie przy znakach ogolnego zastosowania - 180 pytan.
- Pierszenstwo przejazdu - 60 pytan
- Manewry na drodze i skrzyzowaniach - 40 pytan
- Zachowanie wobec pieszych i na przejazdach - 20 pytan
- Sytuacje nietypowe - 20 pytan
- Uzywanie swiatel i sygnalow - 20 pytan
Jak wiec widac po podliczeniu, (lacznie z pytankami Kat.C )wyjdzie nam okolo 523 pytanka!!!!
Takie same pytanka dla obydwu kategorii sa z pierwszej pomocy (dlatego uwzglednilem je w testach na kat.C) i juz ich nie liczylem w pytankach dla wszystkich kategorii.
Troche tego jest, wiem, ze wlasciwie zachowanie sie przy znakach ogolnego zastosowania powinno byc znane, bo przeciez zdajac na Kat.C trzeba miec juz kat.B, no ale warto pociwczyc, bo mozna sie zdziwic i to bardzo, zwlaszcza ci co maja Kat.B od kilku dobrych lat, a od tamtej pory zmieniono juz kilkakrotnie przepisy ruchu drogowego.
Mam nadzieje, ze ta informacja pomoze tym wszystkim co cwicza w domu na testach sciagnietych z http://www.grupa33.pl
Powodzenia.

[ Dodano: Pią, 27.07.2007, 18:32 ]
Czy ktos zdawal egzamin praktyczny na kat.C w Grudziadzu?
Bede wdzieczny za podzielenie sie informacja, jak wyglada sam egzamin i na co trzeba zwracac uwage.


Ostatnio zmieniony 29 lip 2007, 21:46 przez Użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 8:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2007, 13:41
Posty: 215
GG: 0

Cytuj:
same testy na kat.C (okolo 183 pytania), to nie wszystko!!!!!!!!.....nalezy jeszcze sciagnac z podanej stronki testy na kat.B a tam sa zaznaczone PYTANKA PODSTAWOWE DLA WSZYSTKICH KATEGORII
Czyli co? Jak będe zdawał teorię na C to mogę się spodziewać pytań z kategorii B?
Ja myślałem że trafi się 18 pytań ze zbioru 193 jakie są na kategorię C...


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 8:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Na egzaminie teoretycznym masz pytania tylko z zakresu kat. C.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

w tych 193 czy tam iles wiecej są pytania z zakresu pierwszenstwa przejazdu, znakow drogowych, 1 pomocy itd, takze nie trzeba przerabiac jeszcze raz pytań z zakresu kat. B, bo powtarzajasie one w w tych 193 pytaniach z zakresu kat. C.

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 29 lip 2007, 21:41

no dobrze, tylko po co ktos sformulowal ten dzial pytan wlasnie tak?"PYTANIA PODSTAWOWE DLA WSZYSTKICH KATEGORII" - jesli rzeczywiscie jest tak jak piszecie, ze obowiazuja tylko te 193 pytanka na Kat.C, no to super, bo jest mniej nauki i stresu.
Dzieki za wyjasnienie.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 wrz 2007, 8:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2006, 16:54
Posty: 27
Lokalizacja: Krzepice/k Częstochowy

Koledzy mam takie pytanko. Poniewaz w srode zdałem egzamin na kat C. I czy moge np jechac samym ciągnikiem siodłowym (np: na serwis, czy tez zatankowac auto itp...)

_________________
....SCANIA Królowa szos....


Tytuł:
Post Wysłano: 08 wrz 2007, 9:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2007, 10:10
Posty: 191
Lokalizacja: Rudnik koło Myślenic

Możesz! jak masz PJ w ręku, w co wątpię.Samo zdanie egzaminu nie uprawnia do kierowania pojazdem.

_________________
Ja nie kłamię,ponieważ nie pamiętam co komu mówiłem ! :)


Tytuł:
Post Wysłano: 09 wrz 2007, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2006, 16:54
Posty: 27
Lokalizacja: Krzepice/k Częstochowy

No to co uprwania do kierowania pojazdem jak nie PJ??

_________________
....SCANIA Królowa szos....


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: