Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 22 mar 2007, 20:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Tak zdawałem TGL 12.240.

Szczerze.... ze wszystkiego bałem się najbardziej własnie tego, czy podjadę na ten metr. W lusterkach ciężko jest wyczuć, do tego dochodzi stres etc. Ale nie było tak źle. Gdyż obok zaraz jest jeden z placy dla kat. B i zauważyłem, że kabina musi być na wysokości jednej z tyczek tego placu. Więc to wykorzystałem. Trzeba również pamiętać, że auto jest dłuższe od większośći samochodów jakie posiadają ośrodki szkolenia kierowców.


Tytuł:
Post Wysłano: 23 mar 2007, 0:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
Idzie się później na plac koło samochodu. Porządkowy tłumaczy co i jak przy samochodzie, do czego co służy etc.
Ja zdawałem dokładnie ezgamin 3 tygodnie temu(WORD Kalisz) .. nie wiem ale musiałem sam to wszystko pokazać włącznie ze światłami - wszystkimi!! - musiałem nawet pokazywać dokładnie palcem które światło jaką nosi nazwę :) No ale cóz przebrnąłem to - potem łuk najgorsze zatrzymanie w granicach metra .. alee instruktror na kursie wytłumaczył ładny myk .. łączenie skrzyni ładunkowej (taka beleczka) kiedy w lusterku zrównała sie z końcową linia to było idealnie :). Potem miałem parkowanie prostopadłe przodem i górka - czyli bułka z masłem .. pozniej miasto no i egzam zdany:) Szkoda ze nie mam możliwości zrobic od razu kat E .. brak kasy:( .. no ale cóz pojeżdze teraz solóweczką ..
Pozdr

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 23 mar 2007, 0:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

A w Szczecinie wychodzą z założenia, że jeszcze żaden ośrodek nie ma TGLów i wszystko tułmaczą co i jak.

Gratuluję zdanego egzaminu. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 18 kwie 2007, 14:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2007, 22:37
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie

Witam
Panowie dzisiaj zdałem "C" egazmin zdawałem w Dąbrowie Górniczej jutro zamieszcze linka z którego bedzie mozna sciągnąć opis z rysunkami wszystkich elementów placu opis robiłem sam jest bardzo szczegółowy i mysle ze sie przyda komus kto bedzie zdawał
Jesli ktos bedzie zdawał C w Dąbrowie i ma jakies pytania to zapraszam na GG chetnie opowiem szczegóły ... trasy jakimi sie jezdzi i ograniczenia na miescie
Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 23 kwie 2007, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

No i co z tym linkiem, ktory miales wkelic? Ja zamierzam po wakacjach tez dawac w DG egzamin, takze przydalby sie taka pomoc... Pozdrawiam

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 25 kwie 2007, 14:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2007, 22:37
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie

Link już jest macie w nim opis placu w Dąbrowie i moje notatki które robiłem podczas kursu zapisąłem w nich sposoby na łatwe wjazdy we wszyskie "figury" zdałem za pierwszym wiec chyba są dobre
Nie patrzcie na wykonanie bo nie potrafie rysowac,
Jesli chodzi o miasto to wszyscy mieli taką samą trase na Warszawe później zjazd na Ząbkowice i spowrotem do Dąbrowy
Pozdrawiam

:arrow: http://www.savefile.com/files/669481


Tytuł:
Post Wysłano: 25 kwie 2007, 20:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Dzięki, na pewno sie przyda. :)

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 14 maja 2007, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2006, 20:27
Posty: 92
Lokalizacja: zachodnipomorskie

Tak jak pisał "Pazdz" w Szczecinie wszystko mowia ale lusterka sa naprawde do du*** i gdyby nie te słupki z placu obok to jest z nimi kłopot

[ Dodano: Pią, 18.05.2007, 11:52 ]
Cytuj:
a zdawałem dokładnie ezgamin 3 tygodnie temu(WORD Kalisz) .. nie wiem ale musiałem sam to wszystko pokazać włącznie ze światłami - wszystkimi!! - musiałem nawet pokazywać dokładnie palcem które światło jaką nosi nazwę
Ja takiego czegos nie miałem i w Szczeci raczej nie widziałem zeby egzaminator tego wymagał. Prawo jest jedno ale kazdy rozumie je po swojemu :D


Tytuł:
Post Wysłano: 31 maja 2007, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2007, 16:56
Posty: 16
Lokalizacja: Łaziska / UE

Witam ja zdawałem w Dąbrowie Górniczej C+E ciągnik plus naczepa SCANIA. Jazda po mieście jest banalna wszyscy wybierają takie trasy nie pchają ludzi pod zakazy. Z ośrodka zazwyczaj skręca się w prawo jedzie się cały czas prosto aż do skrzyżowania, na którym jedzie się prosto i dojeżdża do drogi 94 albo skręca się w lewo dojeżdża się do drogi S1 a z tej drogi wjeżdża się ślimakiem na 94 i jedzie się w kierunku Katowic. Za hipermarketem skręca się w prawo na Dąbrowę dojeżdża się do skrzyżowania i skręca się w prawo ul. Róż jedzie się prosto do ronda, na którym się skręca w prawo w ul. Królowej Jadwigi i jedzie się cały czas prosto później ulica zamienia się Piłsudskiego. No i znów są dwie trasy albo skręca się w prawo w ul. Kasprzaka albo jedzie się prosto i na takim dużym skrzyżowaniu z tramwajami zawraca się i wjeżdża w ulice też Kasprzaka Potem w obu przypadkach skręca się w ulice kosmonautów i jest się na rondzie przed ośrodkiem. Całą trasę można prześledzić na http://www.zumi.pl Zdaje się na C MANEM a na C+E SCANIA uwaga w naczepie SCANI są skrętne osie po prostu masakra na łuku. Aha i jak ja zdawałem nie było sprzęgania, bo mieli naczepę zepsutą nie mieli jednej podpory.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 cze 2007, 12:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2007, 15:03
Posty: 20
Lokalizacja: Poznań

Cześć Koledzy!
Aktualnie jestem w trakcie kursu na kat. C. Czy ktoś z Was ma może świeże doświadczenia z egzaminu w WORD Poznań? Czy może znacie trasę egzaminacyjną i ulubione pułapki, w jakie egzaminatorzy pakują zdających?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje!
Pozdrawiam!


Tytuł:
Post Wysłano: 05 cze 2007, 17:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Ja mogę powiedzieć o pułapkach, trzeba uważać na ograniczenia tonażowe często się zdarza że oblewają na tym, przy skręcaniu w prawo musisz bardziej pojazd podciągnąć do przodu bo inaczej może koło najechać na krawężnik za co masz od razu oblane, przy zawracaniu na rondzie lewe koło lubi wyjechać też na krawężnik, odpowiednie ustawienie się na pasie tak aby koło na ciągłej nie stało resztę dasz radę a przepisy ruchu to przecież nikt tłumaczyć nie będzie bo to masz umieć, wcale tak trudno nie jest jak ja zdawałem to też tak straszyli jak sie potem okazało niepotrzebnie trzeba im pokazać że umiesz i zdasz powodzonka :wink: :arrow:

_________________
TIR - Transport International Road


Tytuł:
Post Wysłano: 05 cze 2007, 17:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2006, 16:54
Posty: 27
Lokalizacja: Krzepice/k Częstochowy

Koledzy zdawał moze ktoś egzamin na kat C w WORD Częstochowa??

_________________
....SCANIA Królowa szos....


Tytuł:
Post Wysłano: 07 cze 2007, 19:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Koledzy zdawał moze ktoś egzamin na kat C w WORD Częstochowa??
A co chciałbyś wiedzieć :?:

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 10 cze 2007, 23:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2007, 15:03
Posty: 20
Lokalizacja: Poznań

Koledzy, jak już wspomniałem powyżej jestem w trakcie kursu na kat. C. Zaskoczyła mnie pewna sytuacja na pierwszej jeździe po mieście (sobota rano). Otóż jechałem dość wolno (30km/h) i widząc zbliżającą się do przejścia dla pieszych kobietę, zwolniłem, po czym zatrzymałem się i ją przepuściłem. Instruktor powiedział mi, że jak będę zdawał, to egzaminator może mieć do mnie pretensje, bo... kodeks drogowy nie przewiduje takiego zachowania.
Co Wy na to? Czy w warunkach niewielkiego ruchu na drodze rzeczywiście jest to takie nietypowe? Czy faktycznie na egzaminie będę musiał przepraszać za to, że jestem uprzejmy dla pieszych??


Tytuł:
Post Wysłano: 11 cze 2007, 9:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2007, 16:56
Posty: 16
Lokalizacja: Łaziska / UE

Egzaminy toczą się swoimi prawami. Lepiej przepuścić, ale pamiętaj, aby się zatrzymać w odległości minimum metr od pasów, bo piesi się boją jak zatrzymasz się przy samych pasach.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 cze 2007, 11:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

jak pieszy jest juz na pasach chocby jedna nogą, a Ty sie nie zatrzymasz zeby sobie spokojnie przeszedł, to egzamin automatycznie oblałeś. TAk to przynajmniej bywa w D. Górniczej.

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 18 cze 2007, 13:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2006, 2:01
Posty: 3
Lokalizacja: Radomsko

Witam.
Mam następujące pytanie, czy na egzaminie C w testach są też pytania z zagadnień związanych z przyczepami/naczepami?
Ucze się z testów w których sa też zagadnienia związane z przyczepami ale mam nadzieje że tych pytań na teori kat. C niema
Prosze o jak najszybsza odpowiedz bo jutro mam egzam a to pyanie mnie strasznie nurtuje.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 cze 2007, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

ogolnie jest kilkanascie pytan natury technicznej i w tych pytaniach jest tez kilka pytan odnoscie naczepy (np co hamuje wczesniej: ciagnik czy naczepa, czy jednoczescnie) itd. Nie pamietam juz tych pytan, ale sa one w sumie proste.

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 18 cze 2007, 15:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2006, 2:01
Posty: 3
Lokalizacja: Radomsko

Dzięki za szybką odpowiedz


Tytuł:
Post Wysłano: 19 cze 2007, 7:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2007, 10:10
Posty: 191
Lokalizacja: Rudnik koło Myślenic

Tu znajdziesz wszystko
http://www.grupa33.jgora.pl/

_________________
Ja nie kłamię,ponieważ nie pamiętam co komu mówiłem ! :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: