Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 lut 2019, 11:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2019, 11:49
Posty: 3

Witam, jak obecnie wyglądają testy dla nowych kierowców?
Ponieważ chcę wyrobić, profil pkk
Jakie są obowiązkowe badania na aparaturach, podobno patyczków i ciemni już nie ma? prawda to?
Oraz jak wyglądają badania lekarskie?
Z góry dzięki i pozdro


Post Wysłano: 22 lut 2019, 14:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2019, 11:49
Posty: 3

A czy lekarz może mi od razu wypisać do kwalfikacji wstepnej badania lekarskie i psychologiczne?

Pewnie jedynie wypisze jak mu 2 razy zapłacę? W sumie i tak jak mam iść drugi raz na to samo i płacić to lepiej od razu. Ale czy powinni mi wypisać takie coś, czy nie może ?


Post Wysłano: 26 lut 2019, 23:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2019, 11:49
Posty: 3

Napiszę jak to wygląda, ponieważ jestem już po :)
a może będzie ktoś szukał informacji to mu się przydadzą

Lekarskie to okulista, neurolog i ogólny lekarz wystawiający papier
okulista -wzrok (tablica z cyframi), kolory(wymagane rozróżnianie czerwonego, zielonego, żółtego) , wzrok ostrość 0.8 minimum wymagany więc jakby wam nie zaliczyli to odezwać się, że 0.8 wymagane (chyba 5 linijka od dołu)
reszta w sumie to takie ogólne badania , zależy gdzie się pójdzie
ale ogólny lekarz bada jeszcze widzenie stereoskopowe z książki(jakieś zwierzęta , kółka)

Psychotesty -
Ciemnia - odczytywanie liter , pierścień landolta , siedzi się w ciemności około 20 min
test ravena , Tablice Poppelreutera , jakieś jeszcze chyba 2 testy - trochę zaznaczania jest
Test na sprawność - sygnalizacja świetlna , i wykonuje się różne polecenia... w necie można zobaczyć jak wygląda to
Jakieś pytania od psychologa - Pytania powtarzają się z testów które zaznaczaliście , więc nie kombinujcie :P
Aparat Piórkowskiego

Ogólnie chyba to tyle , możliwe że coś zapomniałem :)
Raczej każdy to zdaje , nie wiem co robią jak ktoś nie zaliczy jakiegoś zadania. Mi się udało wszystko od razu zaliczyć więc ciężko mi ocenić czy ktoś może to oblać czy nie :) dużo zależy od psychologa u jakiego się to robi , bo może być typowy karierowicz i wam nie zaliczy , bo takie rzeczy czytałem po różnych forach.
Wydaję mi się że ciemnia i badanie stereoskopowe jest już nieobowiązkowe, a często badają to... ale cóż poradzić , jak ktoś ma problem z tym to warto wcześniej się dowiedzieć co badają w danym ośrodku.
Wirometr chyba też już nie obowiązkowy


Post Wysłano: 10 cze 2020, 19:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 cze 2020, 19:52
Posty: 2
Samochód: Iveco

Wypowiem się,bo widzę że albo się dużo pozmieniało,albo celowo trolle nakręcają ludzi.
Prawko (kat.C) zdawałem na jesień 2019.
1 krok, idziemy do lekarza orzecznika, krótkie bezstresowe ok. 10 min badanko, konsultacja okulistyczna i mamy papierek. Płatny 200 zł.
Teraz psycholog:
Jak wyglądają psychotesty:
*Sprawdzenie prawka i dowodu, doktorek pyta co my tu w ogóle robimy, po co nam to w ogóle potrzebne, przecież to taka ciężka robota

*Krótki wywiadzik, gdzie pracujemy,jakie mamy wykształcenie, pytania o karalność, czy na coś się leczymy, udział w wypadkach, ile jeździmy autem (osobówką) w ciągu dnia,pytanie o alkohol/palenie/narkotyki, nie radzę kłamać bo wystarczy się raz zawahać i już trzeba się tłumaczyć,a przecież palenie tytoniu czy piwko do grila raz w tygodniu albo wódka na imprezie/imieninach to nie jest nic złego

*Test osobowości, około 100 pytań, trzeba dobrze pomyśleć i nie kłamać, bo są bardzo podchwytliwe, często pytają np.w 5 pytaniu o coś, a w 93 znowu o to samo ale inaczej pytanie jest zadane, niektóre są wręcz abstrakcyjne i bezsensowne, np. "czy chciałbyś pilotować samolot","czy grasz na instrumencie muzycznym" i hit co jakiś kolega na forum miał "czy czujesz zapach kawy o poranku".
*Tablice Poppelreutera, jak to wygląda macie w sieci, najpierw taka mała która nie jest oceniana żeby ogarnąć o co chodzi, potem duża i tu trzeba się bardzo mocno skupić, bo jest to tak zrobione że chwila nieuwagi i oblejecie, trzeba wpisywać w tabelkę cyfrę z boku w kolejności tych które są na środku, 3 minuty na ogarnięcie tego
*Matryce Ravena, moja największa obawa, ludzie pisali że w każdym zestawie jest coraz trudniej, a to nieprawda, jest 5 zestawów, w każdym są figurki/obrazki i łatwe i trudne. Ogólnie trzeba znaleźć regułę na jakiej podstawie te obrazki są tak a nie inaczej i co z nich wynika. Myślę że jak ktoś nie jest małpoludem/Neandertalczykiem to to zda, nie trzeba mieć 100% tylko mieścić się w normie.
Dobre 25 minut to męczyłem. Jedziemy dalej:
*Teraz przyrządy: test reakcji na sygnały świetlne i dźwiękowe, pierwsze podejście w ramach testów, drugie już to właściwe, można sobie wybrać - albo wciskamy nogą pedał, albo przycisk ręką i wciskamy jak najszybciej kiedy pali się światełko, albo słychać sygnał
*Aparat Piórkowskiego - wszystko w temacie macie w sieci, ja się machnąłem - 2 razy źle wcisnąłem przycisk,ale zdałem
I to tyle,płacicie 150 zł, doktorek wystawia zaświadczenie ważne 5 lat i do widzenia.

Niech nikt nie straszy ciemnią, patyczkami, wirówkami i oślepianiem. To było ileś lat temu. Od tego na dzień dzisiejszy są okuliści.
Całe badanie trwało 1,5 godziny. Ludzie wchodzą na ustaloną godzinę, więc jeśli ktoś pisał, że siedział od 6 do 11 to coś poszło nie tak.
To tyle, szerokości.


Post Wysłano: 10 cze 2020, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Dobra dawać adresy tych lekarzy i inne reklamy!

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 12 cze 2020, 11:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 cze 2020, 19:52
Posty: 2
Samochód: Iveco

Tak się składa że to nie żadna reklama, celowo nie podaję u kogo robiłem, bo by było że to pewnie jakieś bzdury, a pod spodem link do strony.
Tak wyglądają badania na dzień dzisiejszy. Chyba to lepiej? Wielu kolegów to świetni kierowcy, a mieliby być dyskwalifikowani przez jakieś...patyczki? Zmieniło się na plus.


Post Wysłano: 20 cze 2023, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2022, 1:36
Posty: 34

Przecież ciemnia nadal jest-pakują cię do szafy na minutkę,potem walą żarówką po oczach i trzeba dojrzeć obracający się pierścień i jak najszybciej powiedzieć w którym miejscu jest przerwany.

Czasami proszą,żeby pokazać tatuaże.


Post Wysłano: 22 cze 2023, 8:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

nie w każdej pracowni medycyny pracy jest ciemnia.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: