Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2009, 13:36
Posty: 61
GG: 0
Lokalizacja: Rydułtowy

Egzamin zdany pozytywnie :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2009, 21:25
Posty: 78
GG: 0
Samochód: mitsubishi

Witam panowie,
Przeczytałem cały temet i nie mogę znaleść tu odpowiedzi na pytanie dotyczące samochodu na który zdaje się egzamin w Łomży a mianowice STAR MAN L 220. Na stronie WORD'u nie ma żadnych informacji na temat gdzie i jakie płyny on ma a ja robiłem kurs na MAN 12.224 który miał 13lat. Ten "swój" samochód znam w 100% ale nie jestem pewien tego Stara... czy wszystko jest jak w MANie (bo to w końcu jedna firma) czy też nie. Obejżałem wszystkie strony wszystkich WORD'ów w Polsce i znalazłem tylko jeden podobny ( tzn. on i do tgl'a jest podobny ale nie ważne) w Łodzi jest Star LE 12.180 ( to też nie takie samo oznaczenie ale wizualnie to by było to). Problem polega na tym, że Łódzki Star to znów co innego z 6-biegową skrzyną a nie z 8. Więc moja proźba jest następująca: Powiedzcie mi czy po pierwsze płyny są rozmieszczone tak jak w tgl i czy ta skrzynia ma 6 czy 8 biegów... Najlepiej by było żey wypowiedział się ktoś kto zdawał egzamn w Łomży i dodatkowo może mi podpowiedzieć co tam jest trudniego na mieście itp ale ten temat już poruszałem w innych postach i odpowiedzi nie uzyskałem... dopiszę jeszcze, że egzamin mam jutro o 12 więc tylko szybka odpoiwedz mnie uratuje... Z góry dzięki i pozdrawiam.

_________________
Kat. B --> 04.05.05 (zdane za pierwszym razem)
Kat. C --> 02.09.09 (zdane za pierwszym razem)
Kat. CE --> 21.04.10 (zdane za pierwszym razem)
Psychotechnika, Kurs na przewóz rzeczy, Badania lekarskie, Karta kierowcy --> do 2014r.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2009, 13:09
Posty: 8
GG: 0

Obrazek Co od czego są zbiorniczki na zdjęciu? Witam. Jutro mam egzamin na kat c+e. Mam pytanie gdzie w scani wlewa się płyn hamulcowy? Jak sprawdza się ilość płynu do spriskiwacza wlew znajduje się pod schodkami, ale jak sprawdzić poziom. Gdzie jest klakson w scani? Jak robiłem C to głupot ze sprawdzaniem płynów nie było.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2009, 13:09
Posty: 8
GG: 0

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef4 ... 50c47.html Witam mam pytanie. Od czego są zbiorniczki na zdjęciu? Jutro mam egzamin na kat c+e. Mam pytanie gdzie w scani wlewa się płyn hamulcowy? Jak sprawdza się ilość płynu do spriskiwacza wlew znajduje się pod schodkami, ale jak sprawdzić poziom. Gdzie jest klakson w scani? Jak robiłem C to głupot ze sprawdzaniem płynów nie było.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Po co zakładasz temat o tym oraz piszesz posta tu ?.
Cytuj:
Mam pytanie gdzie w scani wlewa się płyn hamulcowy?
Jesteś HARDCOREM moje gratulacje wiedzy.
Cytuj:
Jak sprawdza się ilość płynu do spriskiwacza wlew znajduje się pod schodkami, ale jak sprawdzić poziom.
Podnieść korek i sprawdzić czy płyn znajduje się w zbiorniczku

Jeśli dla ciebie obsługa codzienna to głupota to może przemyśl dobrze czy na pewno chcesz być kierowca

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2009, 13:09
Posty: 8
GG: 0

Dzięki za pomoc. Wrzuciłem to w dwa miejsca, bo chciałem uzyskać odpowiedź przed egzaminem, żeby nie oblać na jakiejś głupocie. Nie znam się na budowie ciężarówki, nigdy poza kursem nie jeździłem. W każdym samochodzie sprawdza się inaczej i dlatego moim zadaniem sprawdzanie płynów na egzaminie to głupota. Może niedługo jeszcze wymyślą sprawdzanie ciśnienia w kołach.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
W każdym samochodzie sprawdza się inaczej i dlatego moim zadaniem sprawdzanie płynów na egzaminie to głupota

Moim zdaniem to nie jest glupota ale to juz dyskusja na inny temat

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 mar 2010, 13:37
Posty: 31
GG: 1047857
Lokalizacja: Kraków

Witam
Będę miał egzamin (MORD Kraków) na prawko C+E na Iveco Euro Star

Mam kilka banalnych pytań (naukę miałem na Renault Midlum )
gdzie jest zbiornik płynu chłodzącego (domyślam się że pod maską) ale w którym dokładnie miejscu, spryskiwaczy i klakson ?

Będę wdzięczny za odpowiedź

_________________
Prawko B,C,E,D, przewóz rzeczy, przewóz osób.
Nowicjusz z Krakowa szuka pracy


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

http://images24.fotosik.pl/105/88e723f856387ae6.jpg tutaj dobrze widać gdzie znajduje się włącznik (czy ja to nazwać :) ) do klaksonu pierwszy z góry po lewej stronie na tym samym przełączniku co kierunki na końcu znajduje się włącznik do klaksonu.
Zbiornik na płyn do spryskiwaczy jest chyba od strony pasażera i to jak dobrze pamiętam sam zbiornik jest dość nisko w zderzaku, ale wlew jest pod klapą, tzn. tak było chyba w EuroTech. Dawno nie jeździłem już tym samochodem.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 mar 2010, 13:37
Posty: 31
GG: 1047857
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
http://images24.fotosik.pl/105/88e723f856387ae6.jpg tutaj dobrze widać gdzie znajduje się włącznik (czy ja to nazwać :) ) do klaksonu pierwszy z góry po lewej stronie na tym samym przełączniku co kierunki na końcu znajduje się włącznik do klaksonu.
Zbiornik na płyn do spryskiwaczy jest chyba od strony pasażera i to jak dobrze pamiętam sam zbiornik jest dość nisko w zderzaku, ale wlew jest pod klapą, tzn. tak było chyba w EuroTech. Dawno nie jeździłem już tym samochodem.
Muszę zmienić moją odpowiedź, masz racje poziom płynu do spryskiwaczy sprawdza się w na środku zderzaka pod chłodnicą, jeśli chodzi o wlew to widziałem od strony pasażera klapkę ale czy rzeczywiście tam jest wlew płynu tego nie jestem pewien.

Jacoo dzięki za odpowiedź.

_________________
Prawko B,C,E,D, przewóz rzeczy, przewóz osób.
Nowicjusz z Krakowa szuka pracy


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

Witam. 30.04 mam egzamin na E w Katowicach. I moje pytanie jest takie:
Czy ktoś zdawał w katowicach C+E na tej oto Scanii
http://www.word.katowice.pl/Image/Zestaw_ce.jpg

Ja na kursie śmigałem Manem a instruktor mi nie powiedział co i gdzie sie znajduje wiec musze sam poszukac.
Bede wdzięczny gdy ktos podrzuci na przykładzie nawet podobnej Scanii gdzie co sie załancza i znajduje.
Jaka skrzynia wystpuje w tym pojeździe egzaminacyjnym bo to mnie interesuje, i gdzie załaczyć światła, ewentulanie gdzie znajde płyn do spryskiwaczy i wlew oleju.
Z góry dziękuje.

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 0:28
Posty: 124
Lokalizacja: => PL <=

Cytuj:
Witam. 30.04 mam egzamin na E w Katowicach. I moje pytanie jest takie:
Czy ktoś zdawał w katowicach C+E na tej oto Scanii
http://www.word.katowice.pl/Image/Zestaw_ce.jpg
Cześć.
Ja nie zdawałem w Katowicach, ale w Jastrzębiu.
W Jastrzębiu jest biała Scania 124L 360 - ale różni się tylko chyba kolorem budy ;).
W Katowicach teraz robię teorię do kat. D i przy WORD zostawiam autko - widziałem wczoraj też białą Scanie (właśnie w Katowicach).

Ogólnie polecam przeglądnąć ten temat (z naciskiem na 2 stronę)
viewtopic.php?f=68&t=17408

Co do jazdy na placu - te naczepy szybko zaczynają uciekać. Zwracaj uwagę na jej zachowanie i nie pozwól zbytnio się złamać zestawowi - a będzie dobrze. Staraj się płynnie jechać i odpowiednio reagować na sytuację. Nie bój się robić korekt (w szczególności przy "łuku" tyłem - nie pchaj się "na chama").

To tak na szybko
:)
Ja szukam info na temat autobusów z WORD Katowice (i podległych ośrodków):
1) AUTOSAN A1010T LIDER MIDI (stronka z mord Kraków)
2) Autosan - a może Jelcz ;) (taki żółty)
Dokładnie to Jelcz L090M - chyba takie ma oznaczenie.
Oba są na fotkach na stronie:
http://www.word.katowice.pl/index.php?i ... 7520874552

Kuje ;)

_________________
B <= 2000
widlak & butle gazowe <= 2007
C & C+E <= 2008
D <= 2010
A => brak


Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 20:53 przez *KroQ*, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 23:47
Posty: 12
GG: 3244620
Lokalizacja: Pszczyna

Witam kolegę ja też zdaję 30 Kwietnia :) w Katowicach 11.30

Scania ma skrzynie bez połówek ( z opisu mojego instr.) tylko dolna i górna skrzynia,
ja się trochę przeraziłem bo na kursie nie mam w ogóle sprzęgania, na egz. jest to zaliczane na Starze.. dzisiaj instr. dopiero mówił mi w jakiej kolejności podłączać wszystko, o uszczelkach itp.
Niestety nic więcej nie mogę powiedzieć, a gdzie robisz kurs? ponoć ta żółta scania ma krótszą naczepę i łatwiej się ją łamie.

dokładnie tak jak kolega wyżej, podany temat str.2 z obrazka jest identycznie jak w tej scani ( jeżdżę taka na kursie ) Pamiętać trzeba ze po otwarciu maski,aby dostać się to wlewu oleju i miernika poziomu oleju, trzeba odchylić owiewkę boczną.
Tam na obrazku niema zaznaczonego u góry zaraz pod szybą , na wys. kurka wlewu oleju, jest zbiornik płynu wspomagania sprzęgła bądź układu wspomaganie( sam się zamieszałem..niech ktoś mnie poprawi)
Zbiornik płynu do spryskiwaczy jest pokazany na obrazku,natomiast po drugiej str. gdy otworzy się drzwi widać miarkę kontrolną zabrudzenia filtra powietrza ( nie wiem czy to jest wymagane na egz.)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2009, 21:25
Posty: 78
GG: 0
Samochód: mitsubishi

Cytuj:
na wys. kurka wlewu oleju, jest zbiornik płynu wspomagania sprzęgła bądź układu wspomaganie( sam się zamieszałem..niech ktoś mnie poprawi)
Płyn sprzęgłowy - wspomagania sprzegla
wspomaganie kierownicy jest nizej i w glebi...

_________________
Kat. B --> 04.05.05 (zdane za pierwszym razem)
Kat. C --> 02.09.09 (zdane za pierwszym razem)
Kat. CE --> 21.04.10 (zdane za pierwszym razem)
Psychotechnika, Kurs na przewóz rzeczy, Badania lekarskie, Karta kierowcy --> do 2014r.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2009, 20:57
Posty: 8
GG: 11049203

Witam mam takie pytanie dręczy mnie ostatnio
wiec tak
1. jak sie pomyli zbiorniki to można nie zdać egzaminu ?
2. sprawdzanie świateł przy tym też można nie zdać
3.poco wogole są te testy na sprawdzanie tych zbiorników o ile sie nie myle to w każdym samochodzie są one w innych miejscach prawda ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

Sowi to jutro zapewne sie spotkamy na placu to mi podpowiesz coś jeszcze, a jak zagadasz na gg to coś tam dogadamy :)
thx za pomoc!

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Witam mam takie pytanie dręczy mnie ostatnio
wiec tak
1. jak sie pomyli zbiorniki to można nie zdać egzaminu ?
2. sprawdzanie świateł przy tym też można nie zdać
3.poco wogole są te testy na sprawdzanie tych zbiorników o ile sie nie myle to w każdym samochodzie są one w innych miejscach prawda ?

Pytanie 1,2 - Tak za błędne wskazania można oblać egzamin.
Pytanie 3 Po to abyś nie wyruszył w drogę nie mając świateł albo płynu chłodzącego. Obsługa codzienna to podstawa o ile w osobówkach często się o niej zapomina to w ciężarowce powinna być początkiem i końcem każdego dnia pracy

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

Panowie ja mam takie pytanko, Czy jak podpinam się pod przyczepę na egzaminie, to jak cofnę już i będę podłączał przewody to trzeba wyłączyć silnik czy można na załączonym ??
I jest jakaś kolejność podpinania przewodów ??

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 23:47
Posty: 12
GG: 3244620
Lokalizacja: Pszczyna

Kolego na wyłączonym silniku! gdy jest włączony silnik nikt nie może przebywać miedzy przyczepą a pojazdem ciągnącym.

Mnie uczyli kolejności takiej :

Spinanie
Wył silnik.
przewód czerwony,
żółty
elektryka
sprawdzić światła
wyciągnąć kliny

natomiast przy rozpinaniu
podłożyć kliny
elektryka
żółty
czerwony

Na forum trochę poczytałem i widzę ze dużo osób mówi żeby inaczej podłączać..
tj. najpierw żółty przewód, lub przy rozpinaniu najpierw czerwony..


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

taka moja mała sugestia odnośnie TEMATU w którym jest błąd który może komuś pozamiatać egzamin,


Płyny eksploatacyjne, światła, klakson w pojazdach WORD'ów.

nie można mówić klakson tylko sygnał dzwiękowy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: