Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 lut 2016, 18:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:05
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: PL

Witam. Odebrałem dziś PJ na kolejne 5 lat z kodem 95 dla kategori D. Ale dwie sprawy nie dają mi spokoju, ktoś kto ma wiedze w tym temacie to proszę o odpowiedz. Na kat C nie jeżdze i wczęsniej miałem kod tylko do kat D 95 ważny do 15.02.2016 r, robiłem teraz w grudniu szkolenie okresowe na kat D,D+E i tak też mam wpisane w PJ, że mam kod tylko przypisany do kat D, ale słyszałem że automatycznie dają kod 95 do C, a ja nie dostałem, pytałem w wydziale komunikacji i powiedzieli mi że to przysługuje tylko tym co PJ mieli wydane przed 2008 r a ja na C i D miałem wydane w 2010 r, faktycznie tak jest?
Druga sprawa to psycholog i lekarz dali mi ważnośc do 2021 r do 15.01.2021 r a na szkoleniu okresowym tez na 5 lat ale data wystawienia to 20.12.2015 r , moze dlatego? Poprostu skrócili mi o 2 mce ważnośc moich uprawnień do 4 lat i 10 miesięcy, skoro miałem kat D na autobus kod wpisany do 15.02.2016 r to logicznie rzecz biorac powinienem mieć do 15.02.2021 r. Z tym że na kat C mam do 15.01.21 r ale bez kodu 95. Proszę mi to wyjaśnić. Pozdrawiam


Post Wysłano: 08 lut 2016, 21:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

najlepiej wszystkie papiery robić razem w jednym terminie wtedy nie ma problemu "skracania uprawnień" - masz wszystko prawidłowo zawsze dają do najkrótszego terminu jaki jest w badaniach.
co do kategorii nie wypowiem się bo po prostu nie ma pojęcia, ale skoro urządnik mówi to najpewniej ma rację jak ......

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 08 lut 2016, 22:46

Ja robiłem szkolenie okresowe na kat. D, a na C miałem dawny kurs na przewóz rzeczy. Niestety na zaświadczeniu ze szkolenia okresowego miałem wpisaną tylko kat. D i w wydziale komunikacji powiedzieli, że kat. C była robiona dawno temu więc nie uznają mi tego i "odświeżą" mi kat. D. Co do terminu ważności uprawnień/prawa jazdy, to decyduje data na badaniach psychotechnicznych.


Post Wysłano: 27 kwie 2017, 23:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Witam Panowie!
Ten sam problem. Otóż sprawa wygląda tak:

kat.C zdana w styczniu 2009 r. + zrobiony dawny kurs na przewóz rzeczy.

kat.D zdana w czerwcu 2012 r. + zrobiona kwalifikacja wstępna

I gdy otrzymałem plastik przy kat.C nie było kodu 95, zaś przy kat.D był kod 95.

Teraz w marcu robiłem szkolenie okresowe, a z racji, iż jeżdżę zawodowo autokarem w ośrodku zrobiłem blok programowy dla kat.D,D+E. Szkolenie okresowe, ukończyłem. Przed rozpoczęciem szkolenia okresowego, zrobiłem badania i w orzeczeniu lekarskim tym do rozpoczęcia kursu ze szkolenia okresowego poprosiłem, aby Pani Doktor wpisała mi, kat.C,D. Otrzymałem nowe prawo jazdy kat.C kod 95. i oczywiście kat.D kod 95. Wszystko pięknie ładnie.

Jednak jakoś w połowie marca, z racji posiadania zaległego urlopu wybrałem się na zrobienie kat.C+E, tak aby mieć wszystko między innymi też D+E. Egzamin zdałem w zeszły poniedziałek.
Wczoraj otrzymałem telefon ze swojego wydziału komunikacji, iż moje prawo jazdy zostało zamówienie, lecz nie otrzymam kodu 95. przy kategorii C,C+E tylko i wyłącznie przy kat.D oraz D+E.
Powód jaki podała Pani z urzędu jest taki, iż kategorie D uzyskałem na nowych zasadach, zrobiłem KW, a teraz Szkolenie Okresowe, zaś C zrobiłem na starych zasadach i zrobiłem Kurs na Przewóz Rzeczy. Teraz, aby otrzymać wpis przy kat.C,C+E muszę odbyć szkolenie okresowe przeznaczone dla bloku C,C+E, następnie udać się na badania, później na psychologa i ponownie wymienić swoje prawo jazdy.

Powiem, wam, że to jakieś trochę dziwne w OSK powiedzieli, że Szkolenie Okresowo samoczynnie przechodzi na kategorie D,C, (tak było w pierwszej wersji), a nie tylko na jedną kategorię. Czy jest jakaś podstawa prawna, która pozwoli mi uniknąć wydawania kolejny raz na pusto 750zł (szkolenie, badania + wymiana) i otrzymam prawko ze wszystkimi wpisami :?:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Ostatnio zmieniony 29 kwie 2017, 18:23 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma konieczności cytowania posta pod którym odpowiadamy


Post Wysłano: 28 kwie 2017, 7:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

szkolenia na kat.C i D różnia sie niektórymi elementami więc nie można uznać że robiąc szkolenie okresowe na D automatycznie otrzyma się papier na ukończenie szkolenia w zakresie kat C

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 28 kwie 2017, 8:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Ale jest jakaś podstawa prawna do tego?

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Ostatnio zmieniony 29 kwie 2017, 18:24 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma konieczności cytowania posta pod którym odpowiadamy


Post Wysłano: 28 kwie 2017, 15:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Nie wiem jak w PL , ale w IRL robiło się 5 modułów na C. To samo robiło się na D + dodatkowo jeden moduł dotyczący typowo tej kategorii.
Dowiedz się jaki jest zakres i różnice na poszczególne kategorie.
W WK czasem sami nie wiedzą jak to ma wyglądać.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 28 kwie 2017, 15:32 przez bibor80, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 28 kwie 2017, 15:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
szkolenia na kat.C i D różnia sie niektórymi elementami więc nie można uznać że robiąc szkolenie okresowe na D automatycznie otrzyma się papier na ukończenie szkolenia w zakresie kat C
Ale jest jakaś podstawa prawna do tego?
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 15 kwietnia 2004 roku (DzU nr 122 poz. 1269 z dnia 31 maja 2004 r.)
Zgodnie z zapisami ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 1997 nr 98 poz. 602), ustawy o transporcie drogowym (Dz. U 2001 nr 125 poz.1371) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy z 1 kwietnia 2010 r.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 28 kwie 2017, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Tak, dziękuje za te ustawy.

Tylko widzisz powiedz mi czemu jednemu kierowcy wpisują kod 95. a drugiemu nie? Chyba coś jest nie tak, są jakieś nieścisłości?

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 29 kwie 2017, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Krótko, bo są głąby. Jeśli któraś kategoria była przed kwalifikacją, to do jej odświeżenia wystarczy szkolenie okresowe. Jeśli któraś kategoria była już na kwalifikację i kwalifikacja została zrobiona to też się odświeża. A, że przepisy mówią, że okresowe jest ważne dla obu kategorii, to powinni wpisać 95 dla obu. U mnie nie ma z tym problemu. Dla pewności najlepiej dopilnować, żeby lekarze, jak i OSK wpisali ważność dla C i D, bo może gdzieś tu wlazł chochlik i któreś nie uwzględnia C.


Post Wysłano: 07 maja 2017, 20:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Niestety nie udało się nie mam kodu 95. przy C,C+E.
Trudno po sezonie zrobię szkolenie okresowe na C,C+E zrobię nowe badania i tym samym przedłużę ponownie plastik. :evil:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 07 maja 2017, 22:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Ale jest jakaś podstawa prawna do tego?
Ustawa o Transporcie Drogowym Art. 39d ust. 6:
"6. Kierowca wykonujący przewóz drogowy różnymi pojazdami, dla których wymagane
jest posiadanie prawa jazdy co najmniej dwóch kategorii, o których
mowa w ust. 4, może ukończyć szkolenie okresowe z zakresu jednego bloku
programowego
."


ust. 4:
"Szkolenie okresowe jest prowadzone w ośrodku szkolenia w zakresie bloków
programowych określonych odpowiednio do kategorii prawa jazdy:
1) C1, C1+E, C i C+E;
2) D1, D1+E, D i D+E."


we Wrocławiu wygląda to tak: jest część urzędników/urzędniczek, którzy wbijają kod 95 bez upominania się, ale jest część którym trzeba to przypomnieć. jeżeli kierowca trafi na taką osobę i nie upomni się, to kod będzie tylko przy jednej kategorii.
jednak jest małe ale: na zaświadczeniu lekarskim i psychotestach muszą być wymienione obydwie kategorie (obydwie grupy kategorii).

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 13 maja 2017, 15:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cyryl niestety trafiłem na taką dziwną nie znającą się na aktach prawnych urzędniczkę. Efekt tak jak pisałem wcześniej, czyli kod 95. posiadam tylko przy D,D+E.
Dodam, że we wszystkich badaniach lekarskich oraz psychotestach posiadam wypisane wszystkie kategorie prawa jazdy. Nawet w orzeczeniu lekarskim do rozpoczęcia szkolenia okresowego było wpisane kategorie C,D.

Mogłem się tam kłócić i walczyć, ale odpuściłem bardziej mi zależało na kategorii D+E i tym wpisie i po prostu dałem sobie spokój po dwóch wizytach w Wydziale Komunikacji. Trudno, jeżeli sytuacja życiowa mnie zmusi do przejścia na szukanie pracy w zakresie C+E wówczas przejdę kurs szkolenia okresowego z zakresu bloku C,C+E, zrobię nowe badania, wymienię prawo jazdy. :evil:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 13 maja 2017, 18:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Mogłem się tam kłócić i walczyć, ale odpuściłem...
nie chodzi o kłócenie się czy walczenie (choć dokładnie nie wiem co to znaczy), ale w każdym urzędzie jest osoba nadzorująca pracę tych urzędników. jeżeli urzędnik nie chce uznać Twego zdania, możesz udać się do kierownika (lub w większych dyrektora) wydziału komunikacji, a ten jeżeli odmówi musi to uzasadnić w oparciu o obowiązujące akty prawne.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 13 maja 2017, 21:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Czy uważasz, że jeżeli teraz udałbym się do osoby nadzorującej pracę tej urzędniczki i ten przyznałby mi rację jest szansa, że zamówiliby mi nowe prawo jazdy wraz z kodem 95. przy C,C+E na koszt urzędu :?:

Czy jest już musztarda po obiedzie :?:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 13 maja 2017, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Łaski Ci nie robią. Zrobili błąd I muszą go naprawić. Jak z babką przy okienku nie możesz dojść do porozumienia, to idź do dyrektora i przedstaw mu sytuację. Przygotuj sobie akty prawne żebyś był przygotowany i tyle.
Poza tym nic Cie to nie kosztuje, a możesz tylko zyskać.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 14 maja 2017, 5:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

nie wiem jaki byłby finał sprawy, ale to jest normalna droga służbowa i dobrze byłoby wykorzystać to co Ci przysługuje do końca.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 14 maja 2017, 6:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

wydanie uprawnień do kierowania, a czymś takim jest wydanie prawa jazdy jest decyzja administracyjną od takiej decyzji przysługuje odwołanie do SKO.
sam urzędnik może co najwyżej przygotować dokumenty nie może podejmować decyzji czy posiadasz szkolenia ( to precyzują wystawione kwity w ośrodku szkolenia czy przez lekarza).
odwołanie do SKO nie skutkuje żadnymi kosztami i wymaga jedynie napisania pisma, dołączenia dowodów i oczekiwania na rozstrzygnięcie np. w Warszawie czas to 1,5 do 2 lat.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 maja 2017, 11:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Jemu i tak się nie spieszy :)


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 15 maja 2017, 22:40

Nie wiem w czym widzicie tutaj problem.Według mnie wszytko jest zgodne z prawem.

Weleks-Wpisano ci kod 95 tylko przy kat.D ponieważ ukończyłeś szkolenie okresowe/kwalifikację wstępną TYLKO w zakresie przewozu osób.Przecież są dwa rodzaje szkolenia okresowego-dotyczącego przewozu rzeczy lub dotyczącego przewozu osób.Jeżeli chciałbyś mieć kod 95 przy kat.C i C+E musisz wyłożyć jeszcze raz hajs i ukończyć szkolenie okresowe dotyczące przewozu rzeczy.

To tak samo jakbym teraz zrobił prawko na C i żądał aby wpisano mi przy nim kod 95 ponieważ taki mam przy kat.D.W moim przypadku żeby uzyskać taki kod musiałbym odbyć jeszcze raz osobną kwalifikację uzupełniającą na przewóz rzeczy(w uproszczonej,krótszej i tańszej wersji ale jednak).

Nie wiem na jakiej podstawie urzędnik miałby przepisać kod 95 na inne kategorie.A jeżeli jakiś to robi to...poproszę o namiary na niego,zaoszczędzę sporo kasy na kolejnych szkoleniach :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: