Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Testy na kat.D
Post Wysłano: 07 cze 2013, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 18:29
Posty: 16
GG: 2474690
Lokalizacja: Kraków

Witam,zdecydowałem się zrobić prawko na kat.D po B, ponieważ dostałem dofinansowanie z UP i po zrobieniu prawka pracodawca powiedział że mnie przyjmie do pracy,ale tym się nie podniecam bo zanim zrobie to się jeszcze dużo może wydarzyć.Zrobiłem już badania lekarskie i psychotesty oraz Profil kandydata na kierowcę i czekam aż UP znajdzie mi Ośrodek Szkoleniowy gdzie będę robił prawko.Chciałbym już zacząć uczyć się testów i moje pytanie,gdzie mogę znaleźć na necie jakieś testy i co wogóle musze się uczyć-czy kodeks drogowy też musze studiować? Czy Ośrodek Szkoleniowy powinien mi wszystkie materiały do nauki udostępnić? A wogóle to czy mając 36 lat nie jest za póżno robic prawko na kat D,w jakim wieku osoby podchądzą do tej kat.

_________________
B-D-KW-KK


Post Wysłano: 07 cze 2013, 21:25

Cytuj:
czy kodeks drogowy też musze studiować?
Od zawodowego kierowcy można oczekiwać jego znajomości.
Cytuj:
A wogóle to czy mając 36 lat nie jest za póżno robic prawko na kat D,w jakim wieku osoby podchądzą do tej kat.
Znam gościa, który w wieku 65 lat postanowił zostać księdzem (serio), zatem nie rozumiem pytania co wiek w ogóle ma tutaj do rzeczy zwłaszcza, że 36 lat to chyba nie ma jakiejś tragedii.


Post Wysłano: 07 cze 2013, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2010, 13:12
Posty: 284
GG: 527470
Samochód: Opel corsa B
Lokalizacja: Krzycko Wielkie

Jak masz fundusze to rób prawko i KW:) .
co masz papier to nie zginie a wiele firm co ma przewozy autokarowe zatrudnia ludzi po 30-ce bo są bardziej przewidywalni niz takie łepki po 24 25 lat.
Nie daleko mnie jest firma co ma 5 autobusów dobrych bo 2008 2009 rok i zatrudnią w wieku minimum 40 lat taki warunek mają.

_________________
Wielkopolska, Mam B,C,C/E,KW,KK,ADR.


Post Wysłano: 07 cze 2013, 21:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
i co wogóle musze się uczyć-czy kodeks drogowy też musze studiować? Czy Ośrodek Szkoleniowy powinien mi wszystkie materiały do nauki udostępnić?
Co do wiedzy potrzebnej do zdania kat. D: znajomość przepisów, znaków drogowych, warunków technicznych pojazdu i wyposażenia..
Nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Wszystko co Ci potrzebne powinieneś dostać w czasie kursu.

Co do nowych testów kat. D, to nie wydaje mi się aby były dostępne na internecie - jak chcesz mogę Ci przesłać własne z płytki.
Cytuj:
Jak masz fundusze to rób prawko i KW:) .
wiele firm co ma przewozy autokarowe zatrudnia ludzi po 30-ce bo są bardziej przewidywalni niz takie łepki po 24 25 lat.
KW kolega na pewno również robi, dziwna rada.. Bez tego może przecież tylko pomarzyć o zatrudnieniu.
Ja mam 24 lata - łepkiem się nie czuję, robię D i nie sądzę żebym miał z powodu wieku mieć trudności ze znalezieniem pracy. Ale owszem masz rację, pracodawca lepiej spojrzy na starszego kierowcę.
Cytuj:
Cytuj:
czy kodeks drogowy też musze studiować?
Od zawodowego kierowcy można oczekiwać jego znajomości.
Haha delikatnie powiedziane :lol:


Post Wysłano: 08 cze 2013, 6:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Cytuj:
i co wogóle musze się uczyć-czy kodeks drogowy też musze studiować? Czy Ośrodek Szkoleniowy powinien mi wszystkie materiały do nauki udostępnić?
...Wszystko co Ci potrzebne powinieneś dostać w czasie kursu...
wystarczy ściągnąć z sieci:
prawo o ruchu drogowym,
rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych,
rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

i już masz komplet.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 13 cze 2013, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 18:29
Posty: 16
GG: 2474690
Lokalizacja: Kraków

Dowiedziałem się dzisiaj że od środy przyszłego tygodnia zaczynam kurs na kat.D w Osk "LUZ" w Krakowie.Osk wybierał UP sugerując się najniższą ceną,więc mam obawy że najtaniej to pewnie nie rzetelnie podchodzą do kursantów.Czy ktoś z furomowiczów wie coś o tym Ośrodku i ma jakieś opinie,i jakim autobusem dysponują.Mam zamiar zrobić kat.D,KW przyspieszoną i KK-powiedzcie ile mi to zajmie czasu,zakładając że wszystkie egzaminy zdam za pierwszym razem.

_________________
B-D-KW-KK


Post Wysłano: 14 cze 2013, 12:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

nie wiem skąd ludzie biorą pomysły na nazwy firm?
sama nazwa LUZ jest trochę intrygująca. jeżeli ta szkoła będzie miała status Super OSK i mogła prowadzić szkolenia w zakresie doskonalenie techniki jazdy, to kurs jazdy ekonomicznej w szkole LUZ dość zabawnie brzmi.

co do ceny, nie musi iść z jakością.
cena na przetargach dla różnych instytucji nie mają nic wspólnego z cenami dla ludzi z zewnątrz.
jeżeli staje się do przetargu od 10-20 osób to cena jest zupełnie inna.
patrzyłem na stronie LUZ i ceny są porównywalne z cenami wrocławskich szkół z najlepszymi wynikami.
cena B u nich to 1380, we Wrocławiu 1150 i 1000 w szkole która rocznie szkoli 3500 osób. natomiast są małe szkółki o bardzo zróżnicowanym poziomie gdzie kurs kat. B może być nawet za 799zł, ale to jednak ryzyko.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 14 cze 2013, 14:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 18:29
Posty: 16
GG: 2474690
Lokalizacja: Kraków

[quote="Cyryl"]nie wiem skąd ludzie biorą pomysły na nazwy firm?
Czytałem opinie na necie o tym Osk i nazwa firmy jest podobno od Luz-ackiego i bezstresowego szkolenia kierowców,ile w tym prawdy to się okaże. Na ich stronie niema nawet informacji że robią kat.D a w galerii niema zdjęć autobusu którym dysponują.Więc zadzwoniłem do nich i podobno strona jest w przebudowie,a dysponują Autosanem A1010M Medium z 2003r.Ktoś tym jeździł?Powiedzieli mi że KW przyspieszona kosztuje u nich 2500zł-to chyba mało-nie?

_________________
B-D-KW-KK


Post Wysłano: 14 cze 2013, 14:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Cytuj:
...nazwa firmy jest podobno od Luz-ackiego i bezstresowego szkolenia kierowców,ile w tym prawdy to się okaże...
bajki.

nauka jazdy to ciężka praca polegająca na popełnianiu błędów i WYCIĄGANIU Z NICH WNIOSKÓW.
a popełnianie błędów nie jest bezstresowe.

jeżeli nauka (trening) jest lekka, to są kiepskie efekty.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: