Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 sty 2010, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2010, 15:42
Posty: 3
GG: 0
Samochód: Scania

Witam mam pytanie czy potrzebuje kursu na przewoz rzeczy w przypadku gdy we wlasnej firmie przewoze samochodem ciezarowym towar z tartaku na sklad drewna lub dowoże go do klienta???


Post Wysłano: 21 sty 2010, 16:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:47
Posty: 105

Jest to przewóz na potrzeby własne, więc kurs na przewóz rzeczy(KW) jest wymagane.


Post Wysłano: 21 sty 2010, 16:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

jeżeli samochód powyżej 7,5t to potrzebujesz,no i musisz mieć wypis z firmy że jest to transport własny( niezarobkowy)


Post Wysłano: 21 sty 2010, 17:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:47
Posty: 105

Gdzie pisze ze do 7,5 nie jest wymagany kurs na przewóz rzeczy?


Post Wysłano: 21 sty 2010, 17:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Kurs na przewóz rzeczy wymagany jest powyżej DMC 3,5T.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 21 sty 2010, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
Kurs na przewóz rzeczy wymagany jest powyżej DMC 3,5T.
Ale na 99,9% jestem pewny, że nie jest wymagany, przy transporcie na potrzeby własne.

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 21 sty 2010, 21:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Ale na 99,9% jestem pewny, że nie jest wymagany, przy transporcie na potrzeby własne
Kurs na przewóz rzeczy nie jest wymagany przy transporcie na potrzeby własne ale kwalifikacja wstępna jest wymagana

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 21 sty 2010, 22:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
Kurs na przewóz rzeczy wymagany jest powyżej DMC 3,5T.
Ale na 99,9% jestem pewny, że nie jest wymagany, przy transporcie na potrzeby własne.
Nie miałem tu na uwadze charakterystyki transportu lecz
Cytuj:
jeżeli samochód powyżej 7,5t to potrzebujes

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 22 sty 2010, 8:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Ustawa o Transporcie Drogowym
Art. 39a
"10) wykorzystywanego do przewozu materiałów lub urządzeń niezbędnych kierowcy
do jego pracy, pod warunkiem że prowadzenie pojazdu nie jest jego
podstawowym zajęciem."


nie potrzebne jest jeżeli spełnisz następujące warunki:
1. jesteś zatrudniony lub właścicielem tej firmy,
2. nie jesteś zatrudniony jako kierowca,
3. materiał przewożony wiąże się w jakiś sposób z Twoją pracą.

przykład 1.
tartak, pracownik jest operatorem maszyny powiedzmy tnącej drewno. kupujesz mu auto i on oprócz wykonywania swojej pracy, mając odpowiednie prawo jazdy przywozi i odwozi materiał przerobiony na tej maszynie - OK.

przykład 2.
tartak, kupujesz samochód do przywozu materiału i dostarczenia do klienta. zatrudniasz kierowcę do tego auta i on robi tą samą rzecz jak wyżej. tutaj kierowca musi mieć kurs na przewóz rzeczy lub KW, KO.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 22 sty 2010, 13:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2010, 15:42
Posty: 3
GG: 0
Samochód: Scania

Czyli mam firme produkcyjna, sprzedaz itp. nie oferuje uslug transportowych tylko zwoze swoj towar na swoj sklad lub bezposrednio do klienta wiec nie potrzebuje ADR?? samochod o ladownosci 6 ton wchodzi w gre???


Post Wysłano: 22 sty 2010, 23:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

Cytuj:
jeżeli samochód powyżej 7,5t to potrzebujesz,no i musisz mieć wypis z firmy że jest to transport własny( niezarobkowy)
i umowa o prace nie może byc napisana że jest się kierowca tylko np.pilarz-kierowca tak jak pisał cyryl że musisz przewieźć coś do wykonywanej przez ciebie pracy ale samochód i tak musi być do 7,5t,a przewozisz materiay niebezpieczne że ten adr?

ciekawy link
http://www.firmatransportowa.pl/jakie-w ... 1/176/View


Post Wysłano: 23 sty 2010, 0:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Czyli mam firme produkcyjna, sprzedaz itp. nie oferuje uslug transportowych tylko zwoze swoj towar na swoj sklad lub bezposrednio do klienta wiec nie potrzebuje ADR?? samochod o ladownosci 6 ton wchodzi w gre???
Kolego zamotałeś :P
ADRy a co chcesz wozić ? :P ADRy chyba są wymagane bez znaczenia czy to transport na potrzeby własne czy zarobkowy, materiały niebezpieczne mozna wozić nie tylko w cieżarówkach powyżej 3,5t ! .
Samochod o ładowności 6t raczej sam bedzie wazył ok 2t wiec DMC 7,5t bedzie przekroczona, samochodu nie może prowadzić kierowca, który nie skończył jeszcze 21 lat, gdy pojazd ma ponad 7,5 t DMC

Twoj magazynier wiezie towar woprodukowany przez Twoja firme na Twoj sklad - C+badania + psychotesty
Ty sam - właściciel firmy, wieziesz swoj towar z firmy na skład lub do odbiorcy - C+badania + psychotesty
Twoj kierowca wiezie towar wyprodukowany przez Twoja firme na Twoj sklad - C+KW+badania+psychotesty

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 23 sty 2010, 12:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 16:10
Posty: 45
GG: 6324074
Samochód: VOLVO FH

Witam! Za pare miesięcy mam zamiar zrobic C+E i mam do was pytanko, czy dobrze zrozumiałem że jakbym był zatrudniony w firmie jako np. wózkowy-kierowca wystarczy mi tylko CE+badania + psychotesty. Transport oczywiscie na potrzeby własne


Post Wysłano: 23 sty 2010, 16:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

Cytuj:
Witam! Za pare miesięcy mam zamiar zrobic C+E i mam do was pytanko, czy dobrze zrozumiałem że jakbym był zatrudniony w firmie jako np. wózkowy-kierowca wystarczy mi tylko CE+badania + psychotesty. Transport oczywiscie na potrzeby własne
http://www.firmatransportowa.pl/jakie-w ... 1/176/View


Post Wysłano: 23 sty 2010, 17:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Polecam również, znalazlem to w internecie: http://jacoo-m.neostrada.pl/index2.html UWAGA Dane zawarte w linku NIE DOTYCZĄ os. objętych KWALIFIKACJĄ WSTĘPNĄ

Dlaczego wszyscy się zastanawiają czy potrzebują kursu na przewóz rzeczy czy nie... są już powszechnie dostępne informacje nt. okresów do kiedy należy ukończyć szkolenie okresowe, więc czy transport na potrzeby własne czy zarobkowy i tak będzie trzeba stawić się na szkolenie i wymienić prawko na nowe, najpoźniej do 2014r.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 23 sty 2010, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2010, 15:42
Posty: 3
GG: 0
Samochód: Scania

dzieki koledzy wiele mi to pomoglo :D


Post Wysłano: 27 sty 2010, 0:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2010, 0:32
Posty: 18
GG: 0

witam.
Nie wiedziałem gdzie napisać wiec pisze tutaj. Mógłby ktoś to skomentować
Cytuj:
Prawo jazdy na ciężarówkę można zrobić w wieku 18 lat. Jednak zawodowo wykonywać pracę w charakterze kierowcy można dopiero po skończeniu 21 lat i zaliczeniu specjalnego szkolenia, jakim jest kwalifikacja wstępna.
Chodzi mi o zaznaczony fragment wydawało mi się że zawodowo jeździć można od 18 oczywiście z uwzględnieniem ograniczeń DMC czyli 7,5 tony. Cytat pochodzi ze strony gazety prawnej http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/8 ... tepna.html


Post Wysłano: 27 sty 2010, 3:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2006, 9:49
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Panowie, trochę się "zamotałem", bo:
Mam 19lat, jestem w trakcie robienia C, niedługo potem C+E, bo sprawa wygląda tak:
Prowadzimy rodzinne wesołe miasteczko (objazdowe), niestety tata we wrześniu umarł, i muszę przejąć obowiązki. Wiem, że gdy jeżdżę na potrzeby własne, nie potrzebuję żadnych kursów na przewóz rzeczy (mój tata jeździł od zawsze i NIGDY nie miał nic prócz samego prawa jazdy, i nikt się nie czepiał- nawet inspekcja). Jak to, w takim razie jest? Bo ktoś podał wyżej link, i doczytałem, że trzeba mieć 21 lat... Mógłby mi to ktoś JASNO wyjaśnić?


Post Wysłano: 30 sty 2010, 17:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Nie jestem pewny, czy dam dobrą odpowiedź, ale jest tak:

- niewątpliwie przewóz tego wesołego miasteczka to według ustawy o transporcie drogowym (art. 4) "niezarobkowy przewóz drogowy" (pkt. 4), który obok "transportu drogowego", wchodzi w zakres pojęcia "przewóz drogowy" (pkt 6a).

Art. 39a mówi zaś o warunkach zatrudnienia kierowcy wykonującego przewóz drogowy:
- ukończone 21 lat (lub 18 lat pojazdami o DMC do 7,5 tony)
- odpowiednie prawo jazdy
- orzeczenia lekarskie i psychologiczne o braku przeciwwskazań
- uzyskanie kwalifikacji wstępnej lub szkolenia okresowego (w zależności od terminu uzyskania uprawnień na kat. C.

Punkt 3 art. 39a mówi, że wymagań dotyczących wieku oraz odbywnia kwalifikacji wstępnej lub szkolenia okresowego nie stosuje się do kierowcy pojazdu:
Cytuj:
10) wykorzystywanego do przewozu materiałów lub urządzeń niezbędnych kierowcy do jego pracy, pod warunkiem że prowadzenie pojazdu nie jest jego podstawowym zajęciem.


A zatem nie musisz mieć chyba 21 lat i nie musisz kończyć KW czy SO, ani tym bardziej "starego" kursu na przewóz rzeczy. Musisz mieć natomiast orzeczenia lekarskie i psychologiczne.

Musisz też mieć zaświadczenie potwierdzające zgłoszenie przez przedsiębiorcę prowadzenia przewozów drogowych jako działalności pomocniczej w stosunku do podstawowej działalności gospodarczej
- starosta wydaje takie zaświadczenia na okres do 5 lat.

Ale upewnij się na 100% w wydziale komunikacji lub najlepiej w Inspekcji Transportu Drogowego - na ich stronie internetowej powinny być podane telefony informacyjne.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 31 sty 2010, 8:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2006, 9:49
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Dzięki za odpowiedź


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: