Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sie 2009, 15:30
Posty: 51
Lokalizacja: [TKI]

To ten cały dyrektorek chyba ma nie pokolei w głowie i nie zna się na przepisach. Ja robiłem kurs na przewóz rzeczy w wieku 20 lat.
Cytuj:
Druga sprawa dotyczy tego że dowiedziałem się że przez rok od daty 10.09.2009, ci którzy uzyskali PJ. kat. C przed tą datą mogą zrobić kurs na starych zasadach a dyrektor w/w ośrodka stwierdził że to brednie.
tutaj też dyrektorek popisał się wiedzą, można jeszcze przez rok zrobić kurs jeśli uzyskałeś PJ przed 10.09.2009r

Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2008, 9:57
Posty: 38
GG: 0
Samochód: volvo

male pytanie odnosnie badan lekarskich

zaczynam wlasnie kurs na C+E. pol roku temu robilem badania kontrolne na kat C. czy te badanie sa aktualne na C+E? na druczku mam wykreslone wszystkie oprocz C. C+E tez jest wykreslone. musze robic nowe badania?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lut 2009, 17:34
Posty: 49
GG: 8990977
Lokalizacja: Żuławy GDA

Niestety musisz zrobić nowe badania. Sugeruję za jednym zamachem zrobić badania do zawodu. Koszt większy ale i tak w sumie wyjdzie taniej.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

Cytuj:
Mam 20 i pół roku i chciałem zapisac się na ten kurs ale od dyrektora LOK-u usłyszałem że nie mogę tego zrobic bo nie mam ukończonych 21 lat i bedę przechodził ten kurs na nowych zasadach (kwalifikacja wstępna) :?
http://www.kierowca.pl/index.php?id=62

z tego wynika że jak ktoś zdał w tym roku przed 10.09. to ma czas z kursem na przewóz rzeczy nie do 10.9.2010 tylko do 2014?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 19:09
Posty: 198
GG: 0

Cytuj:
z tego wynika że jak ktoś zdał w tym roku przed 10.09. to ma czas z kursem na przewóz rzeczy nie do 10.9.2010 tylko do 2014?
Tylko rok, do 10.09.10, potem możesz zrobić kwalifikację uzupełniającą ...

EDIT

Można robić szkolenie okresowe, ważność 5 lat ...


Ostatnio zmieniony 31 sty 2010, 0:13 przez Crunck, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
bo Twoje auto musi mieć ogranicznik do 85 kmh mniej więcej.
Cytuj:
Dział III: Pojazdy

Rodział 1: Warunki Techniczne Pojazdów

Artykuł 1a. Autobus, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i ciągnik samochodowy, dla którego określono dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów powyżej 3,5 t, powinny być wyposażone w homologowany ogranicznik prędkości montowany przez producenta lub jednostkę przez niego upoważnioną, ograniczający maksymalną prędkość autobusu do 100 km/h, a samochodu ciężarowego i ciągnika samochodowego do 90 km/h.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2008, 16:32
Posty: 142
Samochód: 2545
Lokalizacja: Szczecinek

Bajzelku, w samochodach ciężarowych przekraczających 12 ton DMC, zarejestrowanych po 1 stycznia 1988 roku, muszą być zamontowane ograniczniki prędkości do 85 km/h tak, aby prędkość rzeczywista nie przeraczała 90 km/h.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Bajzelku, w samochodach ciężarowych przekraczających 12 ton DMC, zarejestrowanych po 1 stycznia 1988 roku, muszą być zamontowane ograniczniki prędkości do 85 km/h tak, aby prędkość rzeczywista nie przeraczała 90 km/h.
Albo to ja czegoś nie rozumiem, albo Ty. Napisałeś dokładnie to samo co ja, przy czym ja zacytowałem przepis.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2008, 16:32
Posty: 142
Samochód: 2545
Lokalizacja: Szczecinek

Ja tylko podkreśliłem, że ograniczniki powinny być montowane na 85 km/h, przy czym prędkość rzeczywista nie może przekraczać 90 km/h.

Myślę, że wszystko teraz się wyjaśniło. :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

A wynika to z przepisu? Bo jedyny aktualny, który znalazłem, i który mówi o ograniczeniach prędkości to ten, który zacytowałem i szczerze mówiąc ciekawi mnie ta kwestia ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2008, 16:32
Posty: 142
Samochód: 2545
Lokalizacja: Szczecinek

Tak, dokładnie. Znalazłem to w "mądrej książce" Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Niestety nie zacytuję całego przepisu, gdyż obecnie nie mam tejże książki w posiadaniu.

Teraz już wiadomo, skąd te ciekawe naklejki "speed limit" przy desce rozdzielczej.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2008, 14:09
Posty: 144
GG: 7250824
Samochód: Mercedes 814D

Cytuj:
Ja tylko podkreśliłem, że ograniczniki powinny być montowane na 85 km/h, przy czym prędkość rzeczywista nie może przekraczać 90 km/h.

Myślę, że wszystko teraz się wyjaśniło. :wink:
Tylko, że wskazywana prędkość jest zazwyczaj niższa od rzeczywistej. Prędkości mogą się różnić nawet 10% od siebie, przy czym ta wskazywana jest wyższa. Tak więc moim zdaniem nawet jeśli byśmy dali ogranicznik na 90km/h to i tak nie przekroczymy rzeczywistych 90km/h tylko będziemy mieć mniej więcej 85km/h.

_________________
Nie, nie mam 13 lat...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2010, 15:06
Posty: 1
GG: 11976447

Witam wszystkich forumowiczów. Nie wiem czy w dobrym temacie zamieszczam ten post. Chodzi o kwalifikację wstępną. Otóż chciałem poinformować, że dzisiaj osobiście dzwoniłem do LOK-u w sprawie tego kursu i osoby które mają skończone 21 lat mogą odbyć kwalifikację przyśpieszoną (140 godz). Mieszkam pod Dzierżoniowem i kwalifikację wstępną będę robił w LOK-u w Ząbkowicach Śl. koszt kwalifikacji przyśpieszonej w tym ośrodku to 2500 zł a normalnie czyli 280 godz to 4500 zł. Myślę że to dobre nowiny dla nowych driver-ów. Pozdrawiam Łukasz.


Cytuj:
Witam wszystkich forumowiczów. Nie wiem czy w dobrym temacie zamieszczam ten post. Chodzi o kwalifikację wstępną. Otóż chciałem poinformować, że dzisiaj osobiście dzwoniłem do LOK-u w sprawie tego kursu i osoby które mają skończone 21 lat mogą odbyć kwalifikację przyśpieszoną (140 godz). Mieszkam pod Dzierżoniowem i kwalifikację wstępną będę robił w LOK-u w Ząbkowicach Śl. koszt kwalifikacji przyśpieszonej w tym ośrodku to 2500 zł a normalnie czyli 280 godz to 4500 zł. Myślę że to dobre nowiny dla nowych driver-ów. Pozdrawiam Łukasz.
viewtopic.php?f=47&t=22587


Witam i pozdrawiam wszystkich.
Posiadam PJ kat A,B,C
Kat C zdalem w 2005 roku. Nigdy wcześniej nie pracowałem jako zawodowy kierowca wiec mam kilka pytań. Podejmuje prace jako kierowca wywrotki mercedesa 2429.Firma nie świadczy usług transportowych(Transport na potrzeby własne). Z tego co wyczytałem muszę zrobić kurs na przewóz rzeczy+psycho testy+badania lekarskie.
Czy może ktoś z bardziej doświadczonych kierowców potwierdzić mój tok myślenia bo powiem szczerze pogubiłem sie troszke (za dużo tego) lub jeśli się mylę naprowadzić mnie na dobry tok myślenia. Czy chcąc pracować jako kierowca muszę posiadac świadectwo kwalifikacji itp.
Z góry dziękuję


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 kwie 2010, 19:33
Posty: 10
GG: 6777750

Dzis dostałem zaświadczenie o pozytywnym ukończeniu kursu na przewóz rzeczy... Cos musze z tym robic? czy jak mam wszyskie inne dokumenty to juz moge jezdzic

_________________
Kat.B - 26.10.07r
Kat.C - 14.05.08r
Kat. C+E 08.06.10r
Karta kierowcy,psychotesty - do 2015


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Dzis dostałem zaświadczenie o pozytywnym ukończeniu kursu na przewóz rzeczy... Cos musze z tym robic?
oddać rodzicom
Cytuj:
czy jak mam wszyskie inne dokumenty to juz moge jezdzic
Tak jesli znajdziesz prace

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Dzis dostałem zaświadczenie o pozytywnym ukończeniu kursu na przewóz rzeczy... Cos musze z tym robic? czy jak mam wszyskie inne dokumenty to juz moge jezdzic
czy to kolejne wcielenie naszego kolegi pytającego?

wygląda na to, że jakby kupił bilet na dworcu kolejowym i pytał: "czy na ten bilet mogę jechać autobusem czy samolotem?"

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2010, 11:18
Posty: 5
GG: 0
Lokalizacja: [LLB]

to czyli jak nie mam ukonczone 21 lat a mam prawko kat. c to nie moge zrobić kursu na przewóz rzeczy?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Witam i pozdrawiam wszystkich.
Posiadam PJ kat A,B,C
Kat C zdalem w 2005 roku. Nigdy wcześniej nie pracowałem jako zawodowy kierowca wiec mam kilka pytań. Podejmuje prace jako kierowca wywrotki mercedesa 2429.Firma nie świadczy usług transportowych(Transport na potrzeby własne). Z tego co wyczytałem muszę zrobić kurs na przewóz rzeczy+psycho testy+badania lekarskie.
Czy może ktoś z bardziej doświadczonych kierowców potwierdzić mój tok myślenia bo powiem szczerze pogubiłem sie troszke (za dużo tego) lub jeśli się mylę naprowadzić mnie na dobry tok myślenia. Czy chcąc pracować jako kierowca muszę posiadac świadectwo kwalifikacji itp.
Z góry dziękuję
Troche przespałes, bo dla osób w Twojej sytuacji jeszcze przez rok od wejścia kwalifikacji wstępnej były organizowane kursy na przewóz rzeczy, czyli do 10 września br.

Szczerze mówiąc nie wiem co teraz, czyżby KW przyspieszona?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: