Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 paź 2010, 22:56
Posty: 3
GG: 0

Witam pierwszy raz na forum.

Przyznam, że można się tutaj troszkę rzeczy dowiedzieć. Sam zaczynam dopiero przygodę z jazdą. A mam już 38 na karku. Fakt faktem, że jestem zdecydowanie po służbie wojskowej, trwającej 16 lat z kawałkiem. Resztę można sobie dopowiedzieć. Prawo jazdy mam od 1990 roku. Nie było problemu zrobić szkolenie na kwalifikację. Pomijam merytoryczny aspekt owego szkolenia. Ot, było i się skończyło. Papier jest. Psychologia prawie super. Prawie. Bo jednak nie jestem supermenem, co objawiło się podczas testu na stereoskopię. Wynik w dolnej granicy. Ale wyszło. Po małej pogadance z panią psycholog okazuje się, że nie jestem osamotniony w tej materii. Jednak uznała, że mogę być kierowcą, bo mimo wszystko dzieckiem nie jestem, żądnym prędkości ponaddźwiękowej też, i nie będę się pchał tam, gdzie stwierdzę, że nie dam rady wyprzedzić. Tyle teoria. Praktyka pokaże swoje. W wojsku jeździłem i poczciwym ZIŁ-em, URAL-em, Star 266, 660, 744. Praktycznie 10 lat. I zdaję sobie sprawę, że jazda zestawem to nie URAL, który wozi na sobie 12 ton żelastwa do uruchamiania samolotów. Pracę znalazłem nawet dość szybko. 10 telefonów z ogłoszeń. Za 10 razem się udało. Wszędzie kręcenie nosem, że bez doświadczenia to nie ma szans. A jednak jest szansa. Pojechałem na rozmowę, podyskutowałem, wymieniliśmy poglądy na różne sprawy, z obecnymi kierowcami również. Zostałem przyjęty. Okres próbny oczywiście od 2 do 3 miesięcy. Zależnie jak będę ogarniał temat. Mam nadzieję, że ogarnę. IQ 10 nie mam. Choć pewnie bardziej na przyszłym pracodawcy robi wrażenie, jakie sobą przedstawia przyszły kandydat na drivera i jego wiek, niż obawa przed tym, że nie mam doświadczenia. Chwała mu za to. Poniekąd stwierdził, że gdzieś przecież przyszli kierowcy muszą się uczyć. Nikt się nie rodzi od razu z doświadczeniem. A i samych kierowców ponoć zaczyna brakować. Pracy się nie boję. Jeździć lubię. Choć na ciężarowym nie siedziałem już prawie 5 lat. Z małym wyjątkiem. Brat dał mi poprowadzić zestaw na A2 do Poznania przez 20 km :D
Czy jakieś rady mogą być podane przez was dla "młodego"? Ogólnie dziwnie się czułem jadąc takim sprzętem. Gabaryty robią swoje. Ale nie jest to coś, co przeraża. I na koniec - chyba gdzieś tu czytałem, ale nie pamiętam - mając wszystkie dokumenty przy sobie, czyli o przebyciu kursu na kwalifikację, o przejściu psychotestów i orzeczeniu lekarskim, zanim dostanę nowe prawo jazdy z wymaganymi wpisami, mogę normalnie usiąść za kółkiem i jechać?

Pozdrawiam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 mar 2010, 15:02
Posty: 13
GG: 12648869
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Kraśnik

Witam
Bardzo proszę o poradę odnośnie badań lekarskich do zawodowego prawa jazdy. Przedstawię moją sytuację. Zdałem egzamin na kategorię C+E dnia 30.06.2011r, w dniu 04.07.2011r zdałem egzamin na kwalifikację wstępną kierowców. Badania psychologiczne robiłem przed rozpoczęciem kursu Kwalifikacji Wstępnej, gdyż były one wymagane przez szkołę w której robiłem ten kurs. W wydziale komunikacji poprosiłem aby przetrzymali moje dokumenty o wydanie prawa jazdy z kategorią C+E do czasu aż dostarczę im wszystkie dokumenty potrzebne do otrzymania prawa jazdy zawodowego (prosiłem o to by nie wymieniać po kilku dniach ponownie dokumetu). Pani w wydziale komunikacji powiedziała że muszę dostarczyć: Kwalifikację Wstępną, badania psychologiczne i badania lekarskie. Dzisiaj (tj. 05.07.2011r) chciałem zrobić badania lekarskie, jednak lekarz powiedział mi że nie mogę sam sobie zrobić tych badań ponieważ muszę być na nie skierowany przez pracodawcę. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnego pracodawcy, gdyż chciałem szukać pracy już z kompletem dokumentów. Bardzo proszę o poradę czy rzeczywiście nie mogę tych badań zrobić sam i muszę zostać na nie skierowany przez przyszłego pracodawce. W ustawie o transporcie drogowym w artykule 39j do którego właśnie mam się odnieść robiąc badania jest napisane że powinienem je mieć zrobione wcześniej niż data wydania świadectwa kwalifikacji wstępnej, a nikt ode mnie nie wymagał tych badań. I teraz nie wiem czy mam odebrać to prawo jazdy bez wpisów badań i kw i wymienić je dopiero gdy znajdę pracodawce czy co mam robić. Jeśli się ktoś orientuje proszę o pomoc.

PS: Jeśli wybrałem do tego zły temat to proszę o przeniesienie posta i bardzo przepraszam.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2011, 11:16
Posty: 12
GG: 0
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: Szczecin

a mówiłes lekarzowi ze to nie do pracy tylko do prawa jazdy? bo do pracy to pracodawca kieruje a do prawka sam badz szkola nauki jazdy... poprawcie mnie jak sie myle


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 mar 2010, 15:02
Posty: 13
GG: 12648869
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Kraśnik

Mówiłem że chodzi mi o wpis do zawodowego prawa jazdy. I według mojego myślenia (które może być błędne) mając te badania i ten wpis mógłbym już pracować nie robiąc dodatkowych badań.

EDIT: Sprawa załatwiona :) wystarczyło pójść do innego lekarza, badania porobione i dokument wystawiony.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 sty 2011, 22:20
Posty: 10
GG: 0
Lokalizacja: Płońsk

Koledzy mam pytanie! otóż w 2008r robiłem kurs na przewóz rzeczy, miałem wtedy kategorię prawa jazdy BC a teraz zrobiłem kat CE. Problem jest w tym że na zaświadczeniu z kursu na przewóz rzeczy mam napisane kat.BC więc teraz muszę coś z tym robić czy mogę spokojnie jeszcze dwa latka pomykać na tym zaświadczeniu?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Koledzy mam pytanie! otóż w 2008r robiłem kurs na przewóz rzeczy, miałem wtedy kategorię prawa jazdy BC a teraz zrobiłem kat CE. Problem jest w tym że na zaświadczeniu z kursu na przewóz rzeczy mam napisane kat.BC więc teraz muszę coś z tym robić czy mogę spokojnie jeszcze dwa latka pomykać na tym zaświadczeniu?


Było już pisane kilka razy. Wystarczy im wysłać zaświadczenie i wpłatę (chyba 10zł) i odeślą nowe zaświadczenie.


Podejdź do LOKu w swoim mieście to wszystkiego się dowiesz :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

To ja odkopię trochę. Czy mógłby ktoś podać ustawę, która bezpośrednio mówi o wyłączeniach z przebycia KW? To znaczy, które zawody bądź sytuacje zwalniają z jej ukończenia, a dają możliwość jazdy ciężarówką? Proszę o podanie tylko ustawy, resztę odnajdę sam. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 1 kwietnia 2010 roku o tym milczy. Z góry dzięki! :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Niech będzie, że się wysiliłem... :lol:

USTAWA z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Rozdział 7. Artykuł 39a.

http://www.gitd.gov.pl/pliki/prawo/ustawa1.pdf


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Niech będzie, że się wysiliłem... :lol:
Dzięki ;)
Cytuj:
USTAWA z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Rozdział 7. Artykuł 39a.

http://www.gitd.gov.pl/pliki/prawo/ustawa1.pdf
Rozdział 7, Artykuł 39a, Ust. 3, pkt 10 mówi, że KW nie stosuje się w przypadku prowadzenia pojazdu:
Cytuj:
wykorzystywanego do przewozu materiałów lub urządzeń niezbędnych
kierowcy do jego pracy, pod warunkiem że prowadzenie pojazdu nie jest
jego podstawowym zajęciem.
I teraz kto to ocenia i egzekwuje? Jak sprawa ma się wobec pompy do betonu czy śmieciarki? Czy ma na to jakikolwiek wpływ stanowisko na jakim jesteśmy zatrudnieni? Tzn, czy osoba, która zatrudniona jest na stanowisku operatora pompy do betonu może prowadzić tę przykładową pompę, a ktoś, kogo zatrudniono jako kierowcę (mimo posiadanych uprawnień do operowania takąż pompą) prowadzić jej już nie może? Jak to wygląda? Czy fakt konkretnego sposobu zatrudnienia ma jakiś wpływ na postrzeganie prowadzącego przez ITD?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Jak sprawa ma się wobec pompy do betonu czy śmieciarki? Czy ma na to jakikolwiek wpływ stanowisko na jakim jesteśmy zatrudnieni? Tzn, czy osoba, która zatrudniona jest na stanowisku operatora pompy do betonu może prowadzić tę przykładową pompę, a ktoś, kogo zatrudniono jako kierowcę (mimo posiadanych uprawnień do operowania takąż pompą) prowadzić jej już nie może? Jak to wygląda? Czy fakt konkretnego sposobu zatrudnienia ma jakiś wpływ na postrzeganie prowadzącego przez ITD?[/quote]
Pewien niejestem ale fakt jest napewno taki, że w promieniu do 50km od bazy, kierowców w/w pojazdów nie obowiązuje 561/2006 (wiedza z dzisiejszego wykładu na KW).

IMHO skoro nie obowiązuje ich tylko do 50km to powyzej juz musza miec tacho i pilnować czasu jazdy, czyli na chłopski rozum musza miec KW bo skądś muszą posiadać wiedzę o ww.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Cytuj:
Jak sprawa ma się wobec pompy do betonu czy śmieciarki? Czy ma na to jakikolwiek wpływ stanowisko na jakim jesteśmy zatrudnieni? Tzn, czy osoba, która zatrudniona jest na stanowisku operatora pompy do betonu może prowadzić tę przykładową pompę, a ktoś, kogo zatrudniono jako kierowcę (mimo posiadanych uprawnień do operowania takąż pompą) prowadzić jej już nie może? Jak to wygląda? Czy fakt konkretnego sposobu zatrudnienia ma jakiś wpływ na postrzeganie prowadzącego przez ITD?
Pewien niejestem ale fakt jest napewno taki, że w promieniu do 50km od bazy, kierowców w/w pojazdów nie obowiązuje 561/2006 (wiedza z dzisiejszego wykładu na KW).

IMHO skoro nie obowiązuje ich tylko do 50km to powyzej juz musza miec tacho i pilnować czasu jazdy, czyli na chłopski rozum musza miec KW bo skądś muszą posiadać wiedzę o ww.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

To znaczy chodzi mi o relacje stanowiska na jakim jesteśmy zatrudnieni do Rozdziału 7, Artykuł 39a, Ust. 3, pkt 10. To znaczy skąd przykładowy inspektor czerpię wiedzę jakie stanowisko i czynności są naszymi podstawowymi.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lis 2011, 21:32
Posty: 11
GG: 1
Samochód: ATEGO 1228
Lokalizacja: Opole

Witam,zacząłem pracę jako kierowca i mam pytanie czy badania psychotechniczne i kwalifikacje pracodawca może zatrzymac moje oryginały ponieważ mówi że muszą dokumenty zostać w firmie dlatego żebym nie mógł jeżdzic gdzies poza moją firmą.Czy pracodawca ma takie prawo?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

W firmie trzymane są oryginały, właściciel ma rację.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

U mnie skserowali i oddali oryginały.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2012, 11:25
Posty: 1
GG: 4610215

witam
mam prawko ce zrobilem kwalifikacje wstepna sprawa jest taka ze fizycznie nie mam jeszcze kwitu a pracodawca chce mnie juz wyslac do portugali. pytanko????????? czy zagranica jest potrzebny kwitek jesli tak to w ktorych krajach. gg 4610215


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

pracodawca może wystawić Ci kwit tak jak kiedyś o tym że posiadasz uprawnienia.
ja takie coś wystawiałem, bo podaję prawdziwe informacje:
badania psychotechniczne są z datą ważności,
dopuszczenie przez lekarza jest,
i kurs KW z numerem.

więc w takim przypadku nie popełniamy żadnego wykroczenia.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Pytanie może głupie ale życiowe. Jeśli przekręcił się licznik po przebiegu miliona kilometrów i powiedzmy widnieje jako: 001000km, czy konieczne jest wpisywanie na tarczce tych zer? Z tego co pamiętam z podstaw matematyki nigdy przed cyfra nie wpisuje się zer bo i po co ale chciałbym rozwiać moje wątpliwości. Prawo to jakoś wyjaśnia?
Z góry dziękuje! :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Ja zawsze wpisywałem to co tna liczniku było... Bez zer... Normalnie...
Jak już coś to bys musiał wpisywać 1 001 000 :)

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Cytuj:
Ja zawsze wpisywałem to co tna liczniku było... Bez zer... Normalnie...
Jak już coś to bys musiał wpisywać 1 001 000 :)
I znowu mógłbyś nie podać prawdy ;) Bo może jest już 2 001 000 :lol:

W pierwszym zdaniu sam sobie zaprzeczasz - "zawsze wpisywałem to co na liczniku było"... Ale "bez zer" -zdecyduj się ;)

Niedawno przekręciłem przez zero, to wpisuję "001 000" - choć czy wpiszesz te zera na początku czy nie, to i tak znaczenia nie ma :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: