Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: krus
Post Wysłano: 03 cze 2020, 14:36

Witam
Mam pytanie czy jeżdżąc jako kierowca po Polsce mogę być ubezpieczony w krus na jakiejs umowie albo zleceniu gdyz chciałbym brać więcej wypłaty bo czytalem że nie mogę mieć niż 2600 brutto na umowie zleceniu


Tytuł: Re: krus
Post Wysłano: 03 cze 2020, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

chyba by być ubezpieczonym w krus to musisz posiadać gospodarstwo rolne lub być członkiem rodziny rolnika.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: krus
Post Wysłano: 04 cze 2020, 11:05

Gospodarstwo mam tylko czy jest możliwość bym był ubezpieczony w krusie i dalej pracował jako kierowca czy muszę mieć umowę na pełen etat bo przecież składki są rozliczanie z godzin z karty


Tytuł: Re: krus
Post Wysłano: 04 cze 2020, 21:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

słuchaj a nie prościej zadzwonić do krus-u przecież każda sprawa wygląda inaczej, już nie mówię o tym by poczytać przepisy, ale urzędnik wskaże konkretne paragrafy i na tym się będziesz mógł opierać.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: krus
Post Wysłano: 05 cze 2020, 13:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2020, 12:16
Posty: 3
Samochód: Jelcz 422

Każdy pracownik zatrudniony na umowę z automatu zostanie zgłoszony do ubezpieczenia w ZUS. Żeby podlegać ubezpieczeniu w KRUS musisz założyć własną działalność jako kierowca i jeździć na kontrakcie wystawiając za swoje usługi fakturę sprzedaży dla zleceniodawcy. Wiąże się z tym cała własna rachunkowość ( którą możesz zlecić dla dowolnego biura rachunkowego) i samodzielne rozliczanie z KRUS przy czym jest ograniczenie - roczny limit dochodów. Jeśli go przekroczysz będziesz musiał w następnym roku przejść na ZUS.


Tytuł: Re: krus
Post Wysłano: 05 cze 2020, 18:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 219
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
.... i samodzielne rozliczanie z KRUS przy czym jest ograniczenie - roczny limit dochodów. Jeśli go przekroczysz będziesz musiał w następnym roku przejść na ZUS.
Nie roczny limit dochodów tylko jak dobrze pamiętam to jest jakiś limit wpłaconego podatku.


Tytuł: Re: krus
Post Wysłano: 05 cze 2020, 19:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/ub ... ikow-cd-1/

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: