Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2020, 21:30
Posty: 1

Witam. Pracuje w firmie gdzie jestem wozkowym pracuje od poniedziałku do piątku po 8h. Posiadam prawo jazdy c+e i kwalifikacje. Miejwiecej raz lub 2 razy w miesiącu szefowa wygania mnie w trasę. Dodam że to jest transport na potrzeby własne. Podam przykład ostatnio byłem powiedzmy 11 listopada. Jest teraz powiedzmy 28 grudzień. Wsiadam do ciężarówki wkładam kartę do tacho pokazuje mi że ostatnie wyciągnięcie 11 listopada. Robię wpis manualny że odpoczynek do teraz czyli 28 grudzień. Akceptuję i jadę. Karta oczywiście jest sczytywania co 28 dni lub przed wyjazdem. Posiadam zaświadczenie z firmy że jestem zatrudniony i że spełniam warunki transportu drogowego. Teraz pytanie czy podczas kontroli nikt do mnie się nie przyczepi co robiłem od 11 listopada do 28 grudnia??. Czy potrzebuje jakiś dodatkowych zaswiadczen?? Dodam że w tej firmie pracuje również 2 kierowców którzy twierdzą że nic mi nie jest potrzebne.. czy mają rację?? Jadąc w trasę zabieram ze sobą licencję na potrzeby własne, zaświadczenie że jestem zatrudniony, karta kierowcy, prawo jazdy, dokumenty od auta, i oczywiście papiery na towar. Czy to wystarczy podczas kontroli??? Czekam na odpowiedź:)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2020, 23:48
Posty: 6

Wpis manualny wystarczy. Zaswiadczenie typu "urlopówka" nie jest Ci potrzebne. No i oczywiście kurs na przewóz rzeczy musisz mieć aktualny, no ale domyślam się że takowy masz. ;)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Podam przykład ostatnio byłem powiedzmy 11 listopada. Jest teraz powiedzmy 28 grudzień. Wsiadam do ciężarówki wkładam kartę do tacho pokazuje mi że ostatnie wyciągnięcie 11 listopada. Robię wpis manualny że odpoczynek do teraz czyli 28 grudzień. Akceptuję i jadę.
Cytuj:
Wpis manualny wystarczy. Zaswiadczenie typu "urlopówka" nie jest Ci potrzebne.
Błąd. Zaznaczyłeś w tachografie odpoczynek co jest niezgodne z prawdą. W takim wypadku wbijasz znak zapytania i bierzesz zaświadczenie o działalności na okres który wpisałeś manualnie z zakrześlonym polem nr.18. Jeżeli jest to starszy model tachografu bez znaku zapytania, to wtedy wbijasz inną pracę.
Cytuj:
Dodam że w tej firmie pracuje również 2 kierowców którzy twierdzą że nic mi nie jest potrzebne..
Nie no jak tak to ok. Przegłosowane.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Jak wbijesz inną pracę za okres miesiąca w tacho bez przerwy to na dzień dobry mandat dostaniesz.

Oczywiście wpisanie pauzy to też w sumie błąd - bo przecież pracowałeś ale nie koniecznie kierowałeś, ale za młotki na ten cały okres też Ci się oberwie.

Więc z dwojga złego już chyba lepiej tą pauzę do teraz wbić w tacho, a jak chcesz no to rzeczywiście urlopówka i pole 18.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

na tachografie zaznaczasz pauze do końca dnia w którym prowdziłeś pojazd.
potem posługujesz się zaświadczeniem z zaznaczonym polem 18 do dnia i godziny od której ponownie będziesz prowadził pojazd z tachografem - na tachografie tylko wpisujesz rozpoczęcie i tak robisz cały czas.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Cytuj:
Cytuj:
Podam przykład ostatnio byłem powiedzmy 11 listopada. Jest teraz powiedzmy 28 grudzień. Wsiadam do ciężarówki wkładam kartę do tacho pokazuje mi że ostatnie wyciągnięcie 11 listopada. Robię wpis manualny że odpoczynek do teraz czyli 28 grudzień. Akceptuję i jadę.
Cytuj:
Wpis manualny wystarczy. Zaswiadczenie typu "urlopówka" nie jest Ci potrzebne.
Błąd. Zaznaczyłeś w tachografie odpoczynek co jest niezgodne z prawdą. W takim wypadku wbijasz znak zapytania i bierzesz zaświadczenie o działalności na okres który wpisałeś manualnie z zakrześlonym polem nr.18. Jeżeli jest to starszy model tachografu bez znaku zapytania, to wtedy wbijasz inną pracę.
Cytuj:
Dodam że w tej firmie pracuje również 2 kierowców którzy twierdzą że nic mi nie jest potrzebne..
Nie no jak tak to ok. Przegłosowane.
Inna praca dotyczy pracy związanymi z pracą przy ciężarówce typu załadunki, tankowanie zmiana koła.
Jeśli wpisze młotki na 25 dni to ma 25dni ciągłej pracy na tacho więc mandat.

Jak dla mnie to po prostu przerwa w pracy (pauza) nigdzie nie jest prawnie określone ze nie może pracować w drugiej, auto stoi karta wyjeta i rysuje się na niej odpoczynek proste.

_________________
" Home is where the heart is "


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: