Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2018, 8:50
Posty: 11
Samochód: Mam tgl

Dzień dobry, zastanawiam się nad następującą kwestią i będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi:
Jako firma budowlana zatrudniam kierowców C+E i prowadzę przewóz tylko na potrzeby własne - mam odpowiednie zaświadczenie, posiadam ciężarówke wyposażoną w tachograf cyfrowy.
Zdarza się, że mój pracownik posiadajacy kwalifikację na stanowisko kierowcy C+E tylko raz w tygodniu przez krótki czas prowadzi pojazd, a czasami nawet zdarza się miesiąc kiedy wogóle nie kieruje, gdyż wykonuje inną pracę.
W związku z tym bardzo uciężliwe byłoby manualne wprowadzanie aktywności (oczpoczynków, innej pracy itd) do tachografu.

Czy uważacie, że w takim przypadku za dni w których pracownik wykonuje inną pracę niż jako kierowca mogę wystawiać mu tzw. ,,zaświadczenia o działalności", a w dniach w których kieruje po prostu wkłada kartę kierowcy do tachografu?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Tak.

Po co ci auto, którego utrzymanie kosztuje, skoro go praktycznie nie używasz?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2018, 8:50
Posty: 11
Samochód: Mam tgl

Auto jest pojazdem specjalnym - posiada zabudowany warsztat i specjalistyczne urządzenia niezbędna moim pracownikom na budowie.
Dodatkowo auto ciągnie przyczepę ze specjalistycznym sprzętem.
Taki zespół po trafieniu na plac budowy jest na nim wykorzystywany przez cały okres danej budowy.

Stąd moi kierowcy tak rzadko jeźdza....


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

jak auto stoi to nie kombinuj tylko kierowca ma pauze i tyle.bzdurą byłoby codziennie wklepywać inne prace w tacho.ja miałem podobnie czasem nie wyjeżdżałem 2-3 dni w tygodniu i stałem na pauzie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

przeczytaj dokładnie rozporządzenie 561/2006 i poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: