Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2011, 14:23
Posty: 1
GG: 0

Witajcie,

Czy ktoś byłby w stanie wyjaśnić mi kwestie jak się ma zezwolenie na przejazd pojazdu z ładunkiem ponadnormatywnym do DMC w dowodzie rejestracyjnym ? Dotyczy to transportu krajowego. Czy jeżeli mam w dowodzie wbitą DMC 44t, dla zespołu pojazdów, a mam zezwolenie kategorii VI, to czy waga rzeczywista zespołu pojazdów może mieć max 60t wg zezwolenia, czy 44t wg dowodu rejestracyjnego ? Zaznaczę, że naczepy są przystosowane do ładunków ciężkich i mają porobione odstępstwa.

Będę Wam wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Michał


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

ja tam gabarytów nie wożę, ale patrząc na dyskusje z forum wynika że ciągnik też ma mieć odstępstwo tak by masa pasowała.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

żeby legalnie wieźć to ciągnik musi być dostosowany do ciężaru czyli DMC ciągnika musi być adekwatne do tego co ma na plecach.Dużo osób jedzie na "wydrę" ma zwykłe auto np.44tony DMC i zezwolenie kat VI na 60 ton i jadą inspekcji pokaże kwit i liczy że jakoś będzie.czasem się udaje.Albo np.wywrotki 3-osiowe o DMC 44 +przyczepy 4-osiowe i kruszarki 32 tony na plecach.u mnie to norma .Chociaż nielegane tak do końca.Swoją drogą szef też mnie chciał poczęstować takim niskopodwoziem ale okazało się że nasz man ma 44DMC i trzeba by odstępstwa robić itd.No i trochę zasłaby.To mi odpuścił.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: