Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 kwie 2019, 16:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2014, 0:45
Posty: 16

Witam wszystkich.

Sprawa dotyczy przewozu krajowego, transport drogowy paliw.

Miałem kontrolę służb celno-skarbowych po dokonaniu rozładunku na stacji paliw.
Z kontroli wynikło, że nie miałem włączonego geolokalizatora zgłoszonego w systemie SENT. Tym geolokalizatorem był tablet firmowy, który był rozładowany.
W naczepie jest zainstalowany drugi geolokalizator(firmowy), lecz nie zgłoszony w systemie SENT.
Odmówiłem przyjęcia mandatu.

Pytania: Czy jest możliwość przedstawienia w sądzie przebiegu trasy z drugiego geolokalizatora niezgłoszonego w SENT z poświadczeniem od pracodawcy?
Czy miał ktoś podobny problem lub ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

Proszę o porady i wskazówki.

PS. Jakby ktoś się pytał dlaczego nie pójdę z tym do prawnika? Pójdę, ale chcę zasięgnąć również opinii ludzi z doświadczeniem.


Post Wysłano: 10 kwie 2019, 15:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
PS. Jakby ktoś się pytał dlaczego nie pójdę z tym do prawnika? Pójdę, ale chcę zasięgnąć również opinii ludzi z doświadczeniem.
Jakim doświadczeniem jak SENT działa od niedawna, mało kto musi z tego korzystać a jak już to po 5 razy sprawdza czy wszystko działa i świeci sie jak powinno a ty oczekujesz opinii ludzie którzy mieli wtopy...

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 10 kwie 2019, 16:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Skoro był rozladowany tablet i dobrze o tym wiedzieliscie no to jest opcja zgłoszenia drugiego lokalizatora który był zamontowany i sprawny no to się raczej nie wybronisz :shock: Tak jak wyżej napisał, nikt się nie wybiera w trasę póki wszystko zielono nie świeci.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 11 kwie 2019, 9:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Cytuj:
Cytuj:
PS. Jakby ktoś się pytał dlaczego nie pójdę z tym do prawnika? Pójdę, ale chcę zasięgnąć również opinii ludzi z doświadczeniem.
Jakim doświadczeniem jak SENT działa od niedawna, mało kto musi z tego korzystać a jak już to po 5 razy sprawdza czy wszystko działa i świeci sie jak powinno a ty oczekujesz opinii ludzie którzy mieli wtopy...
uwierz mi ze kto musi i z tego korzysta to doświadczenie i po miesiącu można mieć olbrzymie i wtop ludzie mieli już masę , za jeden błąd w dokumencie masz jedyne 5000zł kary , jak to wchodziło to tygodniowo miałem po 5-10 kontroli...obecnie jest ich troszkę mniej
kolejna sprawa jest taka ze przepisy są niejasne i różnie interpretowane a oni maja mega parcie zeby wypisywać jak najwięcej mandatów

zdarza się tak że "wszystko świeci na zielono" a sygnał nie jest wysyłany, znam dwa przypadki takie i oczywiście za to były kary.najważniejsze zeby wejść sobie w "lokalizacja" i sprawdzić czy widać nas na mapie. jak nie widać tzn, ze nie wysyłamy sygnału i w razie kontroli jest problem a aplikacja często ma zwiechy i problemy.

Synk3, nie rozumiem dlaczego mając GPS na naczepie używasz wadliwej aplikacji którą można zapomnieć włączyć i narażasz się na 5kę dla siebie i 10 na firmę?
podajesz gpsa z naczepy do systemu i zapominasz o sprawie.

a ile czasu upłynęło od momentu wyjazdu z bazy paliw do momentu dojazdu do miejsca rozładunku? więcej niż godzina? przez całą drogę miałeś wyłączonego tableta?


Post Wysłano: 11 kwie 2019, 13:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2014, 0:45
Posty: 16

Tak firma zrobiła i tak jest.
Ale miałem kontrolę również po tym zdarzeniu, już z włączonym tabletem i w innym miejscu i zapytałem się czy oni widzą również GPSa w naczepie, to powiedzieli że widzą i w tablecie i właśnie w naczepie, więc tak jakby dwa GPSy były zgłoszone.
Wyjaśniłem im sytuacje z kontroli podczas której nałożyli mandat i powiedzieli że oni za coś takiego nie nałożyliby mandatu. Ale człowiek a człowiek to różnica, jak widać, bardzo duża.

Załadowałem 4 komory, czas jazdy to jakies 1,5 godziny, rozładowałem i po rozładunku kontrola.
Po rozładunku byłem na pusto, więc nałożyli jedynie mandat, którego nie przyjąlem i pozwolili normalnie wracać na bazę.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: