Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 mar 2019, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Mam takie pytanie,na moim placu znajdują się dwie firmy.Dajmy na to A i B. Firma A ma 1 auto i firma B ma jedno auto.Firmy zarejestrowane są na innych zasadach względem siebie.Zdarzają się sytuacje że kierowca z firmy B musi pojechać autem firmy A. W tedy musi i ma wystawiane umowę o prace ,a kierowca z firmy A jeśli jedzie autem z firmy B może mieć umowę o pracę lub umowo-zlecenie.jest to sytuacja może trochę zawiła ale są to dwie siostrzane firmy i w każdej jest 1 kierowca i 1 auto.Gdy jeden ma np.urlop to ktoś musi go zastąpić.sytuacja niebyła by kłopotliwa gdyby nie fakt że z tych umów trzeba się rozliczać i to nie bardzo już się nam podoba.Czy jest możliwość wypożyczenia np.auta z firmy B do firmy A oczywiście kierowca z A.Na np.1 kurs który trwa 2 godziny.Formalności między firmami to nie byłby taki kłopot dla nas jako kierowców i zaoszczędziło by nam papierologii.


Post Wysłano: 28 mar 2019, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Lepiej wypożyczyć kierowcę z firmy A do firmy B i firma A wystawi za to fakturę firmie B.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 28 mar 2019, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

A co z kierowcą ? Jako wypożyczony to jakby to mniej więcej wyglądało.Chodzi mi tylko o papiery dla kierowcy.czy tylko kwit ze wypożyczony i firmy między sobą załatwiają.


Post Wysłano: 29 mar 2019, 0:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Wydaje mi się że, aby wypożyczać pracowników trzeba mieć zarejestrowaną agencję pośrednictwa pracy.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 29 mar 2019, 10:12

Jak podnajmiesz auto to będzie problem z odpisem z licencji, bo ten ma być na firmę, która wykonuje transport (czyli powiedzmy, ta twoja), nie możesz wynająć auta i jechać na czyimś odpisie z licencji. Więc o ile tam nr rejestracyjnego nie ma i bardzo wątpliwe, żeby ktoś sprawdził do jakich numerów jest odpis przypisany, tak już inna firma raczej nie przejdzie w razie kontroli.


Post Wysłano: 29 mar 2019, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 21:07
Posty: 60
GG: 1
Lokalizacja: WGS

A nie może być kierowca zatrudniony po pół etatu w każdej firmie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: