Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2019, 13:04
Posty: 2
Samochód: Iveco Daily

Na wstępie jako nowicjusz chciałem wszystkich gorąco przywitać:) Mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi za złe moją nie wiedzę, ale właśnie po to chyba jest takie forum?. Do rzeczy...

Pracuję na etacie 8h i okazyjnie udało mi się kupić Iveco daily do 3.5T na bliźniaku bez paki taki tzw ,,widelec''.
Po przemyśleniach zdecydowałem się zamontować najazd, którego montaż jest w toku. Mieszkam w okolicy gdzie jest dużo zwożonych anglików i różnych przeróżnych maszyn rolniczych. Kilka z tych osób zadeklarowało, że od czasu do czasu dałoby mi coś zarobić, żebym coś im przetransportował po kraju. Pracuję do 14 więc jeśli nie byłaby to trasa na drugi koniec Polski (chyba, ze w weekend) to całkiem w porządku - jako dodatkowy grosz. Teraz moje pytania:
Czy potrzebuje mieć do tego przejazdu firmę transportową? Wyjazdy byłyby sporadyczne..Ewentualnie w razie kontroli inspekcji jak można by się wytłumaczyć? Właściciel co robi najazd wspomniał coś, że mogę go zarejestrować jako specjalny pojazd... Czy warto? Firmy raczej zakładać bym nie chciał.. Ale czy warto by mi było ją zakładać czy miałbym jakieś dodatkowe korzyści? Jak mają być problemy to po prostu sprzedam taki gotowy samochód z nowym najazdem. Posiadam pełne prawo jazdy tzn od kat A do T. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Chcesz prowadzić działalność, to musisz założyć DG. Jak jesteś zatrudniony na etacie, to ZUS będzie niższy.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2019, 13:04
Posty: 2
Samochód: Iveco Daily

Aha, czyli działalność musi być. A jak faktycznie z tej dzialalnosci starczy o ile starczy ma ZUS . Mogą to byc 2 wyjazdy czy tak prywatnie moge samochod przewiesc?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lut 2009, 20:17
Posty: 114
Samochód: Renault Mascott, MB Actros
Lokalizacja: KWI

Prywatnie, gratis, tak. Zarobkowo nie.

_________________
Szakal


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Pracuję na etacie 8h i okazyjnie udało mi się kupić Iveco daily do 3.5T na bliźniaku bez paki taki tzw ,,widelec''. Po przemyśleniach zdecydowałem się zamontować najazd, którego montaż jest w toku.
Tak się zastanawiam ile zostanie ci ładowności? Na połówkę Passata powinno wystarczyć, ale na całego to nie wiem.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ty, tu się kombinuje jak bez faktury, bez zarejestrowanej firmy, bez ZuSu, bez podatku, gdzieś komuś po cichaczu cyknąć fuszkę za gotówkę.
Wierz mi, w tej sytuacji te 1,5t przeładunku to najmniejszy problem.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Stary sprinter na bliźniaku, z najazdem nie z aluminium ważył na pusto jakoś 2500 z drobnymi. Iveco będzie cięższe [emoji3]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2009, 18:03
Posty: 245
Samochód: Iveco Daily II 98'
Lokalizacja: Olkusz

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: