Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 wrz 2018, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2018, 23:59
Posty: 27

Witam mam pewien problem z tarczkami które dostałem od szefa bo o ile poprzednie miały z tyłu prostokątny wykres i mogłem sobie rysować kreskę łóżka od 00:00 do 6:00 i od 16:00 do 24:00 tak w tych nie ma tego wykresu tylko jest okrągły wykres obrotów silnika tarczki to 125-3300-24EC4K. Jak na nich zaznaczyć odpoczynek? czy w pozycji z tyłu 1 gdzie jest znak zegarka wystarczy wpisać godzinę włożenia i wyjęcia tarczki?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To znaczy że wcześniej lub teraz masz nie odpowiednie tarczki do tachografu.
Zobacz na tablice znamionowej w tachografie czy te obecne tarczki są odpowiednie do tego modelu tachografu.
Żebyś potem się nie zdziwił że dostaniesz mandat od inspekcji za używanie złych tarczek do tachografu.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

może zmienił samochód - te tarczki o których pisze są stosowane między innymi w Renault premium

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2018, 23:59
Posty: 27

Wdłg opisu tacho i tego co jest na tarczkach to są ok ponieważ one są uniwersalne do 125km/h.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

popatrz czy E -xx( zamiast xx sa cyfry) w prostokącie które jest umieszczone na tachografie znajduje się również na tarczce.
coś mi sie widzi że nie znajdziesz takich samych oznaczeń skoro wczesniej miałeś inne tarczki.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 07 paź 2018, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2018, 23:59
Posty: 27

E1 i na tarczce E1 do tego są inne cyfry kilkanaście do innych tacho


Post Wysłano: 07 paź 2018, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2018, 23:59
Posty: 27

+ opis na opakowaniu Uniwersal tacho 125km/h.


Post Wysłano: 07 paź 2018, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

zaprezentuj ten opis z opakowania inspektorowi a wtedy dowiesz się ile kosztuje używanie nieprawidłowej wykresówki za każdy dzień.

to E1 i dalej masz cyfry zarówno na tacho jak i na tarczce - jestem prawie pewny że nie znajdziesz na swojej tarczce cyferek znajdujących się za E1 na tachografie.

tak z ciekawości zapytam jaki to pojazd i który rok.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 08 paź 2018, 16:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2018, 23:59
Posty: 27

Na Opakowaniu było napisane że uniwersalne dodatkowo była mała karteczka z opisem uniwersalne tarczki i pokazane jakieś przykładowe tachografy tylko że cyfrowe. Kiedy dostałem te tarczki zdziwiły mnie bo pierwszy raz takie na oczy widziałem więc poszedłem do kierowców z mojej firmy Panowie ze stażem od 15 do 30 lat. Powiedzieli mi to samo że uniwersalne oni na tym jeżdżą i jest git ale to nie dawało mi jakoś spokoju więc założyłem wątek i jest naklejka E1 57 tylko że na moich tarczach nr 57 akurat nie ma jest mnóóóóóóóstwo innych ale tylko nie ten (57) co za kur nie fart. Co ciekawe byli pewni że do mojego auta one się nadają i są ok.
Pytanie moje brzmi jaki mandat mogę dostać w przypadku kontroli licząc że korzystałem ze złych tarczek przez 20 dni?. Na necie znalazłem jedynie to: Zastosowany typ wykresówki nie był zatwierdzony i przeznaczony do danego typu urządzenia rejestrującego art. 14 ust. 1 [4] 50 za każdą wykresówkę, nie więcej niż 500
czy to oznacza że nawet za 20 lub 28 dni korzystanie ze złych wykresówek to mandat 500zł? czy to tylko przykład 50zł za złą wykresówkę + brak jakiegoś opisu imienia nazwiska nr rejestracyjnego i że za jedną wykresówkę nie może przekroczyć 500zł. Bo jak mnie załapią to i tak max co mogą mi dać to 2.000zł chyba że weszła ta ustawa że do 5.000?


Post Wysłano: 08 paź 2018, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

pomyśl sobie że pajdę dostaniesz nie tylko ty ale chyba zarządzający transportem też i firma również - trzeba by zajrzeć do nowego taryfikatora.

wiesz na kursie na przewóz rzeczy było jak przypisać tarczki do danego typu tachografu - ale pewnie na tych zajęciach nie byłeś.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 10 paź 2018, 16:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

A mówiłem że będzie gnój z tarczkami :(

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: