Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 sie 2018, 12:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sie 2018, 12:46
Posty: 6

Witam wszystkich serdecznie. Wspomóżcie świerzaka w problemie. Wsiadłem na moją pierwsza ciężarówkę z analogowym tacho, niestety źle włożyłem wykresówkę, ta się zacięła i nic nie wyrysowało. Myślałem, że to awaria tacho ale po dniu przerwy znów zrobiłem to samo choć zmiennik miał wszystko ok.Już wiem gdzie popełniłem błąd ale jak teraz opisać te niewyrysowane wykresówki żeby nie narobić biedy sobie i szefowi?


Post Wysłano: 15 sie 2018, 12:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Weź nową, wyrysuj na odwrocie aktywności (jazda, pauzy) i zrób opis. Możesz też trzymać do kontroli tę wadliwą.


Post Wysłano: 15 sie 2018, 12:59

Hmmm, nie ma na to "paragrafu", który opisuje taką sytuację.
Zostaje opisać Ci całą sytuację, wyrysować na rewersie aktywności i modlić się o 28 dni spokoju.


Post Wysłano: 15 sie 2018, 13:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sie 2018, 12:46
Posty: 6

Czyli na rewersie rozrysować ręcznie w odpowiednie kratki, tylko co napisać - zacięcię sie tarczy w tachorgafie czy co?


Post Wysłano: 15 sie 2018, 13:13

Uwierz mi, bajka o zacięciu tarczy w tacho nie przejdzie - inspektor dokladnie wie jak wygląda taka "zacięta wykresówka".


Post Wysłano: 15 sie 2018, 13:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Jakiś czas temu trafiło mi się podobnie, założyłem na bazie potem załadowałem, podjechałem do zrzutki i coś mnie podkusiło żeby wyjąć ją i sprawdzić ile to mi zajął dojazd a że przy poniedziałku człowiek mocno zakręcony to włożyłem już odwrotnie, skumałem dopiero na drugim rozładunku jak wyjąłem znów, dużo co prawda nie musiałem grezmolić bo raptem jakaś godzina jazdy i pół godziny przerwy ale wszystko ładnie wyrysuj na odwrocie i tyle, ja opisałem że zagięła się w kieszeni tachografu, koledze właśnie kiedyś delikatnie zagięło i nie rysowało nic ale u mnie już po 28 dniach więc luz w biodrach :D :D

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 15 sie 2018, 13:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sie 2018, 12:46
Posty: 6

To jak zacięcie nie przejdzie to co teraz? Przez 28dni modlić się o pustą trasę :shock:


Post Wysłano: 15 sie 2018, 13:35

No nic. Po prostu opisz jak było, tak jak napisał Dies, na nowej wykresówce. Jeździć i tyle. Przy ewentualnej kontroli nie zgrywaj kozaka tylko spokojnie wytłumacz co i jak. Pokaż też tą starą wykresówkę i tyle.
Nikt nie jest nieomylny, zdarzają się potknięcia.
Tym bardziej, że jak napisałeś - jesteś świeży w zawodzie, masz prawo się pomylić. Dlatego jeszcze raz: Na spokojnie, bez nerwów opisz na nowej tarczce i wyrysuj aktywności.


Post Wysłano: 15 sie 2018, 13:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sie 2018, 12:46
Posty: 6

Dzięki za porady. Pozostaje liczyć na to, że kontroler uwierzy że się młody zakręcił :)


Post Wysłano: 15 sie 2018, 13:41

Pokaż mi takiego, który od początku to alfa i omega.
Z mojego doświadczenia podczas kontroli: Uśmiech, kultura i tłumaczenie zgodne z faktami dają 90% na wybrnięcie z pewnej grupy problemów.


Post Wysłano: 15 sie 2018, 17:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sie 2018, 12:46
Posty: 6

Apropos alfy i omegi...już w trakcie kursu kwalifikacji wstępnej wiedziałem że to bzdura, ale teraz gdy zrobiłem parę kursów wiem jedno, nie nauczyli mnie tam niczego co przydaje się na co dzień. Za to wiem jak policzyć jednostkowe zużycie paliwa i pod jakim kątem ustawić fotel :mrgreen: ale jak opisać błędną tarczkę...no tego jakoś nie nauczyli


Post Wysłano: 15 sie 2018, 17:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Oj już nie rób podchodów i napisz po prostu:
"Napiszcie mi jak mam to zrobić, bo mimo że jestem kierowcą, to NIE MAM BLADEGO POJĘCIA!!. Umiem tylko uruchomić auto i nawigację. POMOCY"

I ktoś ci zawsze tu pomoże...


Post Wysłano: 15 sie 2018, 18:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sie 2018, 12:46
Posty: 6

No i już pomogli :) dzięki


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: