Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 sie 2018, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2018, 23:59
Posty: 27

Witam mam pytanie odnośnie tachografu analogowego. Załóżmy że zaczynam pracę o godz 10:00 wkładam tarczkę i pracuję do 19:00 wyjmuje tarczkę i następnie idę do domu następnego dnia ponownie o 10:00 zaczynam prace i wkładam tarczkę czy w okresie zakończenia pracy 19:00 a rozpoczęciem pracy o 10:00 muszę cos wypisywać na tarczce? czyli od godz 19:00 do 24:00 miałem łożko i na następnej tarczce od 00:00 do 10:00 łóżko? bo cyfrowy to zawsze pytał się co robiłem od godz np. 19 do 10 rano czyli wpis manualny. Oraz mam pytanie odnośnie pracy 6 godzin załóżmy że prowadzę pojazd od godz 10:00 do godz 14:30 czyli 4,5h następnie załadunek trwa 1,5h czyli inna praca i tym samym okres 6 godzinny czasu pracy mi się kończy więc musze wyklepać pauze czy w takim okresie musze wypisywać ręcznie że od godz 10:00 do godz 14:30 prowadziłam pojazd i od 14:30 do 16:00 wykonywałem inna prace czy wystarcza to że tachograf sam rysuję prędkości itp?
oraz kolejna sprawa od dnia 10.06.2017r do teraz nie pracowałem jako kierowca wcześniej jeździłem na wywrotce z cyfrowym tacho co musze teraz wykonać jeżeli zacznę prace ponownie jako kierowca? mam jakoś ręcznie wypisać że od tego dnia do teraz nie pracowałem? bo z cyfrowym to jeszcze luz zapyta zrobię wpis i tyle a jeżeli trafi mi się analogowy?


Post Wysłano: 11 sie 2018, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

wszystkie odpowiedzi są na forum trzeba tylko poszukać.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 11 sie 2018, 20:42

1. Na rewersie tarczki rysujesz odpoczynek od 19:00 do 24:00, na następnej od 00:00 do 10:00 (do chwili włożenia wykresówki do tachografu).
2. Zastanawiające jest jedno: co Ty chcesz wpisywać, kiedy pracujesz? Masz wykresówkę w tachografie więc przy pomocy selektora ustawiasz odpowiednie aktywności kierowcy. Jazda to jazda, załadunek to inna praca (młotki). Definicja odpoczynku/przerwy jest stała i niezmienna, znana od lat (nie zacytuję dosłownie): Odpoczynek/przerwa to okres, w którym kierowca swobodnie dysponuje wolnym czasem. Zatem odpowiedz sobie na pytanie: Czy załadunek to jazda, inna praca, czy może odpoczynek.
3.Jeśli nie jesteś w stanie udokumentować (wykresówkami, zapisami z karty kierowcy) tego, co robiłeś we wspominanym okresie czasu, masz obowiązek posiadać zaświadczenie, w którym pracodawca wyraźnie zaznacza, co i kiedy robiłeś. Jeśli jeździsz samochodem wyposażonym w tachograf cyfrowy to wystarczy sam wpis manualny.

[EDIT]
Poza tym na wszystkie Twoje pytania odpowiedzi masz w WE 561/2006. Wystarczy dokładnie przestudiować i jest o wiele jaśniej :)


Post Wysłano: 11 sie 2018, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2018, 23:59
Posty: 27

co do Ad 1 oraz Ad2 dziękuje bardzo pomogłeś :) załadunek dla mnie to inna praca no bo prowadzę nadzór załadunku.
A co do AD3 który pracodawca ma mi dać takie zaświadczenie? poprzedni czy obecny u którego będę pracował?
bo jeżeli chodzi o poprzedniego to jedyna umowa jaka była to z firma która prowadziła szkolenia bo miałem prawko z Unii i to był staż ale pracowałem jak normalny kierowca codzienna jazda na wywrotce na koniec stażu podpisał mi jedynie zakończenie dał pieczątkę i wypisał czynności które robiłem w tym okresie 3 miesięcy a przez ten czas pracy miałem tylko tachograf cyfrowy. Od czerwca tamtego roku do teraz pracowałem ale nie jako kierowca tzn miałem kilka innych prac o zupełnie innej kategorii oraz pracowałem jako kierowca na Vanie ale to nie były firmy transportowe takie jak wywrotki czy C+E. z góry dziękuje za odpowiedź :)
[EDIT 1]
Jeśli jeździsz samochodem wyposażonym w tachograf cyfrowy to wystarczy sam wpis manualny.
Czyli rozumiem że jeżeli Pojazd będzie miał tacho cyfr. To wystarczy że wepnę kartę wyświetli się data ostatniego wyjęcia karty czyli w moim przypadku 10.06.2017r z tego co pamiętam godz 17:15 daje łózko ok ok ok aż do daty dzisiejszej?
[EDIT 2]
OK już sobie wszystko przeczytałem przypomniałem i rozwiałem wątpliwości :) dziękuje za udzielona mi pomoc Pozdrawiam ;)


Ostatnio zmieniony 11 sie 2018, 21:42 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Na przyszłość proszę korzystać z opcji "Zmień" zamiast pisać posta-pod-postem


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: