Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 lip 2018, 10:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Cześć mam takie pytanie, jak to jest z tą kartą. Czy w weekend gdy na mojej karcie rysuje się pauza, a mam jechać np do mechanika, na myjnie itp mogę jej użyć?.

Do czego właściwie ona służy.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 19 lip 2018, 10:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Post Wysłano: 19 lip 2018, 11:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Odczyt danych z tachografu.
Nie wiem czy jeszcze przy legalizacji nie jest potrzebna.


Post Wysłano: 19 lip 2018, 12:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

karta przedsiębiorstwa jest potrzebna przy legalizacji
nie można na niej jeździć
jadąc do warsztatu spokojnie możesz jechać na OUT - nie wykonujesz przewozu

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 19 lip 2018, 13:05

Kilka razy legalizowałem tacho - w żadnym z przypadków nie było potrzeby udostępniania karty przedsiębiorstwa.
Kartą przedsiębiorstwa zdejmujesz/zakładasz blokadę tachografu i odczytujesz (czy też "zgrywasz") dane z tacho.
A co do przejazdu na warsztat - opcja "OUT" i po kłopocie. Tak kiedyś miałem - auto bez karty na warsztat 4 km w jedną stronę i z powrotem. Jazda na "oucie", na drugi dzień kontrola ITD - bez zastrzeżeń. Zawsze też dla pewności możesz zrobić wydruk i opisać, do tego pieczątka z warsztatu - jeździsz ze spokojną głową.


Post Wysłano: 19 lip 2018, 14:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Nie chcę zaprzeczać praktyce, ale nie jest to wszystko takie proste.
561/2006 Art.3
Niniejsze rozporządzenie nie ma zastosowania do przewozu drogowego:
g) pojazdami poddawanymi próbom drogowym do celów rozwoju technicznego
lub w ramach napraw albo konserwacji oraz pojazdami nowymi lub przebudowanymi, które nie zostały jeszcze dopuszczone do ruchu;
Interpretacja TRACE:
g) Należy ustalić charakter i cel podróży (poprzez rozmowę z kierowcą), aby sprawdzić, czy
ma zastosowanie to wyłączenie. Urządzenia pokładowe oraz rodzaj przewożonego ładunku
mogą wskazywać na to, że nie można zastosować tego wyłączenia. Wyłączenie to nie ma
zastosowania w przypadku przeprowadzania obowiązkowego badania okresowego pojazdu.
Przykładowa typowa czynność objęta wyłączeniem to jazda wykonywana przez mechanika w
celu sprawdzenia efektów naprawy układu kierowniczego pojazdu.

Nowe pojazdy poddawane próbom do celów rozwoju są zwolnione z rozporządzenia.
Przebudowane (lub przeprojektowane) pojazdy poddawane przedeksploatacyjnym próbom
drogowym są zwolnione z rozporządzenia.

Sam przejazd do warsztatu nie spełnia warunków wyłączenia tym bardziej że ma go wykonać kierowca odbierający swój odpoczynek tygodniowy.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 19 lip 2018, 16:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

O opcji Out, wiem gdy zostwiam auto u mechanika wyciągam kartę i wklepuje out, potem wydruk i pieczątka. Zastanawia mnie czy serwisant nie powinien mieć swojej karty serwisowej.

Czyli na karcie przedsiębiorcy nie można jeździć.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 19 lip 2018, 16:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
O opcji Out, wiem gdy zostwiam auto u mechanika wyciągam kartę i wklepuje out, potem wydruk i pieczątka. Zastanawia mnie czy serwisant nie powinien mieć swojej karty serwisowej.

Czyli na karcie przedsiębiorcy nie można jeździć.
Powinien, ale albo nie ma, albo nie chce mu się wkładać.
Przerobiłem ASO prawie każdej marki z "dużej siódemki" i zawsze używali OUT.
Dlatego zawsze warto wyjąć kartę przed oddaniem auta, bo były przypadki, że kierowca zapomniał i kartę zostawił a serwisant nawet nie popatrzył i darł wkoło warsztatu na karcie kierowcy.


Post Wysłano: 19 lip 2018, 16:42
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Potwierdzam słowa Marcina. Nigdy jeszcze nie poproszono mnie o KP przy robieniu legalizacji a miałem już chyba z 4. Potrzebna była przy zdjęciu i założeniu blokady na pojazd kiedy zmieniał firmę i właściciela.

Miałem 2 dni temu kontrolę w Austrii gdzie miałem 2x OUT (auto jeździło po placu u mechanika). Policjant spytał co to. Wytłumaczyłem, że auto było na placu w serwisie. Powiedział "gut" i więcej pytań nie było.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 19 lip 2018, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Ja tam się nie chcę wtrącać, ale wg mnie funkcja OUT nie służy do jazdy po drogach publicznych...Po terenie serwisu itp jak najbardziej, a nawet jest to wskazane z odpowiednią adnotacją i/lub pieczątką:)


Post Wysłano: 20 lip 2018, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Cytuj:
Ja tam się nie chcę wtrącać, ale wg mnie funkcja OUT nie służy do jazdy po drogach publicznych...Po terenie serwisu itp jak najbardziej, a nawet jest to wskazane z odpowiednią adnotacją i/lub pieczątką:)
Masz prawojazdy, masz auto ciężarowe to nivy czemu nie?.
A co jeśli mechanik będzie miał posesję zakładu przedzielona drogą publiczną?.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 20 lip 2018, 14:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Masz prawo jazdy a przepisów nie znasz? Zerknij w rozporządzenia, a będziesz wiedział dlaczego nie wolno na OUT jeździć po drogach publicznych. Po zamkniętym terenie na OUT możesz jeździć tak długo jak Ci się podoba pod warunkiem, że na drogę publiczną nie wyjeżdżasz. Bycie kierowcą to nie tylko trzymanie kierownicy, ale także znajomość przepisów...

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 20 lip 2018, 16:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
A co jeśli mechanik będzie miał posesję zakładu przedzielona drogą publiczną?.
Pokaż mi mechanika, któremu przez środek placu przebiega droga publiczna? Ciekawe czy to będzie droga wojewódzka, czy też może autostrada? :D


Post Wysłano: 21 lip 2018, 10:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Cytuj:
Masz prawo jazdy a przepisów nie znasz? Zerknij w rozporządzenia, a będziesz wiedział dlaczego nie wolno na OUT jeździć po drogach publicznych. Po zamkniętym terenie na OUT możesz jeździć tak długo jak Ci się podoba pod warunkiem, że na drogę publiczną nie wyjeżdżasz. Bycie kierowcą to nie tylko trzymanie kierownicy, ale także znajomość przepisów...

A ty gościu prawnikiem jesteś i rozumiem wszystko masz w jednym palcu?, po to jest forum żeby skorzystać.

Powiedz mi mistrzu w takim razie jak mogę jechać niezarobkowo ciężarówką choćby na sławne Opole?, na magnesie? Pomyśl mistrzu.

Tak mój mechanik po drugiej stronie warsztatu ma parking po drugiej stronie drogi krajowej, zatkało?.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 21 lip 2018, 10:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Jest takie powiedzenie: mądrej głowie dość po słowie :)


Post Wysłano: 21 lip 2018, 11:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

To szlo trochę inaczej:
http://sjp.pwn.pl/slowniki/M%C4%85drej- ... 2owie.html

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 21 lip 2018, 11:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Powiedz mi mistrzu w takim razie jak mogę jechać niezarobkowo ciężarówką choćby na sławne Opole?
Jadąc na Majster Troka pojazdem o dmc 7,5t lub wyższej musisz stosować się do przepisów rozp. 561/2006.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 21 lip 2018, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
A ty gościu prawnikiem jesteś i rozumiem wszystko masz w jednym palcu?, po to jest forum żeby skorzystać.

Powiedz mi mistrzu w takim razie jak mogę jechać niezarobkowo ciężarówką choćby na sławne Opole?, na magnesie? Pomyśl mistrzu.

Tak mój mechanik po drugiej stronie warsztatu ma parking po drugiej stronie drogi krajowej, zatkało?.
Tak na wstępie- zwroty grzecznościowe piszemy z wielkiej litery.
Pozwól, że do drugiego akapitu odniosę się w ten sposób... "Ignorantia iuris nocet" co w tłumaczeniu znaczy "nieznajomość prawa szkodzi". Jeżeli nie znasz podstaw zawartych w jednym z głównych rozporządzeń dotyczących Cie każdego dnia w pracy to o czym dyskutować?

Tak w ramach dygresji przestaję się dziwić starszym znajomym, że na coraz młodsze roczniki narzekają, że są coraz bardziej roszczeniowi oraz coraz mniej samodzielni. :roll:

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 21 lip 2018, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Cytuj:
Cytuj:
A ty gościu prawnikiem jesteś i rozumiem wszystko masz w jednym palcu?, po to jest forum żeby skorzystać.

Powiedz mi mistrzu w takim razie jak mogę jechać niezarobkowo ciężarówką choćby na sławne Opole?, na magnesie? Pomyśl mistrzu.

Tak mój mechanik po drugiej stronie warsztatu ma parking po drugiej stronie drogi krajowej, zatkało?.
Tak na wstępie- zwroty grzecznościowe piszemy z wielkiej litery.
Pozwól, że do drugiego akapitu odniosę się w ten sposób... "Ignorantia iuris nocet" co w tłumaczeniu znaczy "nieznajomość prawa szkodzi". Jeżeli nie znasz podstaw zawartych w jednym z głównych rozporządzeń dotyczących Cie każdego dnia w pracy to o czym dyskutować?

Tak w ramach dygresji przestaję się dziwić starszym znajomym, że na coraz młodsze roczniki narzekają, że są coraz bardziej roszczeniowi oraz coraz mniej samodzielni. :roll:

Gościu, co ma samodzielność do mojego pierwotnego pytania?.
Ty widzę mnie znasz doskonale skoro mowisz o mojej samodzielność.

Odpowiedz mi na pytanie, czy legalnie mogę jako "właściciel" firmy jechać ma out"cie do mechanika.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 21 lip 2018, 17:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 219
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
czy legalnie mogę jako "właściciel" firmy jechać ma out"cie do mechanika.
NIE!!!
Cytuj:
Opcji OUT i jazdy na włączonej opcji OUT wolno używać tylko na terenach i drogach niepublicznych. Takimi terenami najczęściej są:

a) Bazy firm transportowych,
b) Miejsca załadunków,
c) Miejsca rozładunków,
d) Terminale załadunkowe i rozładunkowe,
e) Bazy serwisowe warsztatów / mechaników.

A więc we wszystkich tych miejscach można korzystać z opcji OUT. Skoro na OUT mogę jechać tylko po drogach i terenach niepublicznych to które to są te drogi publiczne? Drogi publiczne to:

1) drogi krajowe,
2) drogi wojewódzkie,
3) drogi powiatowe,
4) drogi gminne.

Zatem na wszystkich tych powyższych drogach absolutnie NIE wolno używać opcji OUT!!!

Są jednak dwa wyjątki, kiedy można użyć opcji OUT nawet na drodze publicznej, te wyjątki to sytuacje kiedy przepisy nie mają zastosowania m.in. w przypadku przewozów wykonywanych:

a) pojazdami poddawanymi próbom drogowym do celów rozwoju technicznego lub w ramach napraw albo konserwacji oraz
b) pojazdami nowymi lub przebudowanymi, które nie zostały jeszcze dopuszczone do ruchu.
Jeżeli chcesz więcej się dowiedzieć to poczytaj sobie tutaj:
https://www.facebook.com/pg/Czas-pracy- ... e_internal


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: