Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Witam, mam pytanie. Załóżmy że w jednym tygodniu pojadę w podwójnej obsadzie, na drugi tydzień sam już pojadę. Czy podczas kontroli muszę wykazać że w pierwszym tygodniu jechałem z kolegą, jeżeli tak, to w jaki sposób ? Na mojej karcie będzie zapisane: pauza 9 godzin --> 4, 5 godzin jazda -->4,5 puste -->następnie 4,5 jazda --> 4,5 puste --> pauza 9 godzin. Tak przez cały tydzień w podwójnej obsadzie. Czy osoba kontrolująca widząca taki zapis na karcie kierowcy, może dać mandat za przekroczenie czasu pracy ?


Nie - na karcie będzie zaznaczone, że była to podwójna obsada. Gdy będziesz robił wydruk to w czasie, gdy Twoja karta będzie w drugim gnieździe, będziesz siedział na obok - na Twojej karcie będzie zaznaczona koperta, gdy będzie prowadził drugi kierowca. Jesteś czysty i po sprawie.
Poza tym będzie na końcu wydruku piktogram z oznaczeniem jazdy w podwójnej obsadzie (załodze) i będzie wyszczególniony czas (w godzinach i minutach) jaki prowadziłeś pojazd.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Do tego jeżeli inspektor pobierze dane z tachografu to tam będzie miał czarno na białym wiec bez obaw.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: