Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość

Sytuacja wygląda następująco:

Jestem na samozatrudnieniu jako kierowca autobusu. Obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia. Wypowiedzenie złożyłem w dniu 26.11.2013r. Wcześniej zaklepałem sobie wolne na święta, zatem w grafiku moim ostatnim dniem pracy jest 23.12.2013r.

Ponieważ od środy zaczynam pracę w nowej firmie więc ostatnie dni pracy potrzebowałem wolne. Znalazłem kierowców, którzy wyrazili zgodę zastąpić mnie, bo mają akurat wtedy wolne i chętnie dorobią. Niestety "kierowniczka" nie wyraziła zgody. W związku z tym musiałem udać się do lekarza. Jako że i tak cierpię na chroniczny kaszel więc dostałem L4. Ponieważ jestem przedsiębiorcą i sam muszę dostarczyć zwolnienie do ZUS-u, to przesłałem jej skan mailem, tak aby wiedziała, że jestem na zwolnieniu. Poinformowała mnie, że zwolnienie nie obowiązuje i jeśli nie stawię się do pracy, to obciąży mnie karą zgodnie z umową jaką podpisałem. Oczywiście to nieprawda, a zgodnie z umową poinformowałem wcześniej o czasowej niezdolności do świadczenia usług.

Teraz kwestia jak to rzeczywiście wygląda? Czy takie zwolnienie nie obowiązuje? W umowie nie ma żadnej mowy o tym. Jak już wspomniałem poinformowałem wcześniej o czasowej niezdolności do świadczenia usług z godnie z umową. Kolega też tak kiedyś zrobił i rzucił wypowiedzenie razem ze zwolnieniem i obeszło się bez żadnych kar.

Jeżeli tylko zabiorą mi złotówkę, to spotykam się z nimi w sądzie. Jest to celowe i złośliwe działanie z jej strony (ten typ tak ma).

Teraz najważniejsza informacja:

Umowa została zawarta z jakimś tam adresem siedziby, ale w ciągu tego czasu adres siedziby firmy zmienił się. Czy nie powinien być zawarty aneks do umowy z nowym adresem? Czy to z góry nie przesądza o tym, że umowa jest nieważna?

Dodam, że nie zależy mi na pieniądzach z ZUS-u i nie zamierzam tego zwolnienia tam zawozić. Chcę mieć tylko podkładkę, że jestem niezdolny do świadczenia usług.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

1.wypowiedzenie pewnie masz ze skutkiem na koniec miesiąca (choć niekoniecznie ważne by się nie podłożyć) - sprawdź to.
2.twoje zwolnienie prześle do ZUS lekarz który je wystawił - tak jest chyba teraz procedura.
3. mając zwolnienie musisz złożyć w ZUS - deklarację rozliczeniową - bo jesteś na zwolnieniu i płacisz mniejsze składki - zakładam że płacisz sobie chorobowe.
4."kierowniczka" nie jest lekarzem by decydować czy możesz przystąpić do pracy czy nie co więcej chyba w zawartej umowie masz uregulowane kwestie choroby.
5.chyba nie możesz podjąć pracy oficjalnie w nowej firmie skoro jesteś na zwolnieniu.
6.nie będę oceniał twojego postępowania - bo mi się nie chce.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Cytuj:
1.wypowiedzenie pewnie masz ze skutkiem na koniec miesiąca (choć niekoniecznie ważne by się nie podłożyć) - sprawdź to.
Nie. Miesiąc od złożenia wypowiedzenia.
Cytuj:
2.twoje zwolnienie prześle do ZUS lekarz który je wystawił - tak jest chyba teraz procedura.
Lekarz przesyła zwolnienie, ale kolega mówił mi, że nie dostarczył tego papierka, który dostał od lekarza i wtedy ZUS to "ignoruje".
Cytuj:
3. mając zwolnienie musisz złożyć w ZUS - deklarację rozliczeniową - bo jesteś na zwolnieniu i płacisz mniejsze składki - zakładam że płacisz sobie chorobowe.
Problem jest tego typu, że ostatnie kilka miesięcy płaciłem składki z kilkudniowym opóźnieniem więc z tego co wiem, to nie mogę dostać pieniędzy od ZUS-u, ale nie zależy mi na tym.
Cytuj:
4."kierowniczka" nie jest lekarzem by decydować czy możesz przystąpić do pracy czy nie co więcej chyba w zawartej umowie masz uregulowane kwestie choroby.
Złośliwość tego babska nie zna granic.
Cytuj:
5.chyba nie możesz podjąć pracy oficjalnie w nowej firmie skoro jesteś na zwolnieniu.
Patrz odpowiedź na pkt. 2.
Cytuj:
6.nie będę oceniał twojego postępowania - bo mi się nie chce.
Nie zależy mi na tym. Za resztę odpowiedzi dziękuję.


Wygrałem. Właśnie dzwonił kolega, którego proponowałem na poniedziałek i wtorek w zamian za mnie i dostał wiadomość, że ma przyjść za mnie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Wygrałem. Właśnie dzwonił kolega, którego proponowałem na poniedziałek i wtorek w zamian za mnie i dostał wiadomość, że ma przyjść za mnie.

pewnie twoja "kierowniczka" odebrała dyplom lekarski i dlatego uznała ci zwolnienie. :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 21:31 przez zzx, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

ja tak z innej beczki dodam,że mamy tu do czynienia tylko z kilkoma z wielu :lol: plusów pracy za DG :shock:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Odkopię temat:

Okazuje się, że było "pracodawca" chce mnie obciążyć kwotą 400 zł za niestawienie się w poniedziałek 16.12.2013 r. do pracy, gdzie na zwolnieniu byłem od 14.12.2013 r. Jeśli nie podpiszę noty obciążeniowej, to nie wypłacą mi pieniędzy i nie wydadzą kopii rachunku, która jest niezbędna dla księgowego do rozliczenia podatku i rozliczenia działalności do końca stycznia.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć? Nota obciążeniowa wystawiona jest zupełnie niesłusznie, bo jeździł inny kierowca, wszystkie kursy zostały wykonane, a ja byłem na zwolnieniu więc stwierdzenie, że nie stawiłem się do pracy jest bezpodstawne.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

Dostarcz im "ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty" z potwierdzeniem odebrania.
Dodatkowo opisz jeszcze raz sytuację, dołącz jakiś kwit z L4, a najlepiej niech kolega potwierdzi że Cię zastąpił i nie wypadł żaden kurs.


Postraszyłem odpowiednim pismem i pieniądze wypłacone. Temat do zamknięcia.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2021, 12:49
Posty: 1
Samochód: 105

Czy wie ktoś, czy jeżeli na wypowiedzeniu o pracę mam podany zmyślony powód, który jest bez sensu to mogę się odwoływać? Chcę przepracować jeszcze kilka miesięcy zanim odejdę. Według tego artykułu https://cvwork.pl/wypowiedzenie-umowy-o-prace/ wypowiedzenie o pracę można złożyć tylko z konkretnym powodem, w moim przypadku jest zmyślony, co wtedy?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

Przecież teraz nie musi być podany powód.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: