Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lip 2011, 21:38
Posty: 67
GG: 2371800
Lokalizacja: Warszawa

Moi drodzy busiarze, jakby ktoś jeszcze nie był zaznajomiony z przepisami, albo uważał je za niesłuszne i nie ma zamiaru smarować książeczki to polecam zaznajomić się z linkiem poniżej.

Informacje od GITD na temat przewozów na terenie Niemiec autem powyżej 2,8 DMC:

http://www.gitd.gov.pl/content/przepisy ... lnej-mas-0


Może niech moderacja rozważy podwieszenie gdzieś tego linka albo informacji.


Ostatnio zmieniony 06 mar 2013, 12:59 przez Lukassz, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2010, 16:19
Posty: 32
GG: 0

pisałem w innym poscie ale było mało odpwiedzi piszecie 28 dni w stecz?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lip 2011, 21:38
Posty: 67
GG: 2371800
Lokalizacja: Warszawa

Pisałem, ale wypełniałem czas tylko od granicy z Polską do np. Venlo. Potem wypełniałem wpisując na kartkach po prostu kolejne kraje i kiedy wracałem to znowu co do minuty od granicy do granicy.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2010, 16:19
Posty: 32
GG: 0

i sprawdza sie ten system była juz jakas kontrola?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 cze 2013, 0:54
Posty: 7
Samochód: Sprinter
Lokalizacja: Słupsk

miałem "przyjemność" być zatrzymanym przez BAG parę dni temu na 70 km przed Kołbaskowem.
Jako, że mam w sprinterze tacho zażądano ode mnie tarczek, nie miałem. Moim obowiązkiem jest kręcenie tarczki jeśli mam tacho na pokładzie busa do 3,5 tony.

zostałem ukarany mandatem za brak tarczek za okres od ostatniego załadowania do dnia kontroli czyli 2 dni, jako że granicę przekroczyłem 09.06.2013 kontrole miałem 11.06.2013 załadunek 10.06.2013
Był tez problem z ustalenie czasu pracy, który o dziwo mnie również obowiązuje, pan z BAG nie chciał mnie pościć dalej w trasę tylko kazała mi spędzić na parkingu 9 godzin... jakoś po rozmowach, że za 70 km będę w Polsce i ten czas pracy już mnie nie obowiązuje pozwolił mi jechać .
Mandat to 270 Euro po 125 za każdy dzień bez tarczek + jakieś tam inne małe kwoty za list do polski za to że mnie zatrzymał....

Czemu jechałem bez tacho ani tachokartek ? Taką decyzję podjął mój szef. Dowiadywał się co i jak z tym czasem pracy i widocznie się źle dowiedział.

przez ostatnie pół roku miałem trzy kontrole przez policje w tym jedną wagę, raz zatrzymało mnie zoll. Nikt nie wnikał w czas pracy oraz czy mam tarczki z 28 dni. Dopiero BAG tego zażądało.

_________________
B - 19.11.2009
C - 29.05.2013
E - 18.07.2013
KWP - 26.06.2013


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2012, 13:12
Posty: 115

Czy jest jakiś przepis regulujący kontrole niemieckich służb ? Czy mają prawo kontrolować mnie w czasie pauzy ? Jest jakiś paragraf regulujący to ? Czy mają prawo do zaglądania w inne cmr niż aktualna ?

_________________
Moje przemyślenia i zdjęcia z tras www.facebook.com/KierowcaBusika


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
Czy jest jakiś przepis regulujący kontrole niemieckich służb ? Czy mają prawo kontrolować mnie w czasie pauzy ? Jest jakiś paragraf regulujący to ? Czy mają prawo do zaglądania w inne cmr niż aktualna ?
Nie wiem czy mają, ale ja zawsze chowałem i nie pokazywałem, później były wysyłane pocztą więc roblem był z głowy. Sprawdzają bo patrzą czy nie robimy kabotażu po terytorium Niemiec.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2010, 12:47
Posty: 148
GG: 2982986
Samochód: Veicolo Italiano
Lokalizacja: EP

Panowie, a czy to prawda, że na działalności gospodarczej można mieć max. 5/6 zleceń od jednej spedycji ? A jak ma się więcej (chyba w rozliczeniu miesięcznym?) to umowę o transport traktują jako "umowę o pracę" i trzeba płacić jakieś większe składki itp. ? ...... a co za tym idzie obowiązuje mnie płaca minimalna ?

_________________
Kat. B - 2012
Wózki kat. II WJO - 2013
Kat. C, C+E, KW - 2023
Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Panowie, a czy to prawda, że na działalności gospodarczej można mieć max. 5/6 zleceń od jednej spedycji ? A jak ma się więcej (chyba w rozliczeniu miesięcznym?) to umowę o transport traktują jako "umowę o pracę" i trzeba płacić jakieś większe składki itp. ? ...... a co za tym idzie obowiązuje mnie płaca minimalna ?
gdzie tego wysłuchałeś?
na parkingu na Garbsen czy gdzies indziej?
byc może w państwie panów z pis-u tak kiedyś będzie (jak dotrwają), a na razie prowadząc działalność gospodarczą (choć nie wiadomo jaką masz działalność) tak nie jest.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Żeby politykę wpychać do tematu o transporcie busami na terenie Niemiec...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Deszcz spadnie i wina pisiorkow.
:D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

jak świeci słońce to też ich wina.
takie durne pomysły dotyczące działalności gospodarczej mogą się zrodzić wyłącznie w głowie kogoś kto nigdy nie miał własnej firmy i nie musiał zarabiać na chleb pracując.

http://www.forbes.pl/ingerencja-panstwa ... 4,1,1.html

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ja rozumiem wiele, ale jak chcesz komentować aktualne pomysły władzy, to albo załóż osobny temat, albo wrzuć wpis w zbiorczy temat "polityka", bo gdzieś taki był. A jak wypowiadasz się w konkretnych tematach, to trzymaj się tego, czego dotyczą, bez wrzucania bezsensownie polityki. Przecież nie będę Ci usuwał, ani cenzurował postów jak jakiemuś leszczowi, co się dzisiaj zarejestrował i już nabił 5 spam-postów. Szanujmy się.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: