Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 kwie 2017, 15:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2017, 15:32
Posty: 4

Cześć, od dwóch tygodni pracuje w firmie na stanowisku kierowca, ale przez te pierwsze dwa tygodnie wykonywałem inną prace, dopiero teraz zacznę jeździć. Stąd moje pytanie czy potrzebuję jakieś zaświadczenie, że do tej pory wykonywałem inną pracę, ostatnio wkładałem kartę do tacho parę miesięcy temu, przez ten czas nie jeździłem ?


Post Wysłano: 14 kwie 2017, 18:54

Zaświadczenie urlopowe od obecnego pracodawcy na okres od kiedy u niego pracujesz i te dni, kiedy nie prowadziłeś pojazdu objętego WE 561/2006.
A poprzedni okres - gdy przyjmowałem się kiedyś do Regesty, dostałem do podpisania papier, w którym oświadczałem, iż w takim-to-a-takim okresie poprzedzającym zatrudnienie w w/w firmie, nie prowadziłem pojazdu objętego WE 561/2006. Tyle co możesz zrobić na dzień dzisiejszy.


Post Wysłano: 15 kwie 2017, 10:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2017, 15:32
Posty: 4

dzięki za odpowiedź

Te zaświadczenie/urlopówka wystarczy,że mam za 28 dni ? :roll:


Post Wysłano: 15 kwie 2017, 12:06

Przepisy określają, że masz w trakcie kontroli udokumentować swój czas pracy za ostatnie 28 dni plus bieżący dzień. Czyli albo zbiorczo wystawione zaświadczenie za ostatnie 28 dni + tarczka z tacho (karta) lub na każdy dzień z osobna zaświadczenie - oczywiście dni, w których nie pracowałeś jako kierowca, a tym samym nie możesz udokumentować swojej pracy (odpoczynku) za pomocą wykresówki/zapisów z karty kierowcy.


Post Wysłano: 15 kwie 2017, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2017, 15:32
Posty: 4

To chyba już wszystko wiem, potrzebuję zaświadczenie na okres od którego jestem zatrudniony i oświadczenie, że przez dwa tygodnie przed podjęciem pracy nie jeździłem i na podstawie tego oświadczenia wystawią mi zaświadczenie na ten okres w którym nie pracowałem.

Dzięki i pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: