Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 27 paź 2010, 23:04

Cytuj:
Koledzy mam takie nurtujace Mnie pytanie.
Bo jak stoimy na bazie to szef każe miec otwarte tacho(bez wlożonej tarczki)
I pauza sie nie rysuje na tarczce tylko rysuje ja z tyłu na tarczce bo mam takie prawo.
I tu jest problem bo tam jest przedział co 30 minut do wyrysowyania, a co ja ja zaczynam prace zawsze ok 6.10 - 6.20 ?? to rysowac do 6 czy do 6.30 te kreseczki z tyłu ??
Nie ma się co bawić w 10 czy 20 min tylko można wyrysować co pół godziny (słowa inspektora ITD).
Cytuj:
Drugie pytanie. Bo na kraju mamy ózłte tarczki za weekend.
A co np jak jade w srode na czechy, to za te zółte tarczki musza mi wystawić te zasiwdczenie A4 czy te zólte tarczki ta bedą respektowane na czechach ??
Bo na strałe na cz nie jeździmy tylko sporadycznie np do ostravki czy do Karviny.
Teoretycznie odpoczynek tygodniowy 45h nie może być odbierany w aucie. Można jednak na tarczkaach z tyłu odręcznie wyrysować odpoczynek. Niestety to może przejść, ale nie musi, bo mogą się przyczepić, że nie masz zaświadczenia. Nie ma na to reguły. Jutro Ci napiszę jaki artykuł z rozporządzenia WE należy dopisać na odwrocie.


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 04 lis 2010, 22:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

odświeżę kotleta ...czytając o obsłudzę tacho zrozumiałem że analogowe trzeba ręcznie przestawiać na każdą czynność ale ostatni mój ojciec co też jest kierowcą mówił że jezdzi sie na młoteczkach i tyle ...a zreszta popierał swoją wiedze tym że ostatnio miał uzupełnienie kursu na Przewóz rzeczy i tak właśnie im tłumaczył instruktor....sam już nie wiem ..,


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 04 lis 2010, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Bo tak jest, jeździ się na młoteczkach, najważniejsze żeby przy odpoczynku przestawiać na łóżko.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 05 lis 2010, 16:32

Analog przestawia Ci się sam z pozycji odpoczynek/inna praca/dyspozycyjność w pozycję jazda, i po zatrzymaniu pojazdu automatycznie powraca do poprzedniej aktywności.
Cyfrówka, z chwilą ruszenia "z łóżka" przestawia się w tryb jazda natomiast po zatrzymaniu przełącza się w tryb inna praca.


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 05 lis 2010, 17:21

Cytuj:
Analog przestawia Ci się sam z pozycji odpoczynek/inna praca/dyspozycyjność w pozycję jazda, i po zatrzymaniu pojazdu automatycznie powraca do poprzedniej aktywności.
Są jeszcze w użyciu tachografy gdzie każdą aktywność kierowca musi zmieniać sam: jedzie - ustawia jazdę, stoi - ustawia młoteczki etc. Chodzi o to, że nie rysuje on automatycznie jazdy po ruszeniu, a pokrętło selektora ma 4 symbole.


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 05 lis 2010, 17:30

Cytuj:
Cytuj:
Analog przestawia Ci się sam z pozycji odpoczynek/inna praca/dyspozycyjność w pozycję jazda, i po zatrzymaniu pojazdu automatycznie powraca do poprzedniej aktywności.
Są jeszcze w użyciu tachografy gdzie każdą aktywność kierowca musi zmieniać sam: jedzie - ustawia jazdę, stoi - ustawia młoteczki etc. Chodzi o to, że nie rysuje on automatycznie jazdy po ruszeniu, a pokrętło selektora ma 4 symbole.
Tak zgadza się. Celowo pominąłem tą grupę, bo chyba one już są bardzo rzadko spotykane.


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 05 lis 2010, 19:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

czyli młoteczki i jazda ...bez żadnych przełączeń na odpoczynek??/


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 05 lis 2010, 20:23

Tak, młotki i jazda. Jak stajesz na 45min. lub dobowy to wiadomo - łóżko


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 05 lis 2010, 21:39

Cytuj:
Jak stajesz na 45min. lub dobowy to wiadomo - łóżko
Lub koperta, bo wtedy to jest przerwa, a ta może być wyrysowana za pomocą łóżka lub koperty natomiast odpoczynek tylko łóżko.


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 07 lis 2010, 7:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

no właśnie koledzy tak tez sądziłem ale muj starszy twierdzi że im tłumaczył że nie trzeba nic przestawiać na przerwe ...że samo wyrysuje inaczej że nie był w ruchu .......i to inspektorkom wystarczy..


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 07 lis 2010, 8:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

To niech nie przełącza.
Później ktoś mu to podliczy wszystko. W najlepszym wypadku dostanie mandat za złe używanie selektora tacho.

:arrow: Zamiast słuchać, lepiej czytać.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 24 sty 2011, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

jeszcze się czepie...wiem tez że niektórzy kierowcy jezdzą tylko na łużeczku..bo podczas jazdy rysuje inaczej czyli na jazde a jak sie zatrzymamy to tak jak jest nastawione na łóżeczko...wiec jak z tym sposobem..???

.a i jescze jedno mam pytanko rozmawiałem nie dawno z człowiekiem w sprawie pracy i mówił że dzienie wychodzi nawet do 15 godzin pracy czyli wiadomo 9 jazdy i z załadunkiem i rozładunkiem mozna te 15 załapać ,,,tylko ja jestem świerzy (w trakcie szukania pracy )i nie wiem czy to mozliwe bo odpoczynek dobowy pownien trwac 11h ...????wiec jak to może sie zgadzac z tachografem.../


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 25 sty 2011, 11:40

Cytuj:
jeszcze się czepie...wiem tez że niektórzy kierowcy jezdzą tylko na łużeczku..bo podczas jazdy rysuje inaczej czyli na jazde a jak sie zatrzymamy to tak jak jest nastawione na łóżeczko...wiec jak z tym sposobem..???
To żaden sposób, bo masz też "młoteczki" i "kopertę". Te symbole też powinny być używane, bo przecież jesteś przy załadunku, bo czekasz na załadunek, bo czasami coś trzeba zrobić przy wozie etc. etc.
Cytuj:
.a i jescze jedno mam pytanko rozmawiałem nie dawno z człowiekiem w sprawie pracy i mówił że dzienie wychodzi nawet do 15 godzin pracy czyli wiadomo 9 jazdy i z załadunkiem i rozładunkiem mozna te 15 załapać ,,,tylko ja jestem świerzy (w trakcie szukania pracy )i nie wiem czy to mozliwe bo odpoczynek dobowy pownien trwac 11h ...????wiec jak to może sie zgadzac z tachografem.../
Słyszałeś o czymś takim jak skrócenie odpoczynku do 9h trzy razy pomiędzy dwoma odpoczynkami tygodniowymi?


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 25 sty 2011, 20:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

jasne że słyszłem a raczej przeczytałem w magicznej książce...tylko wtedy wychodzi że moge sobie pozwolic na na 3 dni powiedzmy w tygodniu pracować do 15 godzin


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 25 sty 2011, 20:23

Cytuj:
jasne że słyszłem a raczej przeczytałem w magicznej książce...tylko wtedy wychodzi że moge sobie pozwolic na na 3 dni powiedzmy w tygodniu pracować do 15 godzin
Zgadza się więc w czym problem?


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 25 sty 2011, 20:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Cytuj:
jasne że słyszłem a raczej przeczytałem w magicznej książce...tylko wtedy wychodzi że moge sobie pozwolic na na 3 dni powiedzmy w tygodniu pracować do 15 godzin
Zgadza się więc w czym problem?
Jeżeli nie łączy Cię z pracodawcą stosunek pracy, albo masz gdzieś postanowienia ustawy o czasie pracy kierowcy z 16 kwietnia 2004r (z późniejszymi zmianami) to TAK

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 25 sty 2011, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Ogólnie to mam wrażenie, że niektórzy, kiedy będą sam na sam z dziewczyną też napiszą czy lepiej na kopercie czy na młotku ....

Zarówno dla dziewczyny jak i inspektora nie ma to większego znaczenia, po wszystkim raczej zwróci Ci tylko uwagę

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 26 sty 2011, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

dobre ..dobre kolego ''matee'' ale ty pewnie jestes starym wyjadaczem i nie jedną tarczke przejezdziłeś , nie jedną inspekcje miałeś i nie jedna dziewczyne miałęś na kopercie lub młotku))))))))))))))..i tak jak inni wiesz co z czym się je ,a taki żółtodziób po teorii z ksiązki to mało wie jak to w praktyce wychodzi....


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 26 sty 2011, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Dlatego też, nie możesz poznać pozycji "wywinięty motyl" z kamasutry, nie znając pozycji klasycznej ...

z czasem pracy jest podobnie, nie ogarniesz młotków, kopert i łóżka póki nie będziesz wiedział co one w ogóle znaczą ...

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł: Re: Tachograf
Post Wysłano: 27 sty 2011, 20:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

wywinienty motyl?...bede miał zajęcie na weekend...
a do tematu ..wiem co oznaczają symbole i jak książka karze robić ale wiem że w praktyce czasami można łatwiej sobie zrobić ....a do tego zamieszał mi mój ojciec tym że można jezdzić cały czas na łuzku....tak mu tłumaczyli na uzupełnieniu kursu...że ponoć inspekcji to wystarczy i nie bedą sie czepiać....


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: