Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 27 lut 2007, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Za tania to ona nie jest. Ale myslę, że warto ja mieć w swojej kolekcji bedąc zawodowymn kierowcą.

http://www.netpolska.com/nnp/?ksi21

Pozdrawiam. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lut 2007, 23:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2007, 3:42
Posty: 4
Lokalizacja: Bradford, UK

Zgadza sie, to jest dokladnie ta ksiazka, ktora dali nam na kursie. Prowadzacy kurs powiedzieli, ze jest to najlepsza dostepna ksiazka, dotyczaca zagadnien ADR

[ Dodano: Czw, 01.03.2007, 20:23 ]
dzisiaj zdalem egzamin z czesci podstawowej ADR i z cystern, nie bylo tak zle, chociaz nad niektorymi pytaniami trzeba bylo sie zastanowic. Jutro jeszcze tylko materialy wybuchowe i beda papiery :)

[ Dodano: Pt, 02.03.2007, 18:12 ]
...no i wszystko zaliczone, papiery w rekach


Tytuł: ADR
Post Wysłano: 22 mar 2007, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2007, 19:05
Posty: 56
GG: 0
Lokalizacja: Pyrlandia

[/quote]
...no i wszystko zaliczone, papiery w rekach[/quote]

Gratulacje!
Pozwole się zapytać ponownie czy wymóg posiadania min 3 letniego doświadczenia w prowadzeniu samochodu jest wymagany? Z wypowiedzi w temacie wynika, że nie jest wymagany ale czy przepisy które miały wejść w 2007 wprowadziły ponownie ten wymóg? Jak sprawdzałem info od stycznia to znalazłem że doświadczenie jest wymagane :x Jak to było na Twoim kursie????????


Tytuł:
Post Wysłano: 23 mar 2007, 21:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2007, 3:42
Posty: 4
Lokalizacja: Bradford, UK

Ja mam prawko C+E niecale pol roku wiec sam sobie odpowiedz :)


Tytuł:
Post Wysłano: 23 mar 2007, 23:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Nie znalazłem w roboczym jednolitym tekście Umowy ADR wg stanu na 01.01.2007 r. żadnej informacji, która potwierdzałaby wymóg posiadania 3-letniego doświadczenia. Nie jest to wymagane już od czasu uchwalenia Ustawy o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych z dnia 28.10.2002 r., a może i wcześniej nie było konieczne - tego nie wiem, bo nie byłem wtedy na bieżąco z aktami prawnymi dotyczącymi "ADR-ów".

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Post Wysłano: 17 kwie 2008, 19:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 mar 2008, 15:39
Posty: 3
GG: 1215429
Samochód: Man 26.413 + polkon
Lokalizacja: Wrocław

Jesli ktos by chcial to moge podeslac zeskanowane testy podstawowe i specjalistyczne na cysterne. Mam chyba po 20 sztuk z podst.i specjal. Te testy mozna spotkac w woj.opolskim badz wojewodztwach osciennych jesli kurs bedzie prowadzony przez agencje z opola. Inf. PW.


Post Wysłano: 29 kwie 2008, 11:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 cze 2007, 12:24
Posty: 73
GG: 2805106

A jak komuś się kończą ADR-y w sierpniu tego roku to jeszcze odbywa szkolenie skrócone czy pełne? Bo gdzieś słyszałam że trzeba w roku poprzedzającym, czyli w 2007 roku w tym przypadku się doszkolić żeby mieć taniej.

@ forti - no, testy by się przydały...


Post Wysłano: 29 kwie 2008, 12:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

podstwowe, skrócone uprawnienia ADR - to gwarowa nazwa uprawnień do przewozu materiałów niebezpiecznych w sztukach przesyłki (w opakowaniach innymi pojazdami niż cysterna), natomiast pełne - to również uprawnienia na przewóz materiałów niebezpiecznych w cysternach.

na drugiej stronie legitymacji jest rubryka "ważne do dnia" i należy to rozumieć tak jak jest napisane.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 29 kwie 2008, 13:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 cze 2007, 12:24
Posty: 73
GG: 2805106

Ok, poprawiam - gwarowo było szybciej.

Chodzi mi o kurs dokształcający doskonalący - kurs podstawowy w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas w wymiarze co najmniej 16 godzin lekcyjnych.

Cyt Ustawę z dnia 28 października 2002 r. o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych:
Cytuj:
"W roku poprzedzającym datę upływu ważności zaświadczenia ADR o którym mowa w ust.2 kierujący pojazdem jest obowiązany odbyć kurs dokształcający doskonalący."
Czy "w roku poprzedzającym" nie należy rozumieć jako "w poprzednim roku"? Czy znaczy to może tyle co "Na rok przed końcem"?
Może pytanie głupie ale pytałam się kilku osób i większość mówi że zaświadczenie które się kończy w sierpniu już nie uprawnia do kursu dokształcającego doskonalącego.


Post Wysłano: 29 kwie 2008, 13:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

my wysyłamy kierowców na kurs przed upływem terminu ważności uprawnień.

jeżeli kierowca idzie na kurs w momencie ważności starych uprawnień robi kurs dokształcający 16h i tańszy, natomiast jeżeli uprawnienia stracą ważność musi robić kurs jak ten co wyrabia te uprawnienia po raz pierwszy, czyli więcej godzin, więcej kasy.
jeżeli uprawnienia są do 1.05.08 to kierowca musi odbyć kurs kończący się 30.04.08.

ostatnio 21 naszych kierowców robiło taki kurs w październiku.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 sie 2008, 8:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2007, 10:51
Posty: 24
Lokalizacja: mazowieckie

Witam. Panowie orientujecie się może jakie restrykcje czekają kierowcę w przypadku stwierdzenia podczas kontroli braku uprawnień ADR, a na pace znajdują się m.in. towary podlegające pod konwencję ADR? Czy odpowiada tylko kierowca że podjął taki ładunek, czy także karze podlega firma? Sporadycznie trafiają mi się takie przypadki i chciałbym wiedzieć czym ryzykuje zanim wyślą mnie na ten kurs.
Z góry dzięki. Pozdrawiam.


Post Wysłano: 24 sie 2008, 11:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

http://www.netpolska.com/?ksib55

tu mamy tom III
2009-2010


Post Wysłano: 24 sie 2008, 13:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Witam. Panowie orientujecie się może jakie restrykcje czekają kierowcę w przypadku stwierdzenia podczas kontroli braku uprawnień ADR, a na pace znajdują się m.in. towary podlegające pod konwencję ADR? Czy odpowiada tylko kierowca że podjął taki ładunek, czy także karze podlega firma? Sporadycznie trafiają mi się takie przypadki i chciałbym wiedzieć czym ryzykuje zanim wyślą mnie na ten kurs.
Z góry dzięki. Pozdrawiam.
Ok. 2/3 "cennika" kar jakim dysponują organy typu ITD dotyczy ADR-ów. I na pierwszy rzut oka widać,że nie ma tam niskich cen ;)

_________________
ego


Post Wysłano: 19 sty 2009, 15:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lip 2007, 18:41
Posty: 84

Co z nowymi zasadami ADR trzeba skrzynki. gaśnice nadal, czy coś się zmieniło? Czytam czytam i mam mentlik w głowie. Proszę o wyjaśnienia.


Post Wysłano: 20 maja 2009, 4:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2009, 4:10
Posty: 12
GG: 3005001

z tego co wiem i co daje kierowcom to ciagle daje sie DGN i do tego instrukcje w razie wypadku, 3strony i czwarta strona z paroma wyjatkami co robic..
dalej musisz tyle o ile wiedziec co masz zaladowane :)


Post Wysłano: 15 cze 2009, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2009, 20:22
Posty: 108
GG: 10095414

ja mam pytanie jak to jest teraz z ADR: czy trzeba mieć jakieś doświadczenie w zawodzie, czy można od razu po zdaniu kategorii iść na te ADR-y? Z racji tego że niedługo zdaje na C, potem E, w miezy czasie kurs na przewóz rzeczy, to idąc za ciosem chciałbym mieć lepszy start i zrobić za jednym zamachem wszystko, a że kasy nie będę szczędził więc może mi ktoś doradzi co warto zrobić jeszcze?

_________________
A - zastanawiam się
B - jest
C - jest
E - jest
D - jest
kurs na przewóz rzeczy jest buahaha :P


Post Wysłano: 16 cze 2009, 8:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Kurs ADR możesz zrobić nawet mając samo B.


Post Wysłano: 03 lip 2009, 10:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2009, 17:48
Posty: 35
GG: 4545397
Samochód: scania 124L
Lokalizacja: Ruda Śląska

gdzie szybko i nie drogo na śląsku zrobie kurs ADR ? jestem z rudy śląskiej, mam blisko do chorzowa zabrza katowic gliwic i jeszcze kilku miast


Post Wysłano: 20 lip 2009, 11:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 cze 2007, 12:24
Posty: 73
GG: 2805106

Błądząc w sieci natknęłam się na dwie strony moim zdaniem warte polecenia:
http://www.malopolskie.pl/Transport/ADR/?id=1620 (na dole do pobrania referaty, w szczególności polecam ostatni - czyli co nowego w przepisach ADR - bezpośredni link:
http://www.malopolskie.pl/Pliki/2008/re ... orczyk.pdf
).
oraz
http://www.towary-niebezpieczne.pl/inde ... elect&id=5


Post Wysłano: 14 wrz 2009, 19:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Potrzebuje rozszyfrować co oznacza w przepisach ADR DPPL oraz przepis 1.1.4.2 :?:

_________________
TIR - Transport International Road


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: