Strona 5 z 10 [ Posty: 192 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 710 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 22 lis 2005, 23:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

No dokładnie ale tak jest, przecież dlaczego pracodawcy nielubią tak panów z ITD, raczej nie dlatego że niechcą aby auta traciły czas stojąc na kontrolach, tylko właśnie dlatego że poprostu boją się że mogą się im dobrać do tyłka i Ja przyznam że często widze jak np. panowie biorą na bok jakiegoś Liaza czy Stara, to nie jestem jakiś zły o to że go wzięli i nie pozwolą mu dalej jechać tylko wręcz troche się ciesze, a choćby dlatego że taki zawalidroga nie stanie mi na drodze (raczej nam jak jade z tatą, jak wiadomo niemam prawka, za mały jestem...:twisted:), gdzie często bywa że niema możliwości jak to wyprzedzić...:roll: A gdyby wszyscy użytkownicy jeździli ok, to nikt niemusiał by się obawiać policji czy tam ITD...:wink: Pozdrawiam...:)


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2005, 6:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

tutaj chciałbym wyjaśnić jaki jest cel powoływania do życia takich ciał jak ITD;
jest to ogran doradczy dla uczciwych przewoźników, który ma wyeliminować nieuczciwą konkurencję. ja parę razy w tygodniu dzwonię no Dolnośląskiego odziału (dość dobrze znam szefa pana Kazimierza Szweja), aby potwierdzić takie, czy inne informacje np. dotyczących zakazów jazdy.
ITD organizuje różne szkolenia szkolenia i ściśle współpracuje z Zreszeniem Przewoźników "Dolny Śląsk".

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lis 2005, 0:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Po pierwsze nie słyszałem jeszcze o inspektorach którzy "biorą",po drugie żałuje że ITD nie powstało 20-cia lat temu,pewnie był bym dużo zdrowszy (wychodzi czterdziestoośmiogodzinne siedzenie za kółkiem) i pewnie sporo kierowców chodziło by dzisiaj po świecie min moich kolegów,zabiło ich zmęczenie.Po trzecie ITD zajmuje się również ważeniem ciężarówek np w Byczynie i bardzo dobrze,bo jak słysze idiote z wanny,który chwali się na CB radiu że ma załadowane 35 ton,to krew mnie zalewa,bo potem przy koleinach i deszczu nie można utrzymać auta na drodze.Żeby nie było że ich kocham,to przyznam że w naszej firmie jak dotychczas raz mieliśmy przypadek napotkania inspektora idioty.Było to na przejściu granicznym w Cieszynie,nasz kierowca wjeżdżając do PL,nie mógł kupić vinety,dlatego że nie miał gotówki tylko karte.Postanowił kupic na stacji benzynowej,niestety przy wyjezdzie z terminalu zatrzymało go ITD i sporządziło protokół.Widać zwierzchnicy pana inspektora,zauważyli błąd podwładnego,bo już blisko rok i cisza.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2005, 2:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
ITD nie powstało 20-cia lat temu,pewnie był bym dużo zdrowszy
no dokładnie - znam to, sąsiad przejeździł w DROMEXie 25 lat na STEYRze na wannie także wiem jaki ma kręgosłup i inne choroby - porażka... dzisiaj możemy śmiało powiedzieć że ten "komfort" jest troszke większy... Zjawiska typu "Drzemka na siedzeniach" zniknęły a to dzięki m.in. ITD ale oczywiście nie twierdze że takich zjawisk nie ma!!
Cytuj:
przejściu granicznym w Cieszynie
Jak go ściągli na parking to na pewno na naszą bazę bo tam zawsze kierują zatrzymane trucki. A przejscie w Cieszynie to ich stały punkt ;)

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2005, 12:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
A przejscie w Cieszynie to ich stały punkt Wink
No dokładnie, teraz w wakacje ciągle na Cieszyn lataliśmy jak z Włoch, to za każdym razem ITD stało, a chyba z 4 razy przejeżdżałem granice, ale ani razu nas nie ściągli na bok, bo raz jak jechaliśmy to niebyło ich przy aucie pewnie jedli coś, a potem drugim razem na wyjeździe z kraju Sanie beczke sćiągli, bo na powrocie zaś niestoją...:wink: A waga na powrocie to obydwa 2 razy chodziła...:wink: Pozdrawiam...:)


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2005, 13:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Oni wyłapują głownie tych co na powrocie przeburzą tam więcej niż 20km/h bo tam jest ograniczenie.
A na wyjazd z kraju to chyba nie mają reguły - kogo upatrzą tego chlap ... :P

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2005, 17:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Ludzie co wy chcecie od ITD to tez ludzie. Maja taka prace, i jak masz wszystko ok z autem i papierami oraz czasn pracy kierowcy nic ci nie zrobią. A nawet jak trafisz na ludzi ok i jedziesz na lewej tarczce to kaze ci ja wywalic i kaze ci zatrzymac na parkingu i odczekac 8 godzin.A jak sie nie zastosujesz do tego to w tedy walnie ci mandat.



Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2005, 17:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Ja tam nic do ITD nie mam i niech wykonują swoją pracę jak najlepiej....

....ale jak wszędzie jest tam korupcja. Sam się o tym przekonałem...


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2005, 17:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 mar 2005, 19:03
Posty: 33
Lokalizacja: Jutrosin

Cytuj:
Ludzie co wy chcecie od ITD to tez ludzie. Maja taka prace, i jak masz wszystko ok z autem i papierami oraz czasn pracy kierowcy nic ci nie zrobią. A nawet jak trafisz na ludzi ok i jedziesz na lewej tarczce to kaze ci ja wywalic i kaze ci zatrzymac na parkingu i odczekac 8 godzin.A jak sie nie zastosujesz do tego to w tedy walnie ci mandat.
to ty na laskawych ludzi trafiles
gdzie tacy stoja????

_________________
TRUCKMAN


Tytuł:
Post Wysłano: 25 sty 2006, 19:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2006, 14:15
Posty: 98
Lokalizacja: LUBLIN

Oni zawwze coś wynajdą i tylko trzeba niepotrzebnie zjeżdzać po parkingach żeby się z nimi nie mijać ;) z rsztą wiecie o tym lepiej niż ja ;) POSSDRAWIAM MOBILKOW

_________________
....:::::ŚLĄSK WROCŁAW & MOTOR LUBLIN::::...Na zawsze razem....Motor&Chełmianka


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2006, 19:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 19:29
Posty: 1

a teraz wezmą się za wyłączniki tacho mają dostać cywilne auta z kamerami i gość taki leży jak go oczywiście namieżą !!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2006, 19:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Cytuj:
a teraz wezmą się za wyłączniki tacho mają dostać cywilne auta z kamerami i gość taki leży jak go oczywiście namieżą !!!!
o jakich wyłacznikach rozmawiasz??bo jesli ci chodzi o wyłaczniki odcinajace tacho(czyli ze rysuje pauze w czasie jazdy) to co tu ma do rzeczy kamera za bardzo nie wiem...chyba ze masz na mysli brak ogranicznikow predkosci...

_________________
International Haulage


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2006, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2005, 11:48
Posty: 201

Chyba chodzi mu o wyłącznik co rysuję pauzę, ty jedziesz w danym momencie , a tacho rysuję pauzę :/


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2006, 20:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2005, 0:54
Posty: 42
Lokalizacja: tuż obok stolicy

Cytuj:
o jakich wyłacznikach rozmawiasz??bo jesli ci chodzi o wyłaczniki odcinajace tacho(czyli ze rysuje pauze w czasie jazdy) to co tu ma do rzeczy kamera za bardzo nie wiem
Ano ma to, że jadą za tobą np. 10 minut, kręcąc sobie przy okazji szereg innych wykroczeń. Na koniec zatrzymują Cię, a tu wychodzi z tarczki że 8 minut temu pauzowałeś - i już Cię mają.

Ogólnie do całej dyskusji o ITD powiedzieć można kilka słów: boją się ich Ci, co mają coś na sumieniu. Jak ktoś jest w porządku, jeździ sprawnym autem i zgodnie z obowiązującymi przepisami, to chyba nie ma się czego bać, prawda?
A to, że przetrzepią trochę skórę kombinatorom i transportowym oszustom, to chyba tylko z pożytkiem dla tych, co chcą działać w tej branży uczciwie.

Nie oszukujmy się, do obecnej kiepskiej sytuacji nie doprowadzili klienci, ITD czy nawet tak powszechnie wyklinani spedytorzy, a właśnie sami przewoźnicy-kombinatorzy. ITD jest właśnie po to, by takich eliminować z rynku.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2006, 23:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Ano ma to, że jadą za tobą np. 10 minut, kręcąc sobie przy okazji szereg innych wykroczeń. Na koniec zatrzymują Cię, a tu wychodzi z tarczki że 8 minut temu pauzowałeś - i już Cię mają.
więc tu kolega Miro opowiedział wersje optymistyczną, a ja opowiem tą średnią i pesymistyczną:
1. leżysz w rowie rozwalonym zestawem z ładunkiem 100 000 euro, a na Twojej tarczce jest od godziny pausa. jaka ubezpieczalnia pokryje koszty.
2. kasujesz osobówkę,
3 ofiary śmiertelne, a Twoja tarczka jak wyżej. wychodzisz z więzienia w wieku już emerytalnym.

dlaczego każdy kto kombinuje zakłada, że na 99% nic się nie stanie, a na 1% zakłada wersję zwaną przeze mnie optymistyczną. natomiast wersji średniej i pesymistycznej nawet się nie domyśla.


Ostatnio zmieniony 16 mar 2006, 7:19 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2006, 19:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Wiem jak się robi wyłącznik tacho w Scanii,bo takowy miałem.Od lat nie używam i da się bez tego żyć,zresztą stosowałem go tylko przy załadunkach i nic mi to nie dało,ani więcej pieniędzy,ani więcej czasu.więc z perspektywy czasu uważam to za debilizm.Wracając do kontroli,myślę że nie będzie to kryptoreklama jak przytocze przykład ze stacji benzynowej Aral koło Dresden,kierowca firmy Unitrans po zatankowaniu paliwa przejeżdżał na parking z wyłączonym tachografem a za nim policja.Koszta serwisu i mandatu były bardzo wysokie,a było to ok 5 lat temu.Wiem z pewnego zródła,że ITD ma wytyczne aby szukać wyłączników szczególnie pod popielniczkami.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2006, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 mar 2006, 12:50
Posty: 10

Witam chcialem zapytac czy nie wiecie cos na temat kar pienieznych dla kierowcow?? interesowalyby mnie nie tylko te krajowe ale rowniez te zagraniczne... pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2006, 14:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 kwie 2006, 13:04
Posty: 3
Lokalizacja: Kłodzko

Oj wiele tu naskrobaliście o łapówkach i korupcji ale niech no który się przyzna czy i w jakich okolicznościach dał a inspektor wziął... Bo jak na razie to żadnych dowodów nie widziałem na to... Widziałem za to jak krokodyle skuły Ruska co chciał dogawarimsja z nimi... Ja miałem wszystko w porządku i mnie puścili a jego kulturalnie skuli i dzwonili na Policję. Nie wiem co dalej bo pojechałem...


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2006, 14:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

To jakiś żart ?? jak bym chciał mówić o konkretach to poszedł bym do prokuratury i dobrowolnie poddał się karze.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2006, 14:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 kwie 2006, 13:04
Posty: 3
Lokalizacja: Kłodzko

Żaden żart... weź i idź do prokuratury skoro taka korupcja wokół!!! Trzeba z tym zerwać w końcu! Czyżby poza "biorącymi" komuś to jednak pasowało?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 5 z 10 [ Posty: 192 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 710 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: