Strona 6 z 10 [ Posty: 192 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 810 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2006, 19:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Napisałem to niejako w imieniu tych,którzy dali.Ja pisałem już w tym temacie że nie słyszałem o inspektorach którzy biorą i nie spotkałem się z tym.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2006, 22:08

Byłem już kontrolowany kilka krotnie przez ITD łacznie z ważeniem pojazdu i za każdym razem było ok pomimo tego że jeżdze f 90 ,ja nic do nich nie mam oni też wykonują swoją pracę .Podejżewam że innego zdania będą koledzy którzy na słowo'' krokodyle''. zaraz pytają się jak ich ominąc. zgadzam się w 100% z tym co napisał Cyryl pozdrawiam Piotrek


Tytuł:
Post Wysłano: 19 kwie 2006, 13:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2006, 17:16
Posty: 20

Zgadzam się z Kaczorem. Oni są bardzo potrzebni na drogach, ale nie ma ich zbyt dużo. Wiadomo, że ci, którzy zapłacili kary z jakiś powodów nie będą ich darzyć sympatią, ale proponowałbym trochę więcej samokrytyki. Na drogach jest coraz ciaśniej, większość stara się ominąć prawo, stan techniczny niektórych samochodów to pożal się Panie Boże, według mnie to tych kontroli jest stanowczo za mało, a jak już czytam że oni za 100 zl czy też 200 przymknęli na coś oczy to prawdę powiedziawszy nerwy mnie biorą. Powinni systematycznie przeprowadzać kontrole w firmach - tam jest źródło całego zła. Ale jeżeli na drodze biorą 100, to oczywiste jest to, że nasz pracodawca ma o wiele większe środki na to, żeby w dalszym ciągu być bezkarnym i że tak powiem olewać sobie obowiązujące prawo i przepisy.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 kwie 2006, 11:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Cofam to co napisałem,że wsród funkcjonariuszy ITD nie ma skorumpowanych ludzi.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 25 kwie 2006, 14:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2006, 16:03
Posty: 39
GG: 5688840
Lokalizacja: Lublin/Zamość

Od wielu kierowców słyszałem jak się chwalili że wręczyli łapówkę ITD ale sam jeżdżąc ze znajomymi nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. ITD jest bardzo przydatna a nawet jeżeli ktoś powie, że dał łapówkę i pojechał to nie można przekreślać od razu funkcjonalności inspekcji, przecież tam pracują tylko ludzie podobnie zresztą jak w policji czy w sądownictwie (nie oszukujmy się żyjemy w kraju gdzie korupcja to codzienność w wielu instytucjach- na szczęście nie jest tak w ITD). Pozostaje sobie tylko życzyć by ITD dosła do takiej perfekcji jak jej odpowiednicy z za zachodniej granicy.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 kwie 2006, 18:25

Dobrze napisałeś Tomikier ja też jakoś nie miałem takich doświdczeń z łapówkami mówiąc oczywiści o inspekcji bo misie to inna bajka a troche już pracuje w tym zawodzie a to co się słyszy o ITD z zwłaszcza na CB to inna historia


Tytuł:
Post Wysłano: 29 kwie 2006, 6:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Cofam to co napisałem,że wsród funkcjonariuszy ITD nie ma skorumpowanych ludzi.
mam rozumieć, że udało Ci się zmienić zdanie inspektora ?

oczywiście nasze nadzieje na służby nieskazitelnie czyste zawsze okażą się płonne. zły człowiek znajdzie się wszędzie, na każdym stanowisku i w każdej dziedzinie życia, ważne jest aby był to jedynie margines.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 kwie 2006, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Nie Krzysztofie,nie ja ale to co widziałem to było przegięcie na całej linii,a nie było to wręczenie łapówki za odstąpienie od karania tak jak w przypadku policji,tylko grubsza sprawa.Nadal jednak mysle ze jest to marginalny odsetek ludzi w tej instytucji.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 28 wrz 2006, 9:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Przeglądając dzisiaj rano wiadomości natknołem się na artykuł potwierdzający paradoksy które się u nas często zdarzają, często bywa tak, że najpierw się coś stworzy i wprowadzi w życie a z czasem okazuje się, że nie dokońca było to tak jak się należy.


Kary nakładane przez ITD nielegalne

Jeżeli zostałeś ukarany przez Inspekcję Transportu Drogowego w okresie 1 maja 2004 r. – 20 grudnia 2005 r., a ukarani kierowcy prowadzą własną działalność gospodarczą i prowadzili pojazd w kraju, możesz ubiegać się o zwrot zapłaconej kary!


Kary nakładane na przewoźników drogowych przez Inspekcję Transportu Drogowego dotyczą najczęściej naruszeń przepisów o czasie pracy kierowców, w tym naruszeń związanych z tzw. wykresówkami (tarczkami tachografu).
Zgodnie z ustawą o transporcie drogowym suma kar pieniężnych nałożonych na przewoźnika podczas jednej kontroli nie może przekroczyć 15.000 zł w przypadku kontroli drogowej oraz 30.000 zł w przypadku kontroli całego przedsiębiorstwa przewoźnika. W praktyce najwyższe kary nakładane są na przewoźników po przeprowadzeniu kontroli w ich przedsiębiorstwach, nierzadko opiewają one na maksymalną stawkę. Wynika to z faktu, że kierowca podczas kontroli drogowej powinien okazać do kontroli tzw. wykresówki tylko za kilka dni wstecz, natomiast przewoźnik drogowy musi przechowywać wykresówki wszystkich kierowców za znacznie dłuższy okres czasu (jeden rok). Ogólnie w ciągu tylko pierwszego półrocza 2005 roku inspektorzy transportu drogowego nałożyli kary pieniężne na łączną kwotę ponad 35 milionów zł. Okazuje się, że znaczna część tych kar została nałożona nielegalnie!

Inspektorzy mogą nakładać kary tylko za naruszenie następujących przepisów:
1. ustawy o transporcie drogowym;
2. o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych;
3. o czasie pracy kierowców;
4. o odpadach;
5. o ochronie zwierząt;
6. o ruchu drogowym oraz w zakresie ochrony środowiska, okresowych ograniczeń ruchu pojazdów na drogach lub zakazu ruchu niektórych ich rodzajów;
7. o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia;
8. wiążących Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych;
9. wspólnotowych dotyczących przewozów drogowych.

Warto zwrócić uwagę, że punkt 9) powyżej został dodany do ustawy o transporcie drogowym dopiero z dniem 21 grudnia 2005 r. Uzasadnione jest więc twierdzenie, że przed tym dniem inspektorzy nie mieli podstaw prawnych do nakładania kar pieniężnych za naruszenie przepisów wspólnotowych, w tym zwłaszcza Rozporządzenia Rady (EWG) nr 3820/85 dotyczącego czasu pracy kierowców oraz Rozporządzenia Rady (EWG) nr 3821/85 regulującego zagadnienia wykresówek i tachografów stosowanych w transporcie drogowym. Stanowisko to zostało ostatnio potwierdzone przez Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.

Należy podkreślić, że nielegalne kary dotyczą wyłącznie kar pieniężnych nakładanych na przewoźników korzystających z usług kierowców prowadzących własną działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej i prowadzących pojazd tylko w kraju.

Warto również zwrócić uwagę, że jeżeli decyzja o nałożeniu kary została wydana na podstawie przepisów wspólnotowych w okresie 1 maja 2004 r. – 20 grudnia 2005 r. i minął już termin na wniesienie odwołania, sprawa nie jest wcale stracona. Otóż zgodnie z przepisami kodeksu postępowania administracyjnego istnieje realna możliwość żądania stwierdzenia nieważności danej decyzji jako wydanej z rażącym naruszeniem prawa. Dzięki temu przewoźnik może odzyskać zapłaconą nielegalnie karę pieniężną.

Źródło: http://www.etransport.pl http://www.m-w.pl

Należy teraz z niecierpliwością czekać na odzew ITD w tej sprawie i zobaczymy jak się to potoczy ...


Tytuł:
Post Wysłano: 01 paź 2006, 17:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 paź 2006, 15:50
Posty: 4

szukam rozmaitych informacji o inspekcji transportu drogowego (itd}np wysokości kar sposobu kontroli itp. za wiadomości serdecznie dzieuje i pozdrawiam . użytkownik patryk

_________________
szukam rozmaitych informacji o inspekcji transportu drogowego (itd}np wysokości kar sposobu kontroli itp. za wiadomości serdecznie dzieuje i pozdrawiam . użytkownik patryk


Tytuł:
Post Wysłano: 02 paź 2006, 11:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2006, 10:54
Posty: 16

Cytuj:
szukam rozmaitych informacji o inspekcji transportu drogowego (itd}np wysokości kar sposobu kontroli itp. za wiadomości serdecznie dzieuje i pozdrawiam . użytkownik patryk
http://www.prawo.psm.pl/?x=D2003_211_2050_4


Tytuł:
Post Wysłano: 12 paź 2006, 19:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2006, 8:20
Posty: 46
Lokalizacja: Żagań

Cytuj:
szukam rozmaitych informacji o inspekcji transportu drogowego (itd}np wysokości kar sposobu kontroli itp. za wiadomości serdecznie dzieuje i pozdrawiam . użytkownik patryk


Poszukaj tutaj: http://www.gitd.gov.pl

_________________
Scania 114L 380


Tytuł:
Post Wysłano: 29 paź 2006, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Jestem zdegustowany postępowaniem ITD.Jesteśmy świeżo po kontroli inspekcji w naszej firmie,jak wypadła kontrola nie wiem,ale jestem wściekły bo min moje tarczki są prezentowane kierowcom na kursie do przewozu rzeczy jak się nie powinno jezdzić.Po pierwsze nie wiem jak to się ma do ochrony danych osobowych.Po drugie na kursie pewnie nikt nie mówi że są to tarczki ze wschodu z cennym ładunkiem i w konwoju milicji.Zastanawiam się czy nie zrobić z tego jakiś dym.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 29 paź 2006, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Na twoim miejscu odwiedziłbym tę stronę: http://www.giodo.gov.pl/


Tytuł:
Post Wysłano: 30 paź 2006, 6:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

jeżeli na tych tarczkach jest zamazane nazwisko i numer rejestracyjny to OK, jeżeli nie możesz zwrócić się z oficjalnym zapytaniem na piśmie, czy jest to zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2007, 12:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Kolego to weź jedz cysterną to niema bata do czegoś się musza dopieprzyć :twisted:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2007, 16:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2007, 16:52
Posty: 6
Lokalizacja: Radom

Wydaje mi się że tematem jest ITD a nie styl ubierania ale skoro pojawiły się wypowiedzi w stylu że zatrzymał mnie patrol bo wyglądałem jak skejt, czy za spodnie, czy za to że tylko młody to od razu wszyscy wbijają na gliniarzy. Ale pomyślcie choć trochę czy widzieliście żeby starsza pani wyrwała komuś torebkę na przystanku albo z innymi babciami skopała gościa na przystanku za papierosa? chyba nie bardzo więc nie ma co aż tak gnoić gliniarzy (lub nie TYLKO za to) bo to właśnie my młodzi należymy do grupy w której jest najwięcej bandziorów i rozbójników a że w sumie strój jest częstokroć podobny to nie dziwmy się że nas zatrzymują, spisują i kontrolują. I nie odbierzcie mnie jako obrońcę policjantów bo w innych kwestiach to rzeczywiście czasami CHWDP! Pozdro

_________________
branża trochę inna ale pasja ta sama
HEAVY WEIGHT VEHICLES


Tytuł:
Post Wysłano: 23 sty 2007, 19:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Fajnie ze jest cos o ITD :) Niestety taty ostatni mandat wynosi 4.200 zł :( Troche duzo:(:P


Tytuł:
Post Wysłano: 23 sty 2007, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Cytuj:
Fajnie ze jest cos o ITD Niestety taty ostatni mandat wynosi 4.200 zł
To za co tak ładna suma została wyjęta z kieszenia twojego taty?Pochwal się nam to bedziemy zawsze o troszke ostrozniejsi!

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 26 sty 2007, 0:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2006, 10:41
Posty: 17
Lokalizacja: Konin

OOO kolego 4.200 to chyba mu naczepa odleciała w powietrze za co to , bo coś większego musiał zrobić , albo tacho bo za to 7.000 tys rypną :( I tego w nich nie lubie i w tym prawie ale cóż , czekamy na odpowiedź za co to ? pozdrawiam ... Bajo

_________________
GG - 10542821
E-mail-wrobel-993@o2.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 6 z 10 [ Posty: 192 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 810 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: