Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 sty 2012, 16:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

Cytuj:
To może jeszcze ja zapytam odnośnie przewozu na potrzeby własne.
Prowadzę działalność gospodarczą i zakupuję samochód ciżarowy do 7,5t.
Posiadam zezwolenie na przewóz towaruów i rzeczy na potrzeby własne.
Mam zatrudnionego kierowcę z kategorią C na umowe na stałe.

Czy aby on mógł przewozić od nas z firmy rury, studnie na budowe i my je dalej tam wbudowywjemy (działalność budowa sieci teletechnicznych) to potrzea:
1.ma prawojazdy kategorii C
2. ma orzeczenie lekarskie bez przeciwskazań i psychotesty.

i najważniejsze
3.Wiem że to starczy , ale czy obowiązuje nas TACHOGRAF ? (czs pracy - musimy wyrobić karę kierowcy -tahcograf elektroniczny ?)
4. Co jak Ja właściciel zasiądę za kółkiem czy też potrzebuje karte kierowcy do tachografu i mnie też obowiązuje limit czasu ?
Kolego,
3. OBOWIĄZUJE TACHOGRAF. Nawet mnie wsiadającego do Iveco Daily do 3,5 t w momencie jak podłączam przyczepkę obowiązuje tachograf.
4. Będąc właścicielem nie jesteś zwolniony z żadnych przepisów, oczywiście jeśli masz cyfrowe tacho, obowiązują Cię wszystkie niezbędne dokumenty, oraz karta kierowcy i czas pracy.

do pkt 1 i 2 dodałbym jeszcze niezbędny kurs kwalifikacji wstępnej (ew. przyspieszonej).

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Post Wysłano: 31 sty 2012, 16:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

Cytuj:
Witam
Może mnie ktoś poprawi, ale chyba gdy się jeździ nie dalej jak 50km od miejsca działalności to chyba nie potrzeba tachografu. Nie chcę siać plotek bo było coś na kursie tyle że dawno i nie przywiązywałem do tego uwagi bo ja zawsze pisze tarcze, nawet jak koło komina ganiam.
Nie jestem ekspertem, kierowcą jestem od niedawna, ale pierwszy raz słyszę o takim wyjątku. O ile mnie pamięć nie myli to jakieś kilometry (wyjątki) dotyczyły regularnego przewozu osób na liniach, o transporcie rzeczy nie kojarze.

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Post Wysłano: 31 sty 2012, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

To dotyczy regularnego przewozu osób, dlatego np. autobusy miejskie nie mają tachografów.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 31 sty 2012, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Coś mi się wydaje że w mojej okolicy rolnicy którzy handlują płodami jeżdżący na potrzeby własne ciężarowymi do jakiejś odległości od miejsca zamieszkania nie wypełniają tachografu. Ale może to bujda, nie będę się upierał


Post Wysłano: 31 sty 2012, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Cytuj:
Coś mi się wydaje że w mojej okolicy rolnicy którzy handlują płodami jeżdżący na potrzeby własne ciężarowymi do jakiejś odległości od miejsca zamieszkania nie wypełniają tachografu. Ale może to bujda, nie będę się upierał
Do 100km


Post Wysłano: 01 lut 2012, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

Cytuj:
Cytuj:
Coś mi się wydaje że w mojej okolicy rolnicy którzy handlują płodami jeżdżący na potrzeby własne ciężarowymi do jakiejś odległości od miejsca zamieszkania nie wypełniają tachografu. Ale może to bujda, nie będę się upierał
Do 100km
jest na to jakis przepis? paragraf?

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Post Wysłano: 01 lut 2012, 22:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Coś mi się wydaje że w mojej okolicy rolnicy którzy handlują płodami jeżdżący na potrzeby własne ciężarowymi do jakiejś odległości od miejsca zamieszkania nie wypełniają tachografu. Ale może to bujda, nie będę się upierał
Do 100km
jest na to jakis przepis? paragraf?
Nie chce mi się szukać odpowiednich przepisów. Zacytowałem słowa inspektora ITD :wink:


Post Wysłano: 08 lut 2012, 14:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 21:27
Posty: 5
Samochód: Tatra 148 S3
Lokalizacja: Wielkopolska

Witam
Prosze o podpowiedz doświadczonych kolegów na takie pytanie.
Prowadzę usługi budowlane - murowanie ,tynki,posadzki itp Oczywiście działalność zarejestrowana, płacę zus,podatki itd.
1. Mam pytanie czy kupując wywrotkę DMC do 12 t i wożąc nią żwir ,piasek, ziemię i mat budowlane na moje budowy ( te materiały będą na tej budowie wbudowane) podlega to jako transport na potrzeby własne i jakie ewentualne formalności musiał bym pozałatwiac.Prawko kat C posiadam

2. Co w przypadku gdyby zdażyło mi sie przywieść dla klienta tylko np sam żwir czy komuś przewieść jakieś materiały ale na tej budowie nie był bym wykonawcą ?
Z góry dziekuję za odpowiedz.


Post Wysłano: 13 gru 2012, 23:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2012, 23:30
Posty: 1

Witam
Mam takie pytanie.Posiadam prawo jazdy kat. C i chciał bym przewozić jabłka samochodem ciężarowym 7.5 T DMC. Jabłka były by przewożone z okolic Warszawy do Poznania więc jakieś 300km. Owoce są wyprodukowane przez moich rodziców, dodam że ja jestem bezrobotny nie zarejestrowany w żadnym urzędzie. Tata chce kupić samochód i zarejestrować go na siebie ale to ja bym nim jeździł. Dodam że te jabłka były by handlowane w tym poznaniu więc były by za nich pobierane pieniądze. Do takiego typu sprzedaży nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności to oczywiste. Ale nurtuje mnie kilka spraw a mianowicie co z tachografem który będzie w samochodzie który chce kupić tata? czy mnie będzie on obowiązywał? Czy potrzebne są jeszcze jakieś dodatkowe zezwolenia(uprawnienia). Mam skończone 22 lata.


Post Wysłano: 04 sty 2023, 23:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2023, 23:43
Posty: 1
Samochód: W trakcie kupna

Witam

Zastanawiam się czy ktoś już rozwikłał ta zagadkę ?

A co, jeśli jako osoba prywatna posiadając prawo jazdy kat C+E;

kupię sobie „siodło” i firankę (bo mnie - powiedzmy- stać ) 40t

Mogę sobie nią pojechać po towar do „oszołoma” tudzież innego budowlańca na swoją budowę ?
Albo po meble
Lub po ( nie wiem ) koparkę z największa łyżką ?
Albo po stary czołg z 2 wś


Post Wysłano: 05 sty 2023, 3:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Koleżko, najpierw to ten ciągnik trzeba zrobić na pomoc drogową, a dopiero później ogłaszać się na wiosce, że tanio pojedziesz.


Post Wysłano: 05 sty 2023, 9:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2020, 15:13
Posty: 19

Cytuj:
Witam

Zastanawiam się czy ktoś już rozwikłał ta zagadkę ?

A co, jeśli jako osoba prywatna posiadając prawo jazdy kat C+E;

kupię sobie „siodło” i firankę (bo mnie - powiedzmy- stać ) 40t

Mogę sobie nią pojechać po towar do „oszołoma” tudzież innego budowlańca na swoją budowę ?
Albo po meble
Lub po ( nie wiem ) koparkę z największa łyżką ?
Albo po stary czołg z 2 wś
Do 7,5 tony tylko , powyżej działalność i przewóz na potrzeby własne


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: