Strona 8 z 16 [ Posty: 302 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1016 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 lut 2014, 9:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Ja na kursie byłam, bo mi firma za to płaciła. Książka była taka jaką masz i Ty - spróbuj poszukać nowszego wydania, bo może coś się zmieniło, jak nie ma no to trudno.
Generalnie bladego pojęcia nie miałam o zadnej księgowości i tych sprawach, jedynie tyle co mi potrzebne było jako kierowcy. Powiedzieli na kursie na co zwracać uwagę, nauczyli rozwiązywać zadania, dali testy na CD (nie wiem gdzie mam, dostały nóg i wyszły z szafy, a powinny tam być) i materiały prze nich opracowane. Nawet całej książki nie przeczytalam, testy jako całość tylko raz bo to kilkaset pytań było jak nie więcej. Poszłam i za pierwszym razem się udało, a były tam osoby znające i piąty raz i to po kursie... także chyba fart co do pytań i szybkie przyswajanie wiedzy się liczy ;) Ja to mialam 1.5 roku temu i wtedy wchodził jakiś nowy zakres zadań, trudniejszy niż ten podstawowy. Na kursie nie uczyli "bo nie będzie" a kilka osób miało ;)

I to chyba tyle co pamiętam z tego całego kursu CKZ. Trwał trzy dni, byłam przez dwa...


Wysłane z mojego GT-I9300

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 25 mar 2014, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2013, 23:03
Posty: 1

Koleżanki i koledzy mam pytanie odnośnie tego jak nauczyliście się rozwiązywać zadania które są na egzaminie? Ja jestem osobą która jeśli wzrokowo zobaczy rozwiązanie jakiegoś zadania to i w przyszłości je rozwiąże. Problem pojawia się w momencie gdy napotykam całkiem nowe zadania z którym nie miałem dotąd doczynienia. Mam więc prośbę czy moglibyście mi wysłać zadania z których uczyliście się do egzaminu? Proszę o kontakt to podeślę maila na priv.


Post Wysłano: 04 lip 2014, 13:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lip 2014, 13:11
Posty: 21
Lokalizacja: Struga 78/601, Szczecin

Cytuj:
Koleżanki i koledzy mam pytanie odnośnie tego jak nauczyliście się rozwiązywać zadania które są na egzaminie? Ja jestem osobą która jeśli wzrokowo zobaczy rozwiązanie jakiegoś zadania to i w przyszłości je rozwiąże. Problem pojawia się w momencie gdy napotykam całkiem nowe zadania z którym nie miałem dotąd doczynienia. Mam więc prośbę czy moglibyście mi wysłać zadania z których uczyliście się do egzaminu? Proszę o kontakt to podeślę maila na priv.
Wszystkie zadania są pisane według takiego samego schematu i zmieniają się conajwyżej szczegóły, więc jeśli się nauczysz co, jak i dlaczego z pewnością rozwiążesz zadania.


Post Wysłano: 06 lip 2014, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 19:12
Posty: 24
GG: 7659272
Samochód: MAN TGA Tandem, MB Sprinter
Lokalizacja: Luboń

Dobrze żeby ktoś wcześniej pokazał jak prawidłowo rozwiązać zadanie. Ja od razu zapisałem się na kurs przygotowawczy (Dodatkowe 1200zł opłaty) ale nie żałuję. Poświęcone 2 dni i parę godzin w domu, a certyfikat zdany za pierwszym razem. A tak, pewnie bym nie zdał, dodatkowe 500zł za egzamin i jeszcze z 2 miesiące jak nie dłużej ( a wiadomo, czas jest bezcenny)
Wykaz ośrodków szkoleniowych jest na stronie ITSu


Post Wysłano: 25 lip 2014, 18:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lip 2013, 10:00
Posty: 2

Moi drodzy wybieram się na kurs, bo chcę zdać egzamin za pierwszym razem, czy ktoś chodził może do szkoły ABC Szkolenia Paweł Żuchowski w Warszawie? Koszty kursu pokrywam ja, więc zależy mi na dobrym kursie, żeby nie wtopić.


Post Wysłano: 30 lip 2014, 17:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2010, 19:08
Posty: 2
GG: 0

Ja planuję zapisac się na kurs Górnośląskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych - Katowice (ok50h) zobaczymy czy warto...


Post Wysłano: 29 wrz 2014, 16:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2008, 23:10
Posty: 10
GG: 2329964
Samochód: 311, 313, 515, 616, 814, 50c13
Lokalizacja: Corby

Witam
Pochwale sie i ja. Zdalem Certificate in Professional Competence -Passenger Transport.
W Anglii egzamin to 2 sesje po 2.5 godziny, w kazdej 20 pytan po 2 pkt kazde i 3 pytania opisowe do wyboru z 4. Kazde po 20 pkt czyli razem do kupy 100 pkt. Udalo mi sie na 84 i 87 pkt.Certyfikat wazny jest we wszystkich eurolandach wiec jakby mi kiedys przyszlo zmienic kraj to moze sie przydac.
Na razie przewoz osob ale pewnie niedlugo postaram sie o przewoz towarow.
Pozdrawiam wszystkich na W C.

_________________
XM V6
SAAB 9-3 tid Convertible
KAWASAKI ZXR 750J2
plus 8 busow do ogarniecia


Post Wysłano: 27 gru 2014, 12:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2014, 12:24
Posty: 2

Cytuj:
ja mogę się wypowiedzieć na temat kursy w warszawie w abc szkolenia - zostałem wysłany z pracy, wszystko było ok, przygotowano mnie świetnie, pokazano, na co zwrócić uwagę. Zdałem za pierwszym razem, nie przykładając się specjalnie, a znajomy bez kursu mówił, że będę kuł po nocach ;)
A jakie są koszty i jak prowadzone są zajęcia, bo mi ciężko wchodzi teoria :/ Chcę się zapisać własnie do ABC Szkolenia na Modlińskiej. Możesz coś więcej powiedzieć o tym ośrodku?


Post Wysłano: 16 cze 2015, 10:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Potrzebuje zrobić CKZ i zastanawiam się czy iść na kurs, czy uczyć się samodzielnie? Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Druga sprawa, czy ktoś był zwolniony z jakichś modułów na podstawie ukończończonych studiów?


Post Wysłano: 16 cze 2015, 10:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Idź na kurs. Wytłumaczą Ci jakim sposobem rozwiązywać testy i zadania problemowe. Pomogą usystematyzować wiedzę. Ja tak zrobiłem i nie żałuję


Post Wysłano: 18 cze 2015, 18:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Widzę, że nie ma więcej opinii.
Dzięki Jabson za odpowiedź. W takim razie uderzę do któregoś z ośrodków prowadzących te kursy ;)


Post Wysłano: 18 cze 2015, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Widzę, że nie ma więcej opinii.
Dzięki Jabson za odpowiedź. W takim razie uderzę do któregoś z ośrodków prowadzących te kursy ;)
Co prawda zrobiłem Certyfikat 4 lata temu, ale też byłem na kursie. Wszystko ładnie wytłumaczyli, dostałem kupę materiałów wliczonych w cenę kursu no i ten catering.... kawa i ciastka - bezcenne. :mrgreen:


Post Wysłano: 18 cze 2015, 19:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jakiś czas temu wydałem 400 zł za pewien kurs, bo też nie wiedziałem jak dokładnie wygląda i kurs i egzamin. Trochę się go obawiałem, przeczytałem na ten temat kilka książek, parę rozporządzeń i połowę internetu, a jak się później okazało - kurs zawierał same podstawy tych książek (bo tyle wymagane było na egzamin), a egzamin był tak prosty, że po prostu niepotrzebnie wydałem te kilkaset złotych. Rzeczami, które wyniosłem z tego kursu, poza już posiadaną wiedzą, było przede wszystkim omówienie jak będzie wyglądał egzamin, jakie są najczęściej zadawane pytania, na co zwracać uwagę w niektórych pytaniach. Całość z dojazdami, egzaminem, lekarzem itp. kosztowała mnie ok 700 zł. Gdybym zrobił to we własnym zakresie, zamknąłbym się w 250 zł.

Dlatego nie chciałbym pozbyć się 1200 zł niepotrzebnie. Stąd moje pytanie :)
Potrzebuje kogoś, kto z takimi rzeczami jest na bieżąco, w tym na tyle, żeby dobrze załatwić sprawę z ewentualnym zwolnieniem z egzaminu, wytłumaczy co trzeba i ma jakieś materiały do nauki. I nie chodzi w tym przypadku o darmową cudzą pracę.


Post Wysłano: 18 cze 2015, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Dowiadywałem się o zwolnienie, dzwoniłem do ITSu z jakiś miesiąc dwa temu i dowiedziałem się, że aby być zwolnionym z jakiegoś modułu, musisz mieć na studiach przedmiot który w nazwie ma nazwę tego modułu... :roll:


Post Wysłano: 18 cze 2015, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Chodzi też o to, jak to się później przelicza. Dawno, dawno temu znajomy mówił mi, że częściowe zwolnienie niekoniecznie się opłaca. Nie wiem ile w tym prawdy, dlatego potrzebuje kogoś kto jest na bieżąco w temacie :)


Post Wysłano: 18 cze 2015, 22:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Jeśli chodzi Ci cenowo to jest to -50 zł za każdy moduł który miałeś na studiach :wink:


Post Wysłano: 19 sie 2015, 10:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2012, 11:43
Posty: 37
Samochód: Renault Magnum 440 DXI
Lokalizacja: KBR/PL

witam. mam w sobotę egzamin :) zdawał ktoś ostatnio i może coś podpowie ?


Post Wysłano: 29 mar 2016, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

wiitam mam pytanie odnośnie użyczenia licencji.otóż sytuacja ma się następująco.kierowca pracuję w firmie A i właścicielem auta którym jezdzi ten kierowca też jest firma A.ale firma A nie mając licencji dogadała się z firmą B która posiada takową licencje.napisali między sobą pismo o wypożyczeniu pojazdu wraz kierowcą z firmy A do B.i na tą chwilę sytuacja jest następująca.kierowca zatrudniony w firmie A ma przy sobie zaświadczenie o zatrudnieniu z firmy A ,licencje z firmy B i weekendówki z firmy B.nic po za tym.chciałbym dowiedzieć się jak prawidłowo to powinno wyglądać.bo wydaje mi się że powinien kierowca mieć dodatkowo dokument o wypożyczeniu pojazdu z firmy A do B,i weekendówki powinien chyba otrzymywać z firmy w której jest zatrudniony czyli z A.


Post Wysłano: 29 mar 2016, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Prawidłowo to firma A powinna mieć wyrobione na siebie zezwolenie/licencję. Jeśli nie ma swojego certyfikatu to może go użyczyc osoba która go ma np. z tej firmy B.
Nie istnieje w prawie możliwość "użyczenia licencji" za takie coś są niezłe kary. Zezwolenie na kraj kosztuje 1000 złotych na 50 lat, licencja na międzynarodówkę 4000 na 4 lata czy jakoś tak. OCP to też nieduże pieniądze. Wszystko zależy od ilości aut i brokera który takie ubezpieczenie będzie robił. Trzeba pamiętać, że jakby się coś wydarzyło i byłby taki myk zrobiony z tym "użyczeniem" auta to można nieźle popłynąć. Jeśli firma nie ma certyfikatu żeby go podać we wniosku do licencji czy zezwolenia tak jak pisałem można użyczyć nawet z tej firmy B czy od kogoś kto ma i za drobną opłatą miesięczną zgodzi się odpowiadać swoim certyfikatem.


Post Wysłano: 29 mar 2016, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

to jeszcze dwie kwestie.zapomniałem dodać żeby było ciekawiej to właściciel firmy B jest zatrudniony w firmie A.ale nie wiem na jakim stanowisku.i przy tym wszystkim czy kierowcy grozi jakaś kara finansowa z powodu tego zagmatwania w dokumentach firmy?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 8 z 16 [ Posty: 302 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1016 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: