Strona 1 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 544 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł: Karta kierowcy
Post Wysłano: 01 sty 2008, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

  • Karta kierowcy wydawana jest uprawnionym kierowcom przez podmiot wydający karty, którym w Polsce jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
  • Karta ta umożliwia identyfikację kierowcy i przypisanie do odpowiedniej osoby danych dotyczących przejazdów rejestrowanych przez moduł tachografu.
  • Na karcie kierowcy zapisywane są dane dotyczące przejazdów wykonanych przez określonego kierowcę.
  • Karta kierowcy wydawana jest na okres 5 lat, ale nie na dłużej niż okres ważności prawa jazdy posiadanego przez kierowcę.
>> Wzór karty kierowcy
>> Procedura składania wniosku o wydanie karty kierowcy

Źródło: www.tachograf.pwpw.pl

Temat powstał z inicjatywy użytkownika o nicku marcin.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2008, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2007, 16:36
Posty: 18
Lokalizacja: Parzymiechy

Dodam, że nawet kierowca który jeździ na zwykłym tacho a ma wyrobioną taką karte musi ją mieć przy sobie. Pozdro

_________________
http://kamikadze-team.ovh.org/forum/
http://www.kamikadze-team.ovh.org/


Post Wysłano: 16 sty 2008, 19:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 maja 2007, 12:42
Posty: 2

Witam
Mam pytanie. Czy jeżeli podwyższyłem kategorię prawa jazdy z C na C+E, to czy muszę wyrabiać nową kartę kierowcy? :idea: Bo zmienił się numer i seria prawa jazdy.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 16 sty 2008, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2007, 10:38
Posty: 24
GG: 182652
Lokalizacja: Poznań

Jaro012 sprawdź czy na pewno ci się numer zmienił bo ja mam każdą kategorie robioną oddzielnie i cały czas ten sam nr.


Post Wysłano: 18 sty 2008, 17:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2007, 17:56
Posty: 118
GG: 112549
Lokalizacja: Szczecin

Ja zmieniałem praawko z b na c+e i został mi ten sam numer prawa jazdy

_________________
Pozdrawiam

PrusaX


Post Wysłano: 18 sty 2008, 21:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

zasadniczo nowe prawa jazdy mają 'stałe' numery, niezaleznie od tego jakie kategorie dorabiasz, czy też wymieniasz np. ze względu na zużycie, numerek jest ten sam

z jednym ale

czasem sie okazuje ze mieszkalismy w jednym rejonie administracyjnym, a tu nagle mieszkamy juz w innym - tak było np. w Warszawie w okolicach 2001/2 roku - kiedy to zlikwidowali gminy i wszystkie urzedy komunikacji przenieśli do miasta stołecznego. Akurat wtedy dorabiałem kategorie nową i nowe prawojazdy dostalem juz z nowym numerem, mimo ze wymieniałem to w tym samym okienku co zwykle.


Wiec - moze sie zdarzyć ze dostaniemy prawko nowego typu po wymianie z nowym numerem, ale w 9 przypadkach na 10 bedzie numerek ten sam.

_________________
Krzysiek


Post Wysłano: 24 sty 2008, 0:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2008, 23:08
Posty: 3
Lokalizacja: Iława

a wiecie moze czy jak wyrobie sobie taka karte niepracujac jeszcze nigdzie to przyszly pracodawca nie bedzie mi robil problemow ze mam juz taka? czy bedzie mi kazal znowu nowa wyrobic? bo niechcial bym np. miec prace i czekac na wyrobienie karty. i czy jak pojde jezdzic do kogos innego to moge na ta sama karte?? sorry za takie pytania ale jestem kompletnie swierzy w tym temacie


Post Wysłano: 24 sty 2008, 2:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2008, 2:18
Posty: 13
Lokalizacja: Wrocław

Jak sama nazwa wskazuje, to jest Twoja karta, a nie pracodawcy i jest ona przypisana Tobie.

Na tej karcie nie ma informacji o tym gdzie pracujesz (bo i niby skąd, skoro w formularzu, który wysyłasz do Wytwórni Papierów Wartościowych o to nie pytają). Rób kartę jak najszybciej, bo się na nią czeka czasem i miesiąc, a jak znajdziesz robotę na nowym wozie, to bez karty co najwyżej umyć w nim szyby będziesz mógł.


Post Wysłano: 24 sty 2008, 9:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
a wiecie moze czy jak wyrobie sobie taka karte niepracujac jeszcze nigdzie to przyszly pracodawca nie bedzie mi robil problemow ze mam juz taka? czy bedzie mi kazal znowu nowa wyrobic? bo niechcial bym np. miec prace i czekac na wyrobienie karty. i czy jak pojde jezdzic do kogos innego to moge na ta sama karte?? sorry za takie pytania ale jestem kompletnie swierzy w tym temacie
Dokładnie jak kolega powiedział, to Twoja karta nie pracodawcy, rób ją jak najszybciej, a napewno Ci pomoże w znalezieniu pracy, a nie przeciwnie.

Karta kierowcy przez cały okres jej ważności jest jego osobistą kartą i nie może mu być odebrana ani zawieszona ( z wyjatkiem sytuacji określonych w art. 14 ust. 4 pkt c) rozporządzenie Rady ( EWG) nr 3821/85 - karta została wystawiona na podstawie fałszywych informacji i/lub sfałszowanych dokumentów


Post Wysłano: 24 sty 2008, 14:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

Koledzy a ja mam takie pytanko...
gdzieś przeczytałem że nie można mieć dwóch jednocześnie... chodzi mi o to że przy pierwszej karcie kończy sie jej ważność... a musze wyrobić następną żeby móc dalej jeździć... co wtedy? może wtedy dołączam jakiś formularz gdzie jest napisane od kiedy ma być karta ważna...
uświadomcie mnie koledzy, bo od dłuższego czasu sie nad tym zastanawiam...

szerokości :)

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 24 sty 2008, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Koledzy a ja mam takie pytanko...
gdzieś przeczytałem że nie można mieć dwóch jednocześnie... chodzi mi o to że przy pierwszej karcie kończy sie jej ważność... a musze wyrobić następną żeby móc dalej jeździć... co wtedy? może wtedy dołączam jakiś formularz gdzie jest napisane od kiedy ma być karta ważna...
uświadomcie mnie koledzy, bo od dłuższego czasu sie nad tym zastanawiam...

szerokości :)
Karta kierowcy wydawana jest na okres 5 lat. nie można mieć dwóch kart, bo nikt Ci ich nie wyda. Kiedy kończy się okres ważności karty np. zostało ok 1,5 miesiąca, składasz wniosek, nowe zdjęcie + wpłatę 183 zł, na wniosku zaznaczasz: "wznowienie karty (nr posiadanej......) " i wysyłasz. Po otrzymaniu nowej karty starą należy odesłać bodajże do 7 dniach od daty końca ważności.

Ps. Pamiętaj tylko żeby za późno nie złożyć wniosku o wydanie, myślę że czas ok 1,5 przed datą upłynięcia ważności powinien być bezpieczny. Gdy dostaniesz np. nową kartę wcześniej, a termin ważności starej jeszcze trwa to oczywiście jeździsz na starej do czasu końca jej ważności.

pozdrawiam


Post Wysłano: 24 sty 2008, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

dzięki Arek, wszystko już jasne :)

Pozdrawiam

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 05 lut 2008, 1:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2008, 19:11
Posty: 3
GG: 0
Lokalizacja: Gorzów

witam
ja mam jeszcze takie pytanie bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji..
mianowicie: Wyrabiam sobie karte kierowcy w Polsce, następnie wyprowadzam sie do UK i tam chcem jeździć to moja karta jest tam ważna czy musze ją zmienić (wyrabiać u nich nową)? I jeszcze jeśli mam prawko wydane w Polsce (ostatnie po zmianie kategorii na C+E z 09.2007) i pojade do UK to musze wymieniać to prawko na Ichne czy jest ważne całej eurpie?
Sorki jeśli drugie pytanie nie w tym temacie ale to tak przy okazji

z góry dziękuję za informacje


Post Wysłano: 05 lut 2008, 10:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
witam
ja mam jeszcze takie pytanie bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji..
mianowicie: Wyrabiam sobie karte kierowcy w Polsce, następnie wyprowadzam sie do UK i tam chcem jeździć to moja karta jest tam ważna czy musze ją zmienić (wyrabiać u nich nową)? I jeszcze jeśli mam prawko wydane w Polsce (ostatnie po zmianie kategorii na C+E z 09.2007) i pojade do UK to musze wymieniać to prawko na Ichne czy jest ważne całej eurpie?
Sorki jeśli drugie pytanie nie w tym temacie ale to tak przy okazji

z góry dziękuję za informacje
Postaram Ci to trochę wyjaśnić jak to jest z kartą kierowcy:

Karta kierowcy jak wynika zprzepisów rozporządzenia Rady (EWG) nr 3821/85 oraz przepisów ustawy, jest kartą imienną i spersonalizowaną, tzn. ze zdjęciem jej posiadacza.
Jeżeli ze wzgledu na zatrudnienie lub z innych powodów kierowca mieszka ponad 185 dniw innym państwie członkowskim UE, może tam ubiegać się o kartę kierowcy.
Kierowca nie może składać jednocześnie dwóch wniosków o kartę, a za posiadanie i używanie więcej niż jednej karty kierowcy grozi wysoka kara.

Więc drogi kolego jeśli przebywasz w innym kraju dłużej niż 185 dni bedziesz musiał wymienić Polską karte (czyli ją zwrócić), do tego czasu możesz jeździć na swojej.
A jak to jest z prawem jazdy, nie jestem pewien, ale wydaje mi się że nie musisz go wymieniać.


Post Wysłano: 05 lut 2008, 18:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2008, 19:11
Posty: 3
GG: 0
Lokalizacja: Gorzów

Dziękuję bardzo
pozdrawiam


Post Wysłano: 05 lut 2008, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Pytanie trochę z innej beczki.
Gdy kończymy pracę wieczorem to musimy wyciągać kartę kierowcy, czy może ona (bezpiecznie) zostać w aucie np. do rana?


Post Wysłano: 05 lut 2008, 21:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Odpowiedź jest prosta, możesz, ale nie musisz. Wielu kierowców jednak wyciąga karty, głównie dla bezpieczeństwa. Są one dokumentami samych kierowców, a nie pracodawców. Możesz sobie ją nawet wyciągnąć podczas krótkiej pauzy kiedy na przykład idziesz do toalety. Auto może zostać w każdym miejscu skradzione, tak więc dla bezpieczeństwa, gdy pojazd jest w "bezruchu", lepiej jest mieć kartę przy sobie.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Post Wysłano: 05 lut 2008, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jak zatrzymasz się "wylać", to też wyciągnij kartę... :lol:


A tak na poważnie, to u nas nikt nie wyciąga, jeżeli jest się w samochodzie. Tylko na weekendy będąc poza "miejscem pracy".

Podałem tylko konkretny przykład, a niech już każdy sobie interpretuje jak chce. :mrgreen: / Łukasz


Post Wysłano: 10 lut 2008, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 18:22
Posty: 40
GG: 20605
Samochód: LT-28
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Cytuj:
Odpowiedź jest prosta, możesz, ale nie musisz. Wielu kierowców jednak wyciąga karty, głównie dla bezpieczeństwa. Są one dokumentami samych kierowców, a nie pracodawców. Możesz sobie ją nawet wyciągnąć podczas krótkiej pauzy kiedy na przykład idziesz do toalety. Auto może zostać w każdym miejscu skradzione, tak więc dla bezpieczeństwa, gdy pojazd jest w "bezruchu", lepiej jest mieć kartę przy sobie.
A jak to jest gdy wjeżdżam za granicą na rozładunek i załadunek i auto przekazuje komuś kto się tym zajmuje a ja ide do pokoju kierowców na np. 2 godziny jak jest wtedy z pauzą ? czy jak wyciągne kartę to pauza liczy mi się od tego momentu czy dopiero jak mi oddadzą auto i czy na ten czas mogę wyciągnąć karte ?

_________________
-= Żubr występuje w puszce... :D =-





VW LT-28


Post Wysłano: 10 lut 2008, 19:25

Raczej taki okres, o którym wspominasz zalicza się do dyżuru, a nie do pauzy. Jesteś poniekąd ubezwłasnowolniony bo czekasz, aż ktoś przyjedzie Twoim autem z powrotem. Ponadto nie wiem, czy bym się na to zgodził. Ja zostaję, a ktoś wsiada w moje auto, za które ja wziąłem odpowiedzialność. Nie daj boże, żeby coś się wtedy stało. Niby bierze to ktoś z obsługi ale w życiu różnie bywa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 544 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: