Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 kwie 2008, 11:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Kategorie podajesz, bo kartę możesz wyrobić tylko posiadając minimum kategorie C1 lub D1.
Na karcie nie jest napisane jakie masz kategorie, nie jest to również w informacjach na zapisanych elektronicznie. Nie jest wymagane wymienianie lub jakiekolwiek aktualizowanie karty po dorobieniu kategorii, ona jest tylko do zapisu danych, nie jest Prawem Jazdy.
Cytuj:
Nie nie zapisuje tego na twojej karcie bo nie miałeś jej w tacho, tachograf cyfrowy zapisuje bierzące zdarzenia, a nie te wstecz, na twojej karcie po szczytaniu pojawi sie inforamcja "poza okresem". Dlatego napisałem że trzeba zrobić wydruk z tachografu ( wcześniej jak pisałem zaznaczyć funkcje OUT) na wydruku gdzie bedzie pokazana funkcja OUT opisujesz np:
2 h OUT -czyli jazda bez karty (dopuszczalna tylko z zaznaczoną tą funkcją), opisujesz " załadunek- czas dyspozycji nr kary kierowcy", możesz podać dlaczego wyciągnęłeś kartę, kierowca poza zestawem 2h i już. Opisanie to Twoja wena.
Mam nadzieje że już wszystko jasne. Ten przykład co podałem jest dopuszczalny przez służby kontroli i uważam że to bardzo dobry sposób w sytuacji o ktorej napisałeś.
pozdrawiam

Ps. W razie jakiś niejasności postaram się jeszcze jakoś to wyjaśnić. Aha zastosowanie funkcji OUT opisywałem już w jakimś temacie więc możesz sobie poczytać.
Oglądałem wczoraj płytę wydaną przez Vosa - trochę jakby brytyjski odpowiednik ITD, o godzinach pracy tachografach przerwach itd. Mówili tam że funkcji OUT używa się do jazdy poza drogami publicznymi. Ktoś kto nie ma karty nie jest uprawniony do jazdy samochodem wyposażonym w tacho cyfrowe (jest kilka wyjątków). Nawet warsztaty mają swoje karty.
W ten sposób jak Ty mówisz mógłbym sobie wyjąć kartę, zaznaczyć OUT i podjeżdżać np w korku, a bym miał pauzę na karcie.
Jeżeli jest inaczej proszę o informacje od kogoś kompetentnego, nie od 14 latków


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 11:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 13:24
Posty: 9
GG: 7131907

Dziekuje za odpowiedz :) Własnie tak myslałem ale nie byłem pewny. bo bez sensu było by płacenie 2 razy za to samo :)


Post Wysłano: 09 kwie 2008, 8:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Kategorie podajesz, bo kartę możesz wyrobić tylko posiadając minimum kategorie C1 lub D1.
Na karcie nie jest napisane jakie masz kategorie, nie jest to również w informacjach na zapisanych elektronicznie. Nie jest wymagane wymienianie lub jakiekolwiek aktualizowanie karty po dorobieniu kategorii, ona jest tylko do zapisu danych, nie jest Prawem Jazdy.
Cytuj:
Nie nie zapisuje tego na twojej karcie bo nie miałeś jej w tacho, tachograf cyfrowy zapisuje bierzące zdarzenia, a nie te wstecz, na twojej karcie po szczytaniu pojawi sie inforamcja "poza okresem". Dlatego napisałem że trzeba zrobić wydruk z tachografu ( wcześniej jak pisałem zaznaczyć funkcje OUT) na wydruku gdzie bedzie pokazana funkcja OUT opisujesz np:
2 h OUT -czyli jazda bez karty (dopuszczalna tylko z zaznaczoną tą funkcją), opisujesz " załadunek- czas dyspozycji nr kary kierowcy", możesz podać dlaczego wyciągnęłeś kartę, kierowca poza zestawem 2h i już. Opisanie to Twoja wena.
Mam nadzieje że już wszystko jasne. Ten przykład co podałem jest dopuszczalny przez służby kontroli i uważam że to bardzo dobry sposób w sytuacji o ktorej napisałeś.
pozdrawiam

Ps. W razie jakiś niejasności postaram się jeszcze jakoś to wyjaśnić. Aha zastosowanie funkcji OUT opisywałem już w jakimś temacie więc możesz sobie poczytać.
Oglądałem wczoraj płytę wydaną przez Vosa - trochę jakby brytyjski odpowiednik ITD, o godzinach pracy tachografach przerwach itd. Mówili tam że funkcji OUT używa się do jazdy poza drogami publicznymi. Ktoś kto nie ma karty nie jest uprawniony do jazdy samochodem wyposażonym w tacho cyfrowe (jest kilka wyjątków). Nawet warsztaty mają swoje karty.
W ten sposób jak Ty mówisz mógłbym sobie wyjąć kartę, zaznaczyć OUT i podjeżdżać np w korku, a bym miał pauzę na karcie.
Jeżeli jest inaczej proszę o informacje od kogoś kompetentnego, nie od 14 latków
Czytaj teks ze zrozumieniem kolego nie napisałem nic, o tym że w korku możesz podjeżdżać bez karty kierowcy, chodziło tylko o czynnosci związane z załdunkiem i poruszaniem sie EWENTUALNIE po placu załadunku. A Twoim stwierdzeniem że mam 14 lat to trochę przesadzasz.

Ps. Wiem co mówie, bo jęsli bym nie wiedział to bym nie pracował na stanowisku na jakim pracuję. Lepiej się zastanów z 8x zanim kogoś obrazisz. Ty oglądałeś płyte, to chwała Ci za to, a ja wiem że sie nie myle w tym co mówie zwłaszcza jeśli chodzi o karty kierowców i tachografy cyfrowe.


Post Wysłano: 09 kwie 2008, 10:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2005, 22:28
Posty: 197
GG: 1
Samochód: Szwedzkie badziewie z Göteborga
Lokalizacja: Stalowa Wola

Przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc zapytam.
Czy jeśli posiadam prawo jazdy kat. C, E/C a nie osiagnąłem wieku 21 lat to mogę ubiegać się o KK??

_________________
...


Post Wysłano: 09 kwie 2008, 12:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2008, 2:14
Posty: 32
GG: 0

wg mnie tak

a jak masz obawy to zadzwoń do PWPW, i zapytaj
dla PWPW liczy sie kasa :roll:

_________________
fajny samochodzik http://otomoto.pl/renault-espace-expres ... 45855.html


polecam w dobrej cenie i fajne ciuchy http://www.allegro.pl/show_user_auction ... gr_id=1455


Post Wysłano: 09 kwie 2008, 13:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 2:01
Posty: 63
Lokalizacja: Skierniewice

Cytuj:
Przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc zapytam.
Czy jeśli posiadam prawo jazdy kat. C, E/C a nie osiagnąłem wieku 21 lat to mogę ubiegać się o KK??
Tak, ponieważ tachografy montowane są w pojazdach powyżej 3,5TDMC a jak zrobisz prawko przed ukończeniem 21lat to możesz jeździć pojazdami do 7,5TDMC przy transporcie zarobkowym lub każdym bez ograniczeń tonażowych jeżeli jest to transport na potrzeby własne

_________________
Kierowca-Konwojent
latam autami marki IVECO o DMC 3,5-7,5T


Post Wysłano: 09 kwie 2008, 18:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Cytuj:
A Twoim stwierdzeniem że mam 14 lat to trochę przesadzasz.
Nie twierdze że Ty ale poprostu poprosiłem o nie wypowiadanie sie osób które nie mają o tym pojęcia, albo tyle co im KTOS/ZNAJOMY powiedział, bo wychodzą zawsze jakies mity i temat ciągniemy w nieskonczoność.

Karte możesz wyrobić przed ukończeniem 21 lat, warunkiem jest posaidanie którejs z kategoii, minimum C1 lub D1, nie ma ograniczen wiekowych.


Post Wysłano: 10 kwie 2008, 8:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
A Twoim stwierdzeniem że mam 14 lat to trochę przesadzasz.
Nie twierdze że Ty ale poprostu poprosiłem o nie wypowiadanie sie osób które nie mają o tym pojęcia, albo tyle co im KTOS/ZNAJOMY powiedział, bo wychodzą zawsze jakies mity i temat ciągniemy w nieskonczoność.

Karte możesz wyrobić przed ukończeniem 21 lat, warunkiem jest posaidanie którejs z kategoii, minimum C1 lub D1, nie ma ograniczen wiekowych.
Niech Ci bedzie ale odczułem że Twój post, był kierowany w stosunku do mnie, wiem do czego służy funkcja OUT w tachografie cyfrowym, oraz do czego służą też inne funkcje, jeśli bym tego nie wiedział to bym się nie rozpisywał bez sensu. Z mojej strony koniec tematu, nie mam zamiaru się teraz spierać. A jak chcesz kolego moge Ci wysłać przepisy prawne dotyczące tej funkcji i zastosowania tacho cyfrowego, poczytasz i nie bedziesz musiał wzorować sie na przekazie obrazowym (telewizyjnym) pozdrawiam :wink:


Post Wysłano: 10 kwie 2008, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Cytuj:
A jak chcesz kolego moge Ci wysłać przepisy prawne dotyczące tej funkcji i zastosowania tacho cyfrowego, poczytasz i nie bedziesz musiał wzorować sie na przekazie obrazowym (telewizyjnym) pozdrawiam :wink:
poproszę na priv, możesz tez wrzucić na forum żeby reszta sie nie pytała,
chyba jak płyta jest wydana bezpośrednio przez Vosa, to też chyba nie kłamią, bo oni te przepisy tworzą (nie chodzi tylko o UE ale w UK są dodatkowe) i jak tam mówią coś to dla mnie to jest święte
Gwoli ścisłości chciałbym sprawdzić inne źródła, a nie sie kłócić bo od tego mamy forum żeby wymieniać informacje i porównywać.


Post Wysłano: 11 kwie 2008, 8:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
A jak chcesz kolego moge Ci wysłać przepisy prawne dotyczące tej funkcji i zastosowania tacho cyfrowego, poczytasz i nie bedziesz musiał wzorować sie na przekazie obrazowym (telewizyjnym) pozdrawiam :wink:
poproszę na priv, możesz tez wrzucić na forum żeby reszta sie nie pytała,
chyba jak płyta jest wydana bezpośrednio przez Vosa, to też chyba nie kłamią, bo oni te przepisy tworzą (nie chodzi tylko o UE ale w UK są dodatkowe) i jak tam mówią coś to dla mnie to jest święte
Gwoli ścisłości chciałbym sprawdzić inne źródła, a nie sie kłócić bo od tego mamy forum żeby wymieniać informacje i porównywać.
Dokładnie, masz racje nie ma co się tu kłócić. Wyśle Ci na priv wszystkie przepisy z których bezpośrednio korzystam, głownie związane z funkcjami w tacho cyfrowym i wkleje je na forum, tylko skompletuje wszystko.


Post Wysłano: 22 kwie 2008, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2008, 20:10
Posty: 1
GG: 0

Witajcie koledzy , mam pytanie , czy mogę starać się o kartę kierowcy zaraz po zdaniu egzaminu na kat c , na prawko trzeba czekać ze dwa tygodnie to może w tym czasie dało by radę załatwić kartę kierowcy , z góry dziękuję za odpowiedz .


Post Wysłano: 22 kwie 2008, 13:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

A numer prawa jazdy do karty skąd weźmiesz?

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 22 kwie 2008, 17:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2007, 13:41
Posty: 215
GG: 0

numer prawa jazdy masz taki sam jak na B. On się nie zmienia.

Ale skąd kolego weźmiesz xero prawka jak nie masz plastiku w ręku?


Post Wysłano: 22 kwie 2008, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2008, 2:14
Posty: 32
GG: 0

no własnie z nr nie bedziesz miał problemu, gorzej z xero.
nr jest od pierwszych uprawnien taki sam, ewentualnie zmienia się tylko seria i numer druku.

_________________
fajny samochodzik http://otomoto.pl/renault-espace-expres ... 45855.html


polecam w dobrej cenie i fajne ciuchy http://www.allegro.pl/show_user_auction ... gr_id=1455


Post Wysłano: 09 maja 2008, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:00
Posty: 154
Lokalizacja: wisła

Cytuj:
numer prawa jazdy masz taki sam jak na B. On się nie zmienia.
skończcie już z tym niezmiennym numerem prawka bo to się nudne staje
ja podwyższałem kategorię z B na CE(zmieniałem prawko jak już zdałem i C i CE) i mam inny numer prawa jazdy
i z tego co wiem to numer zmienia się jeśli zmienia sie organ wydający-ja przeprowadziłem sie do całkiem innego powiatu więc zaistniała tak sytuacja
dla niedowiarków mogę cyknąć jakieś fotki i tutaj zamieścić

_________________
gdzieś w unii


Post Wysłano: 09 maja 2008, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2007, 13:11
Posty: 78
Lokalizacja: 51°31' N 20°01' E

Cytuj:
Cytuj:
numer prawa jazdy masz taki sam jak na B. On się nie zmienia.
skończcie już z tym niezmiennym numerem prawka bo to się nudne staje
ja podwyższałem kategorię z B na CE(zmieniałem prawko jak już zdałem i C i CE) i mam inny numer prawa jazdy
i z tego co wiem to numer zmienia się jeśli zmienia sie organ wydający-ja przeprowadziłem sie do całkiem innego powiatu więc zaistniała tak sytuacja
dla niedowiarków mogę cyknąć jakieś fotki i tutaj zamieścić

Logiczne jest że numer zmieni się gdy posiadacz, zmieni miejsce zamieszkania lub cokolwiek innego. W przypadku tylko podwyższenia kategorii numer pozostaje bez zmian.

_________________
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion


Post Wysłano: 30 maja 2008, 0:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 maja 2008, 23:56
Posty: 6
GG: 0

Witam wszystkich jestem nowy i muszę przyznać, że dzięki waszemu forum dowiedziałem sie wiele ciekawych rzeczy. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na pytanie:

W firmie planujemy zakup pojazdu pow. 3,5t. Na własny uzytek.
Wiadomo, że standardowo otrzyma on tachograf cyfrowy.

Czy mimo, że pojazd będzie wykorzystywany na własny użytek trzeba wyrobić kartę przedsiębiorcy?

(bo rozumiem ze karte kierowcy obowiązkowo, bo logicznie mysląć nie bylo by na czym zapisywać danych o pracy kierowcy)


Post Wysłano: 01 cze 2008, 13:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Musisz mieć kartę przedsiębiorcy, żeby okresowo zczytywać dane z tachografu.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 02 cze 2008, 13:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 maja 2008, 23:56
Posty: 6
GG: 0

Dzięki "Leszek" za odpowiedz.

Mógłbys mi jeszcze wyjaśnić:

Czyli mogę spodziewać się kontroli w firmie? i sprawdzania karty przedsiębiorcy?


Post Wysłano: 02 cze 2008, 15:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Dzięki "Leszek" za odpowiedz.

Mógłbys mi jeszcze wyjaśnić:

Czyli mogę spodziewać się kontroli w firmie? i sprawdzania karty przedsiębiorcy?
Karta przedsiębiorstwa służy tylko do sczytywania danych, a raczej do dostepu ich sczytywania, w razie kontroli nie bedą sprawdzać Ci karty bo na niej nie przechowuje się danych. Jeśli będziesz miał kontrolę to będzie to kontrola danych (z tachografu), a nie z karty. Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: