Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lut 2008, 9:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
Odpowiedź jest prosta, możesz, ale nie musisz. Wielu kierowców jednak wyciąga karty, głównie dla bezpieczeństwa. Są one dokumentami samych kierowców, a nie pracodawców. Możesz sobie ją nawet wyciągnąć podczas krótkiej pauzy kiedy na przykład idziesz do toalety. Auto może zostać w każdym miejscu skradzione, tak więc dla bezpieczeństwa, gdy pojazd jest w "bezruchu", lepiej jest mieć kartę przy sobie.
A jak to jest gdy wjeżdżam za granicą na rozładunek i załadunek i auto przekazuje komuś kto się tym zajmuje a ja ide do pokoju kierowców na np. 2 godziny jak jest wtedy z pauzą ? czy jak wyciągne kartę to pauza liczy mi się od tego momentu czy dopiero jak mi oddadzą auto i czy na ten czas mogę wyciągnąć karte ?
Najbezpieczniej jest kolego zawsze wyciagać karte jeśli nie ma Cię dłuższą chwile przy aucie, karta jest Twoim osobistym dokumentem i nikt nie moze jej uzywać. Pomyśl co by było gdyby np. 2 godz. nie było Cie przy aucie, a Panowie z obsługi (załadunku) jeździli na Twojej karcie i na palcu załadukowym doszłoby do nieszczęścia (potrącenia kogoś), kto wtedy odpowida? TY. Bo to Twoja karta była w środku.
Kiedyś już o tym pisalem, ale powtórze się. Przy takim załaduknku, dłużyszm jak tu mówisz 2 godz. wyciągnij karte (jeśli nie chcesz ryzykować), w tachografie cyfrowym jest opcja OUT - jazda bez kary ( dopuszczalna przez ITD) ustaw taką fukncje i niech Cie wtedy ładują. Potem włóż swoją karte, zrób wydruk (żedy nikt się nie doczepił) i opisz go. Na wydruku bedzie np. OUT 2 h. Na odwrocie opisz go że byłeś w dyspozycji. Jesteś wtedy bezpieczny.
Ps. No chyba że się nie boisz i ufasz w 100% ludziom od załadunku.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 11 lut 2008, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sie 2007, 17:45
Posty: 71
GG: 0
Samochód: Opel Astra GLS ;D
Lokalizacja: CK

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Odpowiedź jest prosta, możesz, ale nie musisz. Wielu kierowców jednak wyciąga karty, głównie dla bezpieczeństwa. Są one dokumentami samych kierowców, a nie pracodawców. Możesz sobie ją nawet wyciągnąć podczas krótkiej pauzy kiedy na przykład idziesz do toalety. Auto może zostać w każdym miejscu skradzione, tak więc dla bezpieczeństwa, gdy pojazd jest w "bezruchu", lepiej jest mieć kartę przy sobie.
A jak to jest gdy wjeżdżam za granicą na rozładunek i załadunek i auto przekazuje komuś kto się tym zajmuje a ja ide do pokoju kierowców na np. 2 godziny jak jest wtedy z pauzą ? czy jak wyciągne kartę to pauza liczy mi się od tego momentu czy dopiero jak mi oddadzą auto i czy na ten czas mogę wyciągnąć karte ?
Najbezpieczniej jest kolego zawsze wyciagać karte jeśli nie ma Cię dłuższą chwile przy aucie, karta jest Twoim osobistym dokumentem i nikt nie moze jej uzywać. Pomyśl co by było gdyby np. 2 godz. nie było Cie przy aucie, a Panowie z obsługi (załadunku) jeździli na Twojej karcie i na palcu załadukowym doszłoby do nieszczęścia (potrącenia kogoś), kto wtedy odpowida? TY. Bo to Twoja karta była w środku.
Kiedyś już o tym pisalem, ale powtórze się. Przy takim załaduknku, dłużyszm jak tu mówisz 2 godz. wyciągnij karte (jeśli nie chcesz ryzykować), w tachografie cyfrowym jest opcja OUT - jazda bez kary ( dopuszczalna przez ITD) ustaw taką fukncje i niech Cie wtedy ładują. Potem włóż swoją karte, zrób wydruk (żedy nikt się nie doczepił) i opisz go. Na wydruku bedzie np. OUT 2 h. Na odwrocie opisz go że byłeś w dyspozycji. Jesteś wtedy bezpieczny.
Ps. No chyba że się nie boisz i ufasz w 100% ludziom od załadunku.
Pozdrawiam
A jeśli wyjmę kartę a po 2 h ją znowu włożę to a przez ten czas pracownik jeździł samochodem to zapisuje to na mojej karcie że to ja jeździłem samochodem czy jak? Proszę weź troszkę mi to rozszerz bo nie zrozumiałem do końca.

_________________
W trakcie robienia prawka na TIR'a... xD


Post Wysłano: 12 lut 2008, 10:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
A jeśli wyjmę kartę a po 2 h ją znowu włożę to a przez ten czas pracownik jeździł samochodem to zapisuje to na mojej karcie że to ja jeździłem samochodem czy jak? Proszę weź troszkę mi to rozszerz bo nie zrozumiałem do końca.
Nie nie zapisuje tego na twojej karcie bo nie miałeś jej w tacho, tachograf cyfrowy zapisuje bierzące zdarzenia, a nie te wstecz, na twojej karcie po szczytaniu pojawi sie inforamcja "poza okresem". Dlatego napisałem że trzeba zrobić wydruk z tachografu ( wcześniej jak pisałem zaznaczyć funkcje OUT) na wydruku gdzie bedzie pokazana funkcja OUT opisujesz np:
2 h OUT -czyli jazda bez karty (dopuszczalna tylko z zaznaczoną tą funkcją), opisujesz " załadunek- czas dyspozycji nr kary kierowcy", możesz podać dlaczego wyciągnęłeś kartę, kierowca poza zestawem 2h i już. Opisanie to Twoja wena.
Mam nadzieje że już wszystko jasne. Ten przykład co podałem jest dopuszczalny przez służby kontroli i uważam że to bardzo dobry sposób w sytuacji o ktorej napisałeś.
pozdrawiam

Ps. W razie jakiś niejasności postaram się jeszcze jakoś to wyjaśnić. Aha zastosowanie funkcji OUT opisywałem już w jakimś temacie więc możesz sobie poczytać. :wink:


Post Wysłano: 15 lut 2008, 19:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2007, 22:33
Posty: 18
Lokalizacja: dolny śląsk

witam Przemasz napisał że kartę kierowcy należy mieć przy sobie nawet gdy posiada się zwykłe tacho. czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego ?

_________________
Vier zylinder und schwarz plasick-meine motor ist phantastick!


Post Wysłano: 16 lut 2008, 10:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Chociażby dlatego, żeby sprawdzić Twoją aktywność za kierownicą. Co robiłeś przed jazdą na zwykłym tacho.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Post Wysłano: 16 lut 2008, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2007, 22:33
Posty: 18
Lokalizacja: dolny śląsk

dzięki fafal ja rozumie to tak .firma posiada pojazdy wyposażone w elektroniczne oraz zwykłe tacho.,i np. przez pewien czas jadę na elektro. z kartą , a w inne dni tacho. na tarczkę ?. jeśli jest inaczej to proszę o wyjaśnienie.

_________________
Vier zylinder und schwarz plasick-meine motor ist phantastick!


Post Wysłano: 16 lut 2008, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

Cytuj:
dzięki fafal ja rozumie to tak .firma posiada pojazdy wyposażone w elektroniczne oraz zwykłe tacho.,i np. przez pewien czas jadę na elektro. z kartą , a w inne dni tacho. na tarczkę ?. jeśli jest inaczej to proszę o wyjaśnienie.
Dokładnie tak.I do tego robisz wydruki z cyfrowego,aby łatwiej Ci było rozpoznawać okresy aktywności kierowcy.No bo przecież nie widać co się na karcie zapisało


Post Wysłano: 16 lut 2008, 23:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2006, 18:24
Posty: 71

Cytuj:
witam
ja mam jeszcze takie pytanie bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji..
mianowicie: Wyrabiam sobie karte kierowcy w Polsce, następnie wyprowadzam sie do UK i tam chcem jeździć to moja karta jest tam ważna czy musze ją zmienić (wyrabiać u nich nową)? I jeszcze jeśli mam prawko wydane w Polsce (ostatnie po zmianie kategorii na C+E z 09.2007) i pojade do UK to musze wymieniać to prawko na Ichne czy jest ważne całej eurpie?
Sorki jeśli drugie pytanie nie w tym temacie ale to tak przy okazji

z góry dziękuję za informacje
Z przyjemnoscia odpowiadam, wprowadzając w życie Drugą Dyrektywę UE w sprawie praw jazdy (91/439/EEC) dnia 1 stycznia 1997 roku, wynikające z tego harmonizacj. egzamin.w na prawo jazdy i odnoszących się do nich norm medycznych we wszystkich krajach członkowskich, Wielka Brytania rozpoczęła honorowanie praw jazdy innych krajwów członkowskich.
Dla tych, którzy osiedlają się w innym kraju członkowskim UE niż tym, które wydało prawo jazdy, oznacza to, że nie muszą oni wymieniać prawa jazdy, lecz mogą się nim posługiwać do 70-ego roku życia (do 45-ego w przypadku kierowców ciężarówek i autobusów), kiedy to według prawa brytyjskiego muszą prawo jazdy odnowić
Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku. Oznacza to, że posiadacze ważnego polskiego prawa jazdy są uprawnieni do prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii w nim zaznaczonych do czasu, aż dokument utraci swoją ważność lub kiedy zgodnie z prawem brytyjskim posiadacz prawa jazdy osiągnie wiek, w którym obligatoryjnie musi go odnowić. Którakolwiek z tych dat jest pierwsza, wtedy należy wymienić prawo jazdy.
Polskie prawo jazdy można też wymienić na brytyjskie. Tak wyglada teoria a praktyka? Czesto jest tak, że pracodawca nie chce z Toba nawet rozmawiac dopoki nie wymienisz prawa jazdy na angielskie chociaz nie jest to zadna regułą. Cześć z nich jest nieswiadoma angielskiego prawa a czesc zasłania sie wymogami firm ubezpieczeniowych. Tak czy inaczej prawo jazdy jest lepiej wymienic na angielskie koszt ok. 50 funtow i ok. 2 tyg czekaniai miec swiety spokoj i niezaleznosc. Jeżeli ktos jednak dostał prace i nie zdecydował sie na wymiane to prosze pamietac o prawnym obowiazdku zarejestrowania sie w najblizszym DVLA (wydzial komunikacji) i poinformowaniu ich, ze pracujecie zawodowo jako kierowca w ang. Prawie nikt tego nie robi ale tak trzeba :) chodzi o to, ze kiedy dostajecie np. jakies punkty na swoje konto to oni wiedze gdzie was szukac. Co do karty kierowcy to tak jak juz wczesniej napisał moj poprzednik z jednym ale Karta kierowcy jest przypisana do prawa jazdy tak wiec jezeli wyjezdzamy do angli z polskim prawem jazdy i polska karta kierowcy, to po wymianie prawa jazdy na agielskie musimy wyrobic nowa karte kierowcy tym razem angielska :) stara mozemy odeslac DVLA w angli zniszczyc lub zachowac na pamiatke ;)
Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Odpowiedź jest prosta, możesz, ale nie musisz. Wielu kierowców jednak wyciąga karty, głównie dla bezpieczeństwa. Są one dokumentami samych kierowców, a nie pracodawców. Możesz sobie ją nawet wyciągnąć podczas krótkiej pauzy kiedy na przykład idziesz do toalety. Auto może zostać w każdym miejscu skradzione, tak więc dla bezpieczeństwa, gdy pojazd jest w "bezruchu", lepiej jest mieć kartę przy sobie.
A jak to jest gdy wjeżdżam za granicą na rozładunek i załadunek i auto przekazuje komuś kto się tym zajmuje a ja ide do pokoju kierowców na np. 2 godziny jak jest wtedy z pauzą ? czy jak wyciągne kartę to pauza liczy mi się od tego momentu czy dopiero jak mi oddadzą auto i czy na ten czas mogę wyciągnąć karte ?
Najbezpieczniej jest kolego zawsze wyciagać karte jeśli nie ma Cię dłuższą chwile przy aucie, karta jest Twoim osobistym dokumentem i nikt nie moze jej uzywać. Pomyśl co by było gdyby np. 2 godz. nie było Cie przy aucie, a Panowie z obsługi (załadunku) jeździli na Twojej karcie i na palcu załadukowym doszłoby do nieszczęścia (potrącenia kogoś), kto wtedy odpowida? TY. Bo to Twoja karta była w środku.
Kiedyś już o tym pisalem, ale powtórze się. Przy takim załaduknku, dłużyszm jak tu mówisz 2 godz. wyciągnij karte (jeśli nie chcesz ryzykować), w tachografie cyfrowym jest opcja OUT - jazda bez kary ( dopuszczalna przez ITD) ustaw taką fukncje i niech Cie wtedy ładują. Potem włóż swoją karte, zrób wydruk (żedy nikt się nie doczepił) i opisz go. Na wydruku bedzie np. OUT 2 h. Na odwrocie opisz go że byłeś w dyspozycji. Jesteś wtedy bezpieczny.
Ps. No chyba że się nie boisz i ufasz w 100% ludziom od załadunku.
Pozdrawiam
Arek z tego co czytam to widze, ze masz dosyc duza wiedzę, jeżeli chodzi o karte kierowcy i tachograf. Moze to twoje hobby, moze jestes kierowca albo czlowiekiem zwiazanym z branza- nie wiem, ale wiem za to, ze to co piszesz nie ma sie w zaden sposob do prawdziwego zycia. Po piersze sytuacja kiedy ktos oddaje kluczyki do swojego zestawu abyktos inny dokonał załadunku kiedy Ty siedzisz w pokoju kierowcow to jakis absurd i juz naprawde nie bede sie zagłebiał dlaczego. Sytuacja taka czasami ma miejsce jezeli jakas firma ładuje swoje auta to wszystko. Po drugie jezeli juz nawet by doszło do jakiegos nieszczesliwego wypadku to napewno nie czyniłby kogos winnym lub niewinnym fakt czyja karta siedzi w tachografie a juz szybciej za powiezenie sprzetu niewykfalifikowanej osobie. I po trzecie sytuacja kiedy kierowca wyjmuje swoja karte, robi wydruk i go opisuje przed i po kazdym wyjsciu do przyslowiowej toalety to juz zupelna paranoja i naprawde nikt tego nie robi bo to kloptliwe i zajmuje duzo czasu. Co do samej karty to nie nazwał bym jej osobistym dokumentem tylko osobista karta. Z karta kierowcy nie wezmiesz kredytu w banku ani nie wylebitymujesz sie na ulicy. Jest ona integralna czescia tachografu a nie WIELKIM DOKUMENTEM Z OGROMNA MOCA PRAWNA.


Post Wysłano: 17 lut 2008, 10:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2008, 20:14
Posty: 13
GG: 0

Cytuj:
Co do samej karty to nie nazwał bym jej osobistym dokumentem tylko osobista karta. Z karta kierowcy nie wezmiesz kredytu w banku ani nie wylebitymujesz sie na ulicy. Jest ona integralna czescia tachografu a nie WIELKIM DOKUMENTEM Z OGROMNA MOCA PRAWNA.
na stronie internetowej PWPW jest wyraźnie napisane:
Karta kierowcy

Karta kierowcy wydawana jest uprawnionym kierowcom przez podmiot wydający karty, którym w Polsce jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Karta ta umożliwia identyfikację kierowcy i przypisanie do odpowiedniej osoby danych dotyczących przejazdów rejestrowanych przez moduł tachografu.

Na karcie kierowcy zapisywane są dane dotyczące przejazdów wykonanych przez określonego kierowcę.

Karta kierowcy wydawana jest na okres 5 lat, ale nie na dłużej niż okres ważności prawa jazdy posiadanego przez kierowcę.

Posiadacz karty (za wyjątkiem karty przedsiębiorstwa) może posługiwać się tylko jedną kartą określonego typu. W związku z tym na etapie ubiegania się o nią przez wnioskodawcę, podmiot wydający karty musi mieć pewność, że nie została ona już wcześniej wydana w innym Państwie Członkowskim UE.

Podczas kontroli na drogach, funkcjonariusze organów kontrolnych mają możliwość sprawdzenia zarówno statusu karty i kierowcy jak i ustalenia faktu jej posiadania przez kierowcę (w sytuacji, gdy kierowca nie jest w stanie przedstawić swojej karty z powodu faktycznego czy rzekomego zagubienia lub kradzieży).

W obydwu przypadkach funkcjonariusze organu kontrolnego mają zapewniony dostęp do danych karty (numer karty, status, adres, kraj wydania, data wydania, data upływu okresu ważności) oraz danych kierowcy (nazwisko, imię, data urodzenia, numer prawa jazdy). Funkcjonariusze mają również możliwość sprawdzenia danych kierowcy pod kątem naruszeń przepisów.

Zapewnienie wymiany informacji w celu przeprowadzenia działań w opisanych wyżej przypadkach jest zadaniem PWPW S.A. jako podmiotu wydającego karty. Transmisja danych w ramach Systemu Tachografów Cyfrowych realizowana jest przez TACHOnet - sieć o zasięgu europejskim, która umożliwia wymianę danych między Państwami Członkowskimi UE.


Post Wysłano: 19 lut 2008, 12:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Odpowiedź jest prosta, możesz, ale nie musisz. Wielu kierowców jednak wyciąga karty, głównie dla bezpieczeństwa. Są one dokumentami samych kierowców, a nie pracodawców. Możesz sobie ją nawet wyciągnąć podczas krótkiej pauzy kiedy na przykład idziesz do toalety. Auto może zostać w każdym miejscu skradzione, tak więc dla bezpieczeństwa, gdy pojazd jest w "bezruchu", lepiej jest mieć kartę przy sobie.
A jak to jest gdy wjeżdżam za granicą na rozładunek i załadunek i auto przekazuje komuś kto się tym zajmuje a ja ide do pokoju kierowców na np. 2 godziny jak jest wtedy z pauzą ? czy jak wyciągne kartę to pauza liczy mi się od tego momentu czy dopiero jak mi oddadzą auto i czy na ten czas mogę wyciągnąć karte ?
Najbezpieczniej jest kolego zawsze wyciagać karte jeśli nie ma Cię dłuższą chwile przy aucie, karta jest Twoim osobistym dokumentem i nikt nie moze jej uzywać. Pomyśl co by było gdyby np. 2 godz. nie było Cie przy aucie, a Panowie z obsługi (załadunku) jeździli na Twojej karcie i na palcu załadukowym doszłoby do nieszczęścia (potrącenia kogoś), kto wtedy odpowida? TY. Bo to Twoja karta była w środku.
Kiedyś już o tym pisalem, ale powtórze się. Przy takim załaduknku, dłużyszm jak tu mówisz 2 godz. wyciągnij karte (jeśli nie chcesz ryzykować), w tachografie cyfrowym jest opcja OUT - jazda bez kary ( dopuszczalna przez ITD) ustaw taką fukncje i niech Cie wtedy ładują. Potem włóż swoją karte, zrób wydruk (żedy nikt się nie doczepił) i opisz go. Na wydruku bedzie np. OUT 2 h. Na odwrocie opisz go że byłeś w dyspozycji. Jesteś wtedy bezpieczny.
Ps. No chyba że się nie boisz i ufasz w 100% ludziom od załadunku.
Pozdrawiam
Cytuj:
Arek z tego co czytam to widze, ze masz dosyc duza wiedzę, jeżeli chodzi o karte kierowcy i tachograf. Moze to twoje hobby, moze jestes kierowca albo czlowiekiem zwiazanym z branza- nie wiem, ale wiem za to, ze to co piszesz nie ma sie w zaden sposob do prawdziwego zycia. Po piersze sytuacja kiedy ktos oddaje kluczyki do swojego zestawu abyktos inny dokonał załadunku kiedy Ty siedzisz w pokoju kierowcow to jakis absurd i juz naprawde nie bede sie zagłebiał dlaczego. Sytuacja taka czasami ma miejsce jezeli jakas firma ładuje swoje auta to wszystko. Po drugie jezeli juz nawet by doszło do jakiegos nieszczesliwego wypadku to napewno nie czyniłby kogos winnym lub niewinnym fakt czyja karta siedzi w tachografie a juz szybciej za powiezenie sprzetu niewykfalifikowanej osobie. I po trzecie sytuacja kiedy kierowca wyjmuje swoja karte, robi wydruk i go opisuje przed i po kazdym wyjsciu do przyslowiowej toalety to juz zupelna paranoja i naprawde nikt tego nie robi bo to kloptliwe i zajmuje duzo czasu. Co do samej karty to nie nazwał bym jej osobistym dokumentem tylko osobista karta. Z karta kierowcy nie wezmiesz kredytu w banku ani nie wylebitymujesz sie na ulicy. Jest ona integralna czescia tachografu a nie WIELKIM DOKUMENTEM Z OGROMNA MOCA PRAWNA.
Czekaj czekaj, ja nie pisałem że oddaje sie kluczyki kogoś to któryś kolega opisał taką sytuacje, a ja mu tylko wyjasniłem, jesli już tak robi co ma zrobić. Doskonale wiem że nie powinno się zostawiać komuś kluczyków. Źle mnie zrozumiałeś, odpowiedziałem tylko na pytanie co w takiej sytuacji.
Ok karta kierowcy jest osobistą kartą, a nie osobistym dokumentem, przejęzyczyłem się. Więc wybacz. Nic nie pisałem o tym,że jak wychodzi do toalety to musi jakieś wydruki robić. Również nie napisałem, że jest WIELKIM DOKUMENTEM Z OGROMNĄ MOCĄ PRAWNĄ.


Post Wysłano: 11 mar 2008, 21:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 kwie 2005, 15:00
Posty: 79
GG: 2314600
Lokalizacja: Łódź

Koledzy mam pytanie do was :!:
Czy wiecie może jaki jest czas rzeczywisty oczekiwania na kartę kierowcy :?: :?:
Bo wysłałem komplet dokumentów tydzień temu a za dwa tygodnie mam odbiór nowego auta i zastanawiam się czy zdążą mi przysłać te dokumenty.
Dzięki wielkie z góry za odpowiedź :wink:


Post Wysłano: 11 mar 2008, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

około osiemnastu dni

zdążysz

_________________
Krzysiek


Post Wysłano: 11 mar 2008, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 kwie 2005, 15:00
Posty: 79
GG: 2314600
Lokalizacja: Łódź

A co robią jak jest zdjęcie nie halo ?


Post Wysłano: 11 mar 2008, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

a nie mam bladego pojęcia, zapytaj tam

ja dałem to samo co do dowodu

_________________
Krzysiek


Post Wysłano: 11 mar 2008, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

Cytuj:
A co robią jak jest zdjęcie nie halo ?
no zdjęcie jak do dowodu...
u nas wysłaliśmy kilkadziesią i żadnego wniosku nie odesłali,a fotki bywały różne


Post Wysłano: 12 mar 2008, 11:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2007, 10:44
Posty: 10
GG: 0
Lokalizacja: LLU

ja na karte czekalem rowno 4 tygodnie. przyszla poczta 4.03
jesli zdjecie jest zle to kontaktuja sie z Toba droga mailowa albo telefoniczna i musisz im doslac prawidlowe zdjecie, spelniajace wytyczne, co automatycznie wydluza czas oczekiwania


Post Wysłano: 22 mar 2008, 18:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 kwie 2005, 15:00
Posty: 79
GG: 2314600
Lokalizacja: Łódź

Koledzy kartę dostałem po 12 dniach roboczych wysłałem 5.03 a dostałem 21.03
Pozdrawiam :!:


Post Wysłano: 24 mar 2008, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2008, 0:52
Posty: 4
Lokalizacja: Podlaskie

Czy białoruski kierowca pracujący na stale w Polsce może wyrobić sobie kartę kierowcy?


Post Wysłano: 24 mar 2008, 17:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Słyszałem że prawo jazdy wyrobić może obcokrajowiec jak jest 180 dni zameldowany w Polsce to pewnie tak samo z kartą kierowcy


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 10:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 13:24
Posty: 9
GG: 7131907

Koledzy ja mam takie pytanie czy jak mam aktualnie tylko kat.C to jak wyrobie teraz karte kierowcy a np. za 3 miesiace zrobie kat. CE to karte bede musiał wymienic czy nie?? no bo z tego co czytałem to na wniosku nalezy podac kategorie prawa jazdy.
Z góry dzieki za odp.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: