Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 lut 2015, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lis 2010, 10:42
Posty: 48
GG: 115132
Samochód: FM380 R730 R560

Witam. Zaczynam i kończę codziennie jazdę w tej samej miejscowości, jeżdżę tylko jedną swoją ciężarówką i teraz mam takie pytanie, jeździłem od pon-pt co rano wkładając nową tarczkę, w piątek wkładałem czystą i wypisywałem (żółtą) postój weekendowy. Teraz trochę się robota posypała i mam przestoje w tygodniu, 2-3 dni nieraz cały tydzień bądź dłużej z jednym dniem jazdy.
I teraz nie wiem do końca jak to wszystko poukładać w tarczkach by mieć porządek. Co każdy postój mam wypisać weekendówkę? I jak np. kończę pracę i nie wiem czy rano wyjadę, wkładam czystą tarczkę, rano okazuje się że jadę wkładam kolejną - czy tak może być?


Po pierwsze i najważniejsze - "żółte" weekendówki już od dawna nie są honorowane. Jest jednolity wzór zaświadczenia.
Po drugie. Wg tego, co mi mówił kiedyś inspektor podczas jednej kontroli - każdy odpoczynek trwający dłużej niż 24h powinien być potwierdzony zaświadczeniem.
Po trzecie. Jeśli dajmy na to zaczynasz w poniedziałek o 8:00 i kończysz o 17:00 i do wtorku do 7:00 masz przerwę to ja na Twoim miejscu o 17:00 wyjąłbym wykresówkę i na rewersie od 17:00 (poniedziałek) do 7:00 (wtorek) wyrysował odpoczynek. We wtorek wkładam nową wykresówkę o 7:00 i jazda do pracy. Jeśli w przypadku, gdy stoję od poniedziałku od 17:00 do środy 7:00 to domagałbym się od pracodawcy zaświadczenia.
Niemniej jednak w marcu ma wejść nowelizacja przepisów, w której jest mowa, iż zaświadczenie już nie będzie potrzebne.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lut 2011, 21:14
Posty: 6
GG: 0

Cytuj:
Wg tego, co mi mówił kiedyś inspektor podczas jednej kontroli - każdy odpoczynek trwający dłużej niż 24h powinien być potwierdzony zaświadczeniem.
bzdury Ci nagadał p. inspektor , możesz pauzować nawet 1oo godzin bez urlopówki oby nie na bazie :D

WYTYCZNE ITD
...Ponadto należy podkreślić, że ręczna rejestracja czasu odpoczynku na rewersie wykresówek dopuszczalna jest także w sytuacji, gdy kierowca odbiera odpoczynek poza granicami kraju lub na terytorium kraju będąc w trakcie wykonywania zadania przewozowego, a przedsiębiorca nie ma możliwości wyposażenia go w zaświadczenie potwierdzające fakt nieprowadzenia pojazdu w danym okresie.

Biorąc pod uwagę powyższe należy wskazać, iż kierowca wykonujący zadanie przewozowe w trakcie którego zobowiązany był do wykorzystania odpoczynku, powinien rejestrować ten odpoczynek na wykresówce lub karcie kierowcy stosownie do brzmienia art. 15 ust. 2 rozporządzenia 3821/85, który stanowi, iż kierowcy stosują wykresówki lub karty kierowcy w każdym dniu, w którym prowadzą pojazd, począwszy od momentu, w którym go przejmują.....

DamianSiema
jeśli parkujesz i startujesz z bazy musisz mieś urlopówkę , jesli parkujesz poza miejscowością bazy ,wystarczy tarczka.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: