Strona 5 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 726 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 18 gru 2007, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2007, 10:10
Posty: 191
Lokalizacja: Rudnik koło Myślenic

Cytuj:
Pkt. 4 jest ważny, bo pracodawca musi Ci dać "zaświadczenie o zatrudnieniu" w którym jest wyraźnie napisane "MA UKOŃCZONY 21 ROK ŻYCIA" ...
"*skreślić w przypadkku kierowcy" :)

_________________
Ja nie kłamię,ponieważ nie pamiętam co komu mówiłem ! :)


Tytuł:
Post Wysłano: 18 gru 2007, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
bo pracodawca musi Ci dać "zaświadczenie o zatrudnieniu" w którym jest wyraźnie napisane "MA UKOŃCZONY 21 ROK ŻYCIA"

Nie musi wystawiać owego zaświadczenia, jeżeli jesteśmy na własnej działalności.

Temat przerabiałem jakiś czas i do tej pory nie jestem do końca pewien, czy nie ma żadnej luki, która by uniemożliwiałaby nakładanie kar przez ITD za niespełnienie tego warunku. Ponieważ zdania są podzielone nawet wśród samych inspektorów. Chodzi oczywiście o samozatrudnienie, bo w przypadku umowy o pracę nie ma dyskusji.

Ale może niedługo się przekonam, czekam tylko do pierwszej kontroli znajomego. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2007, 11:01

A jak to jest z jazdą zestawem powyżej 24 ton? Kiedyś był przepis, że trzeba mieć prawko na C co najmniej 3 lata, żeby jeździć powyżej 24 ton, tak samo miało się to do ADR. Czy teraz jest tak samo, czy ten przepis już nie istnieje?


Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2007, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

O ile mi wiadomo teraz nie ma takiego wymagania. Musisz miec odpowiednie kwity no i skonczone 21 lat i mozesz siadac na zestaw 40 DMC. Przepisami ADR nie interesowalem sie za bardzo ale nie wydaje mi sie ze teraz jest tak jak napisales. Trzeba miec skonczone 21 lat zeby zrobic ADR i mozna od razu jezdzic. Jesli sie myle prosze mnie poprawic.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2007, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
O ile mi wiadomo teraz nie ma takiego wymagania. Musisz miec odpowiednie kwity no i skonczone 21 lat i mozesz siadac na zestaw 40 DMC. Przepisami ADR nie interesowalem sie za bardzo ale nie wydaje mi sie ze teraz jest tak jak napisales. Trzeba miec skonczone 21 lat zeby zrobic ADR i mozna od razu jezdzic. Jesli sie myle prosze mnie poprawic.

Jest dokładnie tak jak napisałeś. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

Pazdz, to jak to jest w koncu, czyli aby zrobić na przewóz rzeczy nie musze mieć 21 lat, ale żeby jeździć w firmie transportowej, w spedycji zestawem 40tonowym to muszę mięć ukończone 21 lat? A jak będe na samo zatrudnieniu?


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2007, 15:12
Posty: 155
GG: 9058783
Samochód: Scania
Lokalizacja: Międzyzdroje

Cytuj:
Pazdz, to jak to jest w koncu, czyli aby zrobić na przewóz rzeczy nie musze mieć 21 lat, ale żeby jeździć w firmie transportowej, w spedycji zestawem 40tonowym to muszę mięć ukończone 21 lat? A jak będe na samo zatrudnieniu?
tak samo, wiek zwalnia Cie tylko wtedy gdy wozisz na potrzeby wlasne.

_________________
"B" - 19.05.2008
"C" - 29.09.2008
"C+E" - 07.01.2009
CPC - 21.12.2009


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 22:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Wg ustawy musisz mieć 21 lat. Jednak inspektor ITD powiedział mi, że można to obejść będąc na samozatrudnieniu. Jednak podchodziłbym sceptycznie do tego, ponieważ w wielu kwestiach są pewne rozbieżności w interpretacji przepisów przez inspektorów, o których nie powinno być mowy.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 0:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

ok dzięki za odpowiedź,


Post Wysłano: 09 sty 2008, 23:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 20:02
Posty: 10
GG: 9397427
Lokalizacja: Tarnów

Obecnie chcący jeździć niezależnie czy to w transporcie drogowym czy w przewozach na potrzeby własne pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 7,5t trzeba mieć 21 lat.

Jest to "głupota" polskich prawodawców... no ale cóż na to poradzimy.

_________________
Pozdrawiam,
Curyłło Piotr


Post Wysłano: 09 sty 2008, 23:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

A może ktoś potrafi odpowiedź na mojego "długiego" posta ze strony nr 2???


Post Wysłano: 10 sty 2008, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 20:02
Posty: 10
GG: 9397427
Lokalizacja: Tarnów

Według mnie nie jest to tak do końca. Ponieważ będąc sam sobie pracodawcą i tak będziesz musiał wypisać sobie oświadczenie o spełnieniu wymagań.

http://www.tachospeed.pl/pdf/OSWIADCZEN ... USTAWY.pdf

Powyższe oświadczenie nie jest już aktualne z obecnymi przepisami, no ale większość rzeczy pozostaje bez zmian.

_________________
Pozdrawiam,
Curyłło Piotr


Post Wysłano: 16 sty 2008, 19:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

Witam
Mam pytanko i jeśli ktoś się orientuje to bardzo proszę o odpowiedz. A więc:mam kategorie C+E,świadectwo kwalifikacji oraz badania psychotechniczne i doświadczenie na ciężarówce do 7,5 tony,nie mam jednak jeszcze ukończone 21lat(brakuję mi ok pól roku a więc do 20 czerwca 2008r) dostałem już propozycję pracy na dużym samochodzie z przyczepą. Pracę miałbym zacząć jednak kilka tygodni przed ukończeniem 21 lat. Praca ta to przewóz owoców zakupionych przez mojego szefa z różnych punktów skupów do chłodni. Problem polega na tym iż do tej pory myślałem ze nie mogę jeździć autem którego masa rzeczywista przekracza grubo 7,5tony,ale po przeczytaniu pierwszego postu YUNIORA nie jestem pewien czy nie mogę jeździć, bo z postu wynika że na potrzeby własne a w tym wypadku z ładunkiem zakupionym przez szefa można jeździć bez względu na masę i wiek. Podsumowując ; nie wiem czy mogę w tym wypadku zacząć pracę przed 21 rokiem życia czy nie mogę?
Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.
POZDRAWIAM


Post Wysłano: 16 sty 2008, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
Podsumowójąc ; niewiem czy mogę w tym wypadku zacząć pracę przed 21 rokiem życia czy niemogę?
W tej pracy którą opisałeś - NIE.
Co prawda jest to przewóz na potrzeby własne ale tyczy się to tylko szefa, ponieważ ty wykonujesz już wtedy transport zarobkowy.


Post Wysłano: 16 sty 2008, 20:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

Czyli niemogę jeżdzić przed 21 rokiem? z tego co rozumiem to jezeli ja sam miałbym włsny skup to z tymi kupionymi przez siebie owocami mugłbym jeżdzić bez wymagań wiekowych a z prywatnym ładunkiem szefa niemoge? informacje te są dla mnie ważne z tego względu iz jesli okaze sie ze niemogę jezdzic to prawdopodobnie zatrudniony bedzie inny kierowca gdyz ta praca zaczyna sie kilka tygodni przed moimi 21 urodzinami i chcę wiedzieć wcześniej zeby wrazie czego rozejżeć się za inną pracą.
Proszę o odp i z góry dzękuje


Post Wysłano: 17 sty 2008, 23:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 17:08
Posty: 221
GG: 0

Witam
Z tego co sie orejntowałem to jak masz C+E i 18 lat mozesz jezdzic zestawem do 24 ton masy całkowitej.Teraz sie zastanwiam jak w przypadku jezeeli mam na siebie działalnosc gospodarcza i jezdze jako szef sam u siebie czy moge wtedy jezdzic do 40 DMC ??


Post Wysłano: 17 sty 2008, 23:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Witam
Z tego co sie orejntowałem to jak masz C+E i 18 lat mozesz jezdzic zestawem do 24 ton masy całkowitej

To się źle orejntowałeś.


Post Wysłano: 18 sty 2008, 12:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

Mam jeszcze jedno pytanie. Co prawda było to już poruszane ale może odpowiedz na moje pytanie pomoże nie tylko mnie ale też innym którzy mają podobny problem. A więc: załóżmy że jadę autem dużo przekraczającym 7,5tony i nie mam ukończone 21 lat a brakuje mi niewiele (przykładowo 2 tygodnie lub kilka dni do ukończenia) i zatrzymuje mnie policja lub ITD. Co wtedy grozi mi a co mojemu pracodawcy? Czy też może ze względu na prawie osiągnięty wymagany wiek konsekwencje tego wykroczenia będą niewielkie w stosunku do niepełnoletniego kierowcy i szefa który go zatrudnił? Jakie te konsekwencje są? Proszę o odpowiedz. Jeżeli czyta to policjant lub inspektor ITD to również proszę o odp co grozi mi i mojemu pracodawcy za taką sytuację?
Dziękuje i pozdrawiam.


Post Wysłano: 18 sty 2008, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

W zasadzie w przypadku gdy brakuje Ci powiedzmy dwa tyg inspektor moglby przymknac oko jednak nie wiem czy jest to mozliwe. W takiej sytuacji Ty dostalbys na pewno mandat. Co do pracodawcy to za pierwszym takim zlapaniem pewnie dostalby jakies pouczynie czy cos ale jaby zlapali Cie po raz kolejny a pracodawca nie dostosowalby sie do wczesniejszych uwag moglaby mu zostac zabrana licencja.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Post Wysłano: 18 sty 2008, 20:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

Dziekuje za odpowiedz. Czyli rozumiem ze dla kierowcy za taką sytuację grozi tylko mandat,a nie jak niekturzy myślą(ja kiedyś też)ze kierowca może utracić jakieś uprawnienia potrzebne do pracy na stanowisku kierowcy lub sprawa w sądzie albo bespośrednio po kontroli zabranie auta na parking płatny. Czyli nic z tych rzeczy tylko sam mandat i tylko tyle? We wcześniejszych postach pisano coś o wysokości tego mandatu ze albo 300zł albo 500zł. Może ktoś dokładnie wie ile ten mandat wynosi?
POZDRAWIAM


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 5 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 726 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: