Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lip 2013, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Dzisiaj kolega w pracy słyszał w wiadomościach w radiu kilka ciekawych rzeczy na temat samozatrudnienia.

Temat dotyczył kierowców pracujących na samozatrudnieniu. Mamy pracować tyle co na etacie. Jeśli dobrze zrozumiałem, to ITD będzie kontrolować firmy, a za przekroczony czas pracy nakładana będzie kara w wysokości 1000 zł. Niestety nie zostało sprecyzowane czy dla kierowcy czy dla firmy zlecającej przewóz.
z tego co widać w znowelizowanej ustawie sprawa dotyczy wszystkich także właścicieli.
tygodniowy czas pracy rozliczeniu 4 miesięcznym ma wynosić 48 godzin.
zastanawia mnie jedno czy również w naszym przypadku do czasu pracy nie będzie się liczył czas dyżuru, oraz samowolna przerwa w pracy bo tak mają etatowcy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 lip 2013, 19:38

Ja pracuję na "dwurazówce" czyli przerywany czas pracy. Za przerwę nie dostaję nic. Tak samo jeśli w rozkładzie jazdy jest przerwa powyżej 60 min, to ten czas też nie jest wliczany do czasu pracy i kierowca nie dostaje wynagrodzenia.


Post Wysłano: 15 wrz 2019, 13:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 paź 2018, 23:50
Posty: 3
Samochód: Master

witam, czy nazywanie usługi na fakturze ,,usługa prowadzenia pojazdu" kierowcy będącego na samozatrudnieniu jest prawidłowa czy lepiej napisać ,,usługa transportowa po prostu"? i w przypadku jednej faktury na miesiąc rozpisywać poszczególne trasy czy jedna kwota z całego miesiąca ale wtedy co wpisać w ilości kursów/szt?


Post Wysłano: 15 wrz 2019, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

a jaką ty świadczysz usługę transportową.
to jak rozpiszesz to najlepiej uzgodnij z nabywcą usługi skoro sam nie wiesz jak ma być.równie dobrze możesz do faktury dodać załącznik z wyszczególnieniem.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: