Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 kwie 2018, 14:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Historia poprzedniego auta byla identyczna jak tego. ;) Tak jak mowie, to glowna dzialanosc firmy w ktorej jezdze, wiec nie ma co sie dziwic, ze tak to wyglada. Zrobione porzadnie w niczym nie przeszkadza.

Rewelacji nie ma, ale jedzie, nie staje, to damy rade. ;) Zesatw z ta naczepa wazy nie cale 19t, niestety mocno sporo. Dla porownania zoltym ze zwykla platforma z plandeki wazylem okolo 14500, z ta prawie 19.


Post Wysłano: 22 kwie 2018, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2016, 14:18
Posty: 248
Lokalizacja: PZ

Dużo na pusto waży. Mój zestaw 3 osie ciągnik 4 osie semi jeszcze najazdy hydrauliczne ok 22t na pusto


Post Wysłano: 22 kwie 2018, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Robur 1845 streamspace + Goldhofer STP 3 osie mega +7m rozciągu 19,990 pusty z nie pełnymi kotłami. :wink:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 22 kwie 2018, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2016, 14:18
Posty: 248
Lokalizacja: PZ

Cytuj:
Robur 1845 streamspace + Goldhofer STP 3 osie mega +7m rozciągu 19,990 pusty z nie pełnymi kotłami. :wink:
Nie sądziłem, że tu będzie aż tak mała różnica w wadze. Robur 3363 gigaspace + nooteboom 4 osie 6.5m rozciągu do tego najazdy hydrauliczne które lekkie też nie są wychodzi jakieś 3/4t różnicy


Post Wysłano: 23 kwie 2018, 15:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

To u ojca w firmie 106tka SSC z noteboomem podobnym do tej husia naczepy waży 23 z groszem.

Fajnie, że coś zrobiłeś przy tym aucie, to nie jest taki szarak zwykły, bo poprzednika miałeś konkretnego. :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 24 kwie 2018, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Poprzednik robił mega robotę, ale dużo dawał sam kolor. Ten też fajny, chociaż patrząc po fotkach kabiny wyglądało to nieciekawie.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 25 kwie 2018, 9:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
To u ojca w firmie 106tka SSC z noteboomem podobnym do tej husia naczepy waży 23 z groszem.
To chyba naczepa musi być podwójnie rozciągana, bo Jelcz jakoś przesadnie ciężki nie jest :wink:

Co do auta to gratuluję awansu, jest naprawdę fajne. Jak oceniasz przesiadkę z MP3 na nowszy model? Jak wychodzą kwestie spalania?

A co do naprawy auta w firmie to taki warsztat marzy mi się od dość dawna- ech, może kiedyś... :wink:


Post Wysłano: 25 kwie 2018, 9:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Nie znam się na takich naczepach. Wiem jedynie, że ma 32m rozciągu, a i zapomniałem dodać że ma 3 osie ale na bliźniaku.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 25 kwie 2018, 10:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Czyli tak jak mówiłem, naczepa z wielokrotnym rozciągiem- tutaj masz przyczynę różnicy w wadze, plus pewnie hydraulika osi :wink:


Post Wysłano: 13 maja 2018, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Jak oceniasz przesiadkę z MP3 na nowszy model? Jak wychodzą kwestie spalania?

A co do naprawy auta w firmie to taki warsztat marzy mi się od dość dawna- ech, może kiedyś... :wink:
Dzieki. ;) Odnosnie samej jazdy, jest zdecydowanie na plus. Zawieszeniowo jedzie sie duzo przyjemniej niz poprzednikiem, podobnie pozycja za kierownica, tyko ja lubie miec kierownice na jajach i zeby tutaj polozyc ja na maksa, to jezdze bez powietrza w fotelu. Dla mnie jest okej, ale wyzszy kierowca ma troche malawo miejsca. lepsze dolne lozko, wieksza lodowka. Jak dla mnie, na plus.

Ciezko mi powiedziec o spalaniu, ladunki na platformie stawiaja tak rozny opor wiatru, ze wahania sa ogromne. Ja rowniez nie mam natury ekodrajwera i kompletnie sie do tego nie przykladam. ;) Powiedziec moge tylko tyle, ze 2 trasy temu przywiozlem spalanie 27l, w poprzedniej 36 i w ostatniej 29... Jak widac wahania sa duze, wozimy bardzo roznie i ostatnio w bardzo rozne rejony. ;)

A co do warsztatu, u nas najpierw byl warsztat, a transport zrodzil sie z potrzeby zwozenia gratow "dla siebie". ;)

Ostatnio auto przeszlo maly chrzest bojowy, przy dojezdzie do rozladunku na totalnym wygwizdowie stracilem koguta na galezi, a potem operator koparki zahaczyl o blotnik w koniu niszczac klosz lampy. ;) Wszystko juz wymienione i wrocilo do pierwotnego stanu.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek


Post Wysłano: 13 maja 2018, 19:15
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Bardzo przyjemne auto tylko ta rurka jakoś ordynarnie wygląda. Uważam że zwykła prosta na 4 halo byłaby w sam raz niż taka powyginana. ;) Tak czy inaczej niech służy.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 07 lip 2018, 13:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 maja 2011, 22:27
Posty: 55

Jednak Mercedes z szarymi plastikami ładniejszy jest od pełnego koloru :lol: :lol:

Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 25 wrz 2018, 12:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Witam, jako, że zaszło kilka zmian, drobna aktualizacja. W samochodzie dołożyłem parę świecidełek pod zderzakiem, ponadto w końcu dokończyłem "system audio". Dołożyłem skrzynie basową ze wzmacniaczem, oraz wygłuszyłem okolice pozostałych głośników matami bitumicznymi. Efekt moim zdaniem super! Do naczepy doszły halogeny do cofania, belki do poszerzeń, trzpienie na koguta na każdej gabarytce, wymagane między innymi we Francji, tablice CONVOI EXCEPTIONNEL i BRED LAST zgodne podobno z obowiązującymi normami. Ponadto doczekałem się wnętrza od Adamosa. Tak to maszyna gwizda i gdyby nie permanentny brak mocy, to nie miałbym powodu do narzekania.

ObrazekObrazek

Ostatnie tuningi. ;)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Post Wysłano: 26 wrz 2018, 19:52

Wnętrze ładnie sobie porobiłeś, podoba mi się. Z zewnątrz to już nie to samo co poprzednik 'żółtek' taki jakiś goły trochę. A ta kaczka w tle to czyja jest? jak masz więcej zdjęć to wrzuć bo ktoś tam ładnie dłubie przy nim :mrgreen:


Post Wysłano: 26 wrz 2018, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Poka tą skrzynię basową i wzmaka. Pod fabryczne radio to podłączyłeś? Radio ma wyjście na wzmaka?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 26 wrz 2018, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

COLUMBO, kaczka moja, ze tak powiem weekendowa osobówka. ;) Zawsze chciałem mieć i sobie kupiłem haha.

Kierownik, teraz mam tydzień wolny to pokazać nie pokaże, ale siedzi w schowku podłączona przez dodatkowa mocna przetwornice 24/12. Radio zostało oryginalne, nie ma wyjścia chinch, ale tuba miała również możliwość podłączenia sygnału od głośników lewy, prawy. Tak tez podłączyłem. Są tez takie przejściówki z głośników na chinch także to nie stanowi większego problemu. ;)


Post Wysłano: 26 wrz 2018, 22:11

Post Wysłano: 27 wrz 2018, 8:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ten pokrowiec na łóżko to z takiego samego materiału jak zasłonki, czy coś grubszego, podlaminowanego pianką?

Kupić sobie MB Kaczkę żeby jeździć sobie dla przyjemności?
TAK TRZEBA ŻYĆ!

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 wrz 2018, 9:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Daj jakiś link to tej skrzyni, do wzmaka, do przetwornicy.

Kable osobne do przetwornicy od akumulatorów?
Wzmak z odcięciem wysokich tonów?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 27 wrz 2018, 12:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Rossi, pokrowiec to tak jak piszesz, materiał ten co na firanki, jednak podszyte jest wszystko gąbką i całość jest dość sztywna. Co do kaczki, to pomysł czym głupszy tym daje więcej frajdy i czasem chyba tak trzeba. ;) Dzięki.

Kierownik, ogólnie to tu nie ma nic wielkiego, zrobione dość po taniości, żeby było szybko, łatwo i nie zajmowało dużo miejsca. Efekt jednak przerósł moje oczekiwania po takim "byle czym". ;) Skrzynia to skrzynia aktywna od razu ze wzmacniaczem wbudowanym Blaupunkt GTB 8200A, podłączona przez przetwornice 24v/12v firmy Volt, moc 600w. Niestety mocniejszych nie znalazłem, stąd też między innymi wybór tej skrzyni. Przetwornica podłączona bezpośrednio do kabli od akumulatorów, z bezpiecznikiem po drodze. Do tego głośniki dwudrożne Hertz, modelu nie pamiętam, w każdym razie 16,5cm średnicy, oryginalne syczki i wygłuszenie wszystkich okolic przy głośnikach. Efekt jest na prawdę super. Kabina nie jest za duża i dźwięk rozchodzi się bardzo fajnie, bardzo ważne jest też wygłuszenie, to zrobiło tu dużą robotę. Nic nie brzęczy, nie drga, dźwięk jest czysty i całkiem fajnie zbalansowany, nie chciałem, żeby dudniło jak w dresiarskim golfie samym basem, bez wysokich tonów. Spodziewałem się, że skrzynia mała itd, jednak w nie dużej, dobrze wygłuszonej przestrzeni, na prawdę wiele więcej nie trzeba. :)

Co do kaczki, to może się delikatnie pochwalę. ;)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: