Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 lis 2018, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Cytuj:
Maszyna i narzeczona bardzo ładna, ale tego nie bardzo rozumiem.
Cytuj:
Cieszę się autem póki mogę bo prędzej czy później na pewno się z nim pożegnam... Nie będzie to już raczej kolejne V8, ale walczę równo.. Nadzieja umiera ostatnia :)[/b][/center]
Jeśli już wiesz że ta Scania za jakiś czas zmieni właściciela to jaki ma sens doposażania go w różne gadżety :?: Od siebie życzę samych bezawaryjnych kilometrów 8) .
W sumie źle to sprecyzowałem ;) Scania docelowo jest u nas 3 lata, a rok niedługo minie także jeszcze dwa latka przede mną :) A wiem, że następnej fałki już nie będzie :roll:


Post Wysłano: 29 kwie 2019, 13:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2008, 13:40
Posty: 50
Samochód: Scania S

To ja Ci mrugałem na A72 widziałeś chociaż? :D


Post Wysłano: 30 kwie 2019, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Cytuj:
To ja Ci mrugałem na A72 widziałeś chociaż? :D
Jakie auto ? :D Jakaś niebieska next gen mi mrugała :)


Post Wysłano: 30 kwie 2019, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2008, 13:40
Posty: 50
Samochód: Scania S

Zgadza się za Tobą jechały jeszcze dwa wasze auta. Macie jako firma porównanie mocy i spalania Twojej v8 i nowej scanii?


Post Wysłano: 04 cze 2019, 10:59

Właśnie się mijaliśmy tylko mi radio nie ogarnia :lol:


Post Wysłano: 09 cze 2019, 14:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Cytuj:
Zgadza się za Tobą jechały jeszcze dwa wasze auta. Macie jako firma porównanie mocy i spalania Twojej v8 i nowej scanii?
Firma owszem ma porównanie całej floty ponieważ korzystają z usługi scanii pod tym względem. Ja jako kierowca również mam do tego dostęp. Ogólnie na tle reszty scanii czasem odstaję ze spalaniem, ale są takie trasy i ładunki, że w raportach na spokojnie bije kilku kierowców. Jest u nas kilku agentów, którzy ostro cisną gaz. Średnio różnica między fałką a rzędówką waha się między 1,5 do 3 L na setkę :) Wiadomo motor większy to i na starcie już więcej pije. Uśredniając z raportów wychodzę między 28.5 do 31, z tankowań około 1.5L więcej niż komputer, ale ze względu na sita ciężko tankować non stop do takiego samego poziomu. Do tego dochodzi około 4.5L oleju na 10.000 km :) Przy naszej robocie jest to najcięższy zestaw pod wywrotką, moja tara z pełnymi kotłami to 15160, gdzie highline 450 z taką samą naczepą tylko zbiornikami 1300 L waży 14560, ja mam zbiorniki 1500 :) Co do mocy to jest różnica mimo tego, że 450tki to też mocne motory. Pod większe wzniesienia zostawiam kolegów w tyle dlatego w konwoju zawsze jade ostatni, a pod koniec i tak dojeżdżam do celu pierwszy :lol: Pali więcej i nie ma co ukrywać, pan na szkoleniu scanii powiedział wprost abym nie porównywał się do reszty stawki bo to bez sensu ;) Walczę o następczynię z kolejnym motorem V8, ale za mało argumentów za aby to wyszło. Mamy dwie nowe generacje R500 i powiem szczerze, że są bardzo dobrym wyborem. W połączeniu z dobrym kierowcą pod naszą robotą i trasami wychodzą średnio 25-27 na setkę, a pod górki idą czasem nawet lepiej niż ja :) Aleee kto wie może uda się wyszarpać w przyszłości chociaż R520 :D
Cytuj:
Właśnie się mijaliśmy tylko mi radio nie ogarnia :lol:
Zgadza się, słyszałem, ale nie widziałem :D


Przy okazji wrzucę kilka fajnych pstryków z ciekawej sesji u nas na firmie. W dni otwarte wpadł do nas Tomasz znany jako Brayoo i zrobił niezłą robotę :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 09 cze 2019, 17:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Masakra z tym olejem. Odmą Ci leci czy po prostu spala?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 09 cze 2019, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Cytuj:
Masakra z tym olejem. Odmą Ci leci czy po prostu spala?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odmą delikatnie znaczy teren, ale nieznacznie. Lubi sobie po prostu wypić ;) Zimą przy rannym odpalaniu widać to najlepiej, przy większych temperaturach też da dymka przy odpaleniu, podczas jazdy nie zauważyłem niebieskiego dymka ;) Ten typ tak już ma. Spotkałem kiedyś kierowcę, który jeździł tym egzemplarzem w poprzedniej firmie i z tego co mi mówił to wszystkie 8 sztuk paliło tak olej od początku. Pan Dynerowicz w swojej flocie miał chyba każdy wariant V8 i z opowieści wiem, że tylko te 500tki tak żarły ten olej.


Tutaj wspomniane 8 sztuk przy odbiorze w 2013, która moja.. Nie wiem :D

Obrazek


Post Wysłano: 10 cze 2019, 0:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Moja miała to samo do tego właśnie mówię że masakra. W mojej zrobili na gwarancji olejarza i poza gwarancja zamknęli odmę i póki co ani grama nie uroni. Dolewki były w ilości mniej więcej jak napisałeś ;) zawiodłem się przez to na tym motorze. Ale za to trochę radości daje jak się jej da na Power pod górkę :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 22 sie 2021, 15:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Temat do zamknięcia. Scania w styczniu zmieniła właściciela :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: