Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Tytuł: DAF 510 E6 "II"
Post Wysłano: 25 lip 2016, 15:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cześć i czołem Panowie!

W marcu ruszył pierwszy DAF Euro 6 w naszej firmie, po jednej tygodniowej trasie byliśmy gotowi zamówić kolejny. Jako że zaplanowana wymiana Volvo była o wiele szybciej, to z powodów nie związanych z firmą, przeciągnęła się o jakieś pół roku. Sprawa była dość dynamiczna, auto zamówione prawie w identycznej specyfikacji z Eindhoeven, jednak kilka drobnych szczegółów było innych. Samochód przyjechał z niepolakierowanymi błotnikami, jednak lakier którym pokryta jest rama to niestandardowa opcja, bo jest czarna, gdzie standard jest tylko wyłącznie szary, to samo dotyczy felg.

Gdy auto przyjechało do Gdańskiego oddziału DBK, byłem w trasie. Ale o tym jak bedzie zrobione to auto wiedziałem o wiele, wiele wcześniej. Jeszcze przed założeniem firmy z Mateuszem miałem wizje na takie auto. Ale do rzeczy, jak wiecie od zawsze lubowałem w tym stylu. Myśląc w lutym o pierwsze E6 mówiłem sobie, wystarczy, na to szkoda czasu a tamtego nie zrobiłem bo zawsze było wiele różnych argumentów. Tutaj moment zamówienia pociągnął za sobą stos innych rzeczy zamówionych w 90% w sklepie ENATruck, jako że jest to jeden z pierwszych DAFów Euro 6 z zamontowaną rurą Trux Offroad, musieliśmy na nią czekać przeszło 2 miesiące, zważywszy na fakt że standardowo produkowane są z aluminium gładkiego, tak tutaj mamy do czynienia po raz kolejny z aluminium Air-flow, które z fabryki Trux AB wyjechało oryginalnie polakierowane proszkowo w kolor czarny.

Jak już wspominałem przy okazji pierwszego XF106, EnaTruck z Pruszcza wzięła czynny udział w budowie tego auta, w wielu momentach nikt się nie poddał i za to należy się wielki szacunek dla chłopaków, którym nie straszne są hardkorowe zamówienia! Zaangażowanie ze strony zespołu ENA było ogromne.
dańska.

Ekipa z DBK działała 3 tygodnie, auto było rozebrane z większości zewnętrznych elementów, zbiorniki zdjęte, cały przód rozebrany i ekipa do zadań specjalnych. Wiele rzeczy było robione wg. braku jakichkolwiek wskazówek. Przetarty szlak z przeniesieniem zbiornika powietrza do wnętrza ramy, wykonanie brutalnie prostej belki w połączeniu z pełnymi nadkolami czy również wykonanie odpowiednich listew oświetleniowych pod zbiorniki - tego nie da się kupić, to trzeba przemyśleć i zrobić. Były momenty gdy ktoś mówił dosyć, czy brakowało już pomysłu jak dociągnąć cały teatr do końca. Nie mniej jednak dzięki dla całego zespołu Łukasza.

I tutaj znów pojawia się etap prac, który miał początek u Adama, nie przedstawiam, bo wiadomo chyba kazdy go zna. Przyjechał do DBK, porysował plastiki i tapicerki jakims dziwnym mazakiem - dorzucając tylko, te plastiki robimy w weekend, tamte robie w tygodniu a za tydzień składamy. W efekcie końcowym mamy połączenie białej skóry z czarną oraz dodatkowo alcantara jako wypełnienie całości i pierwotna gwarancja spójności. Tutaj też pojawił się eksperyment, z boczkami drzwi, które trzeba rozkleić na naście elementów aby wydobyć tapicerkę.

Poniżej regulaminowa tabelka:

Marka: DAF
Model: XF Euro6
Rok produkcji: 05.2016
Przebieg: 1065 km (25.07.2016)
Wyposażenie:
-Fotel kierowcy komfortowy (skóra/alcantara) z opcja podgrzewania/wentylacji
-ACC
-Eco-Roll
-System Predictive Drive
-DAF Sound System z jednostką sterującą Alpine BTi137
-DBK Fleet Managment
-Kamera martwego pola (automatyczna aktywacja przy zmianie pasa)
-Reflektory ledowe
-Rura Trux Top-Bar + 4x Lightforce Blitz 240
-Kangur Trux Offroad + 2x Lightforce Blitz 240
-Trąby Hadley
-Tylny zderzak LAG + lampy TRP
-Oświetlenie dodatkowe w całości dostarczone przez Hella
-Zabezpieczenia wlewu paliwa KOCKON oraz osłony smoków w zbiornikach wykonane z blachy ryflowanej
-Dodatkowe światła robocze podwieszone od dołu górnego spojlera
-Lampy ostrzegawcze "koguty" Hella KL710
-DAF Night Lock
-Oryginalne pełne zakrycie pokładu za kabiną

Naczepa: Chłodnia Schmitz
Obsługiwane kierunki: D-GB-D

Dostarczony
Obrazek

Modyfikacje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Gotowy do wydania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



"Spakowani do drogi, dwie fotki i odjazd"
:
Obrazek
Obrazek

Wnętrze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

POZDRO.

Pełne mycie, które razem z Arkiem mogliśmy wykonać samodzielnie, zajmując stanowisko do mycia przez ponad 3 godziny, dzięki DBK Grupa, godnie reprezentowaliśmy nasz macierzysty serwis na zlocie.
Obrazek
Obrazek

Master Truck 2016:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 25 lip 2016, 15:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

I nie wygrał?

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 25 lip 2016, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Jak poprzedni tak i ten wgląda kozacko. Widać w nim wiele ciężkiej pracy, oby służył bezproblemowo. Pozdrawiam!

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 25 lip 2016, 16:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lip 2016, 16:14
Posty: 2
Samochód: czarny

Ciągnik jak ciągnik - może być. A tak na serio, to oczywiście efekt końcowy, mimo wielu przeciwności technicznych napotkanych w trakcie prac, pozwala być w pełni usatysfakcjonowanym. Fura wygląda nieprzeciętnie, dzięki wielu smaczkom idealnie wpasowuje się w styl który lubię. Niestety, na zlocie w Opolu na który wpadają amatorzy trunku w plastikowym kubeczku oraz podwawelskiej z rusztu, bardziej "medialne" pojazdy to te z większą ilością szerokopojętych błyskotek. Dlatego DAF musi odwiedzić miejsca, w których ten klimat jest bardziej pożądany :)

Cytuj:
I nie wygrał?
:roll:

Korzystając z okazji w postaci premierowego posta, chciałbym zaadresować kilka słów Janowi Sawie. Otóż prześledziłem większość Twoich wpisów w temacie samochodów spod szyldu Gdańsk, które wywarły na mnie niemałe wrażenie. Sądzę, że musisz wieść bardzo nudne życie skoro upajasz się tak słabą rozrywką. Od razu uprzedzam, nie należy mylić konstruktywnej krytyki z bezpośrednią obrazą - jeżeli masz jakiś problem, sprawę lub najzwyczajniej w świecie chcesz o tym porozmawiać - polecam skontaktować się drogą prywatną z odpowiednimi osobami. Ewentualnie możesz też o tym zrobić wpis w wolnej chwili, stojąc w kolejce na prom w Trelleborgu i wylać czarę goryczy na klawiaturę qwerty.


Post Wysłano: 25 lip 2016, 17:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lis 2011, 11:28
Posty: 155
Samochód: VOLVO

Cytuj:
I nie wygrał?
Dobry żart, hehe. Daf jak Daf, szału nie robi, za orurowanie kasy pewnie poszło nie mało a wcale go nie widać.


Post Wysłano: 25 lip 2016, 18:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Zamontowaliście chyba największe dostępne reflektory?? Dobrze wyglądają, kangur dla wielu kontrowersyjny ale dla mnie ładnie siadlo bo cały dół pozostał odkryty- mało spotykane u nas w kraju, blenda to cześć dolozona z ENA truck ??
Ładne połączenie kolorów, pozdrowienia dla właścicieli,
Użytkownik Filippo ewidentnie czuje rozgoryczenie ze nie będzie miał okazji porozbijac tego samochodu jak to w ma zwyczaju swojej błyskotliwej kariery :wink:

PS. Ja wam życzę wytrwałości na tym dość trudnym obecnie kierunku: Wielkiej Brytanii.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 25 lip 2016, 18:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Jak dla mnie nie wygląda źle ale również w 100% nie trafia w moje gusta ;) Mimo wszystko wyróżniał będzie się na pewno. A co do komentarzy Filippo to faktycznie te uszczypliwości są już nudne jak flaki z olejem.Jak lubię czytać Twoje opisy tak te komentarze są zbędne i najnormalniej w świecie pisząc coś po raz enty się błaźnisz... spuść z tonu bo mało kogo obchodzą już Twoje stosunki prywatne z Bartem i dziecinne przepychanki - zrób nam tę przyjemność i przestań.

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 25 lip 2016, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Pokazać parę lampek i milion fanów. Pamiętajcie ładna miska jeść nie daje.

Wysłane z mojego D6603

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 25 lip 2016, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

A co Ty się tam znasz, taki Daf to po 2 eura za kilometr lata, a i kierowcy weekend w kabinie w Uk na dzikusie w30stpniowym upale na pewno nie przeszkadza...

Bart starcza ci z tej jazdy na racine za ta padake?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 25 lip 2016, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
w Uk na dzikusie w30stpniowym upale
Tam i tak ciagle pada, takze... ;)

A co do samochodu, bo tego dotyczy temat jak chyba nie kazdy zdarzyl zauwazyc, to widzialem na MT, myslalem, ze to poprzednik po lekkich modyfikacjach, a to calkiem nowa sztuka. W moje gusta wpada i wyglada swietnie. :)


Post Wysłano: 25 lip 2016, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Bart starcza ci z tej jazdy na racine za ta padake?
A jak nie starczy to dołoży...przecież większość przewoźników dokłada do interesu...:D


Post Wysłano: 25 lip 2016, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

ZA-JE-BI-STY! Jedyne co się rzuca w oczy to różne odcienie żółtej folii na światłach.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 26 lip 2016, 0:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2012, 13:21
Posty: 53
GG: 16108747
Lokalizacja: Zawiercie

Cytuj:
ZA-JE-BI-STY! Jedyne co się rzuca w oczy to różne odcienie żółtej folii na światłach.
Popieram swojego poprzednika :).

Poniżej prezentuje zdjęcia DAFa które zrobiłem podczas zlotu :D.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdro!


Post Wysłano: 26 lip 2016, 9:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 219
GG: 0
Samochód: Volvo

Nowe auto a już lewe światło dzienne nie świeci :roll:


Post Wysłano: 26 lip 2016, 10:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 16:00
Posty: 448

Na zdjęciach ledy w nowych ciężarówkach czasem tak wychodzą i nie znaczy to, że nie działa. :D

_________________
MM Models - Modele w skali 1/87


Post Wysłano: 26 lip 2016, 16:02
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Jeżeli chodzi o samochód to mnie się podoba. Jedynie na dachu z tyłu wdupiłbym jak u mnie na krótkiej gumie obrysy a fajki wciągnął do środka a reszta, zajebiście. Do kwestii kto jakim jest człowiekiem nie wnikam bo nie o tym temat jest a i ludzi nie znam. Poznałem jedynie nevesu, który sam przyszedł do Ocia i mnie, przedstawił się, pogadał i z tego co pamiętam to na flaszkę zapraszał. Bardzo sympatycznie. Niech się kręci i auto zarabia na siebie.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 26 lip 2016, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

bart auto fajne, ale zdjęć to ty nie potrafisz robić :D .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 28 lip 2016, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Robi wrazenie auto, na pewno nie jest tuzinkowe a "kangur" ktory nie na kazdym aucie dobrze lezy tu przypasowal idealnie.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 30 lip 2016, 13:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Jesteśmy w pierwszej trasie, dwukrotnie uchwycony na M20 w Wielkiej Brytanii. Teraz kręcimy weekend pod Gross Gerau. Auto poniedziałku zaczęło ciężką pracę. Już pojawiają się kolejne pomysły na modyfikacje, czas pokaże co dalej. Temat w najbliższym czasie uzupełnię temat w większą ilość zdjęć.

Obrazek
Autor: Gayles Carpenter
Obrazek
Autor: Neil Jarrold - Wheels in Motion

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 30 lip 2016, 14:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Co się stało z obrysem pod zbiornikiem?

Co do auta to super, ukłon za pomysł.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: